My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

ratatooy
16. srp 2010

@pajka prosím tě s tou mateřskou se to fakt počítá rok zpětně?já myslela dva roky? 😠 a tak mi prosím tě řrkni z čeho se to bude počítat mě když jsem celé těhu na neschopence?to budu asi jediná která dostane víc penězaž po tom půl roce?a ještě prosím tě má nějakej vliv na mateřskou když týden před nástupem na MD mámnovou smlouvu napsanou na víc peněz?ale je to jako změna zaměstnání,nejspíš protože šéf firmu prodal založil novou a já jsem musela ukončit nemoc o týden dřív abych dostala výpověd a novou smlouvu z nové firmy.oni mi tvrdí že mi tam napsali hodně abych měla větší mateřskou ale já tomu moc nevěřím že to bude mít nějakej efekt

spark
16. srp 2010

@pajka00 Ahoj. Jsem stejný případ jako ratatooy,celé těhu neschopenka. Takže mě to taky zajímá 😎

spark
16. srp 2010

@antoaneta Ahojk! No utíká to vážně rychle. Někde jsem se dočetla,že ve 33. týdnu se může sem tam objevit kontrakce...super,protože já nevím co je kontrakce 😀 Před pár dny jsem měla bolení bříška a ten muj hned,že to jsou ty kontrakce,tak jsem mu vysvětlila,že tohle je stroprocentně to zelí z oběda 😎 Jinak je úžasné jak se dokážeš rozepsat! 😉 Ve středu jdu na nějakou větší kontrolu,nevim co to bude obnášet,ale už se těším co je nového 🙂 a uvidim prcka.
@suzanna 🙂 Malej tě miluje už ted,když nechce vylezt! 🙂 Přeji vám....ať už jste doma!! 😉

pecicka
17. srp 2010

dobré ranko všem těhulkám 🙂
suzzi-myslím na tebe a držím palečky, at všechno dobře dopadne 🙂

ratatooy
17. srp 2010

@dobré ráno,@suzy taky na tebe pořád myslíme,tak se držte
@spark ty kontrakce se můžou objevit i dřív,já mám celé těhu ale teď už čím dál častěji hlavně v noci,je to jako menstruační bolest a taková jako křeč přes celé břicho,bere mě to dost i v zádech.

spark
17. srp 2010

@ratatooy ahoj. Ahá..tak to jsem ještě asi neměla. 😒 nebo si toho nejsem vědoma. 😎 možná to nebylo zelí))

ratatooy
17. srp 2010

@apark no třeba to zelí opravdu nebylo,neboj to poznáš až to začne,však už máš pomalu na poslýčky taky nárok

antoaneta
17. srp 2010

😀 no holky, já jak začnu, tak nevím kdy skončit 😀
a taky hlavně nemám moc čas chodit za Váma průběžně a pak když přijdu a dočtu si Vás, tak bych se chtěla připojit a přidat ke všemu co píšete 😅
ale už se budu krotit, abych Vám to tu vždycky nezahltila na celou stránku 😀
Jinak k té mateřské, ještě se chci někde na to zeptat, ale baba na sociálce (po telefonu, tak kdo ví, o čem blábolila) mi řekla že se to počítá z roku, ale pokud jsem v tom průběhu změnila zaměstnání, jako že mám novou smlouvu, tak se to počítá od té doby. Což já změnila. Od března mám novou smlouvu. Chci si to ověřit, protože mi to jen tak na rychlo spočítala, chtěla jsem vědět, jestli dosáhnu na ten vyšší rodičovskej příspěvek na 2 roky a na to mi řekla že ne. Protože se mi to hold počítá od toho března 😠 a tím, že mám nějakej hrubej základ, a ještě jsem mezitím byla tři týdny na neschopence, tak mi to nějaký prašule uteklo 😢 Ale musím si to ověřit ještě někde jinde. Kdo ví, jestli jsme si rozumněly 🙄
Jinak s tím seznamem do porodky je to dobrej nápad!! Asi nachystám aspoň ten! 😉
Jo a myslíte, že kontrakce může být i hrozná křeč v břiše, bolest v zádech, děsnej tlak a nutkání a chození na velkou?

zlucie
17. srp 2010

Ahoj holky... 🙂
Moc gratuluji k novým miminkům a čekatelkám přeji hodně trpělivosti 🙂

Nakonec jsem zjistila, že není vůbec špatné užívat si domácí pohody.....aspoň si člověk odpočine a všechno v klidu nachystá! Až budu mít pupík ještě větší, tak už budu jenom fuňet. 😀

Od soboty už mám ten kojící polštář a jsem maximálně spokojená. Mám ten obří 180 cm a spinká se s ním skvěle! Byl celkem akční...prodávala ho na netu paní, která bydlí kousek od nás, tak jsme pro něho hned zajeli, vyprali povlak a za hodinku jsem na něm už vegetila!!!! 😀

Dneska si chci něco nastudovat o těch formovačích bradavek.....asi si je pořídím! Sice mi paní doktorka říkala ať to zatím neřeším, že se to může postupně v těhotenství upravit, jak se prsa nalijí, ale stejně.....někde zase píší, že od 6. měsíce už se mají každý den po chvilkách dávat!

Antoanet u nás jdou přípravy už do finále.....dnes mi přišla taková teploučká soupravička a jsem max spokojená. Jsou u toho i takové ťapičky, rukavičky a čepička a vypadá to moc hezky. 🙂 🙂 🙂
Postýlka by měla taky do konce týdne přijít.....zimní fusak také. Už mám i nějaké pleny...do porodnice, ale i na doma.
Řekla bych, že na půl roku máme vystaráno..... 😉
Už se moc těším, až bude mrňousek s náma...... 🙂

suzanna
17. srp 2010

Holciny tak nas jeste poslali domu..v pul osmy mi zavedli ten gel a od rana to s tim prckem ani nehlo..natocili mu monitor srdicka vse je pry v poradku a pry je to peknej divoch 😀 kdyby neco v noci zpet a kdyz opet nic tak nastup opet zitra v pul osme rano...no a to je i hezky datum 18.8. takze doufam,ze to uz bude..ale reknu vam,ze je to pekne namahavy....a zdlouhavy...neprestavejte na me prosim myslet 😉

spark
17. srp 2010

@suzanna Teda Suzan..tebe číst,to začíná být dost napínavý seriál 😀 První co poslední dny každé ráno dělám,že zapnu net a koukám kde je tě konec 😀 Držím moc palce!
@ratatooy poslíčci...to zní tak roztomile...ale asi to zas tak roztomilé nebude 😎

ratatooy
17. srp 2010

@suzy no ty nám holka dáváš....taky sotva se vzbudím už tu ležím jestli si porodila 😒 a oni tě pošlou domů 😲 no to máš teda na dlouho ale neboj myslíme na tebe a 18.8 je krásný datum 😀
@spark no oni ti poslýčci zas až tak nebolí,ikdyž někdoříká že jo,asi jak koho,mě to bolí trochu ale já toho asi snesu celkem dost,takže mi to nepřijde.
@antoanet to víš že to je ono ty tvý bolesti 😀 tak už začni aspon s tou taškou 😀

pajka00
17. srp 2010

Suzy ahoj🙂 To až mu budeš jerdnou vykládat, jak nás všechny napínal🙂) Já na tebe myslím, jestli to máš za sebou a ty jsi klidně doma🙂 No jo, klukovi se od maminky nechce..jsou to straší mamináči už od narození🙂)
Holky s tou mateřskou.....já vám fakt nevím přesně....ale pokud marodíte celou dobu-tak neschopenka se vlastně počítá taky z vyměřovacího základu za poslední rok...stejně jako mateřská....akorát jsou tam jiné procenta....takže to vychází u mateřské větší částjka...takže jakmile nastoupíte na MD,budete dostávat větší peníze. Co se týká nové smlouvy, tak je to tak, že se počítá fakt až od té doby-co máte novou smlouvu....i kdyby to měl být hypotetický výdělek....Jak říkám-mám jenom samé chlapy, takže jsem to nikdy nemusela řešit až teď na sobě a sama mám obavu, aby to bylo správně. Ale jelikož to počítá a posílá sociálka, nemám strach, že by se spletli. Jediné co udělá vaše muzdovka je, že pošle přehled výdělků rok zpětně.
Já jsem poslíčky u prvního dítěte neměla, u druhého ano a je to tak, že jsou to pravidelné kontrakce-stahy dělohy....měla jsem je po 5 minutách a pak jsem usnula....a ráno nic🙂) a rodit jsem šla až za 14 dnů-na vyvolání. Není to nic bolestivého....je to jako na začátku porodu...mírné stahy, tlak dole....můžou být i bolesti v zádech. Mě nikdy záda při porodu nebolela, takže to nemůžu potvrdit, ale vím, že kámošky mívaly křížové bolesti a ty jsou prý horší než ty normální jen v břiše. Dnes mě šíleně bolí nohy od rána a stydká kost...a jmalý je divoký/á a neustále mě kope..jo a už druhý den mě hrozně pálí žáha...a to jsem se já naivka ptala, jaké to je, když pálí žáha...že jsem nemlčela🙂

Tak suzy....tfuj tfuj tfuj na zítra....repete, ale už se zdárným koncem, že vzkazuju justýnkovi jo?.)Tak se hezky na ten zítřek vyspi🙂

suzanna
17. srp 2010

tak doma chvili relax a uz jsou tady porodni bolesti po 5 minutach takze jsme zpet v porodnici ja uz z toho taky nemuzu.........paaaa

suzanna
18. srp 2010

ahoj tak jsem tady: narodil jsem se 18.8. V 00.13 hodn s porodni vahou 4185 g .Jsem v inkubatoru,protoze mam v tele malo kyssliku tak mi ho dodavaji snad budu brzo v poradku a budu u maminky. Holky do 10 do vecera otevrena jen na 3 cm v 11:45 hod.prdla voda zacaly bolesti jako krava a do 20 min byl malej venku a prave proto ze jaem tak rychle porodila dostal malej sok a sam nemohl dychat mam o nej strach snad vse bude v poradku.

nika70
18. srp 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, chci moc pogratulovat Zuzce k Justinkovi!!! Zuzi držte se, ničeho se neboj, je to velkej kluk, zvládne to krásně a za chvíli ti ho už dají!!! Mám velkou radost, že už to máš za sebou!! 😵

spark
18. srp 2010

.😅 Suzan gratuluju!!! 18.8. krásné datum! 😵 Justinkovi držíme palce,určitě bude vše v pořádku. 😅 Jdu to ořvat))

pecicka
18. srp 2010

suzzi-převeliká gratulace🙂
všechno bude v pořádku, neboj, já to s málým měla to samý 🙂 přeji vám oběma hodně zdraví a štěstí 🙂 držím palečky

pecicka
18. srp 2010

jinak zdravím všechny holky 🙂 jo a kecala bych, kdybych neřekla, že mi taky ukápla slzička štěstí za suzzi a Justýnka 🙂

pajka00
18. srp 2010

Jéé suzy....super🙂Mám radost, že už je malošek na světě a toho dýchání se neboj, určitě už bude dnes v pořádku. Je to ale chlap!! Tak se držte oba a závidím-žes to měla tak rychle🙂 Tak se držte a zase se ozvi🙂 Mám husí kůži....brrr.

broukb
18. srp 2010

@suzanna moc moc gratluji tobě i Justýnkovi, že jste to tak krásně zmákli! Malej to určitě zvládne a dneska už bude u tebe, je to přeci jen KUS chlapa 😵 😵 On prostě věděl proč čekat 18:8. je luxusní datum 😀 Takže přeji tobě i Justýnkovi, aby Vám rostl ve zdravý a dělal Vám jen samou radost 😵

jupííííííííí 2. miminko naší diskuze na světě 😀 kdo další????

ratatooy
18. srp 2010

@suzana i mi se přidáváme s velikánskou gratulací,vždyť jsme to říkali že chce to datum 18.8 když si počkal až po půlnoci,a je to teda kus chlapa,neboj vše bude v pořádku dneska už ho budeš mit určitě u sebe 🙂
koukám že tu všichni bulíme jak to čteme ale je to krásný,tak které miminko bude další teď bude závodit pajka se spark co?a pak já s broučkem ale ten nás asi s dvojkama oředběhne možná všechny.

broukb
18. srp 2010

Dneska velká kontrola...pupínci jsou ukázkový,dokonce větší než by měli být váží Vanesska 1560g hlavičkou pořád naléhá, Samík 1460g a zadečkem dolu, zatím to prý vypadá na císaře, tak uvidíme 🙂 Jinak jsme o.k. a ještě chvilku prý vydržíme....Mám moc velkou radost 😵 😵 jsou to moje šikulky.

ratatooy
18. srp 2010

@brouk tak to už jsou taky celkem kusance na to že jsou dva už by si mohla každou chvíli rodit ne? 😲 termínem jsme na tom stejně a náš váží taky 1500g a dr říkal že je to akorát jak to má být
jakpak se má asi suzy už určitě oňufává justýnka,ta se má 😀

spark
18. srp 2010

Ahoj holky.
@pajka00 díky za účetnické info. Dneska jsem byla taky na poradně a od 31.8. už nastupuju mateřskou,takže už mam formulář na žádost o mateřskou. Jinak náš malej je docela velkej..kluk má dvě kilča ..parádně si u mě v bříšku užívá 😎

antoaneta
18. srp 2010

@suzanna MOC GRATULUJI!!! 😀 😀 😀 Mám velkou radost, zatlačuji i slzičku! 😉 A neboj!! Justýnek je určitě v pořádku a bude zdráv jako rybka! Věřím, že už ho máš u sebe, a jestli ještě ne, tak nejpozději večer, nebo zítra už budete spolu! S takovým nádherným datumem, bude mít jen a jen samé štěstí! O tom ani nepochybuji! Takový rychlý porod by si určitě přála každá a věř že ti ho všechny závidíme 🙂 a hlavně to, že už máš to svoje sluníčko na mazlení u sebe! A řeknu ti teda mamko, to je ale chlapák!! S takovou váhou, má dobrej základ a určitě i dobrej kořínek! To možná ale ani nějaké ty pidioblečky Justýnek nevyzkouší co? 😉 ale to neva. Hlavně tfuj tfuj, pro Vás oba, vše jen to dobré!!!

antoaneta
18. srp 2010

Ahoj holky! Chci se zeptat, jakou jste pořizovaly nebo budete pořizovat matraci do postýlky? A je nějaký důležiý rozdíl v tom jak je i vysoká? Já totiž našla 8, 9, 11,5 a 13 centimetrů vysokou, a nevím 😕 ale vůbec ne. Jestli stačí nějaká ta nižší, - nebo kvůli teplu je lepší spíš ta vyšší, ale zase aby třeba pak zbytečně neubírala z hloubky té postýlky, když bude miminko už růst a stát???? Co? Jakou máte vy? A co říkáte na tu kombinaci s kokosem? Slyšela jsem na ni dobré věci, prodavačka doporučovala, nebo teda že se prodávají a tak. Já se ještě rozmýšlela mezi kombinací kokos a z druhé strany pohanka, že ta strana s kokosem je dobrá, pro mladší dítě, a když se to otočí, tak zas pro starší tak s tou pohankou kvůli zádičkům. Ale ta se nesmí namočit. Teda pročůrat. Chci ale i tak na ni koupit tu ochrannou podložku, která se nepročůrá. No ale co teda. Přece jenom je to přírodní a nevím, co by dělalo vlhko a tak. Jako aby se v tom třeba netvořila plíseň, a pak i alergie. Takže z té kombinace s tou pohankou jsem už ustoupila. Byla jsem rozhodlá pro tu jen s tím kokosem, a dnes jsem si ji chtěla i objednat a kamarádka mi napsala, že ji ji prodavačka vymluvila, že taky - vlhko, špatně vysychá, plíseň, alergie.......Takže teď vůbec nevím 😕

ratatooy
18. srp 2010

@antoanet mi budeme kupovat kokos-molitan všude ji doporučují i v obchodech a tlouštka je asi nejlepší něco prostředního mi asi vezmem8cm dívala jsem se na aukru ji mají novou vyjde na 620kč v obchodě tak na 760

broukb
18. srp 2010

@antoaneta já tedy koupila kokos-molitan, zas mě všichni řekli, že jí vlhkost nevadí, ta pohanka je prý blbá a strašně tuhá a navíc jak píšeš špatně snáší vlhko. koupila jsem jí za super cenu tady http://www.kojenecke-obleceni.eu/zbozi/matrace-... došla v pořádku a co se týče šířky myslim, že je to nepodstatný detail.

Holky chtěla jsem se zeptat máte některá gelovky?? jak to budete řešit sundáte je?? nebo jen zkrátíte??

zlucie
18. srp 2010

Ahojky... 😀
Suzanna: moc moc gratuluji k miminku!!!!!! Doufám, že jste oba v pořádku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru