My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

pajka00
12. črc 2010

Já jsem přibrala za měsíc 3kg...takže už mám 72kg....což je nějakých 10kg navrch...a to mě čekají ještě 3 měsíce...takže potěš🙂) Počky jak to porodíme, za pár týdnů jsou z nás zase šťopliny🙂 Říkala mi Dr., že protože už jsem potřetí těhotná, tak to je taky důvod toho, že mám už velké břicho....že jsou ty vazy a všechno už povolené....Jen doufám,že se to i tak rychle bude vracet zpátky🙂
Už se těším, až zaprší.

suzanna
12. črc 2010

pajka tak to uz mas taky peknych par kilo navrch 🙂
jo rika se to,ze dalsi tehu jsou ty svaly ochable,no jo budeme si pak muset maknout.Jsou i takove co to neresi,stastne to zeny 🙂
Tyyyy woe prisel mi dnes email,ze kocarek je dnes poslanyyy,nechce se mi tomu ani verit! Tak to by tady mel tenhle tyden byt, jestli tomu opravdu tak je 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵

pajka00
13. črc 2010

🙂 No super Suzy,že by ses konečně dočkala?Tak sláva...budeš mít po starosti a už jen čekat na den Dé🙂
Dnes takový hic v noci, že jsem se i 2x vzbudila horkem....a nebude to zase lepší....tady musí být větší pařáky než u moře.

broukb
13. črc 2010

Ahoj holky,
tak se p delší době hlásím..byla jsem na mamatýdnu na chatě 🙂 U nás nic nového, pupík roste mega rychlostí už máme 11kg navíc 😝 hnus, ale co se dá dělat. Ty vedra jsu šílený, ještěže máme bazén jinak si to neumim představit 😒 nohy mi natejkaj až hrůza. Příští týden jdeme na 4D, tak se strašně moc těšim jak na tom ty naši pupínci jsou ...teda je mi jasný, že jsou v pořádku, protože kopou o 106 a už pěknu silou...jsou to naše šikulky 😵 Jen je teď děsně baví,že holčička si vleze na močák a kope tam a chlapeček pod žebra 😀 😀 ideální kombinace.
Jinak já už bych to teda chtěla mít za sebou..s těma dvojkama je to dcela záhul..je spíš problém, že takový ty neduhy co maj normálně až před porodem já už mám teď ☹ Takže už aby bylo aspoň září 😀
V úterý jdeme na cukrovku blééééé 😖 a do poradny, tak oak podám info.

A jak se máte vy ostaní....chodí sem ještě někdo jinej kromě Pájky a Suzi???? A Páji jak ty zvládáš vedra?? Už se těšíš na MD viď? 😉

suzanna
13. črc 2010

Cauky 🙂
brouku tak si uzij hezky ten 4D UTZ je to uzasny,jen aby jste meli stesti a mimca byli hezky natoceny ,aby jste si je mohli prohlidnout.Ten nas se nedal ani za nic 🙂 ukazal se jen malickato.
Neboj za chvili to utece a budes rodit.
Pajka tady se trosicku ochladilo,protoze vcera zaprselo,ale stejne je to des.Jsme sice u more,ale vzadu na zahrade je to mezi domama a nefoukne ani vetricek.
No dneska mi zase poslali email,ze zitra by mel kocarek dorazit,tak jsem fakt moocccc napnuta a i se tesim ,doufam,ze ne moc predcasne. 😉
S tim buzenim,to mam normalne,ze s ebudim 2x za noc na wc a mam to i presne na hodiny.Lehnout jsi jdeme kolem 11-12 a ve dve jdu na wc a pak jeste v 5 no a pak se najim a jdu jeste chrupkat dneska jsem spala az do 10 pac to vedro me fakt taky pekne zmaha jako kazdou tehulku.A taky ted ke konci fakt pozoruju,ze uz mi neni 20.Je to zahul.

pajka00
13. črc 2010

ahoj holky,to víš brouku, že je mi hic....dnes jsem si chtěla koupit větřák domů, ale jsou vyprodané.....všude....což se vůbec nedivím. Máme v baráku 27 stupňů a je to fakt hnus fijalový. Už aby se ochladilo. Bazén nemáme, tak si chodím sprchovat aspoň nohy studenou vodou, tak to vždycky na chvilku pomůže. V práci to není o moc lepší....teploměr tu ani nemám-ale řekla bych,že teplota stejná....tak se s kolegyní střídáme ve sprše a chladíme si nohy. Už se těším na MD, až nebudu muset do práce, ale asi se budu nudit. Teda, ne že by nebylo doma co dělat.....ale celé dny jen něco oprašovat-to mě taky neba.
Já se budím tak kolem 4hodiny na WC, pak zalehnu do 6 a vstávám do práce. Ale protože tuhnu večer kolem 21hodiny, tak mi to vstávání ani nevadí.

suzanna
13. črc 2010

pajka to ti teda nezavidim v te praci,ale ja mam doma v obyvaku take 27,5 stupne je to taky na zdechnuti.
Myslim,ze doma se nudit nebudes,vse si alespo v klidku pripravis pro prcka a budes zaslouzene odpocivat 😉

pajka00
13. črc 2010

Začínají tady dělat klimu-v práci...no to brzo, když odcházím,že?🙂)Jsem řekla šéfovi,proč to neudělal už vloni.....no nic....tak si to holt užijí holky místo mě. Nějak se tu zatahuje-tak doufám,že zabouří, ale dýchat se nedá...
Cestou domů se stavím v obchodě-jestli nemají větráky ještě v jednom obchodě, pak nakoupit a domů pod sprchu a zalehnout chvilku na gauč k TV.Koupím si nanuka a budu odpočívat.)

antoaneta
13. črc 2010

Ahoj holky, sem dycky nakouknu ale jsem z toho horka tak zmořená, že se mi nechce ani nic 😒
Jsem ráda, že ráno dojdu do práce, už tak jsem zlitá a zadýcháná a v průběhu celého dne, ani nemluvě. No a pak ta stejná cesta zas na tramvaj a na autobus domů - bez komentáře. Všechno se na mě lepí, záda bolí, nohy nabývaj, a když ještě bříško začne tuhnout, tak to stojí opravdu za to. No ale ještě nějakej ten pátek to budeme muset vydržet. Přece jenom, každá kačka navíc se hodí. A ještě hodit bude. Ještě z výbavičky nemáme téměř nic, o velkých věcech ani nemluvě.
@broukb myslela jsem na tě, snad si ten test na cukrovku ustála a že dopadl dobře. Já ani nevím, kdy půjdu na něj já, jestli teda vůbec půjdu. Zatím mi doktor o něm nic neříkal a do poradny jdu až příští pátek. Tak nevím. No kdybych na něj nemusela, tak se zlobit nebudu 😀
Pak dej taky vědět co ten ultrazvuk? Tady stojí 1200, je to sice pálka, ale taky o něm uvažuji, ikdyž s tím naším malým lenochem, nevím nevím, jestli bysme tam něco viděli. Stačilo, že se nám neukázal ani při tom ultrazvuku ve 20tým.
@suzanna - tak snad to s tím kočárkem tentokrát už vyjde!! 😉 My ten svůj nemáme ještě ani vybranej 😖 a když si na něj a další podobný věci jen vzpomenu, tak mi naskakují všechny chlupy. Vůbec nemáme jasno, ani nevíme, jakou postýlku a tak. No děs běs. Snad to naše robátko budeme mít pak do čeho uložit, povozit a obléct!!! Nejhorší je, že když chodím do práce, tak se mi pak ještě nechce někde navíc courat, v tom horku a hlavně většinou ty obchody jsou na druhé straně ode mě a zavíraj většinou tak, co já v práci končím. No a o víkendu, jsem ráda, že jsem ráda, do 12 ti hodin je objet, to nemám šanci a manža navíc furt v trapu. Bože, co já si jen počnu!!!! 😅
@pajka00 Takže matko pracantko, už měkneš? 😀 V práci se ti už moc neee a těšíš se na mateřskou??? No není ani divu, v tom parnu. No já už na ni taky myslím, ikdyž ani nevím kdy na ni mám oficiálně nastupovat 😕 Trochu se teda i bojím, abych nakonec ještě nerodila za pochodu na pracovišti. Začali totiž tady na mě zkoušet, jestli bych nemohla i v době té mateřské před porodem 😀 nebo prý aspoň občas 😀 což o to, peníze navíc dobrý, ty se hodí vždycky, ale vzhledem k tomu, že už teď jsem ráda, že jsem ráda a funím o stošest, tak později to může být jedině horší. A hlavně! Dyť já ještě nejsem na to naše robátko malý doma nachystaná!!!
🙂 A co vy ostatní babule, těhule? Jak vy se máte? koukám, že máte asi tolik času jako já, že sem nechodíte, co?????

pajka00
13. črc 2010

@antoaneta Holky jsou lajdy a nechodí sem🙂 Kdyby nebylo těch veder, tak mi to v práci ani neva....navíc zaučuju holku, takže jen sedím, houpu nohama a mluvím....a to není žádná zábava...takže měknu🙂 To horko je fakt k zbláznění...včera jsem byla u Dr.seděly jsme tam jak slepice na hřadlu, nedýchatelno, každá se ovívala a čekaly jsme jak na porážku, až ná Dr.zavolá. Vše OK, prohlídla mě vaginálně, pak UTZ vaginlně-zkontrolovala čípek,cosi přeměřila, pak normální UTZ břicha, ukazovala mi jak tam leží kde má hlavičku a zadek a nohy...no říkala,že mě musí kopat přesně tam-kde fakt kope-asi tomu rozumí 😉 , dostala jsem pochvalu a na další jdu až za měsíc ve 30.týdnu. O cukrovce zatím ani zmínka, moč mám v pořádku, tak snad na to ani nedojde. Prý mi maloška příště zváží..tak to nevím, jak chce udělat.Kdyby řekla změří-tak je to jasné, ale zváží?
Jinak co se týká výbavičky....mám půl pokoje hader,kojící polštář,hrací deku..všechno půjčky od kamarádek-bohužel už nevím, která mi co půjčila........takže vyprat,vyžehlit, nachystat....ale musíme koupit kočárek,povlečení do postýlky,komodu na ty hadříky. Jinak objednávám hlavně přes net, protože do obchodu nejsem schopná zajít....v těchto vedrech absolutně ne. Takže jsem si objednala včera zavinovačku, plenky,osušky a takové drobnosti.
Nedivím se ti, že se ti už nechce do práce-a toto dojíždění autobusem do práce je absolutně šílené-to tě obdivuju. Já jezdím autem a nedá se v něm vydržet. V domě MD se na ně vyprdni-už si zasloužíš odpočinek a hlavně-čas na nachystání věcí🙂

suzanna
13. črc 2010

Holky kocarek uz je doma huraaa,ale bez autosedacky!!! 😠 To jsem presne vedela,ze to nebude bez problemu to jsou fakt debilove to je hrozny !!! 😠 a pri tom ta autosedacka je nejdulezitejsi,pro prevoz z porodnice.By me fakt jeblo!!! 😠

pajka00
13. črc 2010

Jéžiši Suzy...to je fakt k plaču už.....to jsou debilové...No nic, hned volejte a reklamujte.

zlucie
13. črc 2010

Ahojky holky 😉
To počasí je opravdu strašný......mám ráda teplo, ale toto je už extrém!!!!Naštěstí jsem dorazila domů v poho!!! 🙂
Já jdu do poradny příští středu a to se prý domluvíme na té cukrovce.....nevím jestli se tam posílá každá mamina?
Dělá se to prý mezi 24-28 týdnem....holky, které jste na tom už někdy byla, je to nějaká hrůza nebo se to dá???
Právě nevím, jestli si má potom vzít manžel dovolenou a jít se mnou nebo to zvládneme s miminkem sami??? 🙂 🙂 🙂
Já jsem zatím přibrala asi 4,5 kg tak jsem taky zvědavá kam až to poroste.
Jsem celkem prcek 160 cm...ale řekla bych, že to mám hlavně v bříšku! 🙂
Kočárek máme taky přez net, ale chtěli jsme jen osobní odběr, žádné posílání peněz a potom čekat a čekat...
Suzi snad se to všechno vyjasní a do porodu to stihnete..ale je to hrůza!!!!
Zatím jsem rozhodlá chodit do práce až do mateřské! Četla jsem, že je to 6-8 týdnů před porodem, asi je to na domluvě s doktorkou.....raději bych šla už těch 8 týdnů, ale uvidíme. Mám ještě asi 14 dnů dovolené, které si chci vybrat, takže to uteče jak voda 😉 😉 😉
Zatím se opatrujte a hezký den

pajka00
14. črc 2010

ahoj holky, zluci s tou cukrovkou ti nevím, četla jsem to párkrát a někteří Dr.posílají automaticky všechny a někteří vůbec-jen při nějakém podezření. Moje Dr. se o tom vůbec nezmínila a to jdu na kontrolu až za 4 týdny-tzn. ve 30.týdnu...takže už to bude nejspíš pasé.Takže v tomto ti neporadím. A co se týká věku-jsem starší-takže kvůli věku to asi nebude.
Holky, tak pořád řešíme jména.....na holčičku asi Stella-i když moje děti jsou z ní rozčarované-prý je to příšerné jméno, ale mně se moc líbí...tak ještě jsem si říkala Ella.....a na kluka Tobiáš /ale těch je teď jaksi asi moc/ a nebo Jáchym. Miláček chtěl Huberta-ale uznejte-miminko Hubert, je dost drsné. Na dospělého chlapa se mi to líbí..ale mimčo?Takže tak....a teď mi poraďte-co by jste si vybrali 😀 Eventuelně-co máte nachystané. Tak Suzy a Zluci víme-a co ostatní?🙂

suzanna
14. črc 2010

ahojky
Me take test na cukrovku vubec nedelali.Ja se na to dr ptala a on rekl,ze to delaji jen kdyz je podezreni ,ze se to treba pozna podle hodne vysokeho tlaku, tak to me nehrozi pac ja mam pokazde 110/60 🙂 a za cele tehu mi brali 1x krev a 1x mi zkontrolovali moc,tak asi takhle,ale jinak mi dr dela pokazde detailni UTZ,to je pry nejdulezitejsi, rikal.
pajka tak si predstav,ze tam manza vcera volal a oni mu rekli,ze ta sada byla bez autosedacky a ze si ji muzeme priobjednat za 139 eur,a pri tom na netu pisou s autosedackou,tak ja uz vazne nevim,ale objednavam si ji tady v Holland to vim jiste.
S tema jmenama se mi vic libi Ella a Tobias ,ale ani ten Jachym neni spatny.Tu Stelu a ani Huberta (i kdyz rikat mimisovi byste mohli Bertiku )bych asi nedala,ale je to na Vas.My uz jmena meli dva roky dopredu ,takze tohle bylo pro nas to nejmensi.
Me uz zbyva jen dokoupit kojici polstar a hygienicke mydlo pro me a par hracicek jako chrastitko apod. a mam to komplet.Plenky vcera koupila dcera pampers born jsou super slaboucke a pry hodne absorbuji.Nejmladsi dcera zase malemu koupila vcera triko,ja rikala at uz nic nekupuji nebo budu muset prcka 6x denne prevlekat,aby to vubec unosil 😀

pecicka
14. črc 2010

ähoj holky🙂
všechny vás zdravím, tak já zrovna dneska byla na tu glykemickou křivku, pěkný hnus a hlavně to dlouho trvá cca 2,5hod a celou dobu tam člověk musí sedět a jinak jsem ted lítala po všech možných doktorech jako je obvodák, zubař a na první odběry na těhu, tak mám ruce jako narkomán☹ jinak to celkem jde, jen ty vedra by nemusely být tak velké a jak válčíte vy?

pajka00
14. črc 2010

Mně krev brali asi 3x..navíc mám RH negativní, takže častěj než normálně a moč při každé kontrole. Zato UTZ mi udělá jen zběžně....mrkne na srdíčko a hotovo..Až včera to vzala trošku podrobnějc. No teď tu byl jeden bývalý zaměstnanec a prý....no vy čekáte holčičku🙂) A včera mi to zase řekl jeden chlap od nás-spočítal to podle narození nás dvou-taky holka.....tak uvidíme, jak se chlapi trefili🙂) Je to zábava, protože každý automaticky počítá s tím,že víme pohlaví a když řeknu, že ne, tak se snaží hádat a typovat.....se fakt bavím. Nakonec asi dám tu Ellu, protože ta Stella se skoro nikomu nelíbí- a i když je pro mě důležité, že se líbí nám dvěma, tak moje děti prskají, že je to fakt strašné a chudera malá🙂No a u kluka ještě uvidíme.
Tak s tím kočárem je to fakt hrozné....je sice fajn, že vám ho poslali, no ale tak?Bez autosedačky?To je přece se sedačkou....vás fakt oškubali-dacani.
Jsi dobrá, že už máš skoro všechno...no ono taky nejpozděj za 4 týdny je to tady..takže jaképak čekání, že?

pajka00
14. črc 2010

Peci ahoj...no já jsem u obvoďáka ještě nebyla...zubaře a plicní už mám razítko,ale ten obvoďák-pořád to odkládám, vůbec se mi tam nechce. Už teď ti dělali glykemickou křivku?To sakra brzo...a proč? Máš nějaké podezření nebo co? Jak říkám-u nás vůbec neřeší cukrovku-nebo aspoň u mě. Tlak mám taky nízký a moč v pořádku, takže to asi neřeší.
Jinak horko-tak jak všude-takže žádná sláva a dnes nám začali v práci vrtat do zdí-začínají dělat klimu 😀

suzanna
14. črc 2010

peci tak aspon uz to mas vse za sebou ,ale v tech vedrech litat po doktorech a vubec neco delat tak vseobecne ,je desne 😒
holky co je to ta glykemicka krivka? To slysim prvne.Tak me poucte.Tady je to snad 100 let za vopicema co se tehotenske pece tyce,ale to uz vime,ze jo 😀
pajka no vsak to date nejak dohromady s tema jmenama.No ja uz mam vse hotovo,ale zjistila jsem,ze na nebesich nad postylkou je opet prach,takze to budu muset jeste jednou vyprat...je desne sucho a prasi se vsude jak .....
No nevim jestli to vydrzim jeste cele 4 tydny ,myslim ze nanejvys tak 3 😀 v tehle vedrech...

suzanna
14. črc 2010

Jo a s tou autosedackou.Jsem koukala znova na ty stranky a oni tam pisou s autosedackou,ale to znamena,ze si ji muzes k tomu dokoupit.Proste chytak jako krava! Koukla jsem na ceske stranky a tam normlane pisou,ze lze autosedacku dokoupit....aspon jsou ferovy Nemci jsou svinaci!

pajka00
14. črc 2010

Jo já jim říkám faš.......nesnáším němce, jejich arogantní nabubřelé chování...neříkám,že všichni-všude je něco-ale jako národ.....no coment.

pecicka
14. črc 2010

suzzi-to je vyšetření na tu cukrovku a mě to dělali proto, že jsem měla 2děti nad 4000g a když máš děti nad 4kg, tak se to prý dělá automaticky, tak nevím
paji ahojky🙂
tak ted jen doufám, že bude všechno oki, byla jsem na první krev u moji gyndařky, toxoplazmoza, hiv a tak a na první genetiku

suzanna
15. črc 2010

Ahojky maminy 🙂
Tak co uz se u vas ochladilo? Tady vcera zase prselo a pres noc se ochladilo,takze se docela dobre spalo,teda az na to,ze me malej necha spat jen na leve strane.Jak si lehnu na pravo tak uz kope a certi se.Uz mam otlaceny rameno od toho jak musim porad lezet na jedne strane...
paci aha tak to jo.No snad treba tenhle mimis nebude takovy obr.
pajka tak jsme si autosedacku objednala tady a pry do 7 pracovnich dnu dodani,no tak ja jsem zvedava 😕 jak to zase bude,ale je to odsud tak snad dobre.U nich by byla jinak o 50 eur levnejsi,ale manza rikal nee nic takovyho si radsi priplatime hlavne at je to tu vcas 😀 no vzdyt ma pravdu.Manzovi v patek trhali stolicku a vcera tam mazal zpatky a ma zanet celisti tak ma antibiotika,takze hruza...znate to ,kdyz chlapum neco je...

pajka00
16. črc 2010

ahoj suzy...u nás spadne občas pár kapek, ale ani to nenamočí chodník a neochladí se ani o stupeň. Od rána je pod mrakem, ale hlásí zase 32 stupňů-tak uvidíme. Nám včera nainstalovali v práci klimu-takže se tu hned líp sedí.
Dnes jsem naposled-příští týden mám dovču týden-tak odpočinu od práce a pak ještě povalím zas do práce.
S tím kočárkem jste si teda užili a snad tu sedačku dodají včas🙂

suzanna
16. črc 2010

Ahojky
pajka tak dej pozor,aby jsi od te klimosky neomarodila.Nam kdyz ji tenkrat nainsatlovali tak jsem z toho onemocnela a v aute jsem vzdycky z toho nastydla v lete.Ted uz jsem zvykla ,takze v poho,lae nedavejte si to moc studeny.
Tak ti preji prijemnou dovcu a odpocinek 😉
Ja jdu pristi tyden na KO tak jsme zvedava,jeste ani jednou mi nekontrolovali cipek,vubec to nechapu a muj dr tam neni tak jdu k naky jiny ....radost moc nemam,ale co se da delat.

pajka00
16. črc 2010

Máme klimu na 25 a fučení nastavené na strop-takže to vůbec necítím a je to příjemné. Chlapi vedle v kanclu tam mají jak na sibiři-jsem jim říkala,že jsou švihlí.....jsem zvědavá, který z nich nejdřív omarodí-hrdinové.
Te´d mi přišla zavinovačka.....super......tak jsme to tady s kolegyní obdivovali, jak jsou teď úplně jiné věci, než když byly děti malé.

pajka00
16. črc 2010

Tak jsem ji přidala do fotek.

suzanna
16. črc 2010

pajka ta zavinovacka je moc pekna.Ja jsem vcera Justinovi taky objednala uz vetsi veci vesticku s mikinou a dziny 🙂 meli slevy tak jsem toho vyuzila 🙂 manza mi rekl,ze jsem fakt uz prastena,ze ma malej plnou skrin 😀 ale tohle bude pak tak az mu budou 3 mesice...
No s tou klimoskou fakt opatrne ja z toho byla tenkrat nastydla jako prase.

suzanna
16. črc 2010

kurnik proc jako nemam fotku?? No to by se clovek posral!!!

pajka00
16. črc 2010

Jo je pěkná rovnou do autosedačky a bude i normálně v kočárku a hotovo..Na doma mám od kamošky takové ty rychlozavinovačky ...stejně v tom vydrží max.3měsíce a hotovo.
Jo, ono se to bude hodit....ten čas uteče a budeš hledat džíny🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru