My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

suzanna
4. kvě 2010

pajka to jsi teda vazne mela stesti 🙂 Ja mam hoodne neuspechu za sebou 7x IUI a az druhe IVF se zadarilo... byl to boj,ale stal za to!!! Peci za chvili se k nam pridas to vim jiste.Jen bych ti prala vic vajicek proste te musi poradne nastimulovat a pak to vyjde, tim jsem si jista .

antoaneta
4. kvě 2010

Ahoj holky!
Děkuji za podporu a že mi tak přejete a věříte u mě v dobrý výsledky! 🙂 Vždycky mi dodáte takovou sílu! Ani si to nedovedete představit jak mi pomáháte. Příští týden v pátek jdu na ty blbý tripl testy, tak snad nevyjdou blbě, hlavně néé mylně špatně.
Věřím, že je moje miminko zdravé, tak krásnému miminku totiž nic být přece nemůže. 😅
Jo a holky, tak jsem se dnes vážila a od začátku těhu jsem přibrala jen 800 gramů, ani né celý kilo!! Tak nevím. Trochu mám strach i z toho. Myslíte, že to není špatně? Sakra jsem těhotná a připadnu si furt taková nějaká netěhotná. A to přitom jím a někdy přímo pekelně, že večer jen funím a špatně spím.

😉 Ahoj Pecičko!!! Jseš opravdová hrdinka a svým pozitivním myšlením a odhodláním zvládneš i ten další pokus! Navíc tento bude už ten úspěšnej! Uvidíš! Já si prostě fakt myslíš, že letos těhotná budeš!!!!

pajka00
4. kvě 2010

Antoanet...z toho kolik přibereš, jestli máš břicho, těhu příznaky.....prostě to má každá jinak.Jak jsem už říkala u prvního mi nebylo vůbec nic, žádné břicho, větší prsa,špatně od žaludku...přibrala jsem za celé těhu sice 12kg....ale začala jsem přibírat až tak od poloviny těhu a břicho jsem schovala pod tričko a nikdo to na mě nepoznal. Co bych za to dala,kdybych to měla jako tenkrát a né teď na začátku 5.měsíce chodit s bubnem....no s bubínkem zatím,ale na můj vkus už je to velké břicho,velké prsa.....Buď ráda, že jsi nic nepřibrala. Ono taky nezapomeň,že je to prďošek malinký, který váží pár dkg a voda taky...takže jsi pořád v normě.....
Budu na tebe myslet s tripl testama...ale mě brali včera krev na ně a netěším se na výsledky...ale i když nebudou dobré,tak na to vážně kašlu. Co už jsem slyšela kolem sebe špatných triplů a nakonec vše bylo OK!!Tak....vůbec nad tím nebumej a věř tomu UTZ, na kterém jsi byla a hotovo.

suzanna
4. kvě 2010

antoanet bud rada,ze tolik nepribiras....ja jsem u prvniho pribrala 7kg a prvni tri mesice zhubla o 3 kila ,takze si myslim,ze se niceho obavat opravdu nemusis 😉 Moooc ti drzim palecky na ty triple testy,ale urcite to dopadne dobre 😉

antoaneta
4. kvě 2010

Holky děkuju! Já Vás nemít 😀
Abych se pak nedivila, když mi další měsíce ta váha vyběhne až kdo ví kam, že? No všechno je možný. 😉
Páji a tobě držím palce k těm výsledkům. A fakt, kdyby ti řekli nějaký blbý čísla, tak to řešit nebudeš? To by asi o ni rozhodovali co dál, jestli ještě nějaký další vyšetření, jako nějaký to genetický, nebo to vydrží do toho ultrazvuku v 20týdnu. Já se teda tím uklidňuju. Asi taky kdyby mi řekli něco blbýho, tak bych řekla, že na tu genetiku nechci a chtěla bych jít jen na ten velkej ultrazvuk. A Páji a kdy budeš mít výsledky? Opravdu se na ně čeká až tři týdny?

pajka00
4. kvě 2010

Ano antoanet...po tom, co měla moje gynekoložka tripl testy 1/2...tak už to opravdu neřeším. Řekla mi sestra,že si mám zavolat za 14 dní. Já pak počkám až co screening ve 20.týdnu,ať mi vyjdou výsledky tripla jaké chtějí...a to myslím fakt vážně. Já tomu fakt moc nevěřím a daleko důležitější je podle mě screening, který mi vyšel výborně,tak doufám,že mi vyjde dobře i druhý.

antoaneta
4. kvě 2010

To je asi fakt dobrej přístup 🙂 A co to znamená to 1/2?

broukb
4. kvě 2010

Holky dvojčecí narazila jsem na seznámek co bysme měli mít doma 😉 připadá mi dobře sepsaný

10 ks body, triček, košilek , skvělá jsou body, která mají zapínámí vepředu, pro nedonošené miminka naprosto ideální, usnadňují manipulaci s malými dětmi 5 ks bavlněných dupaček 2 ks sametových nebo froté dupaček a 2 ks overalů, jsou skvělé na spaní 2 ks bavlněných mako čepiček 1 ks teplá zimní čepička + rukavičky (existují i kabátky, které mají ohývací manžety, které slouží jako rukavičky, opět ideální pro nedonošená miminka, která mají problémy s termoregulací) 3-4 ks kabátků, mikinek, svetříků 2-4 ks ponožky, capáčky 2 ks ortopedických kalhotek na pleny - jsou super pro případ "širokého balení", pro nedonošené miminka jsou i běžně široké pleny "široké balení". Pro dvojčata vynásobte 2x. Oblečení pro nedonošená miminka lze koupit ve velikostech od 44 - 48, 50 a 52 včetně soupravy do porodnice. - Postýlka, pro dvojčata 2 ks, ze začátku mohou spát spolu, ale během měsíce je již třeba dát děti zvlášť. S tím souvisejí 2x matrace, 2x povlečení, event. nepropustné povlečení na matraci, prostěradla - min. 4 ks, při ublinkávání miminek se často převléká postel. - kočárek, pro dvojčata existuje také mnoho kočárků, jen je třeba se nejdříve rozhodnout mezi kombinovanými kočárky, hlubokým, s možností připevnění autosedačky.. a počítat s tím, že kočárky pro dvojčata nejsou běžně skladem a dodací lhůta je delší. - autosedačka, pro dvojčata 2 ks, mít ji už před narozením, abyste mohli odvést děti z porodnice - lehátko - chůvička pro dálkový poslech miminka - pro nedonošená miminka nutností ! - vanička nebo kyblík, dvojčata budete koupat po sobě, takže vše ke koupání stačí jen v jednom vydání - lehátko do vaničky (pokud si hned netroufnete na koupání ve vaničce plné vody, které mají miminka většinou raději). Je dobré počítat s tím, že dvojčata se rodí často císařským řezem a sklánění se nad vanou není právě příjemné. Proto se vanička do začátku hodí. - kojící polštář, existuje i kojící polštář pro dvojčata, je v přední části rozšířený pro pohodlí obou dětí. Opět je dobré koupit dopředu, v porodnici ho již využijete a naučíte se kojit s polštářem - papírové pleny, pro nedonošené děti existují pleny Moltex Premature od 1 kg. Počítejte se spotřebou 8 ks /denně na jedno dítě minimálně. - čistící ubrousky - velice praktické - 20 bavlněných plen - jako ochranu při ublinknutí, pod hlavičku, podložku při přebalování atd. - 3 osušky forté nebo tetra pleny - 4 žínky - 2 zavinovačky s vložkou nebo rychlozavinovačky - pro dvojčata 4 ks, pro nedonošená miminka existují zavinovačky s ovčí vlnou - kvůli problémům s termoregulací jsou výborné - 1 deka do kočárku, pro dvojčata 2 ks - 1 fusak do kočárku, případně i do autosedačky, pro dvojčata 2 ks (existují fusaky univerzal využitelné do autosedačky i do kočárky nebo extra do autosedačky - přizpůsobené svým tvarem nebo jen fusaky do kočárku, praktické jsou také zimní zavinovačky do autosedačky i kočárku) - 1 přikrývka do postýlky + polštářek (velmi tenký), na výběr jsou z různých materiálů, pro dvojčata 2 ks - 2 povlečení do postýlky, pro dvojčata 4 ks, na výběr buď 2dílné, 3dílné - s ochranným lemem a 4 dílné navíc s nebesy (nezapomeňte na držák nebes). Obvykle lze v barvě dokoupit i zavinovačku, prostěradlo s volány, kapsář, zásobník na pleny... - buničité tampony (čtverečky) - vatové tyčinky (pokud chcete mít jistotu, že mimi nezraníte, kupte ty anatomicky tvarované) - nůžky nebo kleštičky na nehty - kartáček na vlásky - digitální teploměr - speciální dětské mívají ohebnou špičku - nehrozí zranění, jdou i teploměry v šidítku nebo nalepovací teploměry na tělo - teploměr do vany - odsávačka na hleny (buď balónková nebo hadičková) - kosmetika dle výběru - zpočátku raději méně, nejlépe hypoalergenní z lékárny (Bübchem, Seba med, Weleda) V začátku se raději vyhněte značce Johnsons - poměrně často vyvolává alergické reakce. - Bepanthen - na ošetření opruzenin nebo bolavých bradavek - Líh pro novorozence - na ošetření hojícího se pupíčku (koupit až po porodu) - Borová voda na očička - nebo používat převařenou vodu. Nejlépe to napřed konzultujte se svým pediatrem nebo rovnou v porodnici. - Na léto opalovací krém s vysokým faktorem - Na zimu krém k ošetření pusinky - proti větru a mrazu (např Weleda nebo Bübchem) - Prací prášek pro citlivou pokožku - Lovela nebo jiný určený pro děti. Aviváž z počátku raději nepoužívat. - Dudlík - záleží na mamince, pro nedonošená miminka jsou k dispozici malinké dudlíky - Rektální trubička - hlavně u chlapečků v období tříměsíčních kolik, pokud nepomohou kapky ani masáže bříška, trubička jim uleví od bolesti - a vám od pocitu bezmoci (kupuje se ve zdravotnických potřebách) - Láhev - velká + malá, později hrníček, pro dvojčata doporučuji min. 3 láhve, na výběr plastové, skleněné, protikolikové, samosterilizující... - Kartáč na mytí lahví a dudlíků Další vhodné pomůcky: - odsávačka - ruční nebo elektrická jednofázová nebo dvoufázová, pokud je miminko nedonošené, je skvělé, když můžete mléko odsávat a nosit do porodnice (ve spec. sáčních či skleničkách) dokud není miminko dostatečně velké, aby dokázalo sát samo - sterilizátor na skleničky - el. ohřívač lahví - polohovací válečky, pro dvojčata 2x - lehátko, pro dvojčata 2x - ohrádka, pro dvojčata existují větší ohrádky 130 x 140 cm až 150 x 150 cm - šátek na nošení miminka - chůvička pro dálkový poslech dítěte - jednorázové podložky - separační plenky A nesmíme zapomenout na hračky - už od narození děti vnímají, takže jsou k dispozici kolotoče nad postýlku, hračky, které se připevní na postýlku a přitahují pozornost dětí, hračky do kočárku a autosedačky, odstupňované podle věku. Nabídka je široká, jistě si vyberete. Až budou děti větší, že vhodné si koupit pomůcky, které vám zajistí domácnost od nebezepečí číhajících na děti. Zejména u dvojčat, které je někdy problematické uhlídat, když se rozutečou na všechny strany se vyplatí investovat do : - zábran na schody - bezpečnostní zábrany do dveří - vodící kšíry - blokády na dveře, zásuvky, skříňky - nalepovací ochrana na rohy - ochrana na sporák atd.

broukb
4. kvě 2010

A tady pro jednočecí 😀 abyste nebyli ochuzený

Výbavička pro miminko

Tohle je všeobecný seznam, který by vám měl trošku usnadnit nákupy - je nutno zvážit roční období - je jasné, že letní mimi bude mít výbavičku poněkud "odlehčenější" než zimní, takže radím přečíst a proškrtat dle vlastního uvážení. Snad každý koupí něco zbytečného, co nikdy nevyužije - bohužel tohle nikdy neodhadnete dopředu - protože každý rodič a každé miminko je jiné, takže univerzální rady neexistují. Pokuste se nekupovat ihned, když vám někdo doporučí "něco úžasného". Zkuste se na "úžasnou věc" (ať už je to cokoli) informovat u více lidí. Věřte, že tak dost ušetříte a hlavně nebudete mít doma jednu skříň plnou "úžasných nepoužitých věcí". Hodně věcí se dá dokupovat tak říkajíc "za pochodu" až po porodu, nicméně nutný základ radím mít doma, protože se může stát, že se doba než se po porodu dostanete do obchodu trošku protáhne a pak musí vše "zachraňovat" nakupující tatínek - tím se nechci pánů nikterak dotknout, jen ze zkušenosti vím, že před regály, v nichž většina oblečení nepřesahuje velikost kapesníku, si příliš jistí nebývají 🙂

10 ks body, triček, košilek (kombinace, jak co komu vyhovuje - taky zvážit roční období)
5 ks bavlněných dupaček
2 ks sametových nebo froté dupaček
1-2 ks kombinézka
2 ks bavlněných mako čepiček
1 ks teplá zimní čepička + rukavičky
3-4 ks kabátků, mikinek, svetříků
3 ks spacích kombinéz, ale zpočátku stačí dupačky
2-4 ks ponožky, capáčky
1 ks bavlněných rukavic (mimo letní měsíce)
2 ks ortopedických kalhotek na pleny - jsou super pro případ "širokého balení"

Postýlka
kočárek
autosedačka
lehátko
chůvička pro dálkový poslech miminka
vanička nebo kyblík
lehátko do vaničky (pokud si hned netroufnete na koupání ve vaničce plné vody, které mají miminka většinou raději)
přebalovací podložka
kojící polštář
papírové pleny
čistící ubrousky
20-60 bavlněných plen (záleží na tom, jestli se rozhodnete používat pouze papírové, látkové nebo kombinovat - v případě, že budete na zadeček používat pouze jednorázovky, budete potřebovat cca 20 bavlněných jako ochranu při ublinknutí, pod hlavičku, podložku při přebalování atd.)
3 osušky (1 froté, 2 tetra)
4 žíňky (2 bílé na obličej, 2 barevné na tělíčko)
2 zavinovačky s vložkou nebo rychlozavinovačky
1 deka do kočárku
1 fusak do kočárku, případně i do autosedačky
1 přikrývka do postýlky + polštářek (velmi tenký)
2 povlečení do postýlky
2-3 prostěradla do postýlky
1 podložka pod prostěradlo (není absolutně nutná - někdo ji využije až při tréninku spaní bez plínek)
mantinel, nebesa, držák nebes - může a nemusí být -záleží od vkusu maminky
buničité tampony (čtverečky)
vatové tyčinky (pokud chcete mít jistotu, že mimi nezraníte, kupte ty anatomicky tvarované)
nůžky nebo kleštičky na nehty
kartáček na vlásky
digitální teploměr - speciální dětské mívají ohebnou špičku - nehrozí zranění
teploměr do vany
odsávačka na hleny (buď balónková nebo hadičková - ta je účinnější)
kosmetika dle výběru - zpočátku raději méně, nejlépe hypoalergenní z lékárny (Bübchen, Seba med, Weleda) V začátku se raději vyhněte značce Johnsons - poměrně často vyvolává alergické reakce.
Bepanthen - na ošetření opruzenin nebo bolavých bradavek
Líh pro novorozence - na ošetření hojícího se pupíčku
Borová voda na očička - nebo používat převařenou vodu. Každý doporučuje něco jiného - nejlépe to napřed konzultujte se svým pediatrem nebo rovnou v porodnici.
Na léto opalovací krém s vysokým faktorem - ideální je Daylong, který se nevstřebává do pokožky
Na zimu krém k ošetření pusinky - proti větru a mrazu (např Weleda nebo Bübchen)
Prací prášek pro citlivou pokožku - Lovela nebo jiný určený pro děti. Aviváž z počátku raději nepoužívat a prádlu vždy přidat extra máchání navíc.
Dudlík - záleží na mamince
Rektální trubička - hlavně u chlapečků v období tříměsíčních kolik, pokud nepomohou kapky ani masáže bříška, trubička jim uleví od bolesti - a vám od pocitu bezmoci (kupuje se ve zdravotnických potřebách)

Láhev - velká + malá, později hrníček
Kartáč na mytí lahví a dudlíků

"Pomocníci" kteří být nemusí, ale které nejpíš oceníte
kojící polštář
polohovací válečky
lehátko
ohrádka
šátek na nošení miminka
chůvička pro dálkový poslech dítěte
monitor dechu ( hlavně pro nedonošená miminka nebo pro miminka s poruchami dýchání)
jednorázové podložky
separační plenky
odsávačka hlenů baby vac Arianna - i když mi představa dítěte napojeného na vysavač přišla vždy šílená, vyzkoušeli jsme ji a musím říci, že super. Příjde mi mnohem šetrnější než klasická, "boj" trvá jen pár vteřin, "ryk" minimální, úleva blesková (a odsaje opravdu jen ty hleny 🙂 jednoznačně obrovský pomocník, když odsává maminka sama. Pokud máte trable udržet dítě, hadičky a ještě zvládnout odsát, tak tohle je pro vás ideální pomocník. Dokonce se nekoná ani strach z vysavače. (bála jsem se, abychom si ho takto "nevypěstovali")

suzanna
4. kvě 2010

broucku tak ja mam teda vseho o dost vic nez potrebuju,aleze vsech velikosti neco ,treba mam 25 kusu bodycek ale od velikosti 50 -62 ...no zbytecnosti mam holt dost 😀

antoaneta
4. kvě 2010

Broučku super!!! Děkujeme! Už jsem si seznámek i vytiskla! 🙂 A to rovnou několikrát. 😉 Porozdávám po rodině ať se taky zapojí, ne? 😀

antoaneta
4. kvě 2010

Jo, a propó, s tou pověrčivostí. Nejen babičky a starší sestry 😒 ale u mě i maminka. Starší sice je, už je jí 66, ale nemusela by to tak přehánět. Je vyplašená až až a mě na klidu to taky nepřidá. Sice jsem si ještě nic nekoupila, ale taky si určitě nic kupovat nemám!!!! Nejvíc mě dojala teď a taky řácky vyplašila, když jsem jí s radostí oznámila, že mám ten ultrazvuk a jak je to super, jak jsem slyšela to srdíčko a jak je mi z toho hezky a dobře. Tak se úplně zděsila, a řekla neééé, že to nemám používat, že je to nebezpečný, že to není dobrý atd atd. V žádném případě si nenechala vysvětlit, že to prodávají i v lékarně, že je to testovaný, že to nic udělat nemůže atd atd atd. Ona na to hned, že se prodává víc takových zákazaných věcí, a léků a všeho. Prostě na všechno měla odpověď. A když jsem se nasrala a ona taky, tak to uzavřela tím, - ať to miminko na mě vyplázne jazyk a vystrčí zadek !!! 😖 No co byste na to řekly. Až další den, když přijela, tak šla už na mě opatrněji a to mi jen řekla, ale nepoužíváš to furt, že ne?
No mám ji moc ráda, ale někdy by mě z ní ranilo.

pajka00
5. kvě 2010

dobré ranko holky, Antoanet s rodičema je to někdy těžké🙂 Mrzí mě, že se moje mamka mého posledňáčka nedožila, ale bohužel, takový je život.
To 1/2 znamená jedna ku dvěma....což je že má pravděpodobnost, že každé druhé dítě bude postižené......Pokud máš u tripl testů 1/8 tak je to pozitivní-což mi řekla sestra na gyndě a Dr. měla 1/2..chápeš jaká je podle toho triplu šance, že se ti narodí zdravé dítě? Aspoň vidíš, že to fakt není přesné, protože ona má zdravou holčičku a screening jí vyšel dobře.....takže já pokud mi vyjdou tripl testy špatné nebudu zbytečně jančit a počkám si na 20.týden na screening...Teprve pak můžu začít šílet, pokud řeknou něco se nám nezdá..
Včera mi kamarádka poslala obrovskou bednu hader po dětech.....tak jsem to letmo přeletěla a řekla si,že můžu mít klidně i dvojčata🙂))Sice svetříky vyšly z módy a postarám se onové, ale jinak bodýčka a dupačky super.

suzanna
5. kvě 2010

Ahojky,
holky ja myslim,ze jiste neni nikdy nic z tech vsech vysetrenich muze vyjit i vse dobre a narodi se dite s vrozenou vadou a nebo naopak je neco spatne a dite je zdrave.Ja uz to taky radsi neresim to by se z toho clovek musel zblaznit a to tehu by si opravdu ani neuzil.V sobotu jdu na ten 3 D UTZ jsem zvedava jak to dopadne a jdu tam s tim ,ze to bude hezke pokoukanicko 🙂
Nevim co se semnou deje,ale uz dva dny mam chut na pivo normalne...asi je Justynek spravnej chlap a vytvari se mu chutove bunky nebo co 😀

suzanna
5. kvě 2010

jo pajka to je nadhera ty maly hadriky co? Ja se kolikrat chodim jen tak divat do skrinky jak je to roztomile...skoda,ze z toho jsou tak rychle venku...

pajka00
5. kvě 2010

Jo jak říkáš, já prostě věřím,že je mimís zdravý a víc o tom nepřemýšlím, prostě si to nepřipouštím.
No miminkovské hadříky jsou nádherné...ještě tam měla pár kousků po mých dětech,tak to ani není pravda,že to někdy nosily🙂

suzanna
5. kvě 2010

to je des vid ,kdyz si ty leta vrati clovek zpatky,kdyz byli nase deti maly...uteklo to desne... ja si chci Justynka fakt co nejvic uzit...
Holky vcera jsem nasla porad o nedonosenych deti jestli vas to zajima v kolikatem tydnu uz prezije dite tak se juknete .Je to zajima co uz doktori dnes dokazi...
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/207562241...

pajka00
5. kvě 2010

No radši se na to ani nebudu dívat🙂 Je to sice zázrak, že zachrání i tak malinké děti,ale za jakou cenu...taky znám pár zachráněných nedonošených,ale dva chlapečci jsou slepí, jedna holčička dementní.....je to něco za něco...

suzanna
5. kvě 2010

Me to zaujalo z toho duvodu,ze jsou v CR tak dobri,protoze tady novorozenata zachranuji az od 26 tt ....ale mas pravdu nekdy je zachrani a jsou trvale poskozeni...

evik73
5. kvě 2010

Ahoj kočky,zdravím vás všechny a jdu nahlásit novinky....dnes jsem byla na UTZ tak máme srdíčko a jsme 7+1tt.Bylo to úžasný...a taky mi začíná být i dost nevolno 😝 zatím teda bez zvracení,ale žaludek je nějak mimo.....krásně si tu těhulte a já zase zaskočím.Pa děvčátka 🙂 🙂

tulanek
autor
5. kvě 2010

Ahoj holky
Pajko dik,to jsem si fakt potrebovala precist,vim ze to je skutecnost a stava se,ale jsou to taky dost vyjimky a cist o takovych vecech na tehle strance a obzvlast,kdyz nas tu par ceka dvojcatka,ktera se rodi hlavne predcasne,to uz vickrat fakt nemusim...Schvalne se takovym strankam a diskuzim vyhybam... 🙄

Eviku gratuluju!!! 🙂 krasny,preju hodne zdravicka obema a at neblinkate 🙂

jinak vsechny ostatni zdravim a doufam,ze se mate fajn 🙂

broukb
5. kvě 2010

Je mi to líto,ale souhlasim s Tulánkem...já sama se od začátku bojim, aby vydrželi co nejdýl, protože dvojčátka se hodně často roděj nedonošený a tohle se fakt nečte dobře 🙄 Jinak s tim dokumentem suhlasim a kdo chce ať se na něj podívá...v čr jsou fakt machři, ale doufám, že je žádná z nás nebude potřebovat
A navíc Páji kdyby se to stalo tobě taky budeš doufat, že zrovna tvoje miminko to zvládne, nebo by si jim dokázala říct, ať to ani nezkoušej?? 😔

pajka00
6. kvě 2010

Holky neblázněte.O čem to vůbec mluvíte? Suzy dala odkaz na nedonošené děti, já jsem řekla,že doufám,že bude vše v pořádku a že prostě se na to nechci ani podívat, protože takových pár případů znám. Naopak znám spoustu nedonošených, na kterých by jste to nepoznaly.Samozřejmě, že pokud bych porodila předčasně, budu ráda, když se pokusí moje dítě zachránit, o tom se snad nebudem ani bavit. Nezlobte se, ale snad nejste tak naivní, aby jste o takových věcech nevěděly nebo občas nepřemýšlely. Jestli se vás moje poznámka-ze života dotkla, tak se omlouvám, ale nemyslela jsem to vůbec tak, jak jste to pochopily. Já samozřejmě věřím, že všechny tady porodíte v termínu a téma nedonošené děti se nás nebude týkat. Navíc....vám je 25, takže máte daleko větší šanci, i když čekáte dvě, že budou děti v pořádku než já ve 40.
Evi, velká gratulace, jsem šťastná za tebe a moc ti to přeju🙂

suzanna
6. kvě 2010

pajka ahoj,ty ses holek vubec nedotkla vse jsem zavinila ja,ze jsem si sem vubec ten odkaz troufla dat.Ja to ,ale bouzel nemyslela vubec spatne,vzdyt koho to nezajima at na to nekouka ne? Ja jen,ze jsem ted v 26 tt a hledala jsem jestli by to moje dite prezilo,kdyby se neco melo stat ,presne jak pises jsem uz starsi a obcas me proste prepadaji chmury a myslim,ze na tom neni vubec nic spatneho a na druhou stranu me zajimalo cim jsou tyhle predcasne porody vyvolany ,abych se tomu popripade mohla vyvarovat !!!!!

suzanna
6. kvě 2010

Eviku take moooc gratuluju 😵

broukb
6. kvě 2010

Ahoj holky,
Suzi ten dokument se mě vůbec nedotkl a dokonce se na něj chystám podívat beru to tak , že si to tam dala protoho kdo se na to chce podívat.Já určitě nežiju v ilusi o tom, že se takový věci nestávaj a dokonce moc dobře vím, že z toho je spousta dětí postižených, jen jsem reagovala na to jak to Pájka napsala drsně..je fakt, že jsem asi teď na tyhle věci citlivější, ale já se toho opravdu bojim. Takže se spíš snažim vyhledávat ty šťastné případy kdy to miminka zvládl i když byla na hranici přežití. Přišlo mi to jen dost necitlivě napsaný..nic víc nic míň

Takže buchtěnky přestaňte se v tom šťourat a jedeme dál 😉 Já si prostě oddechnu až budu po 30 týdnu...
Jinak včera jsem byla v poradně vše je v pořádku a příští týden jdeme na krev a na utz, na screning až 11.6 to je strááášně dlouho ještěže jdu i ten příští týden. 😀 už se na ně těším.

Evi moc moc gratuluju a jsem ráda, že máte srdce jako zvon!
Vys si v pořádku?? naposledy si psala, že tě píchá pupík a pak už si se neozvala...

suzanna
6. kvě 2010

broucku radsi se na to nedivej jestli ti muzu radit.Ja jen,ze ten docent tam mluvil o tom,jak jsou v CR dobri,ze jsou na predni spicce v nejnizsi umrtnosti novorozenat a Holandsko je na prvnim miste v Evrope s nejvetsi umrtnosti novorozenat,tak jiste pochopite ,ze me takovehle myslenky vubec napadaji....a na druhou stranu tahle diskuse je prece otevrena a kazdy sem muze napsat svuj vlastni nazor a myslim,ze jsme tady spis od toho aby jsme se podporovaly a ne hadaly !

pajka00
6. kvě 2010

Broučku nezlob se, ale nechápu, co je drsného na tom, že jsem napsala, že znám případy 3 nedonošených dětí, kdy 2 chlapečci jsou slepí a holčička dementní? Řekni to jejich matkám, že je to necitlivé....prostě je to realita a já ti a ostatním z celého srdce přeju, aby vaše děti byly naprosto zdravé. Jenže se to v životě stává a i když se člověk snaží vyhýbat se takovým debatám a úvahám, prostě se tomu nevyhneš. Já ty děti občas potkávám, dokonce se s jednou osobně znám, tak to vidím. KDyž potkáš postižené dítě na ulici na vozíku, taky se otočíš a děláš, že ho nevidíš jen proto, že nechceš, aby se to stalo skutečností? Tomu se přece takovým způsobem nedá zabránit. Taky se v tom nechci šťourat, sama mám 2 děti a dokážu si představit-promiň, na rozdíl o d tebe, která jsi mladá a nemáš děti a pochopitelně si to představit neumíš, jaký by to byl život s nemocným dítětem.

pajka00
6. kvě 2010

To je všechno, co jsem chtěla na toto téma říct, a víc se o tom bavit nebudu. Nevěděla jsem, že si musím dávat pozor na to co řeknu . Nemyslela jsem to vůbec zle, jen jsem to řekla nahlas.
U nás od večera bez přestávky prší a napadlo už asi půl metru vody-je to hnus.
Suzy neříkej mi, že u vás zase svítí slunko🙂

suzanna
6. kvě 2010

pajka nasrat te nechci,ale sviti 😎 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru