My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

broukb
17. črc 2010

Ahoj holky,
tak dnes jsme byli na 4D..úžasný zážitek máme video na 45min a 2 fotečky 😵 😵 Děti jsou úžasný malej je celej manža..ale fakt úplná kopie a prďolína je zas po mě 😀 tak jsem zvědavá jak se ještě vybarvěj.Jinak nám pořád ukazovali nožičky a ručičky. Taky jsme vyzvedli kočárky...ale trošku jsme to neodhadli, takže se budem muset domluvit s majitelem obchodu jestli by nám ten druhý vyměnil. koupili jsme totiž jeden z kolekce 2010 a druhej 2009 a mysleli si, že v tom rozdíl nebude (potřebovali jsme černý rukojeti ty byli jen u 09) jenže on je o dost jinej než ta 10 😖 no tak uvidíme jak pořídíme..jinak jsou úža, super se s nima manipuluje složený jsme to měli za 5 minut. Tak snad nebude takovej problém to vyměnit.Jinak neslibovali, že bude pršet??? tady nic...vedro jak v sauně 😉
Na tu cukrovku jdu teprv teď v úterý minule jsem to špatně napsala a do poradny taky...na tu cukrovku posílaj prý automaticky...některé porodky to vyžadují kuli komplikacím při porodu, tak je mi záhadu, že někdo jde a někdo ne.No radši bych teda nešla 🙄
Zatim se mějte krásně papa

antoaneta
19. črc 2010

Ahoj holky, ta jaký byl víkend? No u nás, až na tu sobotní bouřku to šlo. Byla jsem o víkendu bez manžela, samotinká, (a ještě teda jsem) a tak jsem měla trochu nahnáno. Dopoledne jsem se jela s našima mrknout po nějakým tom kočáru a postýlce a zase prd. Malý město a ještě menší výběr. V jednom obchodě měli kočárků jen pět a jedinej byl z nich celkem slušnej a to ani prodavačka nevěděla jeho rozměry a váhu a tak a už vůbec nevěděla jak se sundává korba. A sportovní verzi k němu nemohla ani najít. Byla jsem nasraná.....a když do toho má sestra (která jela s náma, protože přece víc očí, víc vidí 😖 ) ještě zahlásila, že šak k tomu dostanu návod, a že za nich byl jen jeden, tak co, tak jsem myslela že už mě povezou. Já jsem z toho už fakt nešťastná. Z toho mýho seznamu kočárků, který se mi líbili na internetu, jsem ve skutečnosti viděla jen dva a už se mi nelíbí, - jsem pak už neviděla žádnej. Sice jsem ještě všechny dětský obchody v dojezdu 50 kilometrů neprošla, ale už ani nemám náladu. V čem já jen toho našeho malého cvrčka budu vozit ?? 😢 asi na kárce 😖 ještě že jsem z dědiny 😀

antoaneta
19. črc 2010

@broukb a kolik u Vás ten 4D ultrazvuk stojí? A říkáš teda dobrý, jo? 🙂 Taky o něm uvažuji, ale ještě nevím. Tady stojí 1200, ale řekli mi, že pokud se miminko nebude chtít ukazovat, tak na to nemohou brát zřetel. Tak nevím. Vzhledem k tomu, že i na těch posledních dvou vyšetřovacích ultrazvucích co jsem tam byla - miminko stávkovalo a musela jsem jít chodit, aby se otočilo nějak jinak a doktor ho mohl alespoň prohlédnout, tak nevím. Ještě si to musím rozmyslet. A nevíš, nebo nevíte, do kolikátého týdne se na ten ultrazvuk dá ještě jít? Abych to eventuálně stihla 😀
@pajka00 Páji, a na jakých internetových obchodech jsi třeba nakupovala? A co? Jde mi o to, s čím máš, nebo máte holky dobrou zkušenost? Já totiž fakt s tím svým časem a pak i těma horkama se moc do kamenných obchodů nedostanu. Hlavně ne v době ještě jejich otevírací doby. Koukala jsem po nějakých, ale je jich tolik, že pak zas už nemám trpělivost v nich pokračovat a hledat třeba levnější věc, nebo poštovné. 😒

suzanna
19. črc 2010

Ahojky
broucku tak snad vam ten kocarek vymeni,protoze rok 2009 se fakt lisi od roku 2010 ten bych rekla,ze je vice sportovnejsi... jinak fotecky jsou uzasny ,proste super,meli jste stesti,ze se ukazali 🙂 🙂
antoanet na ten UTZ se da jit do 30 tt pak uz je pry miminko moc velke.Jsou to teda vydridusi,ze neberou zretel na to jak je miminko viditelne.U nas to bylo tak,ze kdyz se vubec neukaze mohli jsme zdarma prijit jeste jednou.
Jo a to vedro je priserne natoz behat nekde po obchode.Ja jsem si z CR z netu objednavala zavinovacky a vzdycky to dopadlo v pohode do tydne jsem je mela doma.Tady mas odkazy s kterymi mam zkusenosti:
http://www.malvik.cz/
http://www.mujeobchod.cz/
http://www.pro-deticky.cz/index.php

dada074
19. črc 2010

Ahoj holčiny,
Antoanet koukni na http://www.pajin-obchudek.cz/ tam mají povlečení a za docela slušné ceny,jinak jsem ještě objednávala nějaké oblečení,lahvičky,dudany atd. na těchto stránkách,mají tam velký výběr všeho možného http://www.batolatko.cz/.Jinak ten MALVIK od Suzika je také moc pěkný,ale přišlo mi to dost drahé (tedy samo,sebou jak co).

Ahoj Suzi už se to blíží viď?Za chvilku budeme mít ty naše chlapi u sebe 😀

suzanna
19. črc 2010

Ahojky dada 🙂 no blizi se to desne...ja jdu ve stredu na KO tak uvidime.Me se zda,ze malej je desne dole ,kdyz jdu na wc citim uplny tlaky..sem si rikala,ze by se mi libil ten tvuj datum 8.8 😀 tak uvidime.Uz mam vse pripravene jen snad ke konci tydne dorazi ta autosedacka a zitra dorazi nase vyzdobicka na okna atd....a taky jsme si objednali prdackou vlajku BOY 😀 to je tady normalni ,ze se dava neco do oken nebo treba do zahrady cap s panenkou a tak ,to jen aby jste si nemysleli,ze jsme prdli 😀
A co ty? Uz mas vse??

nana.76
19. črc 2010

ahojky holky prominte že vam sem lezu,ale chtěla jsem se vas zeptat jestli vas v těhotenství občas bolelo břicho.Mam za sebou už dva porody a říkaji že čím vic porodu tak to všechno vic bolí,ale ja si fakt nekdy připadnu jako duchodce ☹

dada074
19. črc 2010

Suzi vše je připraveno,jen mi ještě schází vyprat jedno povlečení s mantinelem a vložku do kočárku,na to se chystám dnes.Jinak já makám na stavbě tak že jsem ráda,že jsem to vše nachystala dřív.My máme zítra zase monitor a příští týden by měl být poslední uz.Nejdřív mě docela štvalo,že tam musím každý týden,mám to přes 50km,ale berou mě přednostně a monitory mi točí na sále,tak že žádná čekačka,pokaždé tak kolem 7,15 a 7,45 to máme za sebou i s prohlídkou.Zato minulý týden jsem byla pro injekce a kontrolních náběrech v Praze,vyrazila jsem v 7,00 a doma jsem byla večer v 6,to byl děs venku 33 propocená až na pr....!!!! 😀

dada074
19. črc 2010

Nana ahoj já asi moc neporadím,je to první těhu a kdyby malý tak nekopal tak si myslím,že jsem spolkla meloun a to je vše,v životě jsem se necítila lépe,prostě paráda 😉

nana.76
19. črc 2010

Dado tak to ti zavidím ikdyž ja když jsem poprve byla těhule tak jsem se cítila taky dobře,ale to už bylo před 15roky 🙂

dada074
19. črc 2010

Broučku prďolky jsou nádherné,opravdu vydařené fotky 😉

suzanna
19. črc 2010

dada ty makas jako na stavbe jo?? No ty jsi teda divoch 🙂 tak hlavne opatrne.Manza vcera brousil vsechny futra,bordel to byl hroznej a pekne jsem mu to vse nechala uklidit pac ja uz vazne nic nezvladam,porad polehavam,fakt myslim,ze do 16.8. to nevydrzim.Teda to mas taky des,ze musis cestovat takovou dalku na KO my to mame 25 km ,ale cekame tam vestsinou peknou dobu,nez nas vezme na radu 😝
dada uz jsi mela poslicky?? Ja uz parkrat ....

nana ja myslim,ze deloha je vic roztazena po vice porodech a citila jsem taky treba v noci ,ze me berou mirne krece jak se ta deloha opet roztahuje ,tak je to myslim normalni a ted ke konci to pocituju taky,ze mam casto poslicky.

dada074
19. črc 2010

Nana já jsem si také nemyslela,že měsíc před porodem budu škrábat zdi,s manželem dávat rastry a malovat,kdyby mi to někdo říkal myslela bych si,že se zbláznil!!!!! 😀

dada074
19. črc 2010

Suzi no jo makám jak šroub,vždy počkám až taťka vypadne z baráku a jdu na věc,on mi totiž pořád dává kázaní.Jinak poslíčci ještě nic jsme pěkně zavření tak jsem se právě pustila do malování,manžel to v sobotu obrousil a já dodělávám,ještě jsem si totiž vymyslela kamenné obložení kolem televize na zdi a nějaké za na stěnu za sedačku tak aby mohl pokračovat,tento týden mají totiž přivézt novou sedačku a ostatní nábytek,jo a už se nebudu pařit 😀 Dnes dovezli bazén,jupí 😀 😀 😀

nana.76
19. črc 2010

holky děkuji moc 🙂 🙂 jste zlate 🙂

antoaneta
20. črc 2010

Suzann, Dado děkuji za tipy na nákupy. Přiznám se, že ten malvik je krásnej, ale taky se mi zdá dražší. Ale není divu, je to hodně o značkách. Ale ty další obchůdky jsou fajn, na žádnej sem zatím ve svém brouzdání nenarazila.
@suzanna Ty jo, a ty už míváš občas poslíčky? A jako že ti tvrdne bříško a ztahuje se? A co doktoři, ti ti předpovídají co?
@dada074 Ale ty si tede drsná v takovém stadiu, ještě takové práce. Já mám dny, kdy se sotva sehnu si zavázat botu, nebo utřít zem, když něco třeba vyliju. Ikdyž chápu, že práce je práce a miminko čekat nebude. Sama to teď doma řeším. Musíme udělat komplet verandu, jednu místnost, včetně kompletního zaizolování, podlah, nahození, a všude vymalování a výměny topení. Do toho je manža na montáži, dělníci nemůžou, rodina je chabrus, takže to tak lepíme porůznu, a vlastně hlavně jen o víkendech. Jsem zvědavá, jak to do porodu stihnem. Což ale teda vážně musíme. A dado, a jaký injekce? A odběry? To se něco ještě dělá?

suzanna
20. črc 2010

antoanet jj tvrdne mi brisko a obcas mivam minutove stahy,bolesti v krizi...zitra jdu na KO tak uvidime,myslim,ze to bude drive nez 16.8. uz jen proto,ze je to me ctvrte mimi 😉
Ja teda zatim kazdy den zvladam jakztak poklidit,ale treba zapnout si ty boty jak pises to uz sama nezvladam 😀

spark
21. črc 2010

🙂 Ahoj všem. Tak jsem občas zajdu a přečtu si vás. Mám za sebou test na cukrovku a dneska jdu na poradnu,ale myslím že je vše v pořádku. Malej už konečně o sobě dává vědět co to jde 🙂 Jinak nuda a vedro,takže jen nakupuji a schovávám se před sluníčkem 😎 Kočár pořád nemáme.

pecicka
21. črc 2010

ahoj kočenky, jak se vám tady daří?
já jdu zítra na poradnu, tak jsem zvědavá, taky jsem byla na tu glykemickou křivku, tak jsem zvědavá, ale určitě bude všechno v pořádku🙂

suzanna
21. črc 2010

ahojky
spark tak super,ze maly uz o sobe dava poradne vedet 🙂
Ja prijela ted z KO a vse v poradku maly je dost uz dole,ale mam pry jeste 2 tydny vydrzet 😀 no budu se snazit.
peci urcite je vse v poradku.A jak si jinak uzivas tehu? Nevolnosti uz pomalu ustupuji ne??

broukb
21. črc 2010

Ahoj zlatíčka,
tak my byli včera v poradně a na cukrrovce. Dostali jsme magnesko na tvrdnutí bříška, ale zatím spíš preventivně 😉 jinak jsme v pořádku. Podařilo se mi úspěšně vyměnit ten jeden kočárek, takže ve čtvrtek ho dovezou a máme po starostech 🙂 Už mi chybí jen pár drobností z drogerky a lékárny a jinak jsme komplet.
Antoanet já nakupovala přes net všechno mrkni ještě na www.detskyraj.cz, www.slune-cz.cz jinak já mám všechno oblečení z www.mimibazar.cz a www.mimiaukce.cz. Já tedy měla se vším opravdu dobrou zkušenost, asi jsem měla štěstí 😝 krom asi 2 dupaček co mi přišli zapranější, než pani psala..ale to je fuk budou je mít na spaní.
Jinak my už jsme se definitivně rozhodli že budeme mít Vanessku a Samíka 😵 tak dlouho jsem o tom Samuelovi mluvila až to manžovi přišlo jako jediný jméno co můžeme dát 😀 😀 já věděla, že si ho prosadím!
Peci to to letí i ty už si 12 týden..mám z vás moc velkou radost. Už nakupuješ? A jak se cítíš???
A co Pájka ?? má asi dovču, že tu tak dlouho nebyla....

Tak se zatim mějte všechny krásně, pohlaďte pupíčky a papa 😵

antoaneta
21. črc 2010

@broukb děkuji za tipy na obchůdky 🙂 hned je půjdu zkouknout. A řeknu ti, že seš teda vážně borec. Až na drogerku a lékarnu, komplet nachystaná, všechna čest. Ale chápu, s těma dvojčátkama, je to přece jen trochu jiný 😉 Jinak já taky nějaké oblečky nakupovala přes bazárky. I tady z koníka a z aukra, na vřelé rady a doporučení vysočanky 😀 (děkuji) A zkušenost zatím dobré. Jen je to všechno nějak větší 😅 Pro mini mimíska musím ještě dokoupit. Ale takové ty ostatní věci ještě nemám, takže do toho se chci pustit teď každým dnem. Minimálně začít už vážně vybírat. A nevidím to jinak, než právě přes internet. Tak snad se mi alespoň pár věcí podaří zkombinovat z jednoho, abych neplatila tisíc poštovných.
@suzanna tak vidíš, dva týdny ještě dobrý!!! Teď ještě aby si to myslel i Justýnek 😀
@pecicka toto letí, fakt už 12 týden? ty jo, dyť to bylo u nás před chvílí, holky, co? Řešily jsem NT ultrazvuk a těšily se na další. Ty nás teda doháníš! 😀 A už teď vyšetření na glykemickou křivku? A já furt o ni nic nevím. V pátek jdu do poradny, skoro po čtyřech týdnech, 😒 tak jsem zvědavá, jestli mě taky nemine. Přiznám se, že nevím, nevím, když bude doktor mlčet, jestli se sama o ni přihlásím 😅
@spark to je super, že se ti už tak malý hlásí, intenzivně jsem na tebe myslela, ten můj malech lenoch na sebe dal totiž taky pořádně čekat, (doktor mi to vysvětlit s tou placentou a uklidnil mě, ale to víš, bylo mi to taky líto a bála sem se) to moje mimuško se mi snad přihlásilo teprve asi před dvěma týdny,. A i teď to není žádný divoch. Má svoje hodiny, který jsem už tak trochu vysledovala, ale kopanečky jsou to takový spíš roztomilý vnitřní šťouchanečky. Jen výjimečně je to vidět i na venek a to je potom takový srandovní. 😀
Jo a s tím kočárem jsme na tom stejně!! Holka, holka, jak ty si mě tím uklidnila 😀 Jenže nevím jak vy, ale my teda nemáme ještě ani žádnej pořádně vyhlídlej 😅
A kde je zbytek? Holky? Spíte? Překvapuje mě Pajka, jindy pečená vařená, a teď po nich vidu slechu? Čekala jsem i od ni tipy na nákupy a nic 😕 Snad je v pořádku. Asi má fakt tu dovolenou 😀

suzanna
21. črc 2010

antoanet jj ja chvili spala 😀 byla jsem nejaka zmozena....a pajka ma fakt tyden dovcu 😉 tak si na tipy na obchudky budes muset jeste pockat. 😉

spark
21. črc 2010

Tak jsem zpět z poradny. všechno v pořádku,jen jsem dostala magnesium. Proběhl ultrazvuk a ten muj kluk je krásnej,už chápu všechny mámy,proč jsou pro ně ty děti nejkrásnější na světě. 🙂 Jsem zase na měkko 😅
@antoaneta 🙂 no kočár se mi líbí jeden,ale je to polák a to mě trošku odrazuje,takže jsem v čudu 😀
@suzanna 😵 už brzy budeš mít mrňouska doma,ty se máš 😵 Ale docela to utíká.
Jinak já dost věcí na miminko koupila v Tescu a ted s těma slevama to je jedna báseň.

broukb
21. črc 2010

Jo jo Spark já taky hodně koupila v Tescu měli 50% slevy 😉 a z polska jsou skoro všechny, já bych se toho být tebou nebála...

suzanna
21. črc 2010

spark no koukam jakyho mas frajera 🙂 a jak se krasne necha fotit to ten ans neukaze nic...ale dneska na UTZ uz ani nebyl moc videt jak uz je velikej....ja uz se tesim az to budu mit za sebou uz mam trosku obavy z porodu...
My uz mame vse krome autosedacky ta ma dorazit koncem tydne.A ja taky nakupovala vsechno ve slevach ted jsem mu taky objednala vesticku s trikem a dziny meli zase slevy,ale uz tak na 3 mesice malych vecicek mam fakt haldy to ani neunosi...

zlucie
21. črc 2010

Ahoj holky.... 🙂
Taky jsem dnes byla v poradně......všechno je v pořádku!!!!!
Mě tedy paní doktorka už na tu cukrovku poslala....je to bez objednání, kdykoli ráno nalačno, trvá to cca 3 hodiny.
Mám rozmezí asi 14 dnů, do kdy bych to měla absolvovat.
Dnes jsem si udělala trošku volno a šla jsem omrknout mimi oblečky....no nic jsem nevybrala! Ještě, že máme ten internet 🙂 🙂 🙂
TO Tesco musím taky omrknout!

suzanna
21. črc 2010

Koukam,ze nas bylo dnes hodne na KO 🙂
No hlavne,ze mame vse v poradku !!!

spark
21. črc 2010

🙂 Já jsem vždy po poradně tak spokojená 😵 😵 😵 a culim se na fotečku jek měsíček 😅

suzanna
21. črc 2010

No a ja uz se nemuzu rozplyvat u toho meho vidim jen kousek hlavicky 🙂 ale co ,za chvili uz bude u me v naruci 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru