My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

antoaneta
16. bře 2010

Jo a jinak jsem dnes byla už u svého gynekologa, podle ultrazvuku jsem asi 7 týden a srdíčko nám tlouklo! 😀
Nesla jsem moč a brali mi asi tak 7 zkumavek krve. Fujtajbl. Na lačno, s mírnýma těhu příznakama to byl celkem humus. A ještě by dělal normální gynekologickou prohlídku, při které bral stěry i na citologii. Takže krvácení se taky dostavilo. Ale prý se nemám bát. Měla jsem ale děsnej strach, aby neudělal něco miminku. Aby mi do něj třeba nějak nešťouchl. 😒 Byla jsem strachy tak ztažená, že to bylo pěkně nepříjemný. Vůbec jsem netušila, že mě to čeká. Na další kontrolu mám jít až za 14 dnů, prý už do poradny. Mám vzít zase moč a zvážit se. Třeba už dostanu taky tu průkazku 🙂 každopádně prý mi řekne co a jak a jaký vyšetření mě dál čekají. A taky i předpokládanej datum porodu. 😀
To je děsný, ale ta doba než tam půjdu ......

broukb
16. bře 2010

holk jste moje zlatíčka..děkuju moc za podoru 🙂 Jsou to bojovníčci..drží se maminky od rána nekrvácíme, takže doufám, že se na ně zítra podívám a pošupajdim domu 😉 je tu mizernej signál, ale jen co přijdu domu kouknu na ten váš pindabalonek 😀 papa

vysocanka
16. bře 2010

ahoj Broucku, treba to bylo po tom utz .. je to mozne? ze ti tam neco natrhli? Drz se, hlavne ze uz po krvaceni ani pamatky...

pajka00
17. bře 2010

ahoj holky...tak jsem byla na krvi, dostala jsem 2 krabice blbin pro miminko aza 14 dní už dostanu průkazku a udělá mi sono.
Broučku-no tak tfuj tfuj, ať je vše OK!!!a už nás víckrát nestraš🙂 Hlavně, že to byla jen taková drobnost.
Antoanet, to se nemusíš bát, že by něco mohl miminku udělat-to je tam tak dobře opatrované, že by musel mít UTZ metr dlouhý, aby tam dosáhl🙂 Zbytečně se stresuješ a pak trpíš ty ťunťo.

pecicka
17. bře 2010

ahoj holky, chvilku tady nenakouknu a takový nehezký zprávičky, broučku, držím všechny palečky, bude to dobrý, neboj

suzanna
17. bře 2010

ahojky
pajka tak super.
peci tak nam pak podej ale hlaseni jak pokracujes 😉
Holky ja mam fakt v brisku lenocha vubec se nejak nechce vrtet,holky ty uz se vrteli v 19 tt jako mrsky a tohle snad porad spi nebo co....

broukb
17. bře 2010

ahoj kočinky, tak dneska v noci zase krvácení ☹ , ale ráno jsme byli na UZ a miminka jsou v pořádku už měří 1,80 cm obě takže krásně poporostli 😵 miluju je jsou to moji bojovníčci.Našli mi v děloze hematom a z toho jde to krvácení, neni to sice úplně super, ale mimísky to neohrožuje což je pro mě nejdůležitější. Domu, ale zatim nemůžem 😢 zas podám hlášení a děkuju za podoru.

suzanna
17. bře 2010

broucku drz se ! Bude to dobry.

pajka00
17. bře 2010

Broučku tak ten jsem měla taky, ale vstřebal se...ten tvůj se taky třeba vstřebá a je důležité, že ví, z čeho to je!Radši tam chvilku vydrž a polež si, než aby byl pak nějaký problém. Tak držím moc palce ty bojovnice🙂
Já sice špitály nemám ráda, 100x radši se budu válet doma, ale musím říct, že když jsem byla na revizi před 1,5 rokem, tak tak dobře jako tam jsem se nevyspala ani doma a přečetla jsem 900stránkovou knížku za 3 dny. Je to sice ironie, že se člověk špitálu vyhýbá jak čert kříži, ale nevím proč se mi tam tak hrozně dobře leží🙂Aspoň jedno pozitivum nemocnice.

tulanek
autor
17. bře 2010

Ahoj holcenky 🙂
Chjooooo Broucku,to jsou neprijemnosti ☹ drz se zlaticko,uvidis ze to prejde,hlavni je,ze jsou miminka v poradku a hematom odejde a pak uz bude dobre,ze se mu parchantovi chce,v noci ☹ uvidis,ze brzy uz bude dobre,jen me mrz,kdyz si clovek projde tim vsim,ze pak nemuze mit to tehotenstvi v klidu...

I my jsme byli dnes na necekanem utz pac jsem od patku do nedele spinila a vcera vecer z niceho nic jsem zacala zase,ale bylo to silnejsi,ridsi a spis to uz zacinalo vypadat jako normalni krev,tak jsme pockali do rana a rano zase na novo,tak uz jsem na to nemela nervy,Tulanek pro me prijel a jeli jsme k memu gyn...Bobanky jsem oba videla,jak jim to tam krasne buší a jsou stejne velky,jen jeden ze je tak o den mladsi,to prej ze muze byt jinym pohlavim a ze je to ukazkovy i velikosti a ze placenta je kulata hezky u obou,ze vsechno vypada dobre 🙂 jen mi tam taky nasel malinkou srazeniniku a od toho to casty spineni... ☹ Je to fakt neprijemny,kdyz to cloveka dycky na zachode prekvapi 😖 Ale doktor nas uklidnil 🙂 tak za tyden v patek pro prukazku a za mesic na NT+test,stoji to 1480,- nemusim tam nutne,ale ze je to prej lepsi,co by jsme si nezaplatili pro miminka ze 😀 no tak doufam,ze ten mesic jeste zdarne preklepeme a bude klidek a pohoda 🙂

Pajko,to sono to je to co se mam objednat nebo to je co??Ja se v tehle terminech jeste moc nevyznam jako prvorodicka 😀 jeee,kravinky pro miminko,to musi byt heeeezky 🙂

pajka00
17. bře 2010

Tuly taky špiníš?To je z toho hematomku-taky jsem to měla, ale naštěstí se brzo vstřebal,takže už tam není..uf.Tak snad bude už vše OK a vstřebá se ti brzo.
To sono mi udělá moje Dr.za 14 dní při normální kontrole a dostanu průkazku. To co ty myslíš-to už jsem objednaná na 8.4.-to je ten 3D UTZ+ krev...u nás za 1400,- A jezdí se na to v 11-13 týdnu-já budu ve 12-ctém.Tak už mám bobany,aby bylo všechno v pořádku, protože ten věk tomu fakt nepřidá. Ještě jsem tu krabici neotevřela, ale říkala sestřička,že je tam pěkný cumel.) Ale dostala jsem krabici v CARu , když jsem odcházela a tam byly 2 časáky, vzoreček oleje proti striím, jedno balení vlhkých kapesníku pro mimi. A v porodnici po porodu taky dávaliy krabice a tam už byly i plenky a víc vzorků pro mimčo.

tulanek
autor
17. bře 2010

Jo jo,je to tak hrozne neprijemny...Znasto,clovek si rekne,tak uz je vsechno v pohode,navodi ten prijemnej pocit v sobe,ze ted uz te nic nerozhodi,pic,dojdu na zachod a je to zase tam 😝 😝 chtela bych aspon tyden bez spineni 🙂 je prej jenom majinkatej,tak snad opravdu brzo potahne haaaaajzl 🙂

Ahaaaaa,tak uz tomu chapu 🙂 jo,ja taky pujdu nekdy ve dvanactem,rikal teda gyn,at se tak objednam,to pujdu asi nejak tydne po tobe...No chtela bych ti rict neboj,vsechno bude v poradku,ale sama jsem poprdena az za usima 😅 ale musime proste doufat a verit,jako do ted,ze bude vsechno v pohode a too tehotenstvi si konecne potom zacneme nalezite uzivat 🙂 tyyyyyyyyyyyyy voeeeee,ja bych se nemohla dockat,az tu krabici rozbalim a uvidim prvniho dudlika pro miminka 😀 bych to rozbalila jeste po ceste domu 😀 😀 😀

tulanek
autor
17. bře 2010

jdeme spinkat,dobrou 😀

pavcahola
17. bře 2010

Ahoj holky kam pujdete na ten NT-skrinik nebo jak se to píše?Já z něho mám docela strach.

pajka00
17. bře 2010

Jo🙂 já jako dvojnásobná matka už z těch blbinek nemám takovou radost, jako když jsem čekala první🙂) Takže je to v tašce v autě a až dojedu dom, tak to rozbalím🙂)
Holky, vy jste mladé....tam je šance, že to nebude OK velmi malá, ale já už mám 40 a to se prostě rychle navyšuje ta pravděpodobnost. Sice si nepřipouštím, že by nebylo v pořádku, ale znáte to, jak to je.....a pochybnost tam bude až než ho uvidím na porodním sále, že je zdravé🙂 Já jedu do Zlína-mám to nejblíž....nebo ještě do Brna mi nabízeli, ale zlín mám blíž, takže není co řešit.

tulanek
autor
17. bře 2010

ja jdu na Veveří do Prenatalu Pavči 🙂 nemej strach,zvladly jsme to do ted vsichni,zvladneme to i dal!!!!!! 🙂

pajka00
17. bře 2010

Tuly,ale ty jsi podle mě tak stejně jako já. Až půjdeš ke svému doktorovi, tak se na to zeptej..Já jsem dostala papír na to screeningové vyšetření a objednala jsem se už teď, 3 týdny dopředu.

tulanek
autor
17. bře 2010

Kolikateho mas asi tak ten termin??? 🙂 ja se objednam taky hned zitra,jen se chci domluvit s Tulankem jak bude v praci,aby tam mohl se mnou 🙂

tulanek
autor
17. bře 2010

Prijet do Brna!!!! 😀

pavcahola
17. bře 2010

Já mám jíd do Brna-Veveří ale až po 12týdnu takže až někdy v dubnu.Jj zvládly jsme to do ted tak snad to dotáhnem i do zdárného konce jen doufám že těhotenství bude pohodové a nebudu muset do nemocnice.A už vám roste bříško?Mě už trochu jo.

pajka00
17. bře 2010

Termín mám asi 22.10..skoro jako ty🙂 ten den už nehraje roli,protože po tom IVF je to podle mě stejně jinak....
Jo jo, dávala mi leták do veveří🙂 Ale do brna to mám 60km a do zlína 20..🙂 A taky jsem tam jezdila do caru,protože to bylo blíž než do brna...a cesta rychlovka.

tulanek
autor
17. bře 2010

jo jo Pavci,ja to vidim taky na duben,nekdy za mesic 🙂 neboj,nikam nebudes muset,nejhorsi tydny se pomalu ale jiste presouvaji za nas a blizi se ty hezky uz jenom 🙂 a brisko roste,je to macik,ale vaha sla docela dolu,ale uz se zastavila a pomalicku po gramech nabiram 🙂 no jo Pajko,tak to mame fakt stejne 🙂 jo a jinak si teda prdni do sacku s tim Brnem 😀 😀 😀

pavcahola
17. bře 2010

Tak to jo do Brna to máš daleko my to máme vlastně taky 60km jako vy,nám nabýzeli ještě Jihlavu ale Brno známe líp a hlavně to je uplně jedno kam pudem jelikož to máme na obě strany stejně.Tak hlavně aby nám to dopadlo dobře.

pavcahola
17. bře 2010

Koukám že jsme všechny 9týden to je fajn 🙂

pajka00
17. bře 2010

😀 Příště jo?Budu do brna asi jezdit častěj-dcera nastupuje na intr od září...takže tam budu mít asi cestu pak častěji🙂
No já už břicho mám holky.Zapnu už jenom dvoje džíny, které mi byly velké.....už se budu muset poohlídnout po něčem v obchodě, protože nebudu mít co nosit.Příští sobotu mám jet na oslavu...pěkné kalhoty nedopnu, v džínách se nehodí a chtěla jsem si koupit nějaké úpletové šatky,ale copak něco mají kreténi??
taky si říkám,že ty nejhorší týdny už jsou pomalu za náma.....ještě 3 týdny a screening a spadne mi velký balvan ze srdce....a i když budu mít strach pořád-už to bude o fous lepší. Kruci, jestli mi nebylo líp, když mi bylo 25, to jsem si takové věci vůbec nepřipouštěla.ˇOtěhotněla jsem na první pokus a hotovo. Žádný potrat,nemoc,neschopnost,nevolnost....prostě-jsem těhotná, porodím zdravé dítě a tím to končí🙂

pavcahola
17. bře 2010

A pajka můžu se zeptat proč tetka vám to nešlo?Já mám kamarádku ta taky musela se vdávat a tedka by chtěly druhý a nejde jim to tak začala mě vyptávat na to umělé oplodnění,je to zajímavý jedno jde a druhý třeba ne.Nebo obráceně.

pajka00
17. bře 2010

No, protože první dvě děti mám s bývalým manželem a taky mi bylo 22 a 25 let. Te´d mám jiného a je mi 40🙂 I když je přítel zdravý jak řepa, já taky....tak nám to prostě nešlo....říkal Dr.že je to věkem-mým🙂) Že to půjde, ale chce to čas-který já jsem neměla...A protože nám to 1,5roku nešlo, tak jsem šla na IVF a hotovo....možná i proto se to povedlo na poprvé, že jsme neměli ani jeden žádné problémy.
Holky a kolik je vám let?

pavcahola
17. bře 2010

mě je 25let a o miminko jsme se snažily 2roky

pajka00
17. bře 2010

25 let-krásný věk, ty si vůbec nedělej žádné stresy ze screeningu.....když mně bylo 25,čekala jsem druhé a vůbec jsem takové věci neřešila🙂Měla jsem dvouletého syna, tahala jsem ho normálně v náručí a nějaké obavy z toho, že by se mohlo něco stát, jsem vůbec neměla.....holt...bylo mi fakt o tolik míň🙂 Já bych taky chtěla mít 25 😀

dada074
17. bře 2010

Ahoj holčiny,
Pajko s tím věkem si nedělej hlavu já nejsem o moc mladší,v červnu mi bude 36 let,tuhle jsme to rozebírali a když si představím,že prcek půjde do školy a mě bude nějakých 42 tak je to také hrůza,a to manža uvažoval ještě o jednom,jsem myslela že se zbláznil.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru