My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

pajka00
22. dub 2010

Tak jesm si džíny objednala a představ si, že chtějí za poštovné 40,- Kč-pokud zaplatíš přes účet....dobrý ne? Tohle mi přijde fér.
Joo Dada....taky si o ni dělám starost, doufám,že je všechno OK a jen nemá čas.

dada074
22. dub 2010

Ahoj Paji také se mi to vůbec nelíbí,to těhotenství mají přirozeně,že?

suzanna
22. dub 2010

paji tak super nakonec ti to nedalo vid 😉
dada jak se dari?? jak uz jsem psala,take si o antoanet delam starosti 😢

dada074
22. dub 2010

Suzi je nám super,konečně jsem si to těhu začala opravdu užívat!!!! 😀 Začala jsem nakupovat ve velkém,a příští týden bych se chtěla jet podívat do Kolína a Kutné Hory na kočárky,tak jsem zvědavá jak se to ujme doma. 😉

suzanna
22. dub 2010

dada tak ja jsem si to divani po kocarkach dala jako darek k narozkam ,takze pristi ctvrtek si vzal manza pul dne volna a budeme jezdit a koukat a pak se v cervnu rozhodne ktery to bude....

dada074
22. dub 2010

Tak to jsem zvědavá co nakonec vyhraje,já opravdu nevím po čem nakonec sáhnem.V té Kutné Hoře a Kolíně je velký obchod tak jsem zvědavá co objevíme.

pajka00
22. dub 2010

Víš, že ti teď nevím, jestli přirozeně nebo uměle?Ztrácím se v tom🙂...tak snad je vše oK.
S kočárkem je problém.....já bych dala 3 dohromady, aby z toho byl ten co si přestavuju🙂
Teď v rádiu mluví nějaká bylinkářka o pročištění organismu bylinama....a hlavní příklad zanešení po zimě uvádí bolesti hlavy a kloubů. Mě už bolí hlava 4den vkuse.....tak si říkám, že jsem určitě zanešená🙂) Tak přemýšlím, co bych jako těhula mohla...

pecicka
22. dub 2010

ahoj holky, jen jsem na vás nakoukla, tak vás chci pozdravit. Opatrujte sebe i mimika, myslím na vás 🙂

tulanek
autor
22. dub 2010

Ahoj holky,cekala jsem,az napise Antoanet,abych mohla pogratulovat,ale je mi z ni ouplne ouzko,doufam,ze se jim jen sesypal net nebo neco...

My jsme byly vcera v poradne,utz nam pan doktor udelal,srazenina pryc,ale mimisci spinkali,jsem hned byla vyvalena,jakto,ze obe spinkaji,ale doktor me speroval,vzdyt vidite,ze srdicka krasne pracujou,mohl bych je vzbudit,ale nechci,oni nejlip vedi,co potrebuji 🙂 tak uz jsem mlcela 🙂 ale vim,proc obe spaly,budeme mit jednu holcicku Alexandru,takze obe urcite z utery na stredu parily a vcera dospavaly 😀
Na kontrolu az 20.5. to me klepne pepka,takovou dobu bez utz,ale zasejc je pravda,ze budu pekne cucet,jak uz jsou veliky,po takove dobe 🙂 jinak u nas nic noveho,tak ani nemam co psat...

A Suzie je praskac 😀 😀 Na facu jsem byla,ale chodi na nej i Tulanek,pac tam hraje hru 😀

suzanna
22. dub 2010

peci ahojky tak kdy jdes k dr??
antoanet to ma prirozene....at uz napise prosimmm...
pajka ja cetla,ze na boleni hlavy pomuze pepsi s citronem tak to zkus.
Holky pijete ted v tehu kafe??
tuli no tak snad se tak nic nestalo,ja ze si jen o tebe delali starosti 😀 tak jsme je chtela uklidnit 😉

pajka00
22. dub 2010

suzy to je článek pro tebe:http://www.novinky.cz/zena/deti/197725-cizi-jazyk-by-s...
já kafe piju..ráno a většinou i odpoledne, protože mám nízký tlak a bez kafe bych umřela....i dr.mi to doporučovala...pokud člověk nepije litr denně....tak v klidu. Pepci, cola atd. mají taky kofein-takže je fuk, jestli piješ to nebo ono.
Peci...tak jak?? Jdeš dnes nebo bylas už pro mimčo??

suzanna
22. dub 2010

pajka ,ale tu pepsi doporucuji prave s tim citronem na ty bolesti hlavy....ja si ji dala jen jednou ja jinak nepiju ani to kafe.
Diky za clanek hned si ho jdu precist 😉

pajka00
22. dub 2010

když si přečteš povídání jakékoli o kofeinu, tak nevadí, pokud to ovšem nepřeháníš....nesmí se tuším víc než 5 šálků za den-no kde bych já vypila tolik kafe??Tolik jsem nepila nikdy.....takže ráno si dám na zvednutí tlaku a občas po obědě...
Ale tu pepsi zkusím🙂

dada074
22. dub 2010

Kafe dávám také každý den,hned po ránu jinak bych nevydržela.Já vstávám každý den kolem 5 hodiny,tak si v klidu jedno dám.
Tuli tak to jsem ráda,že jste v pořádku a hematom je fuč,jinak počkej až se budou hýbat celý den tak si budeš říkat,že snad ani nespí
😀 Ten náš lump je od rána do večera čilej až,až a nejhorší je že začne řádit kolem 3 hodiny ráno!!!! 😀 A počkej tebe budou pošťuchovat dvě tak to si užiješ!!!! 😉

Peci moc mě mrzí,že to neklaplo,ale jak jsem četla na neplodnosti jsi statečná holčina a jen tak to nevzdáš!!!Držím palce na další pokus.

suzanna
22. dub 2010

ja jsem kafar nebyla nikdy obcas sem tam jedno kaficko k dorticku,takze mi to ani nechybi.
Jo tuli pockej az se ti tam budou vrtet 😀
pajka ten clanek je vlastne i pro nas vsechny,protoze i vy muzete ucit jiny jazyk deticky pekne od narozeni 🙂

pajka00
22. dub 2010

Peci ono to nevyšlo? Já nic nevím....jak to? Neoplodnily se?
Jo...taky jsem to četla...ale co já ho můžu prďu učit? možná rusky🙂to mi jde dobře, a angličtina je hoodně slabá.....takže nic moc.

suzanna
22. dub 2010

pajka pisou tam,ze ten jazyk ani ovladat nemusis....rustina je taky dobra 😉
peci to urcite vse zvladne ,priste dostane vetsi stimulaci a cim vic vajicek tim vetsi sance,co si budem povidat...ja kdybych si sama nezvysila davky buhvi jak by to dopadlo...vid dada?? 😀

dada074
22. dub 2010

Suzi o těch dávkách mi ani nemluv měla jsem z toho špatné svědomí a nejlepší na to je,že to vykecám a ty to hned musíš udělat také. 😀
Ale u Peci to vypadalo lépe v té minimálce než u klasického IVF,alespoň co jsem četla,měli jedno odabrané a nebylo dozrálé,ale ona je holka statečná a určitě půjde dál. 😉

suzanna
22. dub 2010

dada ja uz jsem to pred tim psala do snazeni o IVF ze jsem si zvysila davky ,davali mi vazne smesny 100j a pak 150j tak ja si pichala 200 a bylo...byli desne opatrny a nevim proc,protoze jsem cetla ,ze to OHSS ohrozuje spis zeny ve veku 25 a po 30 se riziko hodne snizuje...no hlavne,ze jsme dosahli sveho ne?? 😵
ja nevim mozna by peci mohla zmenit cetrum....

pajka00
22. dub 2010

fakt tak málo? já jsem dostávala 250 hned

suzanna
22. dub 2010

pajka no prave fakt desne malo...rikam bud byli optarny,nebo chteli vytriskat co nejvic penez....pri prvnim pohovoru rekli hned ,ze to bude ICSI a pak najednou nam delali 7x IUI pak jen IVF a pak az s ICSI...takze kdyby nam to udelali rovnou s poradnyma davkama tak si myslim,ze uz tady prcek kolem me behal 🙂 ale coz asi je to osud a ma to tak byt 😉

pajka00
22. dub 2010

No já musím říct, že jsem zkusila 1x IUI a Dr. hned řekl, že to nemá cenu, že hned uděláme IVF, není na co čekat-vzhledem k věku-tak jsem byla ráda, že mi to sám navrhl, protože jsem o tom přemýšlela. Ale jak říkáš-asi to tak mělo být.

suzanna
22. dub 2010

Nakonec prece jenom odvedli skvelou praci a udelali nam chlapecka 😀 kteryho ja si vzdycky tolik prala...uplne kdyz na to myslim cela se rozzarim stestim 😵

dada074
22. dub 2010

Jo,jo Suzi hlavně,že to klaplo to já měla první den 375 a pak 300,ale nechala jsem to na těch 375 4 dny,no a je pravda,že když jsem to pak řekla manželovi,řekl mi že jsem se musela zbláznit,ale pak jsem byla na koni když to klaplo!!!! 😀 😀 😀

antoaneta
22. dub 2010

Ahoj holky,
jste strašně moc hodné, že jste tak na mě myslely a tak držely palečky. Ale nevím, jak moc stačily nebo budou stačit. Já jako vy totiž neskáču radostí a nevznáším se na obláčcích. Sice ještě po ultrazvuku jsem skákala a plakala radostí, ale po krvi už ne. Naopak jsem plakala strachem a celou noc jsem nespala. Ať se tomu bráním jak chci, i dneska jsem byla už zase jedno slzavé údolí. V krvi máme totiž nález. Nevím jak velký a co přesně znamená ale je tam. A to mě trápí. Pani doktorka sice říkala že nemám na to myslet a nemám se bát, abych neubližovala miminku, ale jistě všechny víte, jak je to těžké, na to nemyslet. Moc se snažím, a uklidňuju se a miminko přemlouvám, že mu věřím, že bude zdravé, jen abych neměla špatné myšlenky v hlavě a neplakala a tak miminku neškodila, ale ještě mi to moc nejde.
Jinak ten začátek byl krásný. Jak jste tu všechny popisovaly. Mám nádhernou fotečku, kde miminko buď cucá paleček, nebo se škrabe na bradě, nebo dumá....nádherně dumá. Mám taky DVD. Stálo sice 500 korun, ale je na něm natočený celý ten ultrazvuk, i měření, i srdíčko, prostě všechno. Miminko sice ze začátku nechtělo s paní doktorkou komunikovat (až jsem se bála, jestli je v pořádku) - asi spinkalo, a navíc pro ni v blbé poloze. Tak jsem dobré čtvrt hodiny musela chodit po chodbě.
Pak taky nic moc, miminko se otočilo úplně, ale pak už to šlo. No a ultrazvuk krásný - a vše v pořádku. Podle něj jsem o tři dny dřív, než podle ultrazvuku mého gynekologa. Takže včera 12+6, miminko měřilo 6,2 cm. Nosní kůstku máme - ta je vyvinutá jak má, a ta šíje, to projasnění je taky v pořádku - 1.2 mm. Závěr - screening negativní. Byla jsem šťastná, jen jsem zářila. Taky proto, že jsem miminko viděla, viděla jak je nádherný a přesvědčila se, že je v pořádku. Ale odpoledne mi paní doktorka volala že teda výsledky dobrý, ale že tu jednu hodnotu mám sníženou. Riziko M. Down odpovídající věku matky - 1/388, Kombinované riziko T21 z výsledků 1.trimestru - 1/4000 a že mi doporučuje doplnit tripl test, aby se riziko vyloučilo, nebo pokud by se ta hladina z krve opakovala, tak potvrdilo. Jinak taky doporučuje ultrazvuk na spec. pracov. ve 20 týdnu. Když jsem se ptala, co to znamená, nebo čím to je, jestli věkem, nebo co je to za hladinu, tak mi řekla že na to nemám myslet, že to neznamená, že bude dítě postižené, že tento výsledek má z 20ti maminek 8 a z nich 7 je v pořádku. A že se nemám bát, a nemyslet na to, ať neubližuju miminku. Sakra!!! Tak proč mi to říkala!! Když jsem se ještě ptala na to, že i ona mi ale říkala, že ten tripl test je nepřesnej, tak mi řekla, ano, to je sice pravda, ale kdyby se to tam opakovalo, tak se z toho dá vycházet. A když jsem se zeptala a co kdyby tam to vyšlo taky špatně, tak mi řekla že teda pak genetické testy, což je buď odběr .....klků, nebo plodové vody.
No tak že tak. Tak jsem dopadla já. Celou noc jsem nespala, předtím jsem moc plakala, dneska taky. Bráním se tomu, abych fakt miminku neublížila, aby se něco nestalo, ale jde mi to hrozně těžko.
Holky, kdybyste to miminko ale viděly, bylo nádherné. Pořád si říkám, že takový krásný bobánek přece nemůže být nemocný. Ale....... Kdybych nebyla taková nešika a uměla dát sem jeho fotku.....
Holky prosím, pomozte! Jaké vy ste měly ty hodnoty? Paji, ty si ty čísla měla takové podobné, že? Jenže u tebe asi dobrý, vzhledem k věku, ale u mě je to asi blbý, k mému věku (možná ten rozdíl, skoro deset let,(promiň vím, že jsi slavila 25) je asi ono) Nebo sakra proč? Co to znamená nevíte? Ani nevím, kterou tu hodnotu z krve mám teda sníženou, nebo blbou a co znamená?
Vypíšu Vám zprávu, jo? A moc prosím, jestli to můžete, prosím některá z Vás posoudit podle své?

Nosní kost: přítomna
NT (nuchal translucency) 1,2 mm / 0,75 MoM
Papp - A: 1,59 mlU/ml / 0,39 MoM
FBhCG: 25,77 ng/ml / 0,81 MoM
----------------------------------------
Riziko M.Down odpovídající věku matky: 1/388
Morfologické anomalie: Nenalezeny
-----------------------
Závěr screeningu: Screening negativní
Kombinované riziko T21 z výsledků 1. trimestru: 1/4000
-------------
Doporučeme doplnit TT v 16t. g+UZ na spec. prac. ve 20t g+Doppler a. uterina/Papp/

suzanna
22. dub 2010

manza mi taky rikal,ze si pekne troufam hned o 50 j si to zvysit,ale nejak jsme se nebala vedela jsme podvedome,ze delam spravnou vec,protoze jsme si nedokazala predstvit jit pak do toho znova...tebe porad obdivuju jak jsi tvrde bojovala!

suzanna
22. dub 2010

antoanet ja chapu,ze te to sebralo,ale precti si na diskusi o hodnotach NT tady na koniku ,kolika holkam to vyslo podobne ,nakonec jim vzali plodovou vodu a miminka v poradku,jasne,ze vyjimky existujou,ale ja myslim,ze kdyz je kostni kustka pritomna,projasneni sije je perfektni a pri Down syn. je vzdycky silna,takze se snaz byt v klidu.Kdyz jsem cekala druhe dite,zadny NT screning jeste nebyl a take mi z krve rekli ,ze mam mene HCG v krvi a ze maji podezreni na down syndrom,musela jsem na odber plodove vody a vse bylo v poradku.Je fakt des jak cloveka mozna zbytecne nervuji...
Drzim mooc palecky a verim,ze vse dobre dopadne.

suzanna
22. dub 2010

tady jsem nasla takovou tabulku:
25 let 8 z 10.000 = 1: 1300
30 let 11 z 10.000 = 1: 900
35 let 30 z 10.000 = 1: 350
40 let 115 z 10.000 = 1: 85
45 let 280 z 10.000 = 1: 35

suzanna
22. dub 2010

A jeste dalsi vec se mi zda,ze tio tu krev nabrali prilis pozde vsude pisou,ze se to musi mezi 11- 13 tt.

antoaneta
22. dub 2010

Suzan, děkuji. Na tu diskuzi se podívám. Víš, ale už jen odběr té plodové vody mě děsí. Bojím se těch rizik, hrozícího potratu... A ty myslíš, že ta hodnota, co mám sníženou je hcg?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru