My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

suzanna
29. čer 2010

ahojky maminy 🙂
pajka ja uz manzu vcera tak vyprudila,ze snad to priste uz vyridi dobre 🙂
Jo Holland to ma doma ted jeste v patek...muj tatka taky fandil Holandsku 🙂 jasne,ze kdyz mas rodinu na Slovensku,tak fandis jim.
Tady zase hic jako kra** a v 11 prijde ta babka ,no mam z toho hruzu co ti mam povidat.
Malej se tam v noci vrtel az to bylo protivny ,citim,ze uz ma mene mista, a budi me v noci snad kazdy dve hodiny ,za to pres den si pekne spinka 🙂

vysocanka
29. čer 2010

jo Suzi ten muj taky pres den vetsinou spinka a radi az vecer dloho a v noci.

suzanna
29. čer 2010

vys snad to budou mit po narozeni jinak ...

vysocanka
29. čer 2010

jj taky doufam.)

suzanna
29. čer 2010

Holky tak porodni babka uz odesla...teda reknu Vam des bes.
Chtela aby jsme si postel v loznici podlozili nakyma prknama 😀 sem myslela,ze se snad pomatla nebo co a hned mi zacal rikat,kde si ty prkna muzu vydzvednout 😀 jsme ji hned zastavila a rekla,ze to jako proc...? A ona ,protoze ta sestricka co te tady bude osetrovat by si namahala zada,protoze ta postel je nizka...a ja ji na to rikam se namahat nemusi ja to po ni ani nechci to udela muj manzel 🙂 no fakt na hlavu.
Pak sla vsechno zkontrolovat, no byla spokojena ....a pry po dobu 8 dni ja ji rikam 3-4 dny mi bohate staci ..ty woe jeste aby tady chodila po dobu 8 dni, kazdy den 3 hodiny..nevim co tady chce delat, ji asi poslu vyvencit psa 😀

pajka00
29. čer 2010

No to jsou móresy teda......to je aspoň zaměstnání co?Chodit po cizích bytech a kontrolovat....no déj pokoj.....to radši budu týden v porodnici a doma pak v klidu sama, než si nechat šťourat cizí babou doma.....to tam teda mají zavedené...

suzanna
29. čer 2010

pajka a muj manza si mysli,ze jsem asi arogatni,ale me je to proste taky proti srsti 😠
Kdyz jsem ji rekla,ze si zadny prkna pod postel strkat nebudu,tak mi rekla,ze tam musim dat extra madraci a ja ji rikam tu nemam a jestli si je vedoma kolik jedna madrace stoji...ty jo tak snad ja na ty posteli budu lezet a ne ona...
no budte radi,ze si muzete valet sunky par dni v porodnici vam vsem pekne zavidim 😵

pecicka
29. čer 2010

ahoj holky, jaký je váš názor na leteckou dovolenou v 5tt?

suzanna
29. čer 2010

peci ptas se na nazor...tak ja bych proste nic neriskovala,mozna je to blbost,ale radsi budu drepet doma 😉

pecicka
29. čer 2010

suzzi-to já taky, jen jsem ted měla menší výměnu názoru s holčinou z ivf diskuse, je v 5tt a letí do Řecka, tak mě to přišlo trošku postavené na hlavu, ale co už, každý at si dělá co chce, já si prostě nikam netroufám a raději budu mít tu jistotu doma, myslím, že už jsem si počkala dost🙂

pajka00
29. čer 2010

Noo..kdyby mi bylo 20 a otěhotnala přirozeně-tak ani nevím pomalu, že jsem v nějakém 5.týdnu a letěla si do světa a neřešila.....v našem případě, bych samozřejmě nikam neletěla....navíc po IVF...a může se stát cokoli-potratit i zdravá mladá holka- né tak my ve 40.letech....My letos budeme mít taky hodně pestrou dovolenou-já a moje kamarádka jezdíváme každý rok už asi 11-ctý s dětma na nějakou chatu....na týden-to letos jedeme taky....taky kousek od nás.....a pak na prodl.víkend k babi na Vranov s miláčkem🙂 Takže to je tak moje dovolená. Dr.se mě ptala, kam se chystám na dovolenou a když jsem jí toto řekla, tak pokývala souhlasně hlavou, že ano-ať jedu...že mi takovou dovolenou schvaluje. Asi se bála, že řeknu k moři nebo do termálů 😀 No nejsem blázen,ne?
Suzy nemyslím si, že jsi arogantní, spíš normální, protože přesně tak bych se zachovala i já....baba si myslí, že přijde a začne organizovat ne?🙂))chááá to je tak něco na mě.

suzanna
29. čer 2010

peci kazdy musi vedet sam ..vykasli se na ni se dohadovat.Ja bych si to proste neriskla presne jak pise pajka a kort ne po IVF...
pajka no a to si musis jeste kazdou hodinu priplacet 4 eura a po dobu 8 dni by to vysplhalo na 96 eur tak nejsem blazen..moc si preju,aby mi bylo druhy den fajn a ona mohla vypadnout,...manza holt asi nechape,ze mam taky svoje zvyky..zvykla jsem si tady na ledacos ,ale tohle proste neprekousnu a s tim on se musi smirit.

pajka00
29. čer 2010

Jo..je to tak a nedivím se ti....je těžko si zvykat na jiné věci, které berou jinde samozřejmě.....Na spoustu věcí si člověk zvykne a třeba i rád...ale něco prostě nezkousne....tvůj muž by to ani se mnou nevyhrál🙂) já jsem to stejné🙂))
Venku opět pařák-a konečně padla-takže hezký zbytek dne🙂

suzanna
30. čer 2010

Ahojky maminy 🙂
co je s vama ,ze nikdo skoro vubec nepisete?? Dneska je tu take opet vedro takze des.
Vcera se mi uracili kvuli kocarku poslat email...pry zacatkem pristiho tydne 😀 jsem jim odepsala,ze jim davam opravdu posledni sanci jinak ,ze chci vratit penize.Ten sef mi napsal,ze i on doufa,ze fabrikant dodrzi slovo...jsem mu odepsala,ze to uz me nezajima!!! Tak zase cekat.
V sobotu na 11 hod.jdeme s manzou k profesionalnimu fotografovi neco nafotit ,tak jsem taky na to zvedava ,hlavne teda nechci nic nahyho 😀 jen pupik...

broukb
30. čer 2010

Ahoj holky 🙂
tak ná teda píšu no... :D trochu to flákám. Suzi my máme jít na foceníčko koncem července, ale strašně mi teď vyskočil pupík, tak ani nevim, jestli to bude koncem července ještě nějaká nádhera 😖 Jinak mě už teda těhu pěkně vysiluje, neni to už žádná sranda 😔 pořád mě někde bolí, záda, žebra nevim jak si sednout, lehnout nechci vypadat jak plačka, ale neumim si dost dobře představit, že mám před sebou ještě 2-3 měsíce...hlavně já jsem normálně dost akční a nevydržim furt jen ležet ☹ když si lehnu na pravej bok..vadí to chlapečkovi, když na levej tak holčičce a na zádech nemůžu dýchat 😀 takže prostě nevim kde mám jako ležet? -no tak jsem si trochu postěžovala jo a ještě břicho už mám jak normální ženský před porodem a už jsem překonala hranici 100cm a přesto, že moc nežeru tak se dost rychle blížím i k hranici 10kg 😢
Teď řešíme kočárek ...ten dvojčecí jsme nakonec zavrhli, protože se nám nevejde do auta...takže nakonec zvítězí varianta a) a to dva kočárky pro jedno a spojit. Tak se aspoň dočkám svýho ABC designu 😀 ty jsou perfektně skladný, takže se nám krásně vejdou do auta.A barvičky budou black/black a black/pink (takže můj vysněnej růžovák bude :D )

A jak se daří vám ostatním...??? Pájko už nakupuješ, nebo pořád vyčkáváš???

spark
30. čer 2010

Ahoj.
Peci já první tři měsíce skoro ani nechodila,jak jsem se šetřila,natož potom někde lítat))
Suzan ty budeš rodit doma??? 😲 Tu tvou bábu neznam,ale je mi nepříjemná až sem 😠
Jinak cítim malýho jak se vrtí,žádný velký kopání se nekoná,ale sem tam se zavrtí a strčí mi nožku,nebo cosi do močáku 😀 ..to je paráda 😀 Tak až na ty příšerný vedra jsem spokojená. Jinak jsem si objednala tu zavinovačku Emitex khaki-žlutou a oni mi poslali limetkovou,což pro mě je barva nepřípustná..a když jsem tam volala,tak prý zelená jako zelená))) tak jsem jí poslala šupem z5. Paní je asi trošku barvoslepá.

spark
30. čer 2010

brouku..krásný pokojík máte pro miminka! 🙂

suzanna
30. čer 2010

no konecne pisete 😀
brouku tak ja se ti vubec nedivim pri dvojcatkach je to asi peknej zahul...Nic si z toho nedelej ja uz mam v pase 118 😀 a prave na to foceni musis mit vetsi brisko pak se muzes fotit i v leze jinak pry neee.Me to ted taky uz desne zmaha porad bych jen spala...Ja mam pred sebou jeste 6 tydnu,ale citim,ze maly pujde driv, tipla bych si,ze hned zacatkem srpna...taky me silene boli zada a jak pises lehnu si nalevo nebo napravo nic uz se mu nelibi ja si strkam kazdou noc mezi nohy polstar tak se mi spinka nejlip.A ty se musis prece jen setrit ,takze se neda nic delat.
spark tak to je fajn,ze uz citis pohyby 🙂 a priste se zeptej kde mas tu placentu 😉
Ja rodit doma nebudu ani nahodou,ale tady je normalni odrodit v nemocnici a druhy den te soupnou domu a daji ti k tomu proste zdravotni sestru,ktera se o tebe a o dite stara po dobu 8 dnu coz jsem rekla,ze rozhodne nechci...vzala jsem si take jen tu minimalni peci coz je: umyt kazdy den koupelnu a WC.Tak ji necham kazdy den myt koupelnu nahore co pouzivaji devcata ,to si pani uzije po Lucce tam uklizet ty jeji dlouhy cerny vlasy 😀
Dale mi bylo receno,ze si musim do porodnice vzit vse pro dite ,obleceni,pleny proste vsechno...takze jsem to vcera jeste nacpala do tasky a zjistila jsme,ze mam malou tasku vlastne ...
Jinak teda s tema objednavkama pres net je to nekdy vazne na hlavu,dobre jsi udelala ,ze jsi to poslala zpzet.

spark
30. čer 2010

suzi jo tak takhle to tam máte!! Zajímavé!

suzanna
30. čer 2010

spark zajimave jo,me to spis pripada otresne...prijdes domu z porodnice a doma te uvita cizi zenska,kterou jsi nikdy v zivote nevidela...ja vim,ze v porodnice taky ty vsechny sestry neznas,ale prece jn u tebe doma cizi osoba,je to divne a ja jsemjeste takova,ze my si domu neverem ani zadne navstevy tak mi to fakt pripada divny nooo se z toho osypu az tady bude....a co se mi jeste honi porad hlavou,jak to bude s prvnim koupanim, jeste aby ho koupala prvni ona s manzou ne?? No tak to udelam scenu jako prase 😀

pajka00
30. čer 2010

Suzy stačí trošku zdrbat a hned všechny píšou🙂

pajka00
30. čer 2010

Musím si taky změřit břicho...ale brouku-já jsem přibrala už 8kg...takže těch tvých při dvojčatech není moc..to bu´d v klidu🙂
Spark-no sláva....to jsem ráda, že už cítíš pohyby..to je zážiteček,co?🙂) Mně od rána zlobí....pěkně se tam háže a už mívá i občas škytavku...

pajka00
30. čer 2010

Jo a co se týká nakupování-po pravdě jsem nekoupila nic a mám půl místnosti oblečení....kamošky mi začaly posílat po dětech, takže můžu mít z fleku trojčata...budu to muset trochu protřídit...ale jaksi se mi do toho pořád nechce...asi ještě nejsem asi správně naladěná na chystání hnízda🙂 V podstatě už mám všechno....a vlastně nic....Kočárek vymyšlený, postýlka i belena na chalupě, deku koupím podle kočárku...uvidíme jakou barvu, zavinovačku musím si pořídit novou a povlečení do postýlky....jinak se jen protřídí, vypere a hotovo.) A to přemýšlím, co do porodnice-myslím malochovi, až půjdeme domů na cestu na oblečení...

spark
30. čer 2010

suzi..přijde mi to takové středověké)) 😀
brouku ty jsi tady ted nejstatečnější,tak tu váhu neřeš. Já čekam jedno a už mi někdo říkal,že takhle vypadal v den porodu. Už jsem rezignovala a užívám si to. 😉
Paji stejně je to lenoch 😎

suzanna
30. čer 2010

pajka taky jsem mela do porodnice soupravicku nachystanou az pujdeme domu,ale jeste jsem si k tomu vcera musela pribalit troje kalhoty a 3 kosilky...a dve cepicky navic...a zavinovacku a do tasky to nenarvu tak to mam zvlast.
a uz by te to teda chytnout melo to chystani pro miminko.... 🙂

suzanna
30. čer 2010

spark jo jo prene to jsem vcera rikala manzelovi,ze v jakem stoleti tady ziji 😀

spark
30. čer 2010

To abys tam pak neměla i sudičky!! 😀

pajka00
30. čer 2010

No taky si říkám,že bych měla začít něco dělat🙂) Ale dala jsem si termín-do konce prázdnin🙂) Budu mít vypráno, nachystáno...a pak se budu měsíc a půl válet a čekat🙂
No ale nebylo by to špatné ty sudičky,co🙂)

suzanna
30. čer 2010

holky tady snad mozny i vsechno 😀
tady jsem naslka zajimavy clanek tam to jedna popsala zcela presne ,hlavne o te vypodlozene posteli 😀 😀
http://www.porodnice.cz/node/33442

pajka00
30. čer 2010

zajímavý článek...ale podle mého-zlatá naše porodnice 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru