My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

spark
19. lis 2010

@ratatooy Aháá
Tak to já mám jstotu,že určitě brát nic nemusím 😎 a kdyby nááááhodou,tak jedině dobře 😵

ratatooy
19. lis 2010

@spark tak jo když chcete děti brzo po sobě,už jsi se otřepala z porodu? 😀

spark
20. lis 2010

@ratatooy 😒 my jen tak další mít nebudem,spíš vůbec. Z porodu jsem se asi otřepala,ale dost často na porod myslím,jsem normální? 😲 😀 Ten náš prcek s tim bříškem....ten mi dává 😖

ratatooy
20. lis 2010

@spark já vlastně ani nevím váš příběh takže nevím jestli další dítě jo nebo ne ale jak říkáš když ne tak jednoho prďolu máte,nám pomohl docela teď ten babycalm tak ho zkus je to přírodní přípravek a ten lefax mu sem tam taky šupnu ono má každý ůčinek na něco jinýho,včera šimon usnul v 8 tak jsem si šla lehnout konečně brzo a on v 9 začne řvát že má hlad zase,ale včera u doktorky mi sestra vykládala jak tam chodím paní s 3měsíčním klukem a že ji vůbec nechce nic jíst nebo že mu to prostě nejde,kojit prej vůbec protože má moc velký bradavky,tak to jsem slyšela poprvý,a flašku že si nevezme ani když zůstane celej den hlady,prej už jsou z něj nešťastní jak ho mají nakrmit aby neskončil na kapačkách takže můžeme bejt rádi za to co máme,milionový děti 😀

spark
20. lis 2010

@ratatooy tak to máš pravdu,vlastně na tom nejsme ještě tak špatně. Ted semalej taaaak vys...kakal,že je spokojenej a kouká z okna a žbrblá,když je to spokojené miminko,tak je k sežrání. 😵 😵
máme pomalé spermie,takže jinak,než IVF to nejde...i když....před dvouma rokama to šlo,ale v 8.týdnu jsem o to přišla,takže kvalita nic moc. Už mě to netrápí,už mám Ráďu 🙂 😎

ratatooy
20. lis 2010

@spark tak to není až tak hrozná vada,jedna mrška může být rychlejší a je to 🙂 tak co že jo tak by bylo.mě normálně šíma nechce vůbec být v postýlce,vzteká se tam a když ho dám na přebalovák tak je zpokojenej a čučí kolem.

pajka00
21. lis 2010

@ratatooy To buď v klidu, malá spala v postýlce 1x...spí s náma v posteli v noci a přes den v kočárku...jinde prostě nespí a když náhodou mi usne v náručí, položím ji na gauč, tak je do 5 minut vzhůru.....tak si radši dám tu práci, obleču ji a šupnu na zahradu, kde spí 1-3hodiny..podle nálady🙂

spark
22. lis 2010

Ahoj.
Tak hlásím že v noci klid,ale jinak celý dny hulákání. Tomu nerozumim. Dneska jdem na kontrolu,tak jsem zvědavá,jestli přibral. Kojim přes den každou hodinu a pul 10min. 😒 Takže muj život se zcvrknul na kojení a houpání. 😀 Docela změna 😀

spark
23. lis 2010

😒 kdepak jste??
A copa Rotarix??

ratatooy
23. lis 2010

@spark tak to máš teda činnosti 😀 rotarix to je myslím proti těm rotavirům na to mi dr řekla že si to nikdo nedává že to očkovala jedinkrát že jo to drahý a u nás prej zbytečný kdyby jsme prý žili v africe tak by to dala ale jinak ne spíš co nám schválila byl prevenar13 takže ho dostaneme ve 3měsících s hexou,a doplácí se jen 200kč už ne 8tis.jak to bylo ještě před rokem.
mi máme postýlku jaky asi na okrasu přes den spí na posteli nebo venku v kočáru a v noci se mnou jak jinak,když ho přendám tak je do minuty vzhůru a řve že chce zpátky.dneska spal se mnou v tahu od 22h-3hto bylo dobrý akorát jsme mu v noci tahala ruku z pod manželovy ruky,moc se mi to ale nelíbí že spí s náma aby jsme ho nezalehli.

ratatooy
24. lis 2010

ahoj jdu vám ukázat fotku jak už se smějeme 🙂

broukb
24. lis 2010

Ahoj koťata,

@spark my máme stejnou diagnózu jako vy, taky pomalý spermoše se špatným tvarem a já se teda bojim aby se třeba nezlepšily, nebo aby tam náhodou nebyla jedna mrška rychlejší, tak si nechám dát tělísko 😉 , ale zas kdybych měla jen jedno mimi tak bysme se taky nechránili.
Jinak kakáme až na záda, furt ublinkáváme, takže paráda...peru každej druhej, nebo třetí den.Jo a jsem moc ráda, že vaše děti taky spí s vámi ..u nás jsou postýlky jen dekorace pro návštěvy 😀 Dneska poprvé spinkali 4 hodiny mezi papáním tak sláva..doufám, že to nebyl jen omyl 😉 Přes den spí v kočárku, nebo na posteli, nebo na mámě 😀 😀 Ratat neboj Šímu určitě nezalehneš, to ti insinkt nedovolí..to jsou jen takový pověry.

Dneska jsme byli na kyčlích a v poradně,tak v poradně jsme dopadli na jedničku už máme 3850g a 53 a 52cm..zato na kyčlích klasika nedovyvynutá jadérka, takže široký balení :(( vůbec se mi do toho nechce chudinky malinký nebudou moct hýbat nohama. Co vy už jste byli?? a dáváte široký balení?? No a k tomu očkování budete teda dávat ten Symflorix a rotarix???Já asi jo, jen nevim ten rotarix, jestli neni zbytečnej. Taky půjdem na naušničky 😵 moc se těšim, až je bude mít, ale je mi jasný, že to děsně ořvu 😀
Holky vánoce zatím vůbec nestíhám, nemám ani jeden dárek 😖

broukb
24. lis 2010

@ratatooy parádní fotečky..krásně se smějete 😵 šikulkááááá. Samík se začal smát v sobotu...Vanesce to zatim moc nejde i když tou hubičkou kroutí zdatně😀

spark
25. lis 2010

@ratatooy pěkně se řehtá! 😵
My byli u doktorky v pondělí. 4,400 a 57 cm. A kyčle prý dobrý,ale doporučuje dávat pleny. Taky se mi do toho nechce.
Jinak včera jsme to kakání měli taky až na zádech,ale proto,že máma špatně dala plenu..no musím se hooodně učit.. 😎

spark
25. lis 2010

Jinak taky peru jako blázen! Začala jsem dávat malýmu i bryndáček,abych ho nemusela porád převlékat. je to tak o 50%lepší. 😨

ratatooy
25. lis 2010

@broukb přesně postýlka dekorace pro návštěvy aby si nemysleli že mu nepřejeme.to se máte že kakáte až na záda nám to zas nejde vůbec takže se v noci kroutí a řve a ráno se vykaká jen pomocí teploměru a to mám i já co dělat abych to z něj dostala jak je to tvrdý,chudáček,takže buďte rádi že vás to minulo.toho širokýho balení se taky obávám budu muset zavolat mamku ať mi to ukáže nevím jak to mám dělat a rotarix je prej zbytečnej a lepší než symflorix je prevenar13 je na víc druhů pneumokoků a doplácí se jen 200kč
@spark talky dávám už bryndák protože toho vždycky najednou vyprskne půl pusy prvně si to tam syslí a pak to prská,včera mi to vyletělo všechno do obličeje.

ratatooy
25. lis 2010

@spark tak já nevím jak to děláme že nám to dítě tak roste?vy jste starší o pár dní myslím o 6 a mi máme o kilo víc 😅

spark
25. lis 2010

@ratatooy a to mi paní doktorka říkala,že mu mam dávat méně...to by se uřval)). A taky papá ,papá a přestane až když je vyloženě přecpanej a pak blinká,ale tváří se spokojeně)) 😎 nechápu 😀

ratatooy
25. lis 2010

@spark tak to nám doktorka neřekla nic,nemám ráda takový doktorky co říkají ať se děti necpou,když to potřebují tak co ,však oni z toho vyrostou a vyběhají to.

gabsi
25. lis 2010

Ahojky, omlouvám se, že vstupuju do diskuze, ale potřebovala bych zjistit, kolik krmíte na dávku. Mám třítýdenního synka, který se nechtěl přisát, tak odstříkávám a krmím ho z láhve, ale hodně tápu kolik mu mám dát. Mlíka je málo, tak ještě dokrmuju Nutrilonem, ale kolikrát po nakrmení ještě pláče, tak nevim jestli je to hlady nebo prdíky????

broukb
25. lis 2010

@gabsi ahoj jestli ještě pláče hned po krmení, tak je hladový s největší pravděpodobností.,já mám 6 týdení a dávám 70 Nutrilonu a cca 30-40 vypijou z prsa. U menšího si myslim, že celkem by si měla dát aspoň 90 později 110 tak nějak. Každopádně když pláče bylo to málo a když blije a škytá tak se přejedl 😀 Nebo zkus dát do flašky prostě víc a uvidíš kolik vypije.. mě teda Samík pije dokud je a pak blije a Vaneska ta prostě když má dost tak už do ní nedostanu ani kapku prostě nesaje a nenechá se překecat ..je to dáma 😀

gabsi
25. lis 2010

broukb děkuju moc za odpověď, taky si myslim, že má ještě hlad, ale na dávku mi vypije 100ml odstříkaného MM, tak jsem si myslela, že mu to stačí, ale hned po krmení jančí dál, tak asi chce ještě. Nedokážu rozeznat co jsou prdíky a co hlad, tak pořád nějak tápu. Právě, že Mates se chová úplně stejně jako Samík pije hltavě až se přejí, ráno se mi poblindil a pak plakal hlady, tak jsem musela dát umělý, protože nastříkáno už jsem neměla a z prsa si hold nevezme.

pajka00
26. lis 2010

ahoj holky, tak my na kyčlích to stejné, ale o širokém balení nic neříkal, tak to neřeším. U staršího jsem dávala hned po narození, první kontrola tenkrát byla až ve 3měsících a bylo to OK, dceru mi hned ve 3 týdnech sešněrovai do kožených pásků, protože měla hodně špatnou jednu nožičku, ale za 3 měsíce už to bylo v pořádku a malá má jako vy-nedovyvinutá jadérka, ale nechávám ji bez širokého balení. Dr.říkal,kontrola ve 3 měsících a o širokém balení ani zmínka, tak to nechám tak. Malá taky ublinkává, takže dávám brindák hned ráno, protože bych se upřevlíkala.
O tom očkování přemýšlím, jdeme koncem prosince na 3 měsíční poradnu tak uvidíme. Ale určitě ji proti tomu zánětu stř.ucha naočkovat nechám..teď zrovna nevím, která je to ta vakcína. Zatím jen plně kojím, takže jsem ráda, že nemusím řešit flašku. U syna jsem už od 2,5 měsíce musela dávat sunar, protože se mi ztratilo mléko....u dcery jsem jen plně kojila do 6měsíců. Chlapeček můj měl včera 18🙂) toto letí.

pajka00
26. lis 2010

@ratatooy Krásně se už směje, šikulka. Vikča občas už taky a začíná pěkně vyládat..je to super, že už to není jen to řvoucí mimčo, ale začíná reagovat.

broukb
26. lis 2010

@gabsi teď jsem ještě četla jednoduchou poučku na 1kg dítětě by měli vypít max 30.ml ..tak jen pro doplnění. Ale jestli ti vypije 100MM tak by mu to teda mělo stačit. Pak mě ještě napadá jestli si třeba dobře odříhne, někdy se stane, když si neodříhnou dostatečně tak je to pak tlačí a brečí. 😉

My teda máme dávat preventivně široký balení,tak jsem to vyřešila že je budu dávat jen na noc a přes den je nechám normálně.Mě prostě vadí, že nemůžou pořádně kopat nohama a vyprdět se a taky bych musela dávat větší oblečení a to mi přijde zas škoda, že neunosí to co jim ještě je.
Ted mastíme na sono ledvin 😉 taky jdete??

vysocanka
26. lis 2010

SONO LEDVIN NAM DELALI UZ V PORODCE A BYLO TO OK. TAK DRZIME PESTI 😵

spark
26. lis 2010

@vysocanka ?? kde jste se viděli s dvojčátkama?? 😕

spark
26. lis 2010

@vysocanka ?? kde jste se viděli s dvojčátkama?? 😕

vysocanka
26. lis 2010

u nás doma🙂 😵

gabsi
26. lis 2010

broukb: taky si myslim, že by mu to mělo stačit, budu si dávat pozor právě na to odkrknutí, docela mu to jde, ale někdy krká i vícekrát a to vždycky nevystihnu, tak to může být i tím. Taky dost bojujem s prdíkama, tlačí to i během krmení, jen jsem ráda že mu asi dávam dost a nehladoví. Jinak široké balení taky dávám jen na noc, jinak by se mi pořádně nevyprděl, kyčlíky měl 1b, nevim co to znamená, ale snad je to dobré. No uvidíme po šestinedělí co nám na kontrole řeknou.

spark
26. lis 2010

🙂 takhle nabíráme... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru