My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

pavcahola
6. dub 2010

to si piš že tě doženem a i předženem. 😉

broukb
6. dub 2010

já mám zatím kilo a půl ... 😖 nemusim mít tchýni přejídám se sama 😀 Pavco dali mi speciální papír co se hradí a co ne!

broukb
6. dub 2010

ale zase si říkám 2 miminka a jen kilčo a půl na to, že jsme na konci 3 tak si myslim, že docela ok ne?? 😝

pavcahola
6. dub 2010

ptala jsem se holek na diskuzi čekáme dvojčata kolik přibraly v těhotenství,protože tam jsou skoro všechny už po porodu,tak věčinou se shodly na 16-20kg.

broukb
6. dub 2010

uhahaááá no to je děs..to já neci tolik..tak max 14 😠

pajka00
6. dub 2010

Brouku,to si teda neporučíš🙂 Já jsem přibrala s oběma dětma 12kg...a šla jsem z porodnice s kilem🙂) Takže paráda....Mám obavu, že to teď bude horší🙂 Přibrala jsem asi 2 kg....ale já to nevím jistě, protože jsem se půl roku nevážila....vždycky jsem mívala tak 58kg....co jsem s miláčkem tak 60 dejme tomu.....a teď u Dr. 65 tak jsem zařvala, že to je šílené a sestra...tak dívejte...máte svetr,to je kilo, džíny,další kilo, tak napíšem 63🙂) Takže jsem přibrala si 3kg...ale nejsem si jistá,jestli jsem neměla už před tím nabráno něco...asi se mi daří s ním dobře.

pecicka
6. dub 2010

ahoj holky, tak vás tady všechny moc zdravím,dneska jsem byla u doktora, tak jsem nafasovala injekce, Bravelle a budu píchat 3ampule denně, takže ted jen čekám na ms a můžeme začít, doufám a věřím, že tentokrát naposledy a s uspěchem 🙂

tulanek
autor
6. dub 2010

Ahoooooj holky,tak koukam Velikonoce vsechny podobne 😀
My byli po trech mesicich u nasich,takze to byly buchty,nadivka,brambor knedlik s masem,rizky a salat,chlebicky,jednohubky,dort,no proste jsme se meli jako v raji a ta priroda kolem,to bylo proste uzasny,chjooo,hned bych jela zpatky ☹

Tak ty screeningy se nezavratne blizi,budu na vas holky moc myslet,ja jdu 14teho,uz je tot aky za par a jak to bylo daleko 😀 nam vysledky i krve zavolaji taky ten den odpoledne 🙂

Jinac ja jsem nepribrala ani gram,od zacatku jsem tak nejak dve ci tri kila zhubla,ale ted uz se drzim alespon na stejne vaze a s hladem to mam tak,ze ho nemam celej den,ale pak me prepadne takova zrava,ze bych snedla i klavesnici tady 😝

Jooo,to jsem taky cetla u holek o dvojcatkach 🙂 nahodou,si myslim,ze pribrat 16-20kg s dvojcatkama,by byla nadhera,kolik holek to pribere s jednim...Ja se jich zase ptala,jesli s dvojcatkama zacneme citit driv pohyby,ze jsou dve a ony vetsinou kolem toho 16teho tydne vecer v klidu citiliy uz simrani 😀 😀 a pakkolem toho 19/20tydne kopanecky 😀 To je nadherny 😀 Uz se nam to vblizi devcata 😀

suzanna
6. dub 2010

holciny ja vam muzu zarucit,ze ja tech 16 kilo udelam v pohode 😀 s jednim
peci tak super moc ti drzim palecky 😵

pajka00
7. dub 2010

Peci ahoj, tak už jsi skoro začala🙂super....takže teď už jenom poctivě píchat a on se výsledek dostaví ....a běda jak né🙂 Mooc ti držím palce!!
Tuly tak jsi velikonoce pěkně oslavila jídlem-tak to má být🙂 No já jdu zítra na ten screening a mám pěkně nahnané....kruci, před pár lety jsem o tom ani nevěěla a i když je vždycky nějaké procento, že se ti může narodit postižené dítě i ve 22 letech, tak si to prostě nepřipustíš ani myšlenkou a te´d je člověk napnutý a nervózní.....sákra.

suzanna
7. dub 2010

pajka vsak to dobre dopadne,ale ja vim mela jsem stejne nerviky i na ten ve 20 tt...pravda,driv jsem na takovehle veci ani nepomyslela.

pecicka
7. dub 2010

ahojky sluníčka 🙂
paji a suzi moc děkuji, taky věřím, že všechno klapne, budu si píchat nějaký injekce jmenuji se Bravulle, no a říkal, že by u mě potřeboval aspon abych si píchala 3ampule, že se tomu chtěl vyhnout, ale nakonec to asi tak bude muset být

pajka00
7. dub 2010

Jasně, vaječníkům už není 20, tak se jim musí pomoct...tak jak nám všem...a vidíš, že i ty mladší si musely píchat...takže se nedá nic dělat. Snad to zabere a aspoň jedno výstavní se předvede a uchytne.....ale bude jich víc, to je jasné🙂

pecicka
7. dub 2010

paji, já doufám, poprvé jen při minimálce byly 3 a podruhé dva, tak snad něco víc bude

pajka00
7. dub 2010

Určitě bude...a nemusí jich být moc...radši jen pár, ale kvalitních🙂 Tak tfuj tfuj🙂 Kdy to máš dostat?

pecicka
7. dub 2010

10-12.4., tak to je za chvilku, ale znáš to, jak to chodí, když to nechceš, tak to příjd dřív a když na to čekáš, tak to má zpoždění 🙂

vysocanka
7. dub 2010

Peci drzim pesticky a palcáčky i u nohou🙂)))))))))))))))))))))))) a dvojcatka taky 😎

pecicka
7. dub 2010

vysočanko ahoj, beru i dvojčatka 🙂

broukb
7. dub 2010

Peci my taky držíme palečky všichni 3 😀 , ale věřím, že teď už to bude určitě úspěch 😉
Holky taky máte něky takovej divnej stav, že snad ani nevěříte, že jste těhu??mě se to občas stává a vždycky si až nadávám, co to je za myělenky 😀 pak se mrknu tam dolu a vidim ten obr břuch a tak se uklidnim, že fakt jo 😝 jsem asi blázen co?

suzanna
7. dub 2010

peci urco to ted s vice vajuchama vyjde 😉
broucku presne tak,to je kolem toho 12 tt uz ti neni tolik spatne a zacnes se citit fajn a jeste se ti bude po tech spatnych stavech co jsi mela ze zacatku styskat 😀

antoaneta
7. dub 2010

Ahoj holky, broukbu já to mám taky tak. Pořád nějak nemůžu nabýt vědomí, že jsem těhotná. Tím že tam mám jedno, tak ani ten obr břuch 😀 ještě nemám. A tím že nemám nějaké extra příznaky, tak fakt velmi často nevěřím že jsem těhu. Nebo teda jako věřím, že jo, mrknu na těch ......móóóc počůraných 🙂 // testů, kouknu na fotečku s miminkem, na těhu průkazku a taky se pak zklidním, že těhu opravdu sem!!! Spíš se jako tak bojím, jestli je miminko v pořádku, jestli mu tluče srdíčko. Nejradši bych chodila na ultrazvuk každej den, abych ho viděla. 😨

tulanek
autor
7. dub 2010

Ahoj holky 🙂
Peci,moooooooooooc drzim pesti a verim,ze ty injekce zaberou,je opravdu dulezity,kdyz je vajicek vic,ze se daji vetsinou vybrat ta kvalitni,ted uz to bude urcite s krasnym vysledkem,neboj!!!!!! 🙂

Pajko to by ses divila,jak clovek muze byt ve 22letech nervozni....Vy jste tenkrat nebyly,protoze nebyly takovy moznosti,to chapu,ale ted jsem taky nervni,aby mi rekli dobry zpravy,obzvlast,kdyz jsou miminka dve...A neboj,mas zdravy deti,to znamena zdravej zaklad a kdyby vek nnechtel,tak ti miminko nedovoli,urcite bude prcek zdravej!!!!!!! 😉

A s tema pocitama,obcas jsem taky jak prdlous,ze si spis ale rikam,jak se asi maji a jesli spravne rostou a vyviji se,ale rikam jim a je to pravda,ze jim verim a ze vim,ze jsou moc sikovni 🙂

pajka00
7. dub 2010

Tuly...já jsem sice rodila už před pár lety, ale takové možnosti byly🙂 Amniocentéza se dělala běžně a nenapadlo by mě ve snu na ni jít🙂) Teď jen, že se o tom víc mluví, protože před pár lety by tě to taky nenapadlo a nikam bys nešla🙂 Ale to je daň době....víc o všem přemýšlet, což je někdy taky na škodu. Už se těším na zítra, až to budu mít za sebou...Počítám s tím,že to bude v pořádku, ale na druhou stranu myslím i na to, že ne....Tak snad to bude OK.
Venku je krásně a já tu sedím v kanclu na zadku.....fakt škoda.

tulanek
autor
7. dub 2010

No vsak tak to myslim,ze pred 18ti lety byla uplne jina doba,jiny moznosti a ne vsechno bylo samozrejmost nebo aspon tak pristupny,jako dneska...Beru to podle mamky,je o ctyry roky starsi,vim ze tolik moznosti nemela,ale to bylo urcite i malym mestem no...
Prave proto i kdyz je cloveku dneska kolem dvaceti a vi,ze ty moznosti jsou,tak je samoozrejme vyuzije a je nervozni at mu je 22 nebo 40,tak to myslim......Ale to je proste prirozenej materskej strach
😵

no dycky je lepsi pocitat s tou lepsi variantou,clovek se aspon tolik dopredu zbytecne nenervuje...

vysocanka
7. dub 2010

naprosto souhlasim s TULANKEM!!! 😎

suzanna
7. dub 2010

Tak ja pri druhem diteti pred 17 lety na plodovce byla a v Praze bylo moznosti taky dost,ale doktori nic nerikali narovinu a suskali si vse pro sebe,na UTZ nic neukazovali..... coz si myslim,ze byla dost velka chyba.Pad komusnismu tyhle veci nastesti zmenil....

pajka00
7. dub 2010

Je jasné, že máš stejný strach ve 20 jako ve 40...akorát já v té době, jsem si ve 20 nic nepřipouštěla a ani mě to nenapadlo. Tím, že nebyl internet, člověk byl odkázaný jen na -jedna paní povídala.....a je fakt, že doktoři nic neřekli....ani co by se mohlo stát nebo co ti hrozí.......a šuškali si...to máš suzy pravdu. Ségře při klukovi řekli, že má podezření na down.syndrom, tak jela na plodovku do brna. Jenže ona tím,že měla mrchu 3x do roka, tak ani nevěděla přesně, kdy otěhotněla, takže byla těhotná o 14 dní dýl než si mysleli a tím pádem jí vyšly vyšší normy, než má mít v tom-nevím, kterém týdnu byla.....takže jela na plodovku a tam zjistili, že je to samozřejmě negativní....ale ty nervy.....Kdybyste ho teď viděli.....má obrovské tmavě hnědé oči-a ségra mu občas ze srandy řekne ty můj dauňáčku. Ale je to samozřejmě o strach být v dnešní době těhule s našima znalostma🙂

suzanna
7. dub 2010

pajka tak me zamenili v te dobe v laborce krev,taky peknej bordel a proto jsem musela na plodovku....no jasen ted je takovych moznosti na netu,ze by sem radeji clovek vubec nemel lezt 😀 ale ja fakt,ze ted uz moc nectu kraviny spis jak se dite vyviji atd...ale mam po 20 tt po UTZ a starchuju se porad....kamoska mi fakt rekla uzasnou vec je to pi.. 😠 vztekla jsem byla ani nevite jak....a radsi to jesem psat ani nebudu.

antoaneta
7. dub 2010

paji, taky na tebe budu zítra moc myslet!!!! Určitě to ale bude dobré, musí!!! už jen proto že ti to těhotenství tak hladce vyšlo a povedlo se hned! Je teda pravda že i když jsem o nějaký ten rok mladší, taky se toho bojím. A to jdeš na ten NT sreening? Nebo rovnou na odběr plodovky? Kvůli věku automaticky, nebo proč?
Já jdu na ten NT ultrazvuk 21.4. prý bych měla mít z něj výsledky ještě ten den? Ano? Chtěli mě na něj pozvat 22.4. ale to jdu do poradny, tak jsem si říkala, že bych alespoň věděla pro doktora co a jak jsem tam dopadla. Modlím se aby to všechno bylo v pořádku a miminko bylo zdravé. Má to stát 1450 korun. To je celkem nářez, že? Ale co naplat, pro miminko všechno. A právě na to asi všichni hřeší. JO a holky nevíte, může tam jít se mnou manža? Říkala jsem si když se ten ultrazvuk dělá přes břicho, tak by se konečně mohl taky na miminko podívat. Teda jestli půjde na tom ultrazvuku něco jako miminko vidět 😅 . A nevíte jak to dlouho trvá? A dávají eventuálně i obrázek? 😀

pajka00
7. dub 2010

Beztak ti suzy řekla něco o tom,že jsi stará a nemáš už mít co dítě, když máš 3 ne? jsou takové krávy.... Nic si z takových řečí nedělej..je to jenom tvůj život.
Antoanet já jdu právě na ten NT ultrazvuk + krev....Chodí se tam automaticky kvůli věku,ale může i mladší pokud chce. Stojí to tady 1400,- Samozřejmě manža taky, ať se podívá na mimi, protože by to mělo být krásně vidět na tom uktrazvuku. Můj jde taky mrknout. A fotečku buď dávají nebo prodávají asi jak kde, to ti neřeknu přesně. Trvá ten UTZ prý tak 10minut a výsledky by měly být ještě ten den. Ale když ti vezmou krev předem-myslím třeba pár dní nebo týden, tak ti řeknou výsledky okamžitě a když ti vezmou krev až těsně před UTZ, tak ti výsledky-celkové pak asi zavolají, protože to chvilku trvá, než tu krev zjistí...ale je to ten den. Byla jsem asi před 4 rokama s kamoškou na tom jako doprovod a odpoledne jí volali jak to dopadlo..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru