My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

pajka00
27. črc 2010

http://www.letajicisen.cz/www-letajicisen-cz
dobré ranko kočky, teda antoanet, ses rozepsala🙂 Je super, že jsi OK a všechno v pořádku. No ty nohy nevím...naštěstí mě to bolí jen ráno, než to rozchodím, ale kyčle celý den...chvílema chodím jak stará babka. No zajímalo by mě, z čeho to je....ono to bude i ta váha určitě, navíc mám revma od 12let, tak je možné, že se klouby ozvaly. Včera mi jeden pan chytrý v práci řekl, ať si nemyslím, že v mém věku zhubnu zpátky tak jednoduše-jestli vůbec, jak před tím.....chápete to?Jsem mu řekla blbovi, ať si svoje chytré řeči nechá, že mě jeho názory nezajímají a že uvidí, jak budu do půl roku zase šlang....blb nevychovaná. Ratat s tou hlenovou zátkou se mi to nezdá-je to moc brzo a pokud odejde, odteče ti plodová voda....myslím, že to asi nebude ono-ale v každém případě by to měl Dr.zjistit.
Lumpajda gratuluju-hlavně, ať je vše v pořádku a zvládáš to skvěle bez problémů🙂
Zazy ty se neptej a piš🙂 Samozřejmě, že se můžeš mezi nás přidat.

suzanna
27. črc 2010

ahojky 🙂
Ja ani dobre rano prat nebudu pac uz se blizi poledne a ja ted vstala z pelechu...cleou noc jsem mela na nic...
antoanet se rozepsala pekne 😀 takhle kdyby psal kazdy ,bych se nenudila.
pajka na kecy se vybodni...nechapu,proc si lidi mysli,ze cim jsi starsi tim se spatne hubne...to vubec neni pravda,jen se musi hubnout pomaleji a pak si vahu holt hlidat.Nekteri chpali jsou fakt na ranu 😒
Uz aby jsi byla doma na materske a mohla jsi odpocivat ,kdyz te trapi ty kycle....driv bys jit nemohla??

pajka00
27. črc 2010

Suzy asi i mohla..od pondělka nastupuje oficielně kočka...zaučená je jakž takž....ale musíme spolu udělat ještě jedny výplaty-to bezpodmínečně.....9.8. jdu k doktorce, tak uvidíme, kdy mi napíše nástup na MD....a chci si vzít ještě dovolenou....tak počítám s tím, že budu v práci ještě tak 3 týdny a hotovo.

suzanna
27. črc 2010

pajka tak uvidis co ti dr rekne,ale ja bych se zbytecne neprepinala...3 tydny to je jeste dost.
Me dneska teda tvrdne pupek to je hrozny citim zase jemne kreciky...ten muj kluk si se mnou asi hraje... 😀

pajka00
27. črc 2010

No suzy, myslím, že u tebe to nebude mít dlouhého trvání-to se vyloženě připravuje na porod....ale co-už je čas,takže nevadí🙂 U mě by to bylo horší, ty jsi už skoro "zralá" 😀

suzanna
27. črc 2010

pajka asi mas pravdu ..a byla bych i rada,pripada mi i ze se mi zvetsilo jeste bricho tak snad uz je to konecna.

antoaneta
27. črc 2010

@pajka00 děkuji za tip na obchůdek. Jinak holky zas tak v pořádku všechno u mě není. Ne, že bych se teď cítila nějak blbě, ale.....začnu tou lepší, v pátek jsem byla teda v poradně a naše mimuško váží už 800 gramů!!! 😀 Ale jinak zprávy už nic moc. Zmínila jsem se mu o mém občasném zvláštním pocitu v podbříšku a v tříslech, občasném tuhnutí bříška a jednom výrazném tvrdnutí a tak mi řekl, že mám papat magnezium pravidelně 3 denně 1 tabletu. A pak, když mě vyšetřoval, tak se na můj vkus až trochu moc vážně tvářil. Říkal že se mě čípek pne, a že cítí, jak mi na něj miminko tlačí hlavičkou. Nechápu, že když mě vyšetřoval jen rukou-prstem, jak poznal, že je to zrovna hlavička. Dyť to přece mohla být nožka, nebo prdelka, ne? A to už je jako miminko tak jako dole, že ho tak jen prstem nahmatal? Co? 😕 😕 Nevíte???? A co to jako znamená? To jako, že už mám miminko otočený hlavičkou dolů? To už mi tam jako neplave a netancuje??? Pak mi řekl. No nic, to magnesium zvýšíme. Budete ho brát 3 denně 2 tablety. Aji sem se celkem vyděsila. Pak mě vzal ještě na ultrazvuk i spodem, že mi změří čípek, jestli se teda nezkracuje. Na ten mi řekl, že celkem dobrý, ten mám 32mm. Ale dál nic nevím. Kromě toho, že se strašně divil, že chodím do práce a postrašil mě předčasným porodem. Koukala jsem všude na net, a buď jsem nenašla pořádného nic, nebo naopak jsem nacházela jen samý hrozný scénáře. Takže se už ani koukat nechci. Holky nevíte co to znamená, je to ještě dobrý, nebo už na hraně, nebo co??? A jak rychlo se to hlavně může změnit k horšímu? Ještě totiž do práce chodím, necítila jsem se nějak úplně blbě, ale říkal mi že mi teda moc nedává, že chtě nechtě budu muset určitě zůstat doma. Což samozřejmě bych ani nemukla. Stačil by jediný náznak k horšímu. Pozval mě kvůli tomu do poradny dřív, jdu už zas příští týden. Ale teď se bojím, jestli vážně nemám už být doma teď a ležet. Ikdyž v práci jsem v klidu a sedím. Dost mě to vystrašilo a čím víc na to myslím, tak mám pocit, že mě to v tom břiše dole tlačí a píchá. Už moc ani nerozeznám to co je ještě o.k. - jako že miminko třeba roste, a nebo jestli se mi necpe ven. Právě nevím, jak se to může třeba rychle i změnit. Jako že teď mám ten děložní čípek tak a za jak dlouho ho můžu mít už jinak. Abych fakt nepoukoušela štěstí. A nevíte nějaké babské rady co dělat, nebo nedělat, nebo tak?
Co jsem našla info, tak se těhotenství prý nevyleží, a ležení, na udržení, zkrácování čípku prý nepomáhá. Klid, žádný stres a nic těžkého jako jo, ale striktní ležení v posteli prý ne. Jo a vy nevíte, kolik měří vám????
No každopádně, abych to shrnula, tak mám asi po cvičení. Ani jsem nezačala a už jsem asi i skončila.
Jo a holky, když už jsme u toho? Míváte taky bolení v těch tříslech a píchání a tlak až tam dole ??? A třeba i někdy po vyčurání?

broukb
27. črc 2010

@antoaneta myslim, že čípek máš zatím ok před porodem se zkracuje a bývá cca 1,5 cm. Jinak mě teda taky občas dole píchá a pořád mě bolí celý spodek od té stydké kosti..teď dokonce i podbřišek, ale to prý jsou vazy jak se roztahuje děloha.Magnésko už taky papáme a to 4x denně.Nejvíce mi tvrdne bříško a cítim tlak právě po vyčůrání, tak jak říkáš ty.Jestli tě to trochu uklidní, tak mojí kamarádce řekli ve 22.týdnu, že jí tvrdne děloha na stahy a že asi dlouho nevydrží, od 30. týdne se vždy dr děsil, že miminko naléhá hlavičkou a staršně tlačí na čípek a že se bude rychle otevírat, dokonce i v porodnici v poradně všichni hrozili, že miminko tlačí na spodek hlavičkou..no a nakonec porodila 4 dny před termínem 🙂 Tak to jen trošku na uklidnění..
Samozdřejmě tim nezlehčuji tvůj stav, myslela jsem tím jen, že občas doktoři zbytečně plaší.Ale myslím, že by si teď měla více polehávat, jestli chceš dál chodit do práce měla by sis potom vždy na chvilku lehnout a odpočinout si 😉 Jo a být tebou tak na cvičení se vyprdu, to bych moc neriskovala.

Doufám,že budete s mimískem v pořádku (teda 800g to už je pěknej macek) kdyby se ti cokoli nezdálo raději se vykašli i na tu práci, snaž se být co nejvíce v klidu a hlavně nečti žádné katastrofické příběhy. Kolikrát je těhu naprosto bezproblémů a taky porodí dřív, takže si myslím, že to člověk neovlivní....

pajka00
28. črc 2010

Ahoj holky.....antoanet řekla bych to stejně jako brouk. Myslím, že čípek je OK...já délku nevím, Dr.mi jen řekla, že vše v pořádku, ale míry nehlásila. Magnésium není vůbec ne škodu-spíš naopak, já jsem si ho naordinovala sama, protože mívám v noci občas křeče v nohách, takže si občas magnésko zobnu. Mně třísla ani spodek nebolí, zato kyčle dost...jako bych ušla 100km...a to mě bolí hned ráno, když vstanu-takže večer už chodím jak stařena. Být tebou, určitě bych nic nenosila, nenatahovala se-např.při zalévání kytek, zatím bych práci nevzdávala-když jak říkáš-jen sedíš a doma spíš odpočívat. Uvidíš, jak se budeš cítit a co ti na příští kontrole řekne Dr.
Já se docela už těším, až zůstanu doma a začnu chystat věci miminku-prášek je koupený-tak se můžu vhrnout do praní a žehlení🙂 Akorát tu komodu pořád žádnou nemám a přemýšlím, jak pak za čas vymyslím pokojíček-aby se k tomu hodila. Na kontrolu jdu 9.8., tak už mi dá i termín MD a tomu se přizpůsobím dovolenou.

suzanna
28. črc 2010

Ahojky,
antoanet jak pisou holky, akorat ja jsem z tech,kteri by se vyprdli na to chodit do prace a proste bych se setrila.Vim,ze se tehu nevylezi,ale odpocinek a klid tomu pomuzou urcite. 😉 ten tlak citim take kdyz jdu na wc a to si myslim,ze je i normalni, akorat je to neprijemne.To magnesium bere skoro kazda tehulka.
Ja beru cele tehu proste vitaminy a budu je brat i pri kojeni.
pajka chapu ,ze si nedokazes vybrat komodu maji toho tolik....ze clovek nevi co si vybrat,To drive nebylo co?
Jinak ja jsem v noci vzhuru snad kazdou hodinu je to uz hrozny........

antoaneta
28. črc 2010

Holky děkuji za uklidnění, vy ste moje babulky 😉 Hned se mi trochu ulevilo. Jinak teď se cítím myslím o.k. Říkala jsem si, že zkusím s tou prací vydržet do toho příštího týdne na další kontrolu, co mi řekne. Jestli se to nějak změnilo, nebo ne. Kdyby ale cokoliv, tak zůstanu doma hned a sama, i bez nařízení doktora. Jen furt, přemýšlím, jestli se ten stav, nemůže zhoršit jen tak tiše, bez ohlášení. 😅 jako že bych se cítila fajn, přitom miminko na čípek naléhalo a naléhalo a ten se zkracoval a zkracoval. A já vlastně o tom pořádně nevěděla. 😕 No, snad ne. Na chození do práce, je pro mě nejhorší jen ta cesta do ní a pak z ní. (což je asi nejzásadnější) Jinak vážně nic nedělám, jen sedím. Doma taky nic. Hned jak přijdu, tak si lehnu a podložím si i prcku polštářkem, aby ten tlak na čípek nebyl případně tak velkej. Kytky doma mi všechny zvadly 😀 jen jedna se drží, a ta vydrží na pátek, na manžela, jak se vrátí z montáže. Nic těžkého nenosím, zredukovala jsem i svůj straaašně důůůležitý obsah v kabelce 😀 kterou vláčím denně sebou. A s tím cvičením jsem se už hold nějak smířila. Tak snad ten porod pak nějak udýchám. Je teda fakt, že jsem ale úplně úplně bez kondičky a bez svalů, všechno povolené. (no není se čemu divit, taky jsem pořádně celej život nijak necvičila) Jen jsem si říkala, že pokud pak nebudu muset zůstat jen strikně doma a ležet, tak bych se asi přihlásila alespoň na nějaký předporodní kurz, který je bez cvičení, jen info a maximálně nácvik poloh. Co vy? Půjdete taky na nějaký, nebo chodíte? Tady u nás jsem si našla jeden z nejlevnější, i tak, ale stojí 2600, což je sice ranec, ale zase - sakra, chodím do práce, ne? Tak když už tak toho prcka nechám pracovat 😀 a vláčet sebou, tak mu můžu dopřát i trochu vzdělání, ne? 😀 😀 Je to 8 setkání po 2,5 hodinách i s návštěvou porodnic. Tak uvidím. Ještě jsem si nezjišťovala jestli ten termín je ještě volnej.

suzanna
28. črc 2010

antoanet ja bych zustala doma a o to vic,kdyz pises,ze te zmaha cesta.No uvidis co ti rekne pan doktor,ale ja myslim,ze te necha doma kdyz mu reknes sve potize.S tim cvicenim bych si nedelala hlavu,porodila jsem 3 deti a nikdy jsem na zadny cviceni nechodila (to driv snad ani nebylo) a ted jsem to taky pekne prolenosila ono se to nejak zvladne i bez te konice protoze se bude proste muset 😀 Na ten predporodni kurz jak dychat a tak bych asi sla abys byla trosku psychicky kdyz uz ne fyzicky pripravena na to,co te ceka.Kazdopadne ti drzim moc palecky at te nic moc netrapi 😉

pajka00
28. črc 2010

Antoanet buď ráda, že máš mimčo otočené už hlavičkou dolů.....moje je zatím zadkem a modlím se, aby se otočilo🙂)
Na cvičení prdej....budeš mít času dost po porodu-aby ses uvedla trochu do kondice po šestinedělí. Já jsem nikdy nikam nechodila, z chytré knížky jsem si přečetla jak mám dýchat a hned jak jsem se v porodnici začala snažit dýchat podle knížky, tak mi sestra řekla-nedýchejte tak-dýchejte normálně....a bylo 😀 Byla jsem na kurzu-bylo to nějaké povinné - jen 1x jednu hodinu-ukázali nám, jak ležet na koze, držet si nohy a co nás čeká-pak jsem přišla do porodnice, na koze mi nohy uvázali-žádné držení-byla jsem stejně tak vyplivaná bolestma před tím, že bych neudržela ani tužku-né tak svoje nohy....a bylo po školení🙂 Takže si vůbec nedělej hlavu, protože ono to nějak porodíš i bez kurzu a cvičení-to mi věř. Já necvičím, pěšky už taky nechodím-vozím si zadek v autě-takže moje štíhlé tělo je fuč a místo toho mám trčící břicho, třesoucí se nohy s celulitýdou a kašlu na to🙂 Důležité, abys byla ty i mimčo v pořádku a uvidíš, jak se po porodu, když se pár týdnů nevyspíš, půjdou kila dolů a neustálým hopsáním kolem mimča se ti i zpevní postava....Uvidíš, co ti Dr.řekne po týdnu a pokud to nebude dobrý-zůstaneš doma a budeš se víc šetřit.
No Suzy ty komody jsou fakt problém.....mají hafolt typů a barev a jak si já nešťastná mám vybrat, jaký pokojík pak malošovi časem pořídíme?🙂) Asi půjdu do přírodna a hotovo...

spark
28. črc 2010

Ahoj ženy.
@pajka00 to jsem ráda,že jsi napsala něco o kurzu. Poslední dny dumám,jestli mám jít,ale asi se na to vyprdnu. 🙂
@antoaneta..me boli v podbřišku tak,že se musím pomalu zvedat a rozchodit to. Vyfásla jsem magnésko a to je vše. myslím,že mám dobrého doktora a ten me ničím nestrašil. Řekl,že to k tomu patří. Ale po tom magnesku se to trošku sklidnilo a taky píšou v chytré knize,že po 30.týdnu bolest v podbřišku a třísel ustoupí. No a to měření 🙂 to fakt nevim. Žádná čísla nehlásil 😀 .18. jdu na nějaký podrobný ultrazvuk,tak jsem zvědavá.
Hlavně jsem se přišla podívat jestli už se @suzanna nerozdvojila a koukám ještě né 🙂

pajka00
28. črc 2010

Ono je to moc hezké být vzornou nastávající matkou, být teoreticky připravená na všechno.....ale ona ta realita je úplně jiná. Byli jsme se podívat i na porodním sále-je fakt, že se mi pak o porodu od té doby zdálo-takže kdybych tam nešla-bylo by to lepší🙂)) Při druhém dítěti už to bylo tak automaticky, že mě ani nenapadlo se na to nějak připravovat-taky proč, když jsem to prakticky zažila no a teď jsem ráda, že jsem ráda a držím pohromadě 😀
Suzy se ještě drží, ale asi se jí to už krátí....ani se ti nedivím suzy, že by jsi chtěla už porodit, protože to čekání je nejhorší....Já když se mi blížil termín, tak jsem byla nervózní, pak jsem přenášela......to bylo ještě horší.....a stalo se mi to u obou dětí, že jsem přenášela - dokonce 8 dní obě...a ty konce jsou nejhorší. Bála jsem se chodit už do města, aby mi někde po cestě nepraskla voda-takže jsem jen čekala a čekala a pak šla na vyvolání a bylo🙂

suzanna
28. črc 2010

spark jeste jsem 2 v 1 😀
pajka ja prenasela u dvou prvnich a treti byla o 10 dni drive....a mas pravdu taky se bojim nekam chodit,ale ja stejne daleko nedojdu a valim se jako kachna ,jak psala broucek 😀
S tou komodou je prirodni asi nejlepsi to je vecne a hlavne se to da hezky kombinovat a hodi se to ke vsemu...pak to asi tak taky nahore udelam tak mame plovouci podlahu,tak se to bude vic hodit...dole v loznici mame dlazbu tak mam bile to lepe pasuje.

pajka00
29. črc 2010

Jo suzy,asi to tak vyřešíme s tou komodou.
Já jsem včera šla pěšky, jen nedaleko...normálně to chodím za 15minut..a myslela jsem, že nedojdu...to břicho mi fakt už dává zabrat....je to síla....mám 11kg nahoře...a cítím to..takže si holt budu zase vozit zadek v autě🙂

suzanna
29. črc 2010

pajka kdyz jsem byla asi 28 tt sla jsme se psem nakoupit a musela jsem si po ceste asi 3 sedat a odpocivat...no ted si uz netroufam se psem obejit jen kolem baracku 🙂 tak ja mam nahore 16 kg to te cekam asi taky neco podobneho.

pajka00
29. črc 2010

Přesně, řekla bych, že to tak bude...taky jsem říkala,že to vidím na těch 16kg...protože když už te´d mám 11..a čeká mě ještě 2,5měsíce-tak to tak nějak vyjde + - ..🙂)

vysocanka
30. črc 2010

ty brdo holky, jsem tu po dlouhe dobe, koukam ze Suzi to ma vazne za par.
To je mazec.
ja tak nejak taky bojuju, i kdyz je to ted trochu lepsi jak se ochladilo. Ale mela jsem pekny krizovky. Minuly tyden jsem sebou venku sekla, asi mi nejak hapruje tlak. Jinak ja mam nahore uz dvanact, je to sileny :( prijde mi ze sem asi i hodne zavodnatela, diky tem otokum nohou, ale nemuzu to na to svadet... :(
no uvidime co z toho nakonec vyleze za cislo. Ale stejne s tim nic nenadelam, takze to nema cenu resit.
Minuly tyden byla kamaradka z daleka a tak ze ji vezmu na vylet do ZOO tak ja hrdinka sla pesky z domu do ZOO, pak po obchodaku s ni, aby mrkla na NEXT - je na nej primo ulitla, pak ze ZOO k nam tipuju to ze do 12 km to nemelo daleko.
Tam to bylo v pohode, nic me nebolelo, ale ta noc byla ukrutna bolely me kycle jako blazen, v noci mi tepalo a škubalo v lytkach, tak jsem si konecne priznala, ze na takovehle vychaziky uz asi opravdu nemam.

Opatrujte se!!!

spark
30. črc 2010

@vysocanka cauky. já ty procházky taky musela zkrátit na autem na nákup a zpět. Mam nohy jak konve,už jsem si pořídila i krém a to jsem to chtěla vydržet bez něj)) Prosimtě ty mas nejakou adresu na NEXT na netu? Nebo prodejna tady někde je?
@pajka00 jsem si všimla až ted,ze mame na den stejný termín)) 🙂

suzanna
30. črc 2010

cauky 🙂
vys to sis teda troufla hodne takhle prochodit cely den...to se ani nedivim,ze jsi z toho byla vyrizena ,pac telo musi 2x tak vic pracovat nez pred tim a je to pro nej pekna zatez,takze koukej radeji odpocivat 😉
A stema kilama to uz holky asi jiny nebude musime ses tim smirit jsme tehotny a ne tlusty..ja to teda nemam jen v brisku,ale co, na lidi kaslu kamoska mi napsala,ze videla fotky na FB a ze vypadam jako slon 😀 sem si vduchu rekla,ze ona neni tehu a pupek ma taky ,takze me to od ni ani netrapilo 😅

pajka00
30. črc 2010

ahoj holky....no u nás dnes kosa a leje od noci....ale je to změna, lepší než ty šílené horka.
Já mám spark jeden termín 12.10. a druhý 19.10. takže to tak nějak beru, že se to může narodit dřív....tak počítám s tím 12.ctým..uvidíme:)
Vys-je to zabíračka.....na delší procházky už si taky netroufám...bolí mě kyčle a musím po cestě i odpočívat-důchodkyně hadra, ale jak říká suzan-jsme těhotné, takže na všechno taky kašlu....přibrala jsem na můj vkus taky hodně, sice většinou v břichu, ale mám to i v nohách.....ale ono se to vstřebá. Důležité, abysme vydržely do porodu v pořádku všichni včetně dětiček a víc mě nevzrušuje...ono to pak nějak dopadne. Moje kamarádka, měla vždycky 50kg...hubeňoučká, po dětech hrozně nabrala...a teď po dvou letech to všechno pomalinku zhubla a má zase 50kg.

vysocanka
30. črc 2010

@spark to je next tady v obchodnim centru v Jihlave. Ale myslim ze jsou i v jinych vetsich mestech ...
jinak ta kamoska hodne nakupuje next co ja vim pres Mimibazar.

spark
30. črc 2010

@vysocanka no v Plzni NEXT neni)))sakra.

vysocanka
30. črc 2010

@spark a vadi ti bazarkovy veci, me treba ne, tak se nekde podivej je to tam i znatelne levnejsi.

suzanna
30. črc 2010

Joo a uz mam doma tu autosedacku je perfektni i se striskou 🙂
Zajimalo by me jeslti je dada jeste 2v 1 🙂 vubec se neozyva....

spark
30. črc 2010

@vysocanka Koupila jsem na Aukru jedny dupačičky Next s kosmonautem... 😎
@suzanna A koukala jsem,že kočár už je taky doma,konečně,vid? 🙂

suzanna
30. črc 2010

spark jo kocar uz je taky doma,ale ze to byli nerviky...dneska jsem si jeste objednala kojici polstar meli ho ve sleve a zitra si koupim vaginalni mydlo a uz mam opravdu vsechno! 🙂 jo a jeste si jdu pro novy mobil 😀 vyberu si nejaky co dela hezke kvalitni fotky,abych mohla malyho hezky fotit 🙂

zazy
30. črc 2010

Ahojky děvčata,tak se dívám,že jsem tu nejmladší,co se týče těhu.Napsala nych už dřív,ale nejdříve jsem Vás trošku musela pročíst.Najdnu stranu Vám strašně závidím,že už jste pokročilejší a za chvíli už budete mít mimísky doma.Chtěla jsem se zeptat,odkdy může začít tvrdnout břicho a jak to poznám.Je to mé první těhu.Břicho mám takové tvrdší,když musím hodně na záchod.Musí tvrdnutí břicha vždy doprovázet křeč????Nevadí,že se tak ptám,je to pro mě vše nové

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru