My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

ratatooy
27. lis 2010

@gabsi mě to malej taky dělá že tlačí u jídla to jsou prdíky tak musíme přestat jít se vyprdět rourkou a pak pokračovat v jídle je to boj,a měla by jsi to prej taky poznat tak že když řve a hodně kope nohama tak je to bříško,taky myslím 100by mělo stačit malej váží 5,4kg a vypije 120 někdy 150 ale víc ne.

gabsi
27. lis 2010

ratatooy - díky, myslím, že hlad to opravdu není, myslím, že máme tak ke čtyřem kilům, bohužel nemám doma váhu, tak ho vážim na normální v náručí, ale tam je to samozřejmě zkreslené. Takže stovka by měla stačit, myslim, že ho opravdu víc trápí prdíky, ještě nám našli zúženinu v konečníku, takže to bude tím, i když i to už by měl mít lepší. Ještě jsem se chtěla zeptat jestli máte zkušenost s vyrážkou, malý se nám asi před týdnem osypal v obličeji a na krku, je to taková červená vyrážka s bílým středem, nechce mu to zmizet, už jsem na to napatlala co šlo, ale to jsem asi neudělala dobře, protože mám pocit, že se mu to pořád zhoršuje???

vysocanka
27. lis 2010

ahoj holky, my se narodily 20/10 a máme 4,95 🙂 takze sme pekní 🙂 ale taky dlouzí malej už má cca 60 mozna i vic, nedokazu ho asi uplne presne zmerit zkratka na kratkou stranu postylky se uz nevejde.

broukb
28. lis 2010

@gabsi podle popisu mi to přjde jako potničky..neoblíkáš ho moc třeba do auta, obchodáku???Já vždycky vyšlu manžu zatopit a oblíkám je málo, protože jednou jsme takle dorazili ke tchýńům a byli úplně durch a právě jim vyskákaly potničky na tváři. 😉

broukb
28. lis 2010

U nás všechno v pohodě, zvládáme zatim suprově akorát strašně rychle rostou už jsou takový veliký proti tomu jak byli až se bojím, že to strašně utíká.A to proti vám jsme prťavky.. 😉 Děti jsou jinak hodný a už tak pěkně koukaj a všechno pozorujou dokonce už se i smějeme (sice mi přijde, že zatim spíš náhodně skřivý hubičku, ale úsměv to je). No a večer máme mejdlo každý den do půlnoci celý den jsou hodný a večery prořvou o půlnoci jak když utne a spí jak zabitý pak vstávaj ve 4 v 8 a v 11 tak to docela jde..už se i trochu vyspim Nornálně si myslim, že to maj snad z bříška, já vždycky ponocovala a pak jsem vyspávala do 11 to kdybyh věděla tak chodim spát v 8 S manžou se smějeme, že večerní tv je pro nás jen obrázková kulisa z každýho filmu máme jen uáááááá..vražda...hůůůůůů.....výslech......uáááááá ..titulky a konec filmu 😀 😀 No ale zas lepší, než kdyby vstávali v 6 a už nechtěli spát..
Kamkoli vlezem jsme za atrakci..lidi se otáčej, ptaj se mě na všechno možný, zastavujou se u kočárku..no prostě fakt jak kdyby v životě neviděli dvojky někdy mi to až leze na nervy.Ale zas co, já vim, že jsme krásný a neodolatelný 😝 😀
Dneska se chystám dělat vánoční výzdobu, tak se těšim, snad mě chvilku nechaj 😵 ppřeju všem hezkou neděli

gabsi
28. lis 2010

broukb: asi to tak je, máme jednu teplou zavinovačku, asi se tam zapotil a vyrážka je na světě, koupila jsem řepík, tak zkusim obklady, doufám, že se to ztratí. U nás se taky nejvíc brečí večer, to ho prdíky nejvíc trápí, ale taky můžu říct, že přesně kopíruje birytmus z bříška, kdy nejvíce aktivní byl večer. Moc tě obdivuju, jak to zvládáte, vše máte hned ve dvojim provedení, opravdu klobouk dolu 🙂

ratatooy
29. lis 2010

@gabsi jo to jsou potničky jak píše brouček,taky mi přijde že máme zažitej režim z bříška,holky tak kolik je u vás sněhu?tady celkem jo dost přemýšlím jestli ještě vůbec vyjedeme s kočárkem

pajka00
29. lis 2010

ahoj holky, tak jsem ráda, že nejsme sami, kteří řvou večer.. kolem 18-19 hodiny začne být protivná, řvát a někdy to trvá půl hodiny, někdy i 2..ale jakmile si lehne do ztemnělé ložnice a já vedle ní, tak je to lepší a usne......budí se tak 3x za noc a spíme tak do 8...takže jsem vyspaná, vůec si nemůžu stěžovat. Akorát večerní filmy jak píše brouček buď jen kulisa, nebo to vzdávám a jdu si lehnout🙂
Potničky jsme zatím neměli, ale občas se jí udělá mílie na obličeji..ale jen tak 1-2ks..takže to jde. Od tety dostala už vánoční dárek dopředu....krásný termofon se sobem, takže nahříváme bříško a je to lepší🙂 Venku pěkně napadlo, malá spí, tak jsem byla zamést před barákem chodník aspoň, ať se dostaneme z domu.
Už se dlouho neozvala suzy a peci-doufám,že je všechno OK holky🙂

suzanna
29. lis 2010

@pajka00 ahoj holky ja nakukuju ale nestiham jsme trosku nasrtydli,dcera mela nejaky virus takze odpoledne bude volat kardiolog co podniknem asi budeme muset na krev,aby jsme si byli jisti..je to des porad neco a my uz jsme tyden nebyli venku maly pekne chrci ☹

pecicka
29. lis 2010

ahoj holky, já taky nakukuji a čtu a kochám se, jak si to užíváte s miminkama. Jinak já jsem celkem v pohodě, malý byl otočený opačně a měla jsm hodně dole lůžko, ale minule uterý jsem byla v poradně a otočil se, lůžko se trošku zvedlo, tak uvidíme, jak to vše bude. Už se moc těším, až to svoje mimi budu mačkat jako vy. Všechny vás moc zdravím, držte se a pomačkejte miminka i za mě🙂

zazy
29. lis 2010

Ahojky děvčata
Zdravím Peci ty brdo tobě to taky pěkně naskočilo.Já mám zítra kontrolu a už i monitor,tak jsem zvědavá,jak na tom jsme.A jak je???
Jinak zdravím všechny maminky a miminka

suzanna
30. lis 2010

@pecicka uz se za chvili dockas leti to jako blazen... 🙂
@zazy tak preju at je vse jak ma byt 😉

antoaneta
1. pro 2010

Ahoj holky, po dlouhé době Vás zdravím, a alespoň krátce písnu co jak u nás 😉 . Ikdyž mám ještě bolení, už je to všechno o hódně lepší. Doktorka mě doporučila zkusit to a vydržet bez příkrmu. Sice bylo u nás ze začátku hodně slziček z hladu, ale nakonec se podařilo. Jsem šťastná, protože jsem se rozkojila, a opravdu to zatím zvládáme bez příkrmu. Doufám, že nám to vydrží co nejdýl. Dokonce jsme přibrali a paní doktorka nás pochválila. Úplně se mi z toho chtělo plakat. Vše je ale zásluhou mého manžela. Vaří mi čajíčky o stošest a hlídá můj pitný režim a abych hodně jedla. Máme doma snad vše co je na trhu, je to u nás jako v lékárně, takže ani vlastně nevím, co z toho mi pomohlo. Dokonce jsem už od návratu z porodnice přibrala tři kila!!! (jojo, někdo se raduje, jak hubne a já z toho jak přibírám. Ne, že bych to potřebovala, možná naopak, ale jsem moc ráda, kvůli tomu mlíčku)
Jinak Kubínek je náš miláček. Jak jinak, že? 🙂 Akorát, že ten náš miláček jinak neusne, než mě na prsu. Spí jako dudek, prso mu vyndám, nebo ho sám ve spánku pustí a za chvíli kříčí, jako by ho na nože brali. Buď jen tak ve spánku na prázdno zamlaská a zjistí, že ho tam nemá, nebo se sám vzbudí, třeba nešikovnou ručičkou a hledá ho. A plače a plače. Když mu dám ale znovu prso, tak do dvou minut zase spí. Ach jo. Je to asi závislák 😀 Dudlík nechce, na ten ho nejsme schopni naučit. To se jen ještě víc naštve. Asi prostě potřebuje teplo od maminky. Nevíme si s ním rady. Prostě s prsem usne a když se vzbudí, tak ještě se zavřenýma očkama hledá a plače, že ho nemá. A když plače, že má bolení, tak zase jen u prsa se uklidní. Sice při tlačení nic příjemnýho, protože maminku tahá 😖, jak si tím pomáhá, ale bez toho je to ještě horší. No a někdy to naše kojení, nebo spíš uspávání, (protože mi vždycky u toho usne, trvá i hodinu, i dýl. No a to ho mám celou dobu na prsu. Děs, že? Umíte poradit?
Ale jinak z toho co jsem si tady zpětně četla, tak jako by ty Vaše miminka bylo to naše, nebo jako bych to psala já. Taky nás poměrně často trápí bříšánko a moc toho nenaspíme ani večer ani přes den. Vyzkoušeli jsme všechno. Masáž bříška, nahřívání, mazání, trubičku, kyblíček, vibrační lehátko, kapky máme doma až na jedny snad všechny, no a hulákáme a hulákáme. V postýlce sice zatím spinkáme, pokud teda vůbec spinkáme, ale už došlo taky na šátek, nebo na naši postel. A i nás potrápila, nebo teda ještě trápí vyrážka. Nebo potničky? No uvidíme. Zítra to všechno na pani doktorku vychrlíme. Taky jakoby se nám podebral ten pichanec co nám pichali v porodnici proti tuberkuloze. Nebyl ani vidět a teď je to taková jakási bolačka. Vám taky někomu? No řeknu Vám, není to moc lehký. Kolikrát ještě v poledne jsem v pyžamu a ranní hygienu? tu stíhám jen za pochodu. Sakryš, možná to chtělo varování, nebo návod! 😀 někdy. Snad to bude ale už jen a jen lepší. Všichni říkají vydržte! Tři měsíce a bude líp. A ikdyž už se na to líp moc těším, tak někdy ani nevím, jestli chci aby to už tady bylo. Strašně to moc letí, dyť to naše zlatíčko má už přes měsíc!!! Moc ho milujeme 🙂 Teď nás čeká prohlídka po šestinedělí. Miminko i mě ☹ U svýho doktora, i v nemocnici, kvůli tomu mýmu blbýmu porodu 😔 Mám z toho strach. To už dělají holky, normální gynekologickou prohlídku, jako se železama? Jsem ještě bolavá (sedím ještě na kruhu), a taky ze mě padají ještě nitě. Ach jo, moc se bojím 😢
No jsem zvědavá, kdy u nás doma, dojde vůbec na milostný hrátky. Asi jim řeknu, ať mě ještě tak nevyšetřujou. Jestli to teda půjde.

pajka00
2. pro 2010

Ahoj holky...antoanet, hodně sis zkusila a miláček malý ti taky dává zabrat, ale bude to za chvilku všechno lepší. Je fajn,že se už cítíš líp🙂S tím pichancem-to je v pořádku, že to má nateklé-tak to má být. To znamená, že má protilátky. Kdyby se mu hrčka neudělala, museli by ho přeočkovávat...takže buď ráda. Hlavně- kdyby tam měl hnis-tak mu to nemačkej a nechej jak je. Taky to máme červené a nateklé. A starší dcera to měla šílené, hrozné, dokonce nás poslala Dr.i na plicní, ať se na to odbornice podívá, ale bylo to v pořádku. Prý silnější reakce, ale vůbec to ničemu nevadilo. Malá taky usíná u prsa....jdeme spolu spát, pořve si půl hoďky až hodinu a usne u prsa..v noci se budí na kojení-zamlaská, přisaje se, napije a odpadne a spí.Naštěstí, když se probere ve spánku-prso nehledá,jen když má fakt hlad..ale vím, jaké to je, když máš pořád malé klíště přisáté🙂 U nás to s těma hrátkama taky není slavné, po 14dnech-kdy mi skončila 6-tinedělí-teda spíš 8-minedělí...jsem začala zase špinit-takže už týden špiním-asi ovulační krvácení či co..no na posr...
Malá teda spí dobře---vstává-dnes třeba v7.30 a v 8.30 už zase spí v kočárku-tak přes hodinku.Stihla jsem umít nádobí,sebe,peru,trošku jsem pouklízela a teď v rychlosti píšu-než se ozve řev. Zapadaní jsme tady jak v rusku, měla jsem jít dnes k holičce, ale musela jsem to zrušit, protože se nedostanu ani autem ani pěšky....Spojovací chodník do města nikdo neuklízí a auto máme totálně zafoukané závějí....takže jsem se musela přeobjednat a doufám,že bude do příštího čtvrtku obleva🙂 Jinak dám malou do batohu, nasadím běžky a povalím tak🙂
Tak se holčičky opatrujte a miminka aťnezlobí🙂

ratatooy
3. pro 2010

@pecicka to není možný že jsi už 31tt,to letí tak to máš už za pár
@antoaneta ty jsi se rozepsala,mi máme taky po tom očkování boláček a i hnisal ale to je prej dobře že je to reakce na očkování,jinak vyšetření už dělají normální po šestinedělí ale tebe si myslím by mohli ještě ušetřit.jinak jak píšeš je to někdy s těma dětima boj já bych ho láskou snědla ale někdy když řve třeba půl hodiny v tahu tak už mě chytají všichni čerti a už nevím co tak už spustím i naněj,ale snad nejsem na něj zlá aby ste si neřekli že je ze mě krkavčí matka 😀 třeba to znáte a taky nejste furt jen v klidu
@pajka já jsem dostala normálně menses hned druhej den co mi zkončilo 6neděli,takže taky dobrý takže dnes začínám brát antiko.

spark
5. pro 2010

Ahoj mamči.
@ratatooy 😀 ty jedna zlá matko 😀 já jsem zjistila,že náš prcek usne při zvuku digestoře..takže tady fučí pořád 😎 😎
@antoaneta Teda ty jsi se rozepsala,ale pěkně jsi popsala prckovo závyslost na prsu ,ono ho to časem přejde. Já toho našeho taky rozmazluju a říkám si je to bezmocné miminko,zaslouží si být rozmazlované 😎 Až mu budou tři měsíce,tak s tím přestanu......možná 🙂
Už si i začínám zvykat na pláč,že hned nešílím a už mě to tak nevytáčí. A taky jsem trochu unavená z toho jak nespím celou noc v kuse. Malej se sice většinou probudí jen jednou,ale kolikrát i hodinu pak vrže,tak jsem vzhůru s ním no a na sedmou ..to je jeho vstávací hodina,vstáváme oba. Až bude mít manža volno,tak mu nadojím a bude máma jednu noc on.
Jinak ven v těhle mrazech nechodíme,max. autem na nákup. Ale už bych se šla cournout.
A co přípravy na vánoce? Pečete vůbec někdo? Brouk zapřáhne dvojčata a bude mít napečíno hned.!
@broukb jak jsi psala o tom jak ti všichni čumákujou do kočáru,tak my byli s manžou a s prckem v hračkářství(kde taky jinde) a přišla tam paní s dvojčátkama,byli určitě mladší než Ráda,no a co myslíš..stáli jsme tam s manžou jak dvě telata a nemohli jsme se odlepit od toho jejího kočárku.Nečuměli jsme přímo do kočáru,ale tak metr od paní,což bylo ještě trapnější. Je to strašně krásný jak jsou spolu. 😅 😵
@suzanna co prcek? Je v pořádku?

zazy
5. pro 2010

Ahojky maminy
Všechny Vás zdravím,tak i já už se za vámi za chvíli přidám.Zítra nastupuji so nemocnice a v úterý bude císař,tak už to taky budu mít za sebou.NAjednu stranu se bojím ale i strašně těším na tu naší princeznu.TAk jak přijedu z nemocnice,tak se ozvu a dám vědět,co jak,mějte se a držte mi pěstičky

suzanna
5. pro 2010

@spark ahojky no malej je nastydlej tak je to na pytel a to vis, nemam to tak jednoduchy jako vy se zdravymi detmi.Justynek se musi moc namahat pri piti,takze musim casto odstrikavat,snadno se zapoti,ale potnicky jsme zatim nemeli..to vse ma souvislost s tim,ze jeho srdicko dobre nepracuje,,,v unoru jedem na KO na kardiologii..kazdy den se modlim,aby nemusel byt operovany...nekdy se proste jen tak i rozbrecim treba ,kdyz se sprchuju nebo pri jidle..je to proste porad nejak ve me ten strach asi se toho nikdy nezbavim... 😢

suzanna
5. pro 2010

@zazy drzim moc palce at je vse v poradku a at jste brzy doma 🙂

spark
6. pro 2010

@suzanna tak jsem si prohlédla tvé fotky z porodnice a hned po ránu jsem hodila slzu. 😨 Ale malej je krásnej a bojovník asi po tobě..musíte se oba držet a moc moc vám držím palce. 😅

pecicka
6. pro 2010

@suzanna ahojky, jste moc šikovní a neboj, všechno bude v pořádku, věřím tomu🙂Justýnek je bojovníček a všechno zvládne
jinak zdravím všechny holky-teda maminy 😉 koukám, jak jste všechny šikovné a role maminy vám ani trošku nedělá problémy, myslím teda ty, co ještě děti nemají, jinak pajka a suzzy tak tam je to jasný 🙂
já mám kontrolu 14.12. , tak jsem zvědavá, jdeme se poprvé vážit, vlastně ani nevím, jak je malý velký 😕 jinak jsem xcelkem v pohodě, přes den to jakž takž jde, ale tak okolo 18hiod začínám být hodně unavená a nepoužitelná, no snad to do konce nějak zvládnu......už se moc těším, až to bude mít v náručí jako vy 🙂 mějte se všechny moc krásně

@zazy moc držím palečky

pajka00
6. pro 2010

ahoj holky, zazy držím palce! určitě bude vše OK🙂
Suzy chápu, že to máš složitější, ale mal je bojovník, tak se určitě skvěle popere i s tímto...s těma slzama to chápu, já slzím u TV u každé blbiny, nebo když se na mě malá poprvé usmála...jo a když ukazovali tu havárku, jak zemřelo půlroční a tříleté....tak jsem brečela u TV jak želva...hrozně mi to bylo líto za ty odiče...
No peci...už se ti to blíží..🙂) těšíš se,že? Já jsem ráda, že už je malá trošičku větší a není to jen řvoucí uzlíček, ale hrozně to všechno uběhlo...od mého prvního testování, kdy jsem zjistila // a pak ty....no a už máš skoro mimčo na světě🙂Vánoce přelewtí a už aby ses chystala do pordky,.
Dala jsem tam 2 fotečky Vikči.

ratatooy
7. pro 2010

@pajka tak u těch zpráv jsem taky telila jak želva to bylo hrozný,vůbec si to nedovedu představit.
@zazy držíme palce ať to máš rychle za sebou,a neboj to je tak rychlý ten císař že jsem se nestačila ani divit.pak než mi to docvaklo že už to mám vlastně za sebou.

ratatooy
9. pro 2010

@ahoj kde je kdo?asi nemáte čas co?pečete cukroví?já dnes zvládla 4druhy uffff!ale byla to dřina jelikož šimon nechce přes den už moc spát ale přijde mi to divný že spí tak málo,už jsem dneska z něho vyřízená,furt kňučí,hrůza,teď teda konečně usnul v kočáru tak jsem zvědavá na jak dlouho,jak dlouho přes den spí děti vám ostatním?nám naspí snad jen 3hodiny.vždycky usne a za půl hodiny čučí a řve nají se a řve mezi jídlama řve a u toho samozřejme preventivně celej den a noc tlačí a tlačí a nic až když se vykaká jednou za den tak potom je chvilku klid a za dvě hodiny začne znova koltoč tlačení,řvaní,krmení.a ještě mi řeknite kdy se děti začnou trochu zabavovat sami?mě šimon potřebuje furt u sebe jinak řve,jak jinak že?

pajka00
10. pro 2010

@ratatooy Já jsem s pečeím ještě nezačala, ale plánujeme-jako každý rok,péct se švícou spolu,takže to bude zase frkot..dcery pohlídají, takže pohoda. Malá má spací a nespací dny....spací znamená,že spí hodinu,jídlo,hodinu vzhůru, 1-2hodiny spánek, jídlo, hodina vzhůru, 1-2hodiny spánek...a tak až do večera a celou noc.....a nespac-í ráno hodinu a pak asi 2x po půl až hodině a šlus...no a v noci spí zase jako u spacích dní-tzn. dobře🙂Jinak leží občas na zemi a dívá se a hrazdičku a vykládá si,a le o vydrží tak 2x denně po 15minutách max..jinak většinou chce společnost. Řve hlavně večer před spaním půl až 2 hodiny-bezdůvodu, protože břicho ji nebolí, a už ani tak netlačí, jako dřív. Kaká většinou obden...někdy i 1x za 3dny. Jinak už se často culí a vykládá-je to sranda. Malošek tvůj je o měsíc mladší, takže ještě chvilinku vydrž.Já se taky těším, až bude maličko větší a zabavím ji víc hračkama, teď to ještě moc nebere,.

ratatooy
10. pro 2010

@pajka tak to jo tak je to asi v pořádku na hrazdičku taky koukal ale taky jen chvilku a to sedím u něj sám taky nevydrží dlouho.tak musíme vydržet taky se těším až mu začnu dávat jídlo protože s tím mlíkem furt připravovat umejvat flašky nekonečnej kolotoč.

zlucie
10. pro 2010

Ahoj holky...po nějaké době se opět hlásím 🙂

Mareček už má 6 týdnů a pořád je strašně hodný.... neměli jsme žádné bolení bříška, tak snad už nic nepříjde.
Pořád jenom spinkáme a spinkáme 🙂 ...malej už má takový svůj režim. Vstáváme tak kolem 7.30 napapáme se a chvilku si "hrajeme", umyjeme pusinu, to se nám moc nelíbí a jdeme se převlíknout. Cucneme si mlíčka a jde se spinkat, cca10.00, spíme tak do 13.00, papáme a jde se ven..když to jde tak jsme venku tak do 16.00, zase papkáme,hrajeme si a čekáme na tatínka. Obden koupeme tak kolem 19.00, když se nekoupe tak jen umyjeme prcinku, napapáme se a jde se spinkat.20.00.....v nci kojím kolem 3.00 a je zase ráno.... 😉
Nemáme žádné uspávání....dopoledne se mu sice usíná o něco hůř, ale jsem přísná, jen podám dudana a z postýlky ho nevytáhnu ani kdyby škemral 😀 . Večer dostane hubana od maminky a tatínka, pochvalu jaké máme hodné miminko a na kutě.... 🙂
Maminka jen čeká, kdy se na ní poprvé usměju...sem tam už mi trochu" škubne koutek"
Naši říkají, že je po mě, taky jsem jen spinkala a papala... 😉 😉 😉
Pan doktor nás včera pochválil....4,34 kg a 56,5 cm.
Řekl nám něco o očkování...příští poradnu nám dá první dávku Prevenaru, doplatíme si tu 13 a přemýšlíme o tom Rotarixu.
Chtěla jsem se zeptat jestli o něm taky uvažujete nebo už ho máte?????

zlucie
10. pro 2010

Jo a příští středu jdeme na kyčle a já na kontrolu po šestinedělí....tak jsem zvědavá.
Doufám, že bude vše v pořádku! 🙂

spark
10. pro 2010

@zlucie ahoj. Nenudíš se trošku??? 😀 😎 A váš malej má prcinku??? 😀 😀 Jste s e nák spletli,ne??
My jdem na Rotarix v pondělí. Stojí to 3300 a VZP proplatí 500 z5,tak proč ne.
Jinak náš režim je papání,kakání a hulákání...takže o nás všichni sousedi vědí,že máme mimi 😎 Koupeme každý večer,protože mu to je příjemné na bříško a asi se mu v kýblu i líbí. 🙂
A pro všechny kdo mají doma křiklounky...to mi poradiliy zkušené mámy. když pláče,tak mu dam mojí noční košili a on si myslí že jsem u něj a uklidní se. Občas to funguje 😎

zlucie
10. pro 2010

😀 prcinku...zadeček
Občas se nudím....něco uvařím, vyžehlím, potom Sama doma.....fakt nekecám! Každý den vyspaní i s tatínkem!
Sousedi se pořád ptají co s ním děláme, že o něm ani neví. 😉
Neříkám, že si nepobečí, ale to jen než přistavím mlíkárnu...nebo když si ho chce táta večer užít a už nemá náladu.
Mareček spinká jak larvička...zabalený v zavinovačce i s ručičkama. Ptala jsem se doktora jestli ho tím nějak nebrzdím ve vývoji, manžel prudil, ale prý ne...tak to mohu jen doporučit!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru