My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

ratatooy
13. dub 2011

@antoanet ahoj tak náhodou jste moc velký šikulky a zas takovej prcek už není 6kg už je kus chlapa 😀
@spark nebo co hodně pomáhá na cokoliv je kalciová mast,bepanthen nevím na ten mi sestra řekla at na něj prdím že to žádnej zázrak není a asi má pravdu když vezmu že bych s tím natírala po přebalování tak to udělá jen takovej tenkej film na kůži,přitom je to potřeba pořádně zamazat ale tak každej je spokojenej s něčím jiným 😉 a stím spaním to je nárazově mi spíme dobře a z toho jednou za měsíc vstávám 3krát

ratatooy
13. dub 2011

tak a teď něco o nás-máme dnes po půlroční prohlídce 9,680kg a 74cm,od pátku máme první zoubek a našla ho máma takže dostane něco na sebe jupííí,šimon se otáčí na bříško,povídá křičí,píská,řehtá se a to nejvíc je vidět že je ůplně spokojenej,už si pomalu sedá a odstrkuje se nožičkama takže počítám že za měsíc poleze a bude už sedět sám.papáme ůplně všechno,zeleninu ovoce kašičky,už i dětské sušenky a rýžové křupky.jinak pořád sunar a čajík nebo štávičky.a nejradši má tátu jak ho slyší že přišel to je radosti a otáčení na všechny strany kde je a jak ho uvidí má pusu od ucha k uchu.A taky je pěknej rošták všechno pouští na zem abych mu to zvedala a hučí abych ho chovala,hrozně to letí když jsem dnes v poradně viděla ty malý miminka,to ani není možný že byl tak malej až se mi zastesklo,ale jinak z něj máme radost jak je šikovnej a dělá obrovský pokroky.

spark
14. dub 2011

@ratatooy
Ahoj. Díky za radu! A taky se chci zeptat,jaka papáte přes noc? U nás v 8 večír je předspací mlíčko,pak se probudí kolem 12 a pak ve 3 a dál v 6..docela maraton! Me stve že projí celou noc. 😒

suzanna
14. dub 2011

@spark U nas je to zrovna tak,od porodu se mi stalo pouze 1x,ze se za noc probudil pouze jednou jinak taky se budi skoro po 3 hod. nektere deti to proste tak maji , jedine co nas muze utesit je,ze z toho vyrostou 😉

zlucie
14. dub 2011

Ahojky holky 🙂

@spark Náš Mareček naštěstí zatím spinká hezky......chodí spát kolem půl osmé a kojím až někdy o půl čtvrté, někdy třetí, i v pět 🙂 ......ale to už je potom vyspaný ☹
Většinou vstáváme mezi půl šestou-šestou.......po osmé má Mája první dopolední spánek cca 40 minut...kdyby raději spal ráno aspoň do půl sedmé 😉

zlucie
14. dub 2011

Jinak se máme moc dobře.
V neděli jdeme na první lekci plavání, tak se už moc těším a jsem zvědavá jak to malýmu půjde....teda hlavně aby ho to bavilo 🙂
Taky bych poprosila o radu......Mareček si neustále přilehává jednou ouško....nechci aby ho měl nějaký odstátý ☹
Snažím se mu ho hlídat, ale je to marný....když s ním pohnu ve spaní, tak hlavičku otočí a za chvilku ji má zpátky a zase ouško přetočený...divím se, že mu to nevadí 🙂
Ze zadu už je to trochu vidět...není to teda žádná hrůza, ale stejně.........manžel říká, že ho moc pozoruji 🙂

pecicka
14. dub 2011

ahoj maminy, taky už vás musím konečně pozdravit🙂 Vladislávek měl včera 2měsíce, strašně to letí, ale užíváme si to a je to nádherné🙂 jinak vážíme 5900g a jenom kojíme, v noci od 6týdnu vstává jen jednou za noc, to první spaní vydrží 6-7hodin, takže super. Jinak vás všechny moc zdravíme a dám vám nějaké fotečky do albíčka, at můžete kouknout🙂

zazy
14. dub 2011

Ahojky mamčulky
Tak mi byli včera na očkování,máme 5015kg,konečně jsme začli normálně přibírat.Málo jsme přibírali a už jsem myslela,že budeme muset přikrmovat,zatím ke kojení ještě odsávám,tak snad už to bude dobré.Malá je sice drobná,ale jako hladová nevypadá,dám Vám sem fotečku.Jinak my usínáme v osm a pak se vzbudí kolem druhé hodiny a pak mezi pátou a šestou,pak si povídáme a pak zase usínáme tak na hodinku a půl.Jinak malá už se otáčí na bok,drží si takovou tu malou knížečku,hezky si hraje.A na každého se usmívá a víská,je to šikulka.Příští týden půjdeme na naušničky.

pajka00
15. dub 2011

No holky, to si děláte srandu s tím spaním!🙂)Máte vzorné děti. Ta naše malá chodí spát v 19..nacpe se miskou kaše, trochu nakojím...vzbudí se kolem 22, pak ve 2, ve 4 a mezi 5-6 vstáváme! Někdy se vzbudí i častěj...takže vážně uvažuju o ukončení kojení-protože se budí vyloženě na prso....hlad nemá. Vydržím ještě chvilku a šlus... Jinak přes den spí hezky. Dnes vstávala vpůl 5, takže už půl hodinky chrupe v postýlce. Už je z ní taky kus ženské. Posadím ji ke košíku s hračkama celý ho po jedné vytahá, všechny samozřejmě ochutná, položí vedle sebe až do té doby, než má koš prázdný..To jí zabere tak půl hodiky, ale musím vedle ní sedět. Začíná být pěkný závislák, ale z toho brzo vyroste. Má ráda hodně lidí kolem sbe, nebojí se cizích, takže je to super. Obracet se nechce...na bok jo, ale celá vůbec. Začíná se stavět na nohy, takže bude dřív chodit jak lozit-jako starší dcera. Ta začala lozit, až už chodila🙂

spark
15. dub 2011

Dobré ráno.
@suzanna Malej se probouzel tak jednou dvakrát za noc,ale co je straší tak víc a víc. Za chvíli praskne z toho nočního jídla 😲 😀 . Ted je v pohodičce , v postýlce si hraje,vyspinkanej napapanej a je mu jedno že mamina si tady stěžuje že se nevyspí 🙂
A to mi všichni říkali,že až bude papat z lahve,že bude spát celou noc..to jooo!!

spark
15. dub 2011

Dobré ráno.
@suzanna Malej se probouzel tak jednou dvakrát za noc,ale co je straší tak víc a víc. Za chvíli praskne z toho nočního jídla 😲 😀 . Ted je v pohodičce , v postýlce si hraje,vyspinkanej napapanej a je mu jedno že mamina si tady stěžuje že se nevyspí 🙂
A to mi všichni říkali,že až bude papat z lahve,že bude spát celou noc..to jooo!!

suzanna
15. dub 2011

Ahoj holky 🙂
@pecicka malej je kouzelnej koukla jsem na fotecky 😉
@pajka00 mam to to same malej se taky budi jen aby stisknul bradavku a spal 😀
@spark my taky nespime celou noc a malej sni celej talir poradne husty kase,neni to z hladu,ale proste ze zvyku si nas testuji jak daleko muzou zajit..malej vcera odmital odpoledni jidklo a nechtel otevrit pusu a knucel u toho jak ja nevim co,tak jsem zvysila hlas,chvili knoural,ale pak to snedl hned! 🙂 proste ma obdobi kdy zkousi kam az muze zajit...ale to ja si ho srovnam,ale mam blby,ze ho nemuzu nechat dlouho plakat ted toho i vyuziva...ale co ,z toho vyroste.

suzanna
15. dub 2011

@zlucie pretoc ho na duhy bok a za hlavicku mu sroluj plinku 😉

pajka00
15. dub 2011

Zkouším jí po jídle dát napít z lahve nebo hrnečku-ani jedno nechce. Prostě tak jak nemá cumel, odmítá ho od narození, jen si ho přehodí z jedné stran na druhu a flus, tak se staví i k flašce i k hrnečku.Nemůžu do ní dotat žádnou tekutinu, protože už ji po obědě nekojím a chci, aby se něčeho napila..prostě není možná. Zkouším to už 14 dní a ještě ani jednou si necucla..nevím, jak jí to mám vysvětlit....Jak to není prso-nic jiného neuznává. Dávám jí to na lžičku, aby aspoň něco, ale byla bych radši, kdyby se obsloužila a napila sama.

suzanna
15. dub 2011

@pajka00 ja pouzivam tyhle lahve :
http://detske-lahve.heureka.cz/tommee-tippee-ko...

Justynek z nich normalne pije rikaji,ze je to takovy ten prechod z prsu na lahev tak to muzes vyzkouset hlavne zkousej dal vasak ona se chyti 😉

pajka00
18. dub 2011

@suzanna super, moc díky za tip...hned to koupím a uvidíme, snad se nechá už ukecat🙂

spark
18. dub 2011

@suzanna Taky jsem ji koupila,když jsme přecházeli na Bebu. Ten dudlík je jako koza! 😀

suzanna
18. dub 2011

@pajka00 doufam,ze to zabere 😉
@spark 😀 😀 😀

zazy
24. dub 2011

Krásné velikonoce děvčata

ratatooy
1. kvě 2011

@spark mi jíme v noci kolem 1 a když jí večer pozdějc kolem 9 a pak usne tak už nejí v noci vůbec. 😀

ratatooy
1. kvě 2011

jinak máme druhej zub.to šlo rychle za sebou,co oblíkáte dětem ven když je třeba tech 20stupnů?

spark
2. kvě 2011

@ratatooy Ahoj. my pořád bez zoubků 🙂
Když je teplo tak ponožky,plátěný kalhoty a bodíčko s dlouhým rukávem. Ve stínu vedro neni. A s sebou máme mikinu. Takže si myslim že jsme ještě dost navlečený. Ale o velikonocích už byl malej na zahradě na dece jen v bodíčku 🙂
Jinak Radímek se rozhodl skoncovat s hodným miminkem a budí se mi v noci každé dvě hodky. Hustý. Jsem jak zoombie. Vzbudí se a řve..... nic moc.

pecicka
2. kvě 2011

ahoj maminy🙂
všechny vás moc zdravíme, máme se moc dobře, malej roste jako z vody, už bude mít 3měsíce a jak koukám na ty vaše zlatíčka a vidím, jak už jsou velicí, tak mi to příjde neskutečné........jinak malej je moc hodný, kdyby netrpěl na prdíky, tak moc hodný, spinká celou noc, vstáváme jen jednou a někdy až ráno, záleží, jak vyjde večerní kojení,jinak přes den co 3-4hiodiny, takže super. Jsem zvědavá, jak nám to dlouho vydrží😀
dám do albíčka nějaké fotečky jak rosteme....tak se mějte všichni moc krásně, miminečka pomačkejte za mě a já se zase ozvu🙂papa

suzanna
4. kvě 2011

@pecicka ahojky videla jsem fotecky malej je moc krasnej 🙂
Holky vy co kojite mate pravidlenou ms?? Ja ji mam nepravidelnou a mela jsem ji zatim 2x od porodu...a ted jsem to po 3 dostala po 40 dnech .A t6o kojim uz jen tak 2x za den a v noci. 1-2 x.

zazy
4. kvě 2011

Ahojky holky,máte moc krásné dětičky i já pak hodím nějaké foto.
Suzanna:já dostala ms,po šestinedělí a mívala jsem až do ted po 28 dnech.Tenhle měsíc jsem taky začla přikrmovat a menzes zatím nedorazila a jen to už 35dní,tak taky nevím,to tělo mi nějak blbne,aby se v tom člověk vyznal

pecicka
5. kvě 2011

ahoj maminy, tak to zatím nemůžu sloužit, malej bude mít 3měsíce a já mences zatím neměla 😕

pajka00
6. kvě 2011

ahoj holky, tak já jsem měla hned po šestinedělí, asi 3x, brala jsem antikoncepci....ale neseděla mi, tak jsem to vysadila a od té doby nic..a to kojím pořád stejně....tak nevím. Nechybí mi,t akže to neřeším. Už jsem ji neměla 3 měsíce.
Peci malý je roztomilý, letí to, co?🙂) ještě nedávno jsi byla šťastná s pozitivního testu......jéžiš i nám to všem letí-jak ty děti stárnou.....a to nemluvím o těch starších!! 😉

suzanna
6. kvě 2011

Holky diky za odpovedi no ja ji mela od porodu 3x zatim take stale kojim,ale uz mene maly uz ji hodne jinych veci a kojit chce hlavne po ranu a v noci coz je fakt uz unavne,vubec nespi celou noc.
@pajka00 leti to strasne ten nas za chvili bude chodit 😀

ratatooy
6. kvě 2011

@suzanna já měla ms hned po 6nedělí pak jsem začala brát antiko. a měla jsem to furt tak jsem se na atiko.zase vyprdla.a jakž takž je to pravidelně

ratatooy
6. kvě 2011

jinak šimonek si sám sedá tak čučím jak puk 😲

suzanna
7. kvě 2011

@ratatooy no uvidim jak to bude pristi mesic,ale pekne me to stve,ze to mam nepravidelny..ja zadny antiko neberu vzdycky mi potom bylo blbe a aani se nejak nechranime stejne nam rekli,ze u nas je nemozne prirozene otehotnet tak co...
No a Justynek uz si vsude uplne sam stoupne a i udela par kroku 🙂 a rika uz mama je to krasnyyy a delame paci paci,mavame a hlavne zname skoro vsechno z televize 😀 😀 😀 protoze on pri ni snida i veceri. 😀 poustim mu jen kreslene pohadky a jak vidi nebo slysi nejake ty postavicky uz se smeje. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru