Můžu Dr. nahlásit poslední ms o týden později než byla?

denousek
5. srp 2011

Ahojky mám problémek... mám pozitivni tehu test 12.8. jdu k dr.. bude se me ptat na první den poslední MS.. podle toho se pak řídí i na uzv jak je plod velky a tak..jenze kdyz se to tak blbe pocita od posledni ms tak se hned mysli na to ze ovulace byla 14den!jenze ja jsem ji mela az 21DC... mohu tedy prvni den poslední ms nahlasit misto 1.7. na 7.7.? aby to pak vsechno lip sedelo a nemusela jsem poslouchat ze plod o tyden nesedi?vim to jiste ze ovulace byla o tyden pozdeji..díky

kalo
6. srp 2011

Holky ale opravdu ovulace nikoho nezajímá...spousta těhotenství vznika mimo ovulaci...První den menstruace je braný jako začátek těhotenství...Proto se celé těhotenství počítá v lunárních měsících / týdnech a ne kalendářních...

amallie
6. srp 2011

@kalo jak muze vzniknout tehotenstvi mimo ovulaci, proboha????? Kde by se to vajicko vzalo??? Ano, muze vzniknout ve zkumavce, ale pokud se jedna o prirozene otehotneni, tak mimo ovulaci asi tezko 😀

kami1984
6. srp 2011

Jelikož jsem MS poradne ani nemela,nebylo mozne urcit posledni den MS, nikdy jsem ji v prukazce nemela,nikdy se od ni dr. neodpichovala, termin porodu mi urcila v 8tt a tento den vydrzel az do konce. maly se nakonec narodil o 4tydny drive nez byl skutecny termin.
Ja bych nelhala...

fim
6. srp 2011

@denousek Ahoj, to není žádný problémek, to je prostě normální, že někdo má ovulku 14DC a někdo až později. Já taky myslela, že nemám "plodné dny", když to bylo 26DC a ejhle, máme 2. kluka. 😀 A máš pravdu, nikdo neposlouchá nic jiného, než první den poslední MS, ostatní řeči jsou už mimo, ale tak co? Tak se bude stáří upravovat průběžně..... a mimi vyleze tak jako tak. 😉 Nesnaž se být chytřejší než doktor, ať se něco náhodou nepohnojí. 🙂 😎

perca
6. srp 2011

já bych normálně nahlásila poslední ms popravdě a řekla bych kdy byla ovulace. ne každá z nás má ovulaci přesně za 14 dní a ne každé trvá cyklus 28 dní. já osobně jsem si nepamatovala první den poslední ms, tak jsem to řekla od oka a taky jsem hlásila delší cyklus. do velkého utz v 13. týdnu jsem v průkazce neměla vyplněn termín porodu... ale na druhou stranu pokud máš "tabulkovýho" doktora a nic krom tabulek ho nezajímá tak bych si to o pár dní posunula, ale ne o týden (a hledala jinýho doktora)... navíc nevíš kdy miminko bude chtít přijít na svět, ono se tabulek taky nedrží 😎 držím palec

kalo
6. srp 2011

@amallie Já jsem např. otěhotněla den po skončení MS..Takže to plodných dnech ovulace nebylo.. 😉 Otěhtonět snad můžeš kdykoli úplně kdykoliv, jen ta pravděpodobnost není tak vysoká, jak uprostřed cyklu...

amallie
6. srp 2011

@kalo ja ti to neberu, ale otehotnela jsi v dobe ovulace, jinak to neni v prirode proste mozny. Akorat jsi ovulovala drive, nez sis myslela, @denousek zase pozdeji, nez 14 dc. Asi sis spletla pojem ovulace = prasknuti folikulu a uvolneni vajicka s internetovou kalkulackou vypoctu plodnych dnu, nebo jinak nevim 😀

ladybugie
6. srp 2011

není to zbytečně? ten týden v těhulení stejně roli nehraje a doktoři se řídí UTZ, protože právě ne každá máme pravidelný cyklus. Zbytečně neřeš 🙂

dlabinecka
6. srp 2011

Je to zcela zbytečné. Já napodruhé otěhotněla po porodu, při kojení zcela bez menstruace, takže jsem neměla, coh lásit a taky to nikdo neřešil. TP mám určený dle UTZ ve 12tt.

ja.na81
6. srp 2011

No ja nevim, ale mou doktorku treba ovulace zajimala 😉 Prcek vypadal mensi nez by mel byt a kdyz jsem ji rekla, ze ovu byla pozdeji, tak pak to vsechno sedelo... Tak ja nevim, @denousek ja rekla skutecne datum a pak to s tou ovu a bylo to... tak mozna bych pockala, co rekne dr. a kdyzby se mu neco nezdalo, informovala bych ho 😉

aajda
6. srp 2011

Tak já bych teda nelhala. Respektive já nelhala. A taky jsem to měla tak a věděla jsem to na 99%. Ale nahlásila jsem po pravdě termín poslední MS. Pak když někdo řešil, že je moc malá, tak jsem řekla, že vím, že ovulka byla později. A od půlky těhu byla zase moc velká, prostě hodně rostla... takže jsem byla ráda, že mám v průkazce termín podle MS. A stejně vyvolávání řeší především podle stavu placenty atd. A když tě nechají "přenášet" o týden a pak vyvolávat, tak vlastně bude akorát v termínu, tak co...

teerka
6. srp 2011

Já bych to asi nahlásila, jak píšeš. Pokud si jsi jistá, tak v tom nevidim žádný problém.

bufina
6. srp 2011

Já bych uvedla to datum pravdivě, jak se tu píše, kyž bude mít nějakej doktor řeči že se mu zdá dítě malý nebo veliký, tak bych se o ovulaci zmínila...

gedren
6. srp 2011

V 1. tehotenstvi jsem mela 6tydenni cyklus, ovulace 21. den, naivne jsem si myslela, ze to bude nekoho zajimat, ale nezajimalo, takze jsem ten termin mela blbe, doktorka byla ze stary skoly, tak ji valne nezajimal ani termin z ultrazvuku ;), takze proste vsechno posunuty a akorat jsem byla na nervy, jestli to neovlivni vysledky testu, nebudou mi vyvolavat porod apod. Timto poucena jsem si v 2. tehotenstvi vycucala z prstu takovy termin MS, aby sedel na datum oplodneni, a pak jsem byla v klidu a porodila presne v mnou vypoctenem terminu 😀

weri1
6. srp 2011

@ja.na81 to nevím co bych ji třeba já řekla, já ovulaci vůbec nesledovala 🙂
@kalo opravdu mimo ovulaci nemůžeš otěhotnět

jinak bych nelhala

jemi
6. srp 2011

Holky tak jsem na tom stejně, ovulka 21 den. Nadiktovala jsem pravý datum ms, na každe prohlídce upozornovala, že je o týden mladší správně...teda nikdo to neřešil. Datum porodu mám dle ms, že prý když není rozdíl větší než 10 dní je to v pohodě. Osobně to beru jako výhodu, když se mám objednat na 18 tt na utz, tak když se mi nehodí 18 dle ms jdu v 18 skutečným. A osobně bud raději pod kontrolou (že si budou myslet, že přenáším) klidně dřív. Akurát bacha při registraci v porodnici, protože já ji skoro nestihla protože jsem měla ještě čas, jenže do průkazky mi pak napsali termín porodu dle ms a bylo.

andara
6. srp 2011

Já měla termín podle Ms 30.5 a podle utz ve 12tt na 19.5 takze 11dni rozdil a dr vzdy brala ten podle utz (ze je nejpresnejsi), porodila jsem 23.5

keminek
6. srp 2011

@denousek jestli jseš si 100% jistá s datem ovulky, tak si klidně dr. řekni, co uznáš, ať se s nimi pak zbytečně nedohaduješ kvůli termínu. Je to jediné přesné datum. MS může být samozřejmě úplně mimo a utz je odhad, taky je kolikrát chybný. Nejpřesnější je ve 3. měsíci a na kvalitním utz (např. na NT screeningu) se většinou trefí tak přesně, že se to na den shoduje s ovulací. Fakt by mi bylo šumák, co v tomhle případě řeknu, protože jestli to víš jistě, tak se to bude sedět i dle utz 😉 Není to zatajování žádných důležitých věcí o zdr. stavu, braní léků apod.

ja.na81
7. srp 2011

@weri1 no jako ono to tu mou dr. taky nezajimalo hned, jasne, ze se nejdriv ptala na termin posledni MS, pak udelala utz, koukla do tech svych chytrych tabulek a zavrtela hlavou, ze jako je mimco trochu mensi. Tak pak jsem az rekla, jestli by to mohlo byt tim, ze ovulace byla pozdeji, tak ona to zas propocitala a pry ze jo, ze pak to sedi 🙂

denousek
autor
7. srp 2011

tisíc hlav,tisíc názorů, 🙂 já se ještě nějak rozmyslím.. 🙂

mami29
7. srp 2011

@denousek Mela jsem presne ten sami problem co ty. Posledni MS 11.11. a pritel prijel domu na ovu co byla 2.12. coz bylo presne 21dni po MS, tak jsem dumala zda vysvetlit situaci nebo zalhat a posunout o tyden na pravidelny cyklus. 😀
V tehu prukazce mam uvedenu posledni MS 18.11. a na utz ve 12tt odpovidal starim presne tomuhle terminu. 😉

denousek
autor
7. srp 2011

takže porodní babička zde na MK mi napsala tohle 🙂
nešla bych vyloženě do lži, spíše bych asi mlžila a tvrdila, že ten datum poslední MS přesně nevím když jsou tak chytří bude tedy lépe počítat podle prvních UZ..a vy alespoň uvidíte jak bude mimčo odpovídat...
samo to můžete udělat i tak jak navrhujete...otázkou je, abyste toho na konci těhu nelitovala, až vám to přijde dlouhé ale jinak moc držím palečky na UZ a doufám, že dáte vědět jak se mimi má

takze řeknu sestreze datum nevim ale ze ovulace byla 21.7. a hotovo 🙂

denousek
autor
7. srp 2011

@mami29 já si taky myslim ze toprece nemuze byt zadny problem...ani na zacatk ani na konci a na vysetreni me zbytecne nebudou hnat driv ale vsechno bude pekne v terminu 😉

mami29
7. srp 2011

@denousek JJJ presne mela bys vse o tyden posunuty, mimi mensi, nevim co by to udelalo s triplama, ....

denousek
autor
7. srp 2011

@mami29 jj ale prece kdyz to posunu presne tak jak to má byt tak žádný problem nebude ne?

marinka
7. srp 2011

@denousek No vidíš, to je dobrý nápad, jak to radí porodní babička 😉

istokovam
7. srp 2011

@denousek ahojky tak to máš stejně jako já, byla jsem u doktora na ultrazvuku, měla jsem být podle PM 12+6 ale podle ultrazvuku jsem 14+1 nechápu to vím přesně den kdy jsem otěhotněla a měla pm něřeším to ono se to srovná za pár týdnů, ultrazvuky nejsou přesné ten týden se tam může lišit. Byla jsem teda zaskočená ale snad bude vše ok, ted bych měla být 14+2 podle menstruace a podle doktora 15+4 tak uvidím na další kontrole, tak se drž a měj se 🙂

denousek
autor
7. srp 2011

@marinka že 😀 řeknu že si to nepamatuju ale ze ovu byla 21.7 a je to 😀

srneckav
7. srp 2011

Denoušku já lituju toho, že jsem to neudělala🙂 Takže za mě ano, nevidím jediný problém, který by tím vznikl. Já měla hodně dlouhé cykly a proto se mi ten první a druhý termín liší opravdu o dost 😒

bambulka303
7. srp 2011

Nechapu proc nerict pravdu? Presne jak to pises sem, rict Dr. ze vis, ze jsi mela ovulku pozdeji.
Nevim, jaky vztah mas k svemu Dr. Ale myslim, ze by se ti taky nelibilo, kdyby on/ona ti taky lhala 😉 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru