My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

antoaneta
18. kvě 2010

No nádhera!!!! Co víc si přát! Teď aby u maminky vydržely co nejdýl a vše dopadlo v pořádku!!!!! Super!!!!!! Vážně nádhera!
🙂 🙂 🙂

zlucie
18. kvě 2010

Ahojky holky 😉
Teď jsem dorazila z práce. Poslední dobou nemám moc času, takže Vás moc neinformuji, ale není ani co......miminko roste, už mám i bříško a příští středu jdu do poradny!!!
Každý den, ale diskuze rychle proběhnu!!!! 😉
Vítám všechny nové maminky a všem přeji jen pozitivní zprávičky!!!! 🙂
Broučku, úplně mě to dojalo a to napínání.....potvůrko!! Je to nej zpráva dnešního dne!!!!!!
Dívala jsem se minulý týden na Vizitu a zrovna tam probíraly ty rozštěpy rtu u miminek......nevěděla jsem, že takový detaily jsou vidět už tak brzy.
Antoaneto věřím, že v pátek to dopadne všechno dobře! Prosím tě, dělali ti i ultrazvuk nebo to byla poradna jen tak s rychlíku???

broukb
18. kvě 2010

Holky děkuju jsem moc šťastná, vlastně mám od 1 hodiny hubu od ucha k uchu a furt jim děkuju 😀 😀 je to krááásný.Jo a jinak byli jsme tam 40min, kontrolovali je jako při NT, ale já nebyla na svý gyndě, já byla v gennetu na žádanku mýho dr. Vlastně to bylo jako NT ve 20.týdnu, kontrolovala jim fakt všechno u srdíčka, délku kostí, prstíky atd... 😉 jsem moc ráda, teď už jen aby tam co nejdéle vydrželi. 🙂

pecicka
18. kvě 2010

broučku-je t okrásné, tak hodně štěstí 🙂 moc ti to přeji jako všem holkám tady 🙂

spark
18. kvě 2010

broukb--paráda!! 🙂 To je krásný,páreček! 🙂 Tak at vše pokračuje v naprostém pořádku 😵

pajka00
19. kvě 2010

dobré ranko, tak brouku super-to je ta nejlepší kombinace, to se vám mohla povést🙂 Kluk a holka a máte vystaráno...a nejdůležitější, že jsou v pořádku🙂
Antoanet neboj..já sama si to říct opravdu nenechám🙂) Jestli přítel, který je zvědavý jak opice řekne, tak mu to Dr.určitě řekne, ale já osobně to vědět nechci-jak říkám, je mi to srdečně jedno🙂 No taky doufám, že bude vše OK a UTZ si užiju jako krásné kino🙂 Moc se na to těším.
Zluci, jsem ráda, že je vše OK a zvládáš všechno i v práci🙂 Já jsem ten pořad neviděla, ale slyšela jsem o tom a je to fakt zázrak, že to dělají už tak malinkým mimčům a je fakt, že čím dřív, tím se to líp hojí.
Peci zítra držím palce!!

suzanna
19. kvě 2010

ahojky holky 🙂
no do prd...tady je nejak mrtvo .

pajka00
19. kvě 2010

No nevím, kde se všechny toulají,venku hnusně,prší....asi jsou v peřinách-být doma,taky zalehnu🙂

suzanna
19. kvě 2010

Fakt zase u vas leje? Ja te nechci drazdit,ale tady sviti krasne slunicko,byla jsem venku zasazela jsem si kyticky a pujdu jeste posekat travnik a pak asi zalehnu vycerpanim taky....zitra se to ma teda zkazit tak to k vam uz snad taky dojde to slunicko...

pajka00
19. kvě 2010

No já se zblázním....fakt je u vás tak hezky?se máš🙂Tady jsou totiž záplavy, takže ono to musí z něčeho být...a prší už týden vkuse...ale dnes přestává a zítra už má konečně i slunko vylézt....tak halelujá.....už toho počasí mám fakt dost.

suzanna
19. kvě 2010

No vzdyt rikam ,zitra tam mate slunicko a tady zacne lejt ,vzdycky je to tak 😉
Manzel mi rano neco rano rikal o Cr ,ale ja jeste na pul spala,tak asi ukazovali ty zaplavy ve zpravach...

pajka00
19. kvě 2010

Ano, zítra ti podám hlášení, jak je u nás🙂
Jsou tu záplavy a je to fakt hrozné, jak někteří lidi zkusí.....naštěstí nám se to asi letos vyhne.....Morava už kulminovala a ani z druhé strany, jako v roce 1997 to nepřišlo-tak dobrý🙂

antoaneta
19. kvě 2010

Ahoj holky! to počasí co? To je děs. Suzann, to sluníčko ti závidím. Předevčírem jsem dokonce tu vodu chytala. Zatíkalo nám střechou na verandu a kastrůlky a mističky mi sotva stačily. No hrůza. Zajímavý, že včera pršelo taky, ale voda nám už střechou netekla. Tak nevím. Jestli se mě lekla, když mě slyšela jak kleju, nebo nevím.
Zlucie, děkuji. Doufám že v pořádku budou. Jinak já když mi brali tu krev tak k tomu jsem měla poradnu jako vždycky. Stejnou. Moč, váha, tlak, gyn. prohlídka a ultrazvuk + fotečku k tomu 😉

broukb
19. kvě 2010

Ahoj holky...já dneska byla na nehtíkách a s babičkou na vláskách, pak jsme obhlídli nějaký obchody a byli jsme se mrknout znovu na kočárek 😉 pořád je krásnej a pani říkala, že dodací lhůta je až 2 měsíce, protože dvojčecí kočárky nemaj na skladě. Takže ho objednáme po NT ve 20.týdnu.
Jinak děkujeme za gratulace 😉 přidala jsem vám tam i fotečky abyste se mohli pokochat 😵
Antoanet věřím, že bude vše v pořádku a moc držím palce. Suzi ty se máš, že máš sluníčko, tady je zima jak v prdeli ledního medvěda a furt prší 😖 už aby bylo hezky.
Páji a kdyže jdeš ty na utz??

pajka00
20. kvě 2010

Dobré ranko. Brouku fotečky krásné🙂 Už se těším na svoji fotečku...Já jdu na UTZ v pondělí 31.5. tak mám smíšené pocity samozřejmě se těším a zase nad druhou stranu i když mám krev OK, tak mám trošku strach z UTZ, ale jsem přesvědčená, že je všechno v pořádku🙂
Antoanet ty máš výsledky zítra ne?
Peci myslím na tebe dneska!!

spark
20. kvě 2010

Ahoj holky!
Brouku krásný fotečky!
Chtěla bych se ženy zeptat,kdy jste cítily první pohyby při prvním těhotenství? Už bych chtěla)) 😵

pajka00
20. kvě 2010

Spark už každým dnem....jestli čekáš první, tak kolem 20.týdne..já už mám pohyby víc jak týden, ale čekám třetí..takže je to dřív. Možná už pohyby máš, ale nevíš, že to je ono🙂

spark
20. kvě 2010

Paji jsem z toho trošku nervozní,protože jsem si přečetla pár "chytrých" článků na netu a tam píšou 17.-24. týden. 😠 Tak už chci!!

pajka00
20. kvě 2010

Neboj, dočkáš se🙂 Nemusíš být nervozní, každá to má jinak. První pohyby jsou jakoby se ti hýbal vzduch ve střevech..jen takové nic....já cítím takové ťuknutí mírné většinou v jednom místě...taky se tomu nedá říct bůhví jaké pohyby, ale protože vím, jak to má vypadat, už jsem to vysledovala🙂 Uvidíš, že se brzy objeví..zkus si lehnout chvilku v klidu a uvidíš, třeba se ti něco pohne🙂

antoaneta
20. kvě 2010

Ahoj holky,
jojo zítra. Už se mi svírá žaludek. Blíží se to..., o výsledky si mám olat zítra po 10 hodině. Tak si pak na mě ještě vzpomeňte a já pak napíšu jak jsem dopadla.
Jo a holky? Chci se zeptat. Včera jsem se objednala na ten ultrazvuk v 20tým týdnu a sestra mě objednala na 25.6. No a pak jsem počítala, protože si mi to zdálo za moc dlouho a vyšlo mi, že mi to vychází, že v té době budu už 22týden podle jejich ultrazvuku, podle ultrazvuku mýho gynekologa 21+4. Tak nevím. Co myslíte. Nevadíto? Když to má být ultrazvuk v 20tým. Myslíte, že ta sestra to ví a nevadí to? Já se bojím jestli to nespočítala blbě, nebo jestli se nespletla. 😕 CO? Nemám si tam radši zavolat znovu? 😅

pajka00
20. kvě 2010

Ptala se tě třeba na poslední MS nebo ve kterém jsi týdnu? Já myslím,že ten UTZ nevadí, když to bude ve 22.týdnu..spíš je důležitější asi ta odebraná krev.

suzanna
20. kvě 2010

Ahojky holky 🙂
Tak jak jsem dnes koukala na ranni zpravy,u vas opet hnusne prchave ,tady opet slunecno i cely vikend,tak snad uz to k vam brzy dojde ty zaplavy jsou totiz fakt hruza ☹
broucku nadhera 😵 kocarek urcite objednejte rikaji dodaci lhuta 2 mesice pak se jeste do toho neco primota a budou z toho mesice 3. My uz ho mame 3 tydny objednany a pani rikala do 2 tydnu a vidis jeste tady neni 😒 😒
peci take na tebe dnes moc myslim 😵
antoanet tebe to ceka zitra neboj vse bude o.k. 😉 dej vedet 😉 a s tim UTZ ve 20 tt .No vsude pisou opravdu ,ze ma byt ve 20 tt tak nechapu,proc te objednala tak pozde...kdyby to bylo alespo 20+ .... ale tohle se mi zda docela dlouho,ale to je jen muj nazor.
spark pohyby u prvorodicky jsou ve 20-22 tydnu mam takovy letacek od doktora a tam je to napsane, takze klidek jak pise pajka ucitis to urcite kazdym dnem. 🙂

suzanna
20. kvě 2010

Tohle jsem nasla:

Metody používající se k prenatální diagnostice jsou:

1) Ultrasonografická kontrola plodu

První ultrasonografické vyšetření je naplánováno na 10.-12. týden těhotenství, krom jiného se vrozené vývojové vady sledují na dvou parametrech.

•prosáknutí podkoží v krční rýze

•délka nosní kosti

Oba tyto znaky jsou nepřímými známkami vrozených vývojových vad. Přímé známky nejsou v tomto termínu patrné.

Druhý ultrazvuk se provádí v 20. gestačním týdnu. Nyní již by měly být odhaleny veškeré možné vrozené vývojové vady. Měří se délky dlouhých kostí končetin. Sledují se rozštěpové vady, srdeční vady uzavření břišní dutiny a další.

Třetí ultrazvuk je naplánován zhruba na 33. týden těhotenství a v tomto období by všechny možné vady měly být dávno odhaleny a pacientce by měl být ponechán čas na rozhodnutí o budoucím postupu. Pokud se na ultrazvuku nějaká vada objeví je to jasná indikace k dalšímu genetickému vyšetření.

2) Laboratorní rozbor krve v druhém trimestru

Během 16.-18.týdne se matce odebírá krev z periferní žíly a odesílá se na běžný laboratorní screening, který se nazývá triple test. Triple znamená, že se hodnotí tři parametry:

•AFP (alfafetoprotein)

•HCG (lidský thoriový gonadotropinú

•u E3 (nekonjugovaný estradiol)

Jakékoli zvýšení nebo snížení těchto hodnot v kombinaci s atypickým ultrasonografickým výsledkem vede k velkému podezření na genetickou poruchu a indikují se další vyšetření jako je amniocentéza nebo odběr choriových klků plodu.

antoaneta
20. kvě 2010

No Páji, ale vona o krvi nic neříkala. Já se ptala, jestli něco potřebuju, nebo jestli skrz krev. A ona na to, že ne, že je to běžnej ultrazvuk , že jen žádanku. 😕
Tak co teď. Mám se někoho na tu krev ještě zeptat? Svýho doktora, nebo si tam mám zavolat znovu? Nebo prosím
jak víš že se k tomu bere ještě krev?

suzanna
20. kvě 2010

antoanet me taky krev pred 20tt UTZ nebrali...

antoaneta
20. kvě 2010

Suzzy děkuji. A tobě k tomu ultrazvuku 20tým týdnu brali ještě krev?

antoaneta
20. kvě 2010

suzz, byla si rychlejší 😀

suzanna
20. kvě 2010

antoanet jak jsem ti poslala ten clanek tak tam taky nic o krvi ve 20 tt nepisou jen na triple test v 18 a to nema nic spolecneho s UTZ ve 20 tt. 😉

pajka00
20. kvě 2010

Tak to nevím antoanet, ale já když jsem byla ve 13.týdnu na UTZ, kde mi brali i krev, tak mi hned dala papír, aby mi moje Dr. odebrala v 16.týdnu krev, poslala ji tam a já tam přijela ve 20.týdnu a už se věděly výsledky a oni to mohli všechno porovnat. Když mi sestra brala krev, tak říkala, že to je na tripl testy a já řekla,že já tripl testy nechci a ona, že je to povinné v 16.týdnu ze zákona....Tak se na tu krev radši zeptej, protože to se mi nezdá. Oni přece ten podrobný UTZ dělají včetně krve, která jim zase odhalí to, co UTZ ne...a počítá se do toho i váha, věk a všechno....Být tebou, zavolám si své Dr. a zjistím to, protože ta to musí taky vědět...Ten UTZ by mi v tom 22.týdnu tak nevadil, jako to, že ti vůbec nechtějí vzít krev... Mně taky ten první UTZ dělali až ve 13.týdnu a přitom to mají dělat nějak do 12....takže to možná až tak neva, ale nejsem doktor, takže to fakt nevím správně....Zavolej a zeptej se, ať se něco nezanedbá.

pajka00
20. kvě 2010

Antoanet a oni ti v 16 nebo v 18 jak píše suzy krev nebrali??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru