My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

suzanna
17. zář 2010

Ahojky
Dnes jsme byli na KO u kardiologa.Byl spokojeny..chlopen zatim neproteka tuk tuk tuk...kysliku ma v tele dostatek,vodu nezadrzuje takze muzeme prestat uzivat tu fuj tajbl medicinu,a prava komora v srdicku zatim roste,nema zadny poruchy srdecniho rytmu...ani nevite jak se nam ulevilo a rikal,ze to nejhorsi obdobi mame za sebou,ze ted uz musim jen davat pozor,kdyby prestal jist a spatne by cural..no a to nam zatim problemy nedela..za 6 tydnu znova KO doufam,ze to tak porad pujde dal....
Jsem strasne zvedava ktera porodite za chvilku... 🙂
dada uz jsme taky moc nechodi co? Rada bych vedela jak se jim s Lukaskem dari.. 😉

antoaneta
18. zář 2010

Ahoj holky!
Včera jsem byla v poradně a to naše mimuško nám váží 2100 gramů. Podle pana doktora by mělo ale od poslední poradny vážit o trochu víc. Trochu mě tím vystrašil. Pak teda řekl, že možná minule trochu na té váze nadsadil, ale i tak ten brouk mi v té hlavě zůstal. Zvlášť, když mi tak dlouho po tom břiše jezdil a ještě znovu to opakoval. Jinak taky při vyšetřování mi řekl, že ho mám teda dost napasovaný dole, že tou hlavou na ten čípek tlačí pořádně fest, že se až diví, že ještě drží. Jinak se mi čípek od minule zkrátil o 3 milimetry, na to řekl, že to je ještě dobrý, ale že mám polehávat, odpočívat a snažit se vydržet do doby, než bude mít miminko aspoň 2500 gramů. No, řeknu Vám, umějí ti doktoři někdy potěšit. Magnesium mi zvýšil na 8 denně.
@pajka00 Jinak s tím pálením a pícháním, na hoře na hrudníku to mám taky, ty dva měsíce určitě. A přesně tak jak to popisujete. Jako kdyby píchala kostice od podprsenky, ale tak jakoby ze vnitř. A pálí to, a rozlívá se to hlavně v tom jednom místě. Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Je to hrozně nepříjemný. Uleví se mi trochu, když se prohnu v zádech, jenže to mě zas pak bolí záda. Nejvíc mě to trápí, když sedím za stolem, třeba u počítače, nebo povolím a zakulatím záda. Ptala jsem se i na to doktora, a ještě mě kvůli tomu vyšetřoval i ultrazvukem nahoře a říkal, že to jsou žebra, jak je miminko roztahuje, tak píchají ze vnitř do té kůže a taky i do plic a to pak je to pálení. Když je to takové nárazové, tak tomu pomáhá miminko i nožičkou. Takže tak. Jinak seš borec z těma poslíčkama, já to mít po 10 minutách, tak asi možná už plaším a mažu do porodky. Zvlášť když ji mám až hodinu cesty. Ale tady hold jdou vidět ty zkušenosti.....Jo, ale, i já si myslím, že je to fakt ta plodovka a určitě to doktorům řekni! Aby tě radši zkontrolovali, i to její množství.
@natulaaa Držím moc palce k testování!!!! Ale zkus na to zatím nemyslet. Vím, že je to těžké, ale z vlastní zkušenosti vím, že je lepší i s tím testováním vydržet až na tu nejkrajnější dobu, nebo nejlépe na potvrzení doktorů z krve!!! Jinak ty pocity, co popisuješ, mohou znamenat tak i tak. Ale každopádně moc moc držím palce!!!!
@ratatooy no já si pořídila fusak od emitexu. Koupila jsem si novej, myslím si, že ho využijem dost, sehnala jsem ho za něco málo nad tisícovku, ale je super. Je thermo a miminku v něm určitě zima nebude. Dá se dát a připevnit i do autosedačky, nebo sporťáku, a buď ho můžeš mít jako kratší verzi, nebo na příští rok, přiděláš prodlouženou verzi, která má i takový fajn vnitřní materiál na botičky, aby ho nezašpinilo. Jen obrátíš, a omyješ. Uděláš z něj myslím až 120 cm dlouhej spacáček 🙂
Jinak k těm homeopatikám, teprve půjdu k doktorovi. Z těma na ty kontrakce a další věci přímo k porodu, by ti měl poradit určitě doktor, nebo homeopat. Je tam důležitý to dávkování, i ta jejich koncentrace. Je tam podstatný ta doba, kdy si vzít první dávku, a pak pokračovat po celou dobu porodu. Navíc tady ty speciální by měly být jen na recept. Jinak ty co píšeš a další jako strach a úzkost z porodu a smrti, na snížení krvácení, na lepší hojení a na podporu kojení a tak, ty se dají volně koupit. Jinak jak budu chytřejší od toho doktora, tak ti můžu napsat podrobnosti co a jak a který, a taky ohledně toho dávkování.
@zlucie toto utíká, co? Netušila jsem, že máš taky nějaké potíže, ale neboj to bude všechno dobré. Tatínek se určitě o Vás bude starat, aby si mohla co nejvíc odpočívat. Je teda fakt, že pokud si do teď, to magnezko nebrala, tak na jeho pozitivní účinky si budeš ještě muset chvilku počkat. Trochu mu trvá, než se úspěch a úleva dostaví. Ale pokud tě toh tuhnutí začlo zlobit až teď tak si myslím, že je to dobrý. Že to souvisí už i s tím, že se ti to hold taky blíží. A prosímtě co ten tlak? Kde si k němu došla? Já teda mám co povídat. Já mám zase nízkej. Někdy mi sestřička ze srandy i říká, že je zvědavá, jestli mi ho vůbec změří. No ono to moc k smíchu není, kdybych sebou někde sekla, ale zase asi lepší, než ten vysokej. Ale není to u tebe moc dramatický, že ne?
@suzanna Mám z Vám moc velkou radost! Věřila jsem ve všechno dobré, a budu držet palečky dál, aby Vám to takhle hezky vydrželo! Justýnek je hrdina a velkej silák! A ty seš moc statečná!!!!!! Je dobře, že už jste doma, myslím si, že to je ten nejlepší lék na všechno!!! Zvlášť když je kolem něj milující rodina!!! Posílám Justýnkovi pusinečku!
@spark tak to seš borec! To moje miminko buď žádnou škytavku ještě nemělo, a nebo nevím, že to je ono a nebo jsem to taky ještě nevysledovala. Jinak mě ti trápí zase zaléhání uší. Hlavně jednoho. A pořád dokola. Je to hrozný, nic nepomáhá, nijak si od toho nemůžu pomoct. Když mluvím, slyším se dvojhlasně. Prostě hnus.
@pecicka Moc gratuluji k dobrým výsledkům! Ani mě nenapadlo že to může dopadnout jinak. Zvlášť když ten první ultrazvuk dopadl dobře. Ten věk nic neznamená, já měla horší výsledky než pajka, přitom jsem o nějaký pátek mladší.

broukb
18. zář 2010

@antoaneta kočinko toho tvýho doktora normálně pověsit do průvanu 😝 ten tě vždycky plaší naprosto zbytečně. Moje kamarádka měla holčičku ve 36.tt těhu teprve 2kg a než se narodila měla skoro 3 kilča..oni teď miminka přibírají až 250g týdně tak to ještě minimálně to kilčo naberete ne-li víc.takže budeš mít krásného 3kiláčka určitě. Co se týče hlavičky nacpaný na hráz tak i ona jí měla cca od 24 tt a to jí všichni strašili, že pomalu ani do 30. nedojde a já mám taky hlavičku cca od 26.tt naléhající na čípek a v pohodě držím..tak to jen aby si se zbytečně neplašila...uvidíš, že všechno zdárně zvládnete a doběhnete do konce bez problémů 😉 Tím to prosimtě nezlehčuji jen aby si věděla, že to není nic až tak neběžného. Takže v klidu polehávej, odpočívej a zybtečně nestresuj 😵
A ty máš porodku hodinu cesty??? tý jo 😲 to je teda dálka to já bych jela hned jak by se mi něco nezdálo abych to stihla 😀
Jinak já mám taky fusáčky do 115cm s beránkem uvnitř...letos ho budeme mít zkrácenej a příští rok nastavíme.Jsou hodně podobný těm emitexovým.
@suzanna z vás mám velikánskou radost!!! Věřím, že už je vše za vámi a teď už jen lehce kontrolovat a pustit vše za hlavu.Byl to tedy nepoříjemný začátek, ale věřím že je to poslední nepříjemnost v Justýnkově životě, alespoň na dlooouhou dobu 😉 Podle fotek je vidět, že si Justýnka užíváte a že opravdu vyrůstá v milujícím prostředí a to mu určitě moc pomáhá..užívejte si to vaše štěstíčko moc vám to přeji 😵

zlucie
19. zář 2010

Dobré ránko 😉
@antoaneta S tlakem jsem měla problémy už před otěhotněním...máme to v rodině. Naše mamina bere léky už od 30let. Já asi od 26, ale když jsem nemohla otěhonět, tak jsem je začla postupně vysazovat...i když se to nemá, ale můj tlak se celkem držel.
Co jsem těhu, tak ho mám většinou vyšší, ale podle dr. ještě v normě. Poslední 3 kontroly tedy s vykřičníkem...budu se muset zase začít doma měřit ☹ Snad se to trochu zlepší!
Co se týče váhy mimina tak je to strašně nepřesný...jsou to většinou jen odhady!
Kamarádce pořád říkali, jak je malá maličká, ještě týden před porodem, že jen tak do 2,7kg a narodila se 4 kg slečna.

Včera jsme byli na nákupech...koupili jsme světýlko k postýlce, jen takové tlumené a obrázky na zeď. Už aby se manžel probudil a mohli začít. 😉
Už jsme dali postýlku do ložnice....chtěla jsem vědět kam ji přesně dáme a zase přesunout do pokojíčku, ale už ji tam necháme.
Oblečky už mám přepraný a vyžehlený, i povlečení, mntinel atd. Postýlku si ale budu chystat, až pozdějc, ať se nám na to zatím nepráší.
Tak se můžu začít šetřit!!! 🙂

Všem přeji hezkou neděli a opatrujte se! 🙂

ratatooy
19. zář 2010

@antoanet tak já myslím že to tvůj dr neodhadl dobře kolik váží že bude mít už víc protože když už je hodně nacpaný dole tak mu nemůže změřit celou hlavičku,a tím pádem mu vyjde míň ale co ještě 6 týdnů to může přibrat klidně kilo a půl,náš měl 2100g v 33tt takže žádná hrůza mi budeme mít nejspíš obra.

pajka00
19. zář 2010

ahoj holky, zkušenosti v tomto případě jsou fajn, protože už vím, co se může stát.....ty poslíčci se dají rozeznat od porodních bolestí, takže jsem byla v klidu a vůbec se nestresovala....akorát ta plodovka mě štve......Zítra jdem na kontrolu k Dr. tak í to musím říct.
Holky s tou váhou mimin se vůbec nestresujte.....vytlačit se to musí a jestli to bude mít 2,5 nebo 4,5...je to v konečném důsledku už fuk. Dřív se váha vůbec neříkala dopředu-až se mimčo narodilo řekli chlapeček má 3,10 a 49 centimetrů a bylo🙂 Teď když vím, že to bude větší, tak z toho sice nejsem nadšená, ale v podstatě to stejně neovlivníme.
Suzy, jsem moc ráda, že to vypadá dobře s maloškem a prospívá jak má. Držte se jen tak dál!!🙂
Zítra, až se vrátím od Dr. podám zprávy, jak jsme dopadli...snad to nebude ta plodovka a jen "ucvrkávám" a nenechají si mě už na lůžku🙂

spark
20. zář 2010

Ahoj.
@antoaneta 🙂 škytka je takové pravidelné nadskakování prcka 🙂 a s tím uchem,jsem ráda,že má ještě někdo něco s uchem. Možná budem rodit ušima 😀 A já mám místo poslíčků cinkání 😀
@pajka00 jsem zvědavá co ti řeknou na ty úniky. Třeba už se vrátíš z kontroly s prckem 😵
Jinak já mám chřipku jak prase! Krk,rýma hnus. Už jsem si nechala schválit paralen od doktora a jdu se potit. To je to počásko. 😒 😒

antoaneta
20. zář 2010

Ahoj holky, moc děkuji za uklidnění. Z té váhy si zas tak moc nedělám. Je teda fakt, že možná se teď snažím trochu víc baštit a mlsat, ale nemyslím si, že předtím bych se nějak držela zkrátka 😀 teď ještě aby to šlo aspoň do toho miminka a né, jen do mě 😠
Trošku mi dělá starost jen ten čípek. Chtěla bych aby mi tam to miminko vydrželo co nejdýl. Radši o týden přenášet, než rodit o týden dřív. Za prvé kvůli miminku, chci ho mít pěkně dopečené a ještě si ho hřát v bříšku (těhotenství si opravdu užívám 🙂, myslím, že mi to bude i trochu chybět, třeba to krásné vrnění) ale taky, holky, mi máme pořád půl baráku rozbombardovanýho. Ještě nemáme dodělaný topení, nikde vylíčený, nikde uklizený, věci a nábytek vystěhovaný, no prostě hrůza. Všechno mám složený v krabicích, včetně postýlky, kterou nemám zatím ještě ani kam dát 😕
Modlím se, abychom to do té doby stihli a miminko něchtělo jít za náma dřív. Pořád toho našeho miláčka přemlouvám, aby u mě vydrželo co nejdýl. Ještě chceme stihnout nacvičit hráz a další věci co se týče přípravy na porod. Tak uvidíme, snad nám bude přáno.
Jsem celkem ale zvědavá, jak to tu půjde, a koho to kdy lapne. Co tady tak čtu, tak bych řekla, že se možná u té cílové pásky budeme předhánět 😀

ratatooy
20. zář 2010

@antoaneta taky se mi zdá že se na konci bude hrát o závod kdo dřív 😀 s tím barákem ti to nezávidím já už bych teď nic neudělala 😖
@pajka to nám dej hned vědět jak se vrátíš,jestli se vrátíš 😀
mi jdeme do poradny a na pásy ve středu už bych byla docela ráda kdyby dr řekl že už se něco začíná dít,a jestli se neotočil tak nám aspoň už řekne přesnější termín na císaře a už mi to bude líp utíkat když budu vědět kdy to bude

broukb
20. zář 2010

@pajka00 tak coooo?? jsem jak na trní, kde se couráš??? 😀 neřikej, že si mě předběhla...já se snad picnu 🤐

ratatooy
20. zář 2010

@broukb 😀 😀 😀 😀 to by bylo co????už nás teda napíná asi se stavila na kafíčko?

pajka00
20. zář 2010

Ále houby....ještě tu s váma pobudu....jen jsem hrozná plkna a vrátla jsem se až odpoledne, protože koho jsem potkala, s tím jsem hodinu splkla...dnes jsem měla na známé štěstí....takže: dole všechno drží, žádné otvírání, to co mi "ucházelo", tak nebyla plodovka-poslala sestru s vatou na porodní sál pro vodičku-je to jakýsi výtok, který bývá před porodem-takže mi dala zaváděcí vajucha, mimčo má 3,20- 3,30...takže porodím slona a říkala, že si mám vybrat nějaký hezký datum a na ten se soustředit-abych si to jako přivolala ten porod🙂) až budu chtít...tak jsem se pobavila.

pajka00
20. zář 2010

První termín mám 12.10. a druhý 19.10,., prý přes toho 19.10. bych jít neměla......takže výhledově do na zimy to porodím jak vidím🙂)) Noo....pokud se mimčo nezblázní a nebude chtít jít na svět, tak já jsem snad schopná přenášet i to třetí dítě.....se zblázním🙂 Na rozdíl od Antoanet, bych klidně šla rodit dřív🙂

pajka00
20. zář 2010

Jo, a zítra na 8 jdu na monitor....a pak už budu chodit do ambulance před porodem...tak to jsou tak všechny novinky🙂

kacmelina
20. zář 2010

Ahojky holčiny, tak jsem se po dlouhé době odhodlala zase připojit a koukout, co je nového. Ježiš to tak rychle letí!!! Za 2 týdny to bude 5 měsíců, co jsem po operaci a jdeme zkusit znovu štěstí. Přirozeně se to nepovedlo, takže nás čeká tentokrát místo Gennetu Iscare.
Suzanna:
Gratuluji Ti k chlapečkovi, je moc krásný a doufám, že už bude všechno jen krásné!!!
Broukb:
Máš krásné bříško a přeji Ti, aby bylo všechno v pořádku!!!

ratatooy
20. zář 2010

@paji tys nám teda dala no jo tak si vyber datum a jdeš na to ne?ty brďo to bude obr to mi na tom asi taky tak budem jsem zvědavá ve středu tam jdu tak to budu přesně 35plus6(normálně nevím jak napsat plus na klávesnici ničím mi to nejde,to jsem trotl co??)no tak si myslím že už bude mít taky tak 3kila takže možná nakonec za toho císaře budu ráda 😨

pajka00
20. zář 2010

@ratatooy Líbilo by se mi třeba 10.10.2010..hezké na zapamatování🙂)Ale to bych byla asi už moc vybíravá🙂
Plus napíšeš buď vpravo na na číselné + a nebo nahoře jak je číslo 1 tak je tami + 🙂

@kacmelina Držím ti moc palce, aby to tentokrát vyšlo🙂 určitě se zadaří, jen tomu musíš věřit.

broukb
20. zář 2010

@pajka00 teda tfuj ty si nás teda vyděsila 😀 už jsme tě viděli hekat v porodce.Tak to jsem překvapená, že se u tebe nic neděje já čekala, že už budeš min. pootevřená. Jinak datum nefunguje já chtěla 19.9 a myslela jsem na to usilovně a nic 😉 naši mi furt cpou 20.10.2010 já tvrdim 2.10.2010 a 10.10.2010 je taky pěkný 😀 ale koťátka moje mě už je to fuk..hlavně aby už to bylo.

broukb
20. zář 2010

@kacmelina jinak děkuji za pochvalu...ale už je tak obrovský, že už to ani hezký neni 😝
Věřim, že tentokrát vám to vyjde a budu ti držet palce co to jen jde..třeba budou taky dvojčátka 😉

mourinka29
20. zář 2010

Ahojte holky,mužu dotaz,jsem 9 dní po ET po 5ti denní PK a dneska jsem jednou lehce zašpinila ☹ a TT je taky dneska negativní,už asi nemám moc šanci že? ☹ děkuji za odpověd,já jen chtěla vědet,jestli jste to některá náhodou neměla ☹ ,děkujíí

kacmelina
20. zář 2010

@pajka
Děkuju, snad se tentokrát zadaří. Jestli ne, tak pak už fakt nevím... 🙂
@broukb:
Náhodou máš krásné bříško, co já bych za něj dala!! Neboj, zachvíli už budeš mít mimísky u sebe a bříško se rapidně zmenší 🙂 Hlavně, aby všechno proběhlo hladce a aby jste byli všichni zdraví!!!

ratatooy
21. zář 2010

@mourinka já myslím že šanci máš někdomá test pozitivní až 12den nejdřív a to lehké zašpinění je tžřeba z uhnizďování miminka
@kacmelina jo neboj zachvilu budeš mít taky takové,nedávno jsme taky všechny říkali co by jsme za ně dali a už toho máme plné zuby 😀
holky mě už druhý den tak bolí v podbřišku ale furt v tahu že ani chodit pořádně nemůžu,máte to taky někdo?

spark
21. zář 2010

Ahoj holky! Tady chřipka 😠 se z toho picnu.
@pajka00 Ten datum bude pěkný i tak. Každopádně to bude končit 10.2010. I když muj manža pořád říká,že si myslí,že to bude zářijátko))
Já jdu na kontrolu zítra. To abych tam šla s rouškou. Minulý týden mi řekl,že malej má 3,30 tak jsem na něj vyvalila oči až se mě lekl. Doktor říkal že se na tu váhu tenhle týden zaměříme pořádně. Snad nepomažu rovnou. Tašku mam sbalenou tak,že mám hromádku vedle tašky 😎 takže to jen přemístím dovnitř. 🙂 Kočár už taky došel. 🙂
@ratatooy v tahu mě nebolelo,vždycky jsem to rozchodila.
@mourinka29 držím palce!

pajka00
21. zář 2010

ahoj, tak křivka v pořádku, v pondělí jdu zase. Datum je fakt fuk...důležité,a by vše dobře dopadlo-všem🙂
brouku taky jsem myslela, že budu aspoň kousek otevřená-ale drží to jak blázen🙂 no..jakoby mi pořád bylo 20🙂 takže nakonec mi ještě budou píchat vodu a budu přenášet-už to vidím🙂)
Dnes-jak jsem tak ležela na tom monitoru a přijímali tam nějakou rodičku-sestra jí dala košili, vypisovali s ní papíry, přišel Dr., natáhl si rukavici a zašel s ní vedle.....tak se mi to všechno zase vybavilo a nevím nevím, jestli si to mimčo ještě půl roku nenechám u sebe......vůbec se mi do toho porodu nechce
😀 Spark budeš mít slůně jako já...no jsem zvědavá, kolik nám budou ty děťátka vážit🙂
ratat-v tahu mě to nebolí...jen když chvilku jdu-tak to ano....to mě bolí dokud nesednu nebo nepřestanu jít.
mourinka-nehaž flintu do žita-já jsem sice nešpinila, ale bohužel mrcha i zahnizďování vypadá stejně a test může být pozitivní později....důležité je myslet pozitivně...a i kdyby to teď nevyšlo, tak příště to vyjde🙂 držím ti palce.

ratatooy
21. zář 2010

@spark asi předběhne i broučka i pajku 😀 😀 😀 sem říkala že to bude o závod a hele radši ho přemluv no ikdyž vlastně už je to jedno už se nám všem stejně narodí děti ve znamení vah,chtěla jsem říct aby to nebylo ještě ve znamení panny ale to zítra myslím končí,to jsou totiž hrozně vzteklý děti a i lidi v dospělosti znám jich několik a všichni jsou stejní ale za to váhy jsou nejhodnější děti prej 😀 😀 😀 😀
já se dnes ještě odvážím na cvičení snad odsud ještě odejdu po svejch,si tam lehnu a už se nezvednu 😝 jak mě budou bolet záda v kříži,kdyby jste viděli jak se hrabu vždycky s postele to je procedura na deset minut 😀 manža na mě čučí jak kdyby mi bylo 80.
jinak dnes mi přišel výměr mateřské tak jsem celkem spokojená,akorát teda nevím,kdo z vás nastupoval na mateřskou koncem srpna,jestli vám přišli peníze aspoň za těch pár dní?mě totiž nic tak jestli to přidají jako do září?ale to se mi nezdá.

spark
21. zář 2010

🙂 Hele ženský a jak to je? Co kdyby mel třeba zítra 4 kg to mě nechají jít domů,nebo si mě tam nechají? 😨

spark
21. zář 2010

...a ještě máte někde nějaký dobrý odkaz na porodní plán? 😨

suzanna
21. zář 2010

holky tak letmo jsem vas precetla...tak to jsem zvedava ktery miminko predbehne justynka s tou porodni vahou... 🙂 a my ho vcera vazili a on uz ma 4850g 😀 je to peknej jedlik..

ratatooy
22. zář 2010

@spark tak to myslím už by jsi domů nešla když už by vážil tolik,když ti dr řekne že má 4kg a splete se třeba o půl kila i víc tak to už by jsi měla moc velký dítě ne?to by tě nejspíš ani nenechali rodit normálně si myslím.
na porodní plán nemám žádnej odkaz tady je nám na prd.

pajka00
22. zář 2010

Spark tak to netuším jestli by tě poslali ještě domů nebo ti chtěli vyvolat porod....
Já jsem šla na MD 31.8. takže jeden den mateřské za srpen už mám, ale zatím nic nepřišlo....ani výměr, ani peníze-takže nevím.
Porodní plán u nás v porodnici není, takže to ani nezjišťuju.
Suzy to je teda macek🙂 Je vidět, že mu pěkně prospívá a hezky přibývá..jen tak dál.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru