My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

pecicka
9. zář 2010

@pajka00 a kdy máš přesný termín?

pajka00
9. zář 2010

Jo tripl testy byly naprosto v pořádku-uf🙂 Neboj se, když máš 1.screening negativní, tak ty tripl testy by měly být už jen takový doplněk....a i když ti to ukáže špatný výsledek, tak se víc věří 1. a 2. screeningu-na kterém jsi určitě byla než tripl testům. Ale je mi jasné, že by jsi asi šla na amnio-kdyby něco,že?Ten věk-to je svinstvo🙂) Zlatá dvacítka, kdy si člověk nic nepřipouští.
Termín mám 12.10., ale doufám,že se to narodí o týden dva dřív, protože mi hrozně tlačí na spodek. M8m ho od začátku nízko a tak to pěkně už začínám cítit.

pecicka
9. zář 2010

@pajka00 jo,jo právě na první genetice mi sám říkal, že ty výsledky jsou tak dobré, že on sám nedoporučuje amnio, ale kdybych chtěla, tak je to moje rozhodnutí, jasně že zbytečně nechci, když není důvod, zatím jsem měla všrchny odběry a vyšetření jak má být, tak věřím....jinak jsem takhle měla taky děti hodně dole a jak si psala, že tě bolí ta stydká kost, tak to já měla to samý...jinak k te velikosti, ten druhý kluk měl 4000g a kdyby nebyl konec pánevní, tak jsem nebyla šitá vůbec, takhle jsem měla 2stehy a ten třetí měl 4200g a bez šití, fakt šli dobře a běhěm hodky byl venku, za dvě hodinky jsem byla fit....ale kdoví, co bude ted,že? Zrovna včera mě pobolíval podbříšek, ale ne stála bolets, ale sem tam taková tupa a sem tam píchlo, no jak jsem byla z toho nervozní, fakt pako.....dneska už dobrý, ale cítím, že je taky hodně dole a docela hodně mě tlačí na močák....
uvidíš sama, já jsem teda všechny měla ýden po termínu, takže nic moc, lepší je, když to příjde nečekaně.........konce jsou asi už docela otravné,že?

pajka00
9. zář 2010

No tak to jsi měla velké děti, já právě prcky oba 3,10 a 3,35, tak mě to celkem vyděsilo, ale moje sestra měla obě děti přes 4kg. Přenášela jsem taky obě týden...tak je to otrava, pořád čekat, ale je fakt, že tenkrát jsem běhala jak čamrda, nic mě nebolelo, netlačilo, došla jsem v pohodě do města a zpátky....První se ozval sám po týdnu přenášení....a s dcerou jsem musela na vyvolání. Byla bych radši, kdyby to přišlo o trošku dřív....Dcera říkala, co kdybych byla doma, co bych dělala? Tak jsem jí říkala, že dá vařit horkou vodu a trhat prostěradla-tak na mě vyděšeně zírala a já jsem se skvěle bavila🙂) Syn mi řekl-běda, jestli pojedeš autem-pěkně si zavolej sanitku (studuje zdravku, tak je uvědomělý-zdravotník🙂) No mám ještě měsíc, snažím se pořád něco dělat, často vyrážíme do společnosti nebo jen tak na plk-abych si to taky užila-když mě čeká pár měsíců přivázaná doma s miminkem🙂

pecicka
9. zář 2010

@pajka00 to máš pravdu, jen si to užívej do poslední chvilky, potom asi budeme muset být nějaký ten pátek uvázaní🙂i když máme zase výhodu, máme velký pomocníky 🙂 já taky hodně chodím, hlavně na procházky a sholkama taky, jednou kadeřník, jednou nehtíky, kosmetika, no ženský🙂
a jak jsi na tom s váhou? Já u děti přibrala u prvního asi 25kg, a u kluků kolem 30kg, hrůza a děs, ale asi to bylo i tím, že jsem nebyla v klidu, hodně jsem jedla, ted když se na to koukám zpětně, tak to vnímám, že to tak bylo.....ted mám nahoře 5kg, tak jsem si říkala, že bych to do těch 15kg mohla zvládnout. Jinak mám normálně 172cm a kolem 67-69kg, tak normální ženska 🙂

pajka00
9. zář 2010

Já jsem přibrala u obou 12kg, ale vidět to na mě moc nebylo...u prvního vůbec. Teď mám nahoře 13kg, ale vypadám tak na 30, protože mám velké břicho-naštěstí to mám jen v tom břichu, tak doufám, že to bez problémů shodím. S klukem jsem šla z porodnice s kilem a s dcerou se 3kg....takže v pohodě🙂 Ale pupek mám fakt už velký...Dr.říkala, že jsou to povolené vazy těmi předchozími porody a taky věk-no co bysme chtěly, že?🙂 Já mám právě 172cm a mívám kolem 60kg...takže nejsem zvyklá na takovou váhu....ale upřímně je mi to momentálně fuk-důležité, aby byl malošek v pořádku a když myslím-že ani ty neplánuješ už další mimčo-tak si to užijem se vším všudy,ne?🙂)

pecicka
9. zář 2010

@pajka00 jo to máš pravdu, budu ráda, když všechno dobře dopadne🙂

pajka00
9. zář 2010

@pecicka Dívám se na netu na ty monitory dechu...asi si nějaký objednám🙂
Jdu si udělat kafe a natáhnout nohy...🙂 Tak odpočívej-pak už nespočnem🙂

pecicka
9. zář 2010

@pajka00 taky si odpočin, hezký večer 🙂

ratatooy
9. zář 2010

@spark 😀 😀 😀 zimní crocksy 😀 😀 taky si je pořídím 😀 no jo ty jsi o týden napřed,tak to už pomalu taky balíš kufr?

antoaneta
9. zář 2010

@pajka00 a díváš se na nový monitory, nebo teda na nějaký ty použitý? Já taky o něm vážně uvažuji a pořád se nemůžu rozhodnout. Jestli koupit použitej, a nebo koupit radši novej a pak ho prodat. To pak ta cena vyjde na stejno. Ale novej je novej 😅 Nebo si půjčit v půjčovně? Kde se po nich koukáš?

spark
10. zář 2010

@ratatooy 😀 fakt zimní 😀 kdyby ty haxny nesplaskly 😎 dala jsem si fotku do alba. 😎 Taštičku už chystám,abych byla nastartovaná kdyby náhodou))
@antoaneta Ahoj. Ty víš o nějaké pujčovně monitorů?

pajka00
10. zář 2010

@antoaneta Taky jsem přemýšlela jestli nový nebo jetý, ale asi nový....pak se dá prodat ještě v záruce....nejlevnější jse našla tadyhttp://www.rajmaminek.cz/6-m-maly-objevitel/nan....
Půjčovny jsou taky, ale to se finančně vůbec nevyplatí-je lepší to koupit. Spark když si zadáš na netu monitor dechu-vyjede ti i půjčovna.....tuším 800,- na půl roku, což mi přijde lepší si ho koupit a pak ho prodat.

boruvkova
10. zář 2010

ahoj holky, nepřispívám tady, ale čtu vás. Mám teď trošku zamotanou hlavu, mohly byste mi poradit? Mám genetiku z 12tt, tripple testy, vše ok. Jen teď na utz ve 20tt bylo všechno v pořádku až na hlavičku miminka. Má prý menší bradičku než by mělo mít. Doktor říkal, že to nemusí nic znamenat a nebo taky hodně. Vzal si na konzultaci k utz ještě kolegyni, ta říkala, že by to nehrotila, že já mám bradu taky malou. Trošku to vypadalo, jako by to dítě mělo předkus, což měla moje mamka jako malá. No ale i přes názor kolegyně nás doktor poslal na konzultaci ještě ten den ke genetičce, ta říkala, že s největší pravděpodobností to opravdu bude tvar hlavy po mě, ale abych byla klidná, doporučila mi amnio, což jsem musela absolvovat ještě ten den a teď mě čeká tři týdny nervozního čekání na výsledek. Jaký máte názor? myslítě, že by dítě mohlo opravdu být nějak poškozené i nevzdory testům? jsem z toho už na hlavu ☹

antoaneta
10. zář 2010

@spark jojo spark, půjčovny existují. Buď se mrkni na net, a dej si to do vyhledávače, jak píše pajka a nebo mrkni někde tam u Vás. Buď jsou součástí nějakých dětských, rodinných středisek, těhotenských kurzů, nebo je nabízejí i normální kamenné obchody s kojeneckými věcmi. Minimálně reklamu a kontakt tam na ně najdeš. Stejně tak i u gynekologa ležívají na to letáky. Tady v Brně, je půjčují většinou za 150 korun na měsíc a na minimálně půl roku. Takže za nejmíň jak 900 to není. Prý jsou kontrolované a vždycky po půjčení znovu atestované, tak nevím, jak se rozhodnout.

antoaneta
10. zář 2010

@pajka00 taky jsem našla nejlevnější za těch 1990 a přemýšlela jsem jestli nejít už rovnou do toho Babysensu. Ten má dvě podložky, takže jednu můžu mít v postýlce noční, a druhou v postýlce v kuchyni. Že se nemusí ta podložka přenášet. Ten jsem našla o tři stovky dražší. Tak nevím, jestli se už nevyplatí víc s těma dvěma podložkama. A nebo jestli to je zbytečný? Nevím, jsem z toho taky už pako.
A je teda fakt, že jsem našla na bazarech za 1000 a v záruce, ale nevím, nevím. Pořád mi přijde lepší, ho pak já za tu půlku prodat, ale mít úplně nový. No ještě uvidím, co na to manžel. Ale jak ho znám, ten má o tom rozhodnuto už dávno.Takže si asi teď připlatíme....

antoaneta
10. zář 2010

@boruvkova jéééžišmarjááá holka klid!!!! to sou ale blbci. Kvůli bradičce tě takhle vyděsit a ještě tě posílat na amnio, když je ostatní všechno v pořádku? To je nenapadlo že to může být droboulinká jemná krasavice, která prostě nebude mít bradu, jako ňáká ježibaba?
To mi připomíná příběh mé kamarádky, kterou takhle postrašili nosem. Všechno jako u tebe v pořádku, ale na tom velkým ultrazvuku se jim nezdál zase nosík. Hnali ji na genetiku, kde k ni přistupovali, jako že je něco špatně - nosní kůstka a tak.... a nakonec, když vlastně pochopili proč ji tam skutečně poslali tak se doktor od srdce zasmál. A jen řekl, maminko, jestli vy nebo to dítě budete mít s tím problém, tak místo na klíče od auta mu našetřete k 18tinám na plastiku nosu. A tím to skončilo. Oni si oddechli, protože věděli, že to nejhorší, co je může čekat bude maximálně jen to, že bude mít jejich syn podobnou skobu, jako dědeček. Takže snad jsem ti alespoň trochu pomohla a uklidnila. Vím sama, co to s člověkem udělá, taková nějaká zpráva. Sama jsem dvě noci nespala a tu první jen proplakala, když mě zas postrašili blbýma hodnotama a vidíš. Jsem teď kde už sem a miminku věřím.
Doporučila bych ti ještě kouknout na diskuze - NT sreening a tripl testy. Jsou tam holky, které řeší podobné, neli stejné problémy jako ty, v tom se orientují a ty ti poradí určitě i víc. Navíc vím, že tě určitě uklidní, jako mě. Držím palce a posílám víru pro všechno dobré!

boruvkova
10. zář 2010

antoanet, moc děkuju za odpověď, už jsem se bála, že mi nikdo neodpoví. Já jsem se do té diskuze dívala, ale je tam hodně holek, které mají výsledky horší přímo z testů, já jsem v testech neměla vůbec nic nejasného nebo na hranici, prostě vše ok, jen ten utz takhle dopadl, ale ještě k nim juknu. Moc děkuju za radu 🙂

spark
10. zář 2010

@boruvkova
Ahoj. S tímhle se musíš spolehnout na doktory. Vůbec se nenervuj. Nevím kolik ti je,ale já byla na amniu a vlastně jsem ráda,že jsem šla kvuli věku a vím že prcek je ok. Takže držím palce at vše dobře dopadne. 😉

spark
10. zář 2010

@antoaneta pěkně jí straší,vid? 😲 S tím monitorem ještě uvidím. 🙂

boruvkova
10. zář 2010

🙂 🙂

ratatooy
10. zář 2010

@spark já už taky mám tašky pomalu nastartovaný,už se sotva vleču 😀 vždycky když jdu ven tak se rozběhnu a zachvilu brzdím že už tak rychle chodit nemůžu dost mě už bolí od spodu břicho když chodím ale to asi všechny že jo.

broukb
10. zář 2010

@boruvkova neuvěřitelný jak tě můžou takle strašit...to nechápu kuli bradičce?To jsou hovada a ne doktoři snad je důležitý jaký máš výsledky a ne jestli se jim zdá bradička malá neb velká 😠 prosim tě vůbec se nenervuj, jestli byly testy ok tak je všechno určitě v pořádku!!! 😉

miri9
10. zář 2010

úplně náhodou sem koukám, když obědvám...jen pro borůvku: hypoplazie bradičky je součástí několika různě zásadních genetických syndromů, proto ten humbuk okolo....máš to už vše za sebou, takže teď prostě jen počkej v klidu na výsledky.....ale vzhledem k rodinné konstituci jak píšeš, to zřejmě bude OK....

boruvkova
10. zář 2010

holky děkuju za názory 🙂
Miri - pokud jsme měli všechny genetické testy v pořádku a teď po amniu i už po třetí vyloučeného downa + ty další a teď už čekáme na výsledky array, myslíš že by některý z těch zásadních gen. syndromů ještě připadal v úvahu?

spark
11. zář 2010

Ahoj .
To je krásný počasíčko,babí leto 🙂 Poslední dny jsem strašně nafouklá ,ale vážně hodně. Od rána do večera. Máte někdo stejný problem?? 😖 Kudy chodim tudy pr..m. 😎
A ještě jsem se chtěla zeptat,jestli jste praly peřinku a polštářek do postýlky?

zlucie
11. zář 2010

Ahojky... 😉
@spark Můj manžel má stejný problém!!!! 😀
Já se necítím ani tak nafouklá, ale strašně mě pálí žáha...hrůza!!! Nevěřila bych, že je to tak nepříjemný! ☹
Cucám rennie a ještě jsem si koupila nějaký Tumps pastilky, ale je to vždy jen na chvilku! Včera jsem to zkusila večer vždycky trochu spláchnout mlékem a pokoj zase jen na chvilku! ☹

Holky chtěla bych se zeptat jestli budete zdobit nějak stěny kolem postýlky...nějaké bordury nebo samolepky? My nebudeme mít nebesa nad postýlkou, protože se mi to nelíbí a zdá se mi, že to bude takový prázdný. Hned vedle bude přebalovací pult, tak že bychom to nějak vyzdobily!! Nad pult pověsíme asi nějaké "péráky" ať má malej na co čučet! 🙂 🙂 Budu ráda, když mi někdo písne, kde se taková výzdoba dá pořídit.
Pa a všem hezký víkend!!!!!

spark
11. zář 2010

@zlucie 😀 no jo manžel! Ale já jsem dáma!! 😀
S tou výzdobou..my budem kupovat tapetku námořníka! http://www.lepeeto.cz/cs/goods/3-pirati?menu
tady mají různé pěkné tapetky 🙂

ratatooy
11. zář 2010

@spark jj koupila jsem si espumisan a docela to pomáhá 😀

broukb
11. zář 2010

@zlucie já to mám už hotový koukni do albíčka....všechny možny bordury a tapety seženeš běžně v obi, hornbachu, baumaxu atd prostě v těhle kutilskejch krámech.Maj tam různý motivy, určitě si vybereš.Největší výběr je podle mě v hornbachu. Jinak žáhu už ani neřeším, spíš bych na prstech spočítala chvilky kdy mě nepálí..cucám furt rennie, ale jak píšeš pomže to jen na chvilku.
@spark dáma nedáma..když musíš tak musíš 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru