My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

ratatooy
6. říj 2010

@ antoaneta ahojky no jo už se nám to blíží,ty bolesti máme všechny,taky se v posteli ani neotočím,mi jsme dnes po poradně a v pátek jdu na předop.vyšetření pak ještě ve středu na pásy a ve čtvrtek nástup do porodnice,fuj bojím jak to utíká,dnes jsem teda byla naposled v poradně to snad ani není možný

zlucie
7. říj 2010

Ahoj holky 🙂
Včera jsem byla u paní doktorky a všechno zatím vypadá dobře....brala mi vzorky na streptokoka a příští týden si jdu už jen pro výsledky a od 18. jsem odeslaná do porodnice!!! 😉 Strašně to uteklo!
Včera jsem ještě stihla kurz kojení a bylo to velice zajímavé....tak jsem zvědavá jak nám to s miminkem půjde!
@antoaneta Já bych raději rodila týden před termínem než pozdějc...člověk je už připravený a přitom si ušetří čekání kdy to už konečně přijde!!! Doma by to už museli zvládnout bez tebe.... 😉

ratatooy
7. říj 2010

ahojky dobré ráno,dnes si jdeme konečně pro kočárek tak jsem zvědavá jestli se už dočkáme,taky musím dochystat postýlku.

pajka00
7. říj 2010

@broukb 🙂) moc hezky jsi to napsala...je vidět, že se až tak nebojíš...kuchnou, pošolíchal,prdnout🙂))pobavila jsem se.....No holky...budu vám držet všem palce, ale nebojte se..to zvládnete. Já když jsem měla jít rodit poprvé, tak jsem si říkala-jestli to zvládnu a vzpomněla jsem si na jednu hroznou ufňukanou krávu, která měla dítě a řekla jsem si-když to zvládla ONA....tak já v pohodě!!🙂))

@vysocanka neboj se jaká budeš matka....ono ti to automaticky všechno docvakne a ani nebudeš muset přemýščlet...je to asi fakt vrozený instiknt....i když, mě se jedna kamarádka, když se jí pár let po mě narodilo první dítě ptala, jestli je normální, že se v noci budí 😀 Tak jsem ji ujistila, že je to bohužel naprosto normální....ona totiž nepřišla do styku v okolí s žádným mimčem, tak neměla zkušenost...nooo a jaká je z ní teď matka🙂 Když si nevěděla rady s nějakým výchovným problém, volala mi jako "staré, zkušené dvojnásobné" matce a ptala se...dělaly ti děcka to a to? A já jsem jí řekla..néééé to by moje děcka nikdy! neudělaly a smála jsem se...takže jsem ji vždycky uklidnila🙂
My jdeme zítra do poradny, tak jsem zvědavá, jestli přibrala...protože tím jak se neustále cpe snad musí....i když bojuje se žloutenkou, doufám, že už je lepší...pusena jo, ale bělmo má pořád žluté. Mimochodem holky, už zapnu džíny, které jsem nosila před těhu....sice né ty moje narvané uplé......ty jsem ještě radši nezkoušela, ale ty volnější, které jsem nosila v počátku těhu a měla jsem je v pase volné, teď už je dopnu-sice s obtížemi, ale jo🙂 Tak jsem ráda, že se mi už vrací kila k normálu. NIkdy jsem s tím naštěstí neměla problémy, ale teď jsem měla strach.....velké břicho, roky....Ale je fakt že jsem měla šíleně vody....když malá vyletěla, tak jsem ochrstla doktorku i sestru plodovkou až po prsa a 10minut to vytíraly🙂 Ještěže byla úplně čirá a čistá🙂) Takže jsem rázem porodila 11kg...zůstalo mi 5 a z porodky jsem šla se 4...doma váhu nemám, tak ani nevím🙂

pajka00
7. říj 2010

@antoaneta Tobě se to už taky krátí...bude to co by dup. Děkuji za přání, malá je tak vydatně zapitá, že doufám, že nebude mít ani rýmu..(už to klepu) Tak budu držet palce, ať je to pak rychle a mimčo nedělá žádné okolky🙂

ratatooy
7. říj 2010

@pajka tak to máš s tou váhou dobrý,já taky počítám že tam skoro všechno nechám,přibrala jsem teda 12kg teď ještě možná jedno kilo přiberu do příštího pátku ale pak to bude rázem pryč.ale i tak budu mít co dělat,tak doufám že kolem mimča něco vyběhám,a třeba i kojením jestli budu kojit,mám z toho trochu obavu,četla jsem že bývá s kojením problém když se během těhotenství vůbec nezvětší prsa,což já tak mám,pak že je to i dědičný a moje mamka nás nekojila ani jednoho,tak nevím těch příznaků tam bylo víc. 😒

pecicka
7. říj 2010

@pajka00 ty jsi teda ale holka šikovná. Já přibrala 7kg, tak snad se vlezu do nějakého normálu, ani nevím jestli je to norma nebo hodně, já u všech pibrala 30KG, TAK MI TO TED PŘÍJDE DOCELA DOBRÝ 😀 a co malá, je to fajn,že?

zazy
7. říj 2010

Ahojky děvčata
Peci jak je???Já jsem tedy přibrala jen 6 kilo,každej mě strašil,že přiberu hodně.Jsem taková baculka,takže jsem měla strach,jak budu vypadat mít třeba 15 kilo nahoře.Já jsem přibrala při stimulce u těch dvou pokusů asi 10kilo,Každej mi říká,že moc velký bříško nemám,na to v kolikátém už jsem,ale malá přibírá tak jak má,tak se tím nějak nezatěžuji.

ratatooy
7. říj 2010

@zazy já bych řekla že právě hubené přiberou víc v těhu než ty co už nějaké to kilo mají,já při stimulce přibrala asi 4kg a v těhu těch 12kg,do 13kg je to optimální lehko se toho pak zbavíš,jinak jsem začala přibírat ale až nějak kolem 7 měsíce do té doby furt nic a pak to šlo ůplně samo ale nevím kam se to dává protože nosím furt stejné oblečení,akorát těhu kalhoty s pasem elastickým,tak doufám že až přijdem z porodnice tak si zas obleču svoje staré věci,ne že bych si ráda nekoupila něco nového ale kdybych měla kupovat vše tak to by byla teda investice.

pajka00
7. říj 2010

@pecicka Je to fajn🙂 malá je hrozně roztomilá, spinká, jí bez problémů-takže si to vážně užívám. Myslím, že 7kg teď je akorát🙂
Já jsem normálně štíhlá a při obou předchozích jsem přibrala 12kg, ale nikdo na mě nepoznal, že jsem těhu...nevím kde jsem ty děti nosila....fakt jsem měla svoje původní džíny až do porodu-jen jsem si dala gumičku na knoflík a dírku....protože zapnout jsem je fakt nemohla🙂 Teď jsem si musela pořídit těhu džíny....jaké jsem měla břicho a přibrala jsem 16kg....ale tím kojením jsem to krásně už skoro všechno sundala...říkají, že kojení je nejlepší na hubnutí..TAky bych měla začít cvičit.....ale to se mi nechce....ale musím, ať mi nezůstane "špek" na břichu🙂

ratatooy
7. říj 2010

ahojky tak jsme dovezli kočárek a matraci do postýlky tak jsem to vše nachystala a už se budu jen kochat jak to krásně vypadá.zkusím dát foto ale to jen z mobilu jestli to půjde vidět,foták máme zase někde u tchýně.

ratatooy
7. říj 2010
zazy
8. říj 2010

Ahojky zdravím
Pěkný kočárek i postýlka.
Jsem se chtěla zeptat,kdy jste začali vybírat kočárek???Ještě mám čas,že jo???

ratatooy
8. říj 2010

@zazy já ho vybírala už od začátku a objednávala v 7 měsíci a tak tak se to stihlo,jelikož se někdy najde problém jak u nás že nám ušili jinej než jsme chtěli tak jsme čekali další tři týdny a vidíš včera jsme ho dovezli akorát týden před porodem.

ratatooy
8. říj 2010

holky zpráva od spark-od středy jsme v porodnici na pozorování,vše je v pořádku ale domů už mě nepustí,v pondělí se prý domluvíme co dál,tak mi držte palce aŤ mi klapne ten císař.
Tak další miminko na obzoru bude od spark co broučku?nepředběhneš do neděle? 😀

pajka00
8. říj 2010

Jé tak že by fakt spark,broučku ale pak už si na řadě fakt ty🙂)) tak držíme s vikinkou palce, ať to má spark rychle a hlavně v pořádku za sebou!🙂

broukb
9. říj 2010

No já už skoro počítám, že mě tu předběhnete všechny 😀 Jinak Spark samo držíme palečky ať jí to vyjde podle jejích přání a hlavně ať jsou oba v pořádku 😵
Já teda od včerejška chcípu...fakt skvělý na porod...ráno mi nic nebylo, po o mi začalo být zle, večer mi teklo z nosu, v noci bolelo v krku, že jsem nemohla polknout...a ráno už jen rýma ..doufám, že i léčení bude teda takle rychlý 😖 mám úplně strach abych k nim pak vůbec mohla, když už si na ně tak dlouho čekám 😢

ratatooy
9. říj 2010

@broucku to je teda blbý tak ať tě to rychle pustí a musíte si teda pospíšit do pátku jo?jinak vás taky předběhneme.ale jestli ti chtějí miminka vydržet až do termínu tak to asi musíte zvládnout 😉

broukb
10. říj 2010

Holčičky moje, tak asi dlouho už nevydržíme...odchází mi zátka s krví, takže se obávám, že žádný odkládání nebude 😀 No je mi pořád zle, ale věřím, že se dám rychle do kupy. Prozatím jsem v klidu a pořád čekám kdy přijde nervozita No asi je výhoda, že opravdu nevím do čeho jdu tak se nemám čeho bát ne?

Všem moc držím palce kdybych už náhodou nestihla napsat ať hezky držíte, pohlaďte za mě pupíky a myslete na nás 😵

PS:kámarádka vás bude průběně informovat, abyste tady netrnuly další 3 dny. Třeba se to tak rychle nerozjede

zazy
10. říj 2010

Brouku a Spark,děvčata moc na Vás myslím a držím palečky at to máte co nejrychleji za sebou

zlucie
10. říj 2010

Taky přeji nastavajícím maminkám hodně sil....určitě to dobře dopadne a miminka budou na světě!!!!

ratatooy
11. říj 2010

ahojky zpráva od spark-malej radimek se narodil 9.10 v 21:40,nakonec přirozenou cestou,prý to byla hrůza ale rychlé.v 19:30 ji praskla voda a za dvě hodiny byl venku.a teď čekají až se mamce udělá mlíčko.

ratatooy
11. říj 2010

@broučku tak to už jsi na řadě jak už ti odchází zátka i s krví to tě nepředběhneme,ani nechci abych na tom nebyla jak spark že ji chudáka nechali rodit přirozeně když měla jít na cisaře. ☹

vysocanka
11. říj 2010

@ratatooy ty blaho jaktoze nakonec Spark rodila prirozene to je celkem mazec co:(
no hlavne ze uz to maji za sebou.
Ted jsem zvedava co Broucek .... sem napnuta jak ksandy uz od vecera

ratatooy
11. říj 2010

@vysocanka no já nevím asi to byl takovej fofr,kvůli čemu vlastně měla jít na císaře?už si to nepamatuju ale konec pánevní to nebyl ne?to mám myslím tady jen já?

pajka00
11. říj 2010

@spark Velká gratulace k miminku🙂 ať jste oba v pořádku a je hodňoučký🙂
Přirozený porod je lepší....aspon budeš rychlej OK a nebudeš se trápit se stehama na břiše....za 3 dny už budeš běhat jak čamrda
@broukb No držím palce, ať je vše OK a máš to rychle za sebou......ale ono se to zvládne, hlavně, ať jste všichni 3 pak v pořádku🙂 Držím moc palce!!

pecicka
11. říj 2010

ahoj kočenky🙂
veliká gratulace spark k zdravému chlapečkovi, at jsou oba zdraví 🙂
broučku-myslím na tebe a držím palečky 🙂
ratatoy-já měla konec pánevní, maly měl 4000g a měla jsem všechna vyšetření na císaře a odtekla mi voda en předtím a taky mě nechali rodit přirozenou cestu
paji-moc zdravím tebe i malou🙂
vysočanka-na tebe taky myslím a moc držím palečky a jnak zdravím všechny kočenky těhulky i maminy a co suzi? Už dlouho nepsala. Jinak já mám zítra kontrolu, tak jsem zvědavá, začínám 24týden 🙂 snad bude všechno oki 🙂

broukb
11. říj 2010

Ahoj jen podávám hlášení..zátka stále odchází, dole je vše připravené už jsem v prordnici a teď jen čekám na vyjádření dr, jestli teda přirozeně, nebo císař.Kdyby císař můžem prý rodit dneska..když přirozenej musim počkat až se to rozjede. Jinak už je mi trochu líp, takže zaplať pán bůh ATB zabíraj.Zatim papaááááááá

ratatooy
11. říj 2010

@brouk tak ať vás moc dlouho netrápí,vy se máte už to budete mít za sebou,já mám teĎ kamarádku v porodnici,termín měla 27.9 což je už celkem doba,a je tam od pátku a stále se nic neděje asi čeká na nás 😀 ale myslím že ji to už dnes budou vyvolávat
@pecicka no to mi ani neříkej,já bych tak nerodila asi bych se zbalila a jela jinam,vždyť je to risk jak blázen a u tak velkýho dítěte vůbec,já mám napsaný papír od doktora že kdyby mi praskla voda ať mě vezmou hned na císaře,.museli by protože mám ještě těhu cukrovku víš takže to nemůžou riskovat.

vysocanka
11. říj 2010

Holky broukovi praskla voda, jeste dneska jde na cisare. Ale cekaji cca do deviti kvuli jidlu asi se nabastila. podam info. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru