Můžu Dr. nahlásit poslední ms o týden později než byla?

denousek
5. srp 2011

Ahojky mám problémek... mám pozitivni tehu test 12.8. jdu k dr.. bude se me ptat na první den poslední MS.. podle toho se pak řídí i na uzv jak je plod velky a tak..jenze kdyz se to tak blbe pocita od posledni ms tak se hned mysli na to ze ovulace byla 14den!jenze ja jsem ji mela az 21DC... mohu tedy prvni den poslední ms nahlasit misto 1.7. na 7.7.? aby to pak vsechno lip sedelo a nemusela jsem poslouchat ze plod o tyden nesedi?vim to jiste ze ovulace byla o tyden pozdeji..díky

zizala
5. srp 2011

já bych to nedělala, nevidím důvod. stejně se pak termín upravuje podle utz, tak proč to tak hrotit. dr to prostě řekni a ona to stejně musí dát podle MS, jinak to udělat nemůže.

amallie
5. srp 2011

@denousek ja bych to udelala, moje kamaradka to udelala o 14 dni dokonce a krasne ji sedel termin ms a utz a nemela s tim problemy, uz ma 3-tydenni mimi
U prvniho mela furt rozdil a pak ji chteli vyvolavat porod

marinka
5. srp 2011

Udělala bych to! Doktoři fakt počítají s ovulkou 14 DC a podle toho se pak počítá termín porodu, takže ti tam ten týden bude lítat..

denousek
autor
5. srp 2011

@amallie
@zizala jojo to presne myslim!!aby mi pak kvuli tomu tydnu nechteli vyvolat porod!aspon o neco bych si to posunula ---...pak uz je pred porodem nebude nejaka ovulace zajimat a proste mi 10 dni po terminu vyvolaji porod ale plod bude o tyden mladsi ☹ vzdyt podle me o nic nejde ..je to jak kdybych mela predpisove ovulaci 🙂

denousek
autor
5. srp 2011

@marinka jj no prave 🙂 aby me nehnali na vyvolani..kdyz to bude lip sedet i s uzv tim lip ne 🙂

romcovaklarka
5. srp 2011

@denousek Jesti sis jistá tou ovulkou, tak bych to taky udělala. Podle mě to je logický a když řekneš skutečný datum MS, tak doktory nebude zajímat, že víš, kdys měla ovulku 😒

denousek
autor
5. srp 2011

@romcovaklarka jo taky si myslim..stejne si pak kdyztak delaji jeste datum podle UZV jiste si jsem mela jsem 21 7. teda 21DC pozitivni ovu test a bazalni eplota taky odpovida...tim prece nic nepokazim ne?

marinka
5. srp 2011

@denousek Já myslím, že s tím utz by to ani nevadilo, kdyby tam byl rozdíl o týden, ale spíš kvůli tomu vyvolání je to blbé 😒 Posuň to a bude to všechno v klidu 😉

romcovaklarka
5. srp 2011

@denousek Určitě ne, podle mě to tím spíš vylepšíš 🙂 Mno a jinak tiše gratuluju 😵

zizala
5. srp 2011

no mě to přijde na hlavu něco takovýhle dělat. já bych to prostě dr řekla, že vím na 100% (pokud to opravdu víš na 100%) že vím kdy ta ovulka byla. ale nelhala bych to mi přijde blbost, pardon
s tím se přece musí počítat, že ne každá z nás má ovulaci přesně podle tabulek, proto se ten termín porodu potom upřesňuje ještě podle výsledků utz

anetka1701
5. srp 2011

Tohle je na tobě... já bych to nedělala... vyvolání porodu můžeš vždycky odmítnout - a při nejhorším se nechat hospitalizovat a nechat sledovat monitory. Nebo to probrat s dr, jestli je rozumnej... měla jsem to podobně, taky jsem si byla jistá, že byla ovulka o tejden pozdějc, ale nic jsem s tim nedělala. Porod se vyvolával a jak začali kontrakce, tak malá padlý ozvy úplně na nulu a akutní císař, malá venku za pět dvanáct... Placenta to nedávala, byla přestárlá i když jsem měla vlastně rodit až o tejden pozdějc... kdybych to udělala tak, jak jsem přemejšlela - stejně jako ty - tak kdybych začala rodit spontálně a jela do porodky až nějakej čas po začátku kontrakcí, mohlo to dopadnout... Hodně špatně...

simi.w
5. srp 2011

@denousek Já jsem to měla jako ty, ovulaci jsem měla později, ne ten 14. den jak se počítá, prostě delší cyklus a dr. jsem nahlásila pravdivý termín MS, podle čehož se celou dobu řídil a vypočetl mi termín porodu vlastně o týden dříve, než by měl být ve skutečnosti, pak se mi narodil syn dva dny před vypočítaným termínem, což je skoro jako v termínu, ale hned když Adámek narodil, PA se mne ptala, jestli se narodil předčasně, měl totiž na sobě spousty mázku, což je známka porodu před termínem, i když podle data co mi vypočítal dr. byl vlastně v termínu, tak ve skutečnosti byl o deset dní mladší 🙂

benjik
5. srp 2011

A není to jedno? Vždyt se stejně pak řídí dle uz. Já si ani ted a ani u Nelči přesný 1.den poslední Ms nepamatovala,prostě jsem jim nahlásila přibližný.Oni se stejně neřídí daty,ale tím co vidí na uz a při vyšetření. vždyt ti napíšou sice den temínu,ale vždy je to plus mínus týden.

marinka
5. srp 2011

@benjik Jak kde, u nás se to třeba řídí všechno podle MS, termín podle UTZ nebrali v porodce vůbec na vědomí 😒

denousek
autor
5. srp 2011

@zizala jasne ze se s tim musi pocitat ze ma kazda ovu jinak ale to uz je v porodnici nezajima kdy byla ovu

denousek
autor
5. srp 2011

@benjik ano ale kdyz tam prijdu ted na 1 uzv tak tam treba nic neuvidi a bude i rikat proc a ze uz tam melo davno neco byt a bude me hnat po doktorech coz je zbytecny kdyz je mimi o tyden mladsi

benjik
5. srp 2011

@marinka mě ani termín dle uz nedělali,páč mi podle mnou nahlášeného 1.dne MS vypočetly termín, na uz po týdnu zjistili,že je plod o 2 týdny starší a já se jen ze 4týdne přesunula do 6.,ale datum termínu porodu zůstalo.

benjik
5. srp 2011

@denousek tak jdi o týden později k doktorovi nebo mu rovnou nahlaš,že sice den MS byl totho a toho,ale ovu toho a toho a on se podle toho už zařídí.

simonaa
5. srp 2011

taky bych to udělala, ovu jsem měla až 23DC a stejně se doktor řídil jen výpočtem porodu dle poslední MS bez ohledu na utz a to samé i v porodnici - měla jsem plánovaní CS, taky si myslím, že se tam prďolka ještě mohl týden dopéct 🙂

denousek
autor
5. srp 2011

@benjik no ja myslim ze on se nijak nezaridi on je takoej ze sou mu takovy keci o ovulaci jedno.. a kdr uz jsem objednana na 12.8. budu 22DPO tak by me zajimalo i jestli tam uz bude neco bvidet co myslis.. ty jsi byla kdy u dr vidim ze jsi na zacatku 🙂

benjik
5. srp 2011

@denousek byla jsem přesně 5+1 a byl tám gestační a žloutkový váček,MS 1.den bylo cca18.6,kolikátý den po ovu nevím,páč jsem se o to nikdy nezajímala.

kalo
6. srp 2011

Oni berou začátek těhotenství jako první den menstruace....ovulace nebo den zplození nikoho nezajímá. Já třeba věděla naprosto přesný den a dr.mi řekl, že to je jedno.... 🙂

mavanka
6. srp 2011

@denousek taky bych klidně uvedla termín o pár dní pozdější, možná ne o celých sedm, ale aspoň o čtyři, aby se ultrazvuk tolik nelišil od toho, co doktor vypočítá, pokud si bude tvrdošíjně trvat na svém výpočtu podle ms

pettule
6. srp 2011

Já bych to tedy určitě nedělala, ale samozřejmě záleží jen a jen na tobě. Určitě lepší mimčo o týden dříve, než přenášet..................přeci jen kazí se plodovka, placenta přestává fungovat................ U nás se tedy bere datum i podle ultrazvuku, zda mimčo odpovídá. 🙂 . Jinak moc gratuluji.

laska.nezna.hranic
6. srp 2011

nahlásit můžeš, co chceš, ale já bych řekla termín poslední MS podle pravdy. stejně doktoři dají spíše na odhad z utz a pokud bys měla rozdíl větší než týden, termín ti podle toho upraví. myslím, že doktoři si jsou vědomi, že ne každá má ovulku 14. den. a pokud se mimčo narodí o týden dřív, neuškodí mu to tolik, jako kdyby tam zůstal déle a pak šlo o každou minutu. placenta je "naprogramovaná" na určitý čas, pak vypoví službu. a plus minus dva týdny kolem termínu se mimčo bere jako donošené... takže v podstatě souhlasím s tím, jak to napsala pettule.

denousek
autor
6. srp 2011

@laska.nezna.hranic ale kdyz si to posunu takjak to mabyt tak tammimco prece nebude dýl,bude tam akorat a kdyz si to neposunu bude tam o 7 dni mín...chapes?...

beruska24.9.
6. srp 2011

@denousek - já bych to zas až tak neřešila a klidně nahlásila to pozdější datum 😉 Když vezmu své nynější těhu, tak mají Dr. zmatek v týdnech. A ty UZ, jednou vycházelo mimi menší, za 14 dní na kontrolním UZ zase větší atpod. A aby toho nebylo málo, tak mi nakonec Dr. přepsal na průkazce i termín poslední ms (o týden dříve) 🙄 Nehádala jsem se s ním, za tu dobu už si přesné datum nepamatuji. Jen teď nevím, kdy mám vlastně rodit 😀

ivasad.
6. srp 2011

Troufla bych si to fakt jedině v případě, že bych si byla naprosto - na 100% jistá termínem ovulace (např. podle ovu testu). Jinak by hrozilo, že tě skutečně nechají hodně přenášet (třeba by tě nechaly těch standartních 10 dní, plus k tomu by se přičetlo těch 7 dní o které bys posunula datum), a jak už tu holky psaly, na konci těhu degeneruje placenta, a to už by bylo pro miminko nebezpečné. Kdyby se takovéhle přenášení u tebe konalo, tak bych šla teda pak už tak ve 40+něco už s pravdou ven 😅 Je sice malá prvděpodobnost, že bys tak dlouho přenášela, ale možné to je. Jako žákyňka jsem na praxi v nemocnici zažila, že přišla k porodu romka bez průkazky, poslední ms teda věděla - a zjistilo se že je 43+0 - za celé těhu nebyla u dr, a jednalo se už o mrtvý plod.
Záleží jakého máš taky doktora - já myslím že zrovna třeba ten můj by mně vyslechl, jak to bylo s pozdní ovulkou, a pak by na to bral ohled při porovnání velikosti miminka na UZ ve 12tt. 😉

fram
6. srp 2011

myslím, že záleží na tom, jakého máš doktora. Správně by měl hledět i na velikost mimi podle UZ do 12tt a podle toho určit TP. Já bych asi nelhala, ale řekla mu o pozdější ovulaci.

laska.nezna.hranic
6. srp 2011

denousek - ano, já ti rozumím, ale na konci těhu plus minus jeden týden nehraje roli. málokdo se narodí přesně v termínu. samozřejmě rozhodnutí je jen na tobě 😉 ale za mě je to zbytečné. já zas mám ovulku dřív, protože mám kratší rozmezí MS, doktorce jsem to říkala, ale termín MS je pro ně důležitý jen do toho rozhodujícího utz, pak už doktoři vychází z něj, takže ať už řekneš cokoli, důležité bude, jak ti nakonec miminko změří. nakonec o pozdější ovulce můžeš doktorovi říct, ale myslím, že ho to stejně nebude moc zajímat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru