My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

antoaneta
22. dub 2010

Suzanko, té tabulce moc nerozumím, to jsou hodnoty, co by měly být? Když mně je 31 let, tak.....? A těch 11 z 10.000 co to znamená? A ten výsledek? Sím...
Ale já přece jsem suzy v tom termínu, ne? Podle svého gyn, jsem 12+4, podle toho speciálního ultrazvuku jsem byl v den vyšetření - včera - 12+6

pajka00
22. dub 2010

Antoanet.....neplakej.....dívala jsem se na svůj papír a ostatní hodnoty kromě toho HCG máš lepší než já.
Já mám:
Nosní kost: přítomna
NT (nuchal translucency) 1,5 mm / 0,92 MoM
Papp - A: 7,61mlU/ml / 2,59 MoM
FBhCG: 24,00ng/ml / 0,72 MoM
----------------------------------------

Závěr screeningu: Screening negativní
Kombinované riziko T21 z výsledků 1. trimestru: 1/4350

Takže jak vidíš, kromě PAPP-A....to je to HCG? jsi na tom líp než já. Já mám dokonce dole pod čarou napsáno Riziko T 21 apriori dle věu 1/85...ale to je jen tabulkový údaj...tučné mám to 1/4350.....
Vůbec se ničeho neboj, důležité je, že UTZ je v pořádku, nosní kost i projasnění je v pořádku!! V krvi se může stát, že zrovna hladina je jinak než má být, ale to nic neznamená. Určitě jdi ještě na ty tripl testy.....a uvidíš. Ale opravdu se nemusíš bát. Pokud by to bylo fakt špatné, tak i na UTZ by to bylo vidět a ostatní hodnoty z krve máš vynikající!! Jedna snížená ještě nic neznamená.....i Dr. ti to řekla. Takže se přestaň stresovat a plakat, jinak tě ten tvůj prcek začne kopat do žaludku, aby ti bylo navíc ještě špatně🙂

Já jdu taky ještě ve 20.týdnu znova.....ale to chodí všechny matky a to platí už pojišťovna.

pajka00
22. dub 2010

Já jsem měla podle PM 12+0 a podle CRL 12+5 takže dokonce o 5 dní víc.

suzanna
22. dub 2010

antoanet ber to takhle,ze UTZ take presny neni a otehotnela jsi prirozene tudiz ta hodnota toho HCG muze byt nizsi ,kdyz jsi terba otehotnela kratce pred ms a ne presne v polovine cyklu.A ja jsem cetla ze hodne zvysene riziko je 1:250 a ty mas 1;4000 tak nevim proc te tak zbytecne plasi.Co se tyce te plodove vody riziko tam je,ale snad mensi nez pri odberu tech plodovych klku.A vazne nevim proc ti tu krev brali tak dlouho kdyz nejlepsi je mezi 10-11 tt me to brali v 10 tt.A ty uz jsi pres 13 tt tak to se mi zda fakt dost pozde ja uz ti to psala minule.

pajka00
22. dub 2010

Antoanet ta tabulka, co tam dala suzy je všeobecná informativní-jaká je pravděpodobnost, že se ti narodí postižené dítě....a podívej se na ty skoky....proto já mám 1/85 podle doktorky, ale podle výsledků screeningu mi vyšlo 1/4350...takže tvoje 1/4000 je taky krásné.

suzanna
22. dub 2010

antoanet jj ta tabulka udava riziko primerene veku takze u tebe 11 deti se narodi postizenych z 900 tehotnych.

suzanna
22. dub 2010

rikam take,ze 1: 4000 je perfektni neboj se niceho nic a bud hlavne v klidu,protoze to miminko potrebuje 😉

suzanna
22. dub 2010

A vubec miminko k vam prislo prirozene,protoze chtelo a chce byt u vas a basta! 🙂

suzanna
22. dub 2010

A jeste dodam,ze nervovat by jsme se mohli klidne tady vsechny,protoze nejaky NT screening + krevni test nikdy nezarucuje na 100% ze dite bude zdrave, urcuje pouze predpoklad rizika.

pajka00
22. dub 2010

Jo jo přesně tak..já si vůbec nepřipouštím, že by dítě mohlo být postižené.....prostě testy vyšly dobře a hotovo....a co když zrovna já jsem ta 4351??Nemůžeš o tom tak přemýšlet, protože oni ti napíšou jen pravděpodobnost......a u tebe je vysoká-takže v klidu,jo?

antoaneta
22. dub 2010

Holky, děkuji moc, pomohlo to. Ikdyž ne 100procentně, ale mohlo. Vážně moc. Takže to HCG, mám nízký... to Papp-A.
Paji ale možná proto, že ty ho máš oproti mě tak stráášně hezky vysoký, tak se ti ta pravděpodobnost toho rizika podle věku tou jejich přiblblou tabulkou snížila. Kdežto mě vyskočila. A to je asi podle dr. problém. Já věřím, že ta hodnota 1/4000 není zlá, nebo že může být i naopak dobrá, ale v kombinaci s tím ostatním, i mým tabulkovým věkem to asi taková hitparáda zace není. A jak je možný, že hcg mám nízký, dyť jsem přece těhotná!!!
A ono se pak přece od nějakýho týdne snižuje, ne? To si tím myslela, suzi,...jako proč mi to brali tak pozdě?
Ale vidíš, Pajka, byla podle doktorů a ultrazvuku ještě o den těhu míň než já, a ta její hodnota hcg je o tolik velká než ta moje. Takže ani tady není zakopanej pes.
Navíc, její konečný číslo není je vyšší než to moje a na tripl ji neposílájí. Ale já vím, to je tím mým nízkým hcg.
Pořád se v tom vrtám, že? Budu se snažit už nevrtat a nemyslet a neplakat a miminko budu přemlouvat aby se mu u mě líbilo, aby se na mě nezlobilo, a budu mu říkat jak mu věřím......no a zkusím se i veselit.

antoaneta
22. dub 2010

jeeežišmarjááá Paji, takže u mě je vysoká?

suzanna
22. dub 2010

takze nasla jsem ty hodnoty toho Fb hcf a PAPP jen na holandskych strankach tak mohu jen prelozit:
Fß hCG hodne nizke hodnoty spatne jsou : MoM <0.25
PAPP-A hodne nizke a spatne jsou : MoM <0.20
antoanet a ty mas 0.39 - 0.81 taaak kliiiidd.

pajka00
22. dub 2010

Antoanet...i to, že jsi otěhotněla přirozeně, nebrala jsi žádné podpůrné hormony jak my, tím spíš je to pro tebe lepší, protože příroda není blbá a pokud je tam nějaký problém, tak to tělo vypudí.....Jasně,že né vždycky....ale po tvých testech, krom HCG je vše OK, tak se zbytečně nestresuj.....začni až ti řeknou-je to špatné. Zatím je vše dobré, Dr. ti to taky řekla a uvidíš, co bude. Ale opravdu bych se zbytečně nebála dopředu. Víš, že miminko nesnáší stresy, nervy a nepohodu?!!Tak nás starší poslechni nebo dostaneš na zadek....že suzy?🙂 😉

pajka00
22. dub 2010

no ták vidíš.....dokonce to máš potvrzené i z holandska🙂 takže v klidu...ono kdyby to bylo tak špatné, tak by tě doktorka poslala na odběr plodovky okamžitě-tím si buď jistá.

pajka00
22. dub 2010

ále napsala jsem to blbě....vysoká, jakože máš konečné číslo vysoké-tzn. dobré 😀

suzanna
22. dub 2010

Jasne jak psala pajka zadny stresiky nebo ti naplacame 🙂

broukb
22. dub 2010

Antoanet no teda ty si mi dala 🙄 já tady trnu hůzou. Zlatí vyšla ti nosní kůstka a pokud mám dobré infomace, tak ta u Dauna není, úplně chybí. Ndboj se a začni se těšit, když si prďolku viděla a byla tak nádherná a hýbala se tak přeci nemůže být nemocná!!! 😉Vůbec si to nepřipouštěj a buď v klidu 😵 četla jsem už spoustu příběhů, kdy řekli ž je mimi postižené a vůbec to tak nebylo. A navíc já šla na krev 10 týden, řekli mi, že později už by to nebylo objektivní 😔 tak úsměv, koukej se na video a věř mu!!!Když si to vybojovalo, tak už to s vámi dotáhne dokonce...myslim, že tě zbytečně strašej 😉

Jinak holky mě teď doazily balíčky z mimi bazaru a já jsem úplně nadšená, věcičky jsou ještě hezčí než na fotce 😀 Taky mi přišla těhu noční košilka a jeansová sukně..košilka nic moc, ale sukně je ok 😉

pajka00
22. dub 2010

Mně taky brali krev až ten den, kdy mi dělali screening....oni to dělají všude jinak....ale až půjdu ve 20.týdnu což je 31.5., tak na krev jsem objednaná k mojí dr. už 3.5...takže dřív a budu hned vědět výsledky.
Brouku, taky jsem si objednala už z bazaru oblečení.....co kus to 10-15 Kč a super.....nádherný ten počesaný silon nebo jak se to jmenuje...to hebké sametové🙂)) Košilky a bodýčka, dupačky....roztomilost sama.

antoaneta
22. dub 2010

Holky děkuji moc. Vážně. Suzi děkuji za tvou iniciativu a orientaci v článcích a tabulkách, jsi opravdový světaznalec 😉 Paji, tobě děkuji za ta doslova maminkovská slova, ....k tomu všemu ještě naplácat, to bych vážně nechtěla 😉 Slibuji, že budu dělat vše proto, abych miminku neubližovala, ale řeknu Vám je to těžký boj...

pajka00
22. dub 2010

Tak jsem ráda, že sis naše rady vzala k srdci a budeš poslouchat🙂 Chápu, že je to těžké, je to jasné, že člověk o tom přemýšlí a probírá to ze všech stran, ale tobě nezbývá nic jiného, než věřít, že je mimčo v pořádku a že další testy budou OK! A já a určitě i ostatní holky ti to ze srdce přejeme. Tak věř, že to bude dobré a ono bude🙂

pajka00
22. dub 2010

Sakra, mluvím jak Sally z Mladého světa.....no....to si bude pamatovat možná jen Suzy,že? 😀 😀

suzanna
22. dub 2010

pajka no jasne ,ze si pamatuju 😀
antoanet je to tezke,ale kvuli miminku to musis zvladnout 😉 a jak pise pajka dalsi testy budou ok uvidis 🙂 pak by sis vycitala,ze ses nervovala zbytecne.

suzanna
22. dub 2010

Holky ja uz se ze sebe zblaznim, protoze bych porad jen jedla, uz ale ani nevim co do te pusy strcit 😒

suzanna
22. dub 2010

pajka dziny uz prisli a padnou perfektne.Sla jsem zrovna se psem a pan me potkal a rikal dam vam to za dvere, uz me proste zna 😀 nakupovaci internetovej maniak.

evik73
22. dub 2010

Ahoj holky 🙂
Pajko já si taky pamatuji Sally..Mladý svět byl snad jediný časák pro mládež 😀 😀
Antoanet,holky mají pravdu,nestresuj se zbytečně,ať mimískovi nenaháníš hrůzu,kdyby bylo něco špatně,určitě by to nějak řešili hned...tak hezky do pohody,pozitivní myšlení a užívat těhulení...
Dada ahojky,tebe už jsem taky léta nečetla,jak se máte s prckem?
Suzi další hadříky jooo?Ty budeš muset mít ještě jedno mimi,aby jsi všechny ty věci ještě aspoň jednou užila 😀 😀
Tuli nazdárek,jak žijete v Bérně?
Brouku Pajko z jakého bazárku objednáváte?Dejte tip,až začnu taky bláznit 😀 😀

suzanna
22. dub 2010

eviku ahoj,
no mozna kdyz se nam pak zadari prirozene tak by jsme jeste jedno urcite brali 😉

antoaneta
22. dub 2010

Broučku, děkuji. Jsou to ale mizerové, že mě tak vystrašili, bába jedna doktorka. 😒 Už je mi líp.
Ale přiznám se, že jsem byla i trochu nervózní z toho, že to moje miminko podle těch vašich bylo takové lenošné. Vy ste psaly, jak vám krásně hopsalo, a mě leželo a leželo - asi spinkalo. Předtím ještě leželo podle dr. úplně blbě, byla taková nervózní, že to jako nezměří, a že tam nic nevidí a že mám jít chodit. Pak když jsem se vrátila, tak to stejný se opakovalo a až pak si to miminko rozmyslelo, nebo dr? Nevím. Každopádně na mimiško tlačila a různě ho naváděla na otočení a tak. Ale těch pohybů až tak nebylo. Jen když doktorka po břiše. Takže nevím, jestli to byl jinej pohled, nebo se mi miminko ukázalo jinak. Vždycky si dalo jen ručičku k pusince, párkrát se otočilo a dvakrát se kopem odrazilo - to bylo moc hezký. Ale celou dobu se paní doktorce vyhýbalo. Vůbec se na ni nechtělo ani dívat. Jen když tlačila. Dokonce když se otočilo, nebo ona ho nějak otočila, tak si dalo obě ručičky před obličej. Prostě nechtělo ji ani vidět 😉 babu jednu. Ale mohlo mít zrovna spací náladu, že jo? Třeba prostě odpočívalo.
To je zvláštní, jak je to všude jinde. Ach jo. Proč já nešla na tu krev v 10tým týdnu..... určitě by to bylo dobrý. Nám to tady dělali ten den sreeningu. A to jsem za kvůli tomu ultrazvuku chtěla jít trochu později, aby bylo miminko co nejmiminkovatější...

pajka00
22. dub 2010

Jé se máš....tak budeš honit parádu v nových džínách co?🙂)
Holky....Mlaďák byl můj oblíbený časopis a dokonce mi ho baba ve stánku schovávala každé úterý tuším..za 2,- tenkrát🙂) Kde jsou ty časy.
Antoanet-jak psala tula...taky jí spinkaly a Dr. je ani nechtěl budit...takže to že zrovna nelítalo v děloze neznamená, že je to špatné..prostě mělo siestu a vy jste po něm něco chtěly🙂
Evi já objednávám tady na koníkovi z bazárku.

suzanna
22. dub 2010

jj v pondeli jdu na KO tak mam aspon neco na sebe 😀
antoanet ja kdyz byla na UTZ v tom 20 tt tak se maly pohnul taky jen rucickou daval si ji na hlavicku,aby na nej netlacila a pak mi taky mackala bricho aby nadskocil ponevadz se potrebovala podivat na pater ,vzdyt ti nasi prckove 16-20 hodin denne v brisku prospi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru