My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

vysocanka
2. říj 2010

Pájí a kojení ok?

drndapetka
2. říj 2010

Ahojky, omlouvám se, že Vám jsem lezu, ale jsem už úplně bezradná ☹ Jsem po prvním IVF, které dopadlo úspěšně. OPU byla 23.8. a ET 28.8. Trápí mě průběh těhotenství.....Mám na Vás otázečku

11.den po ET(8.9.) mi z krve zjistili hCG 189. 14.9. jsem byla na UTZ u svého gynekologa, kde mi povrdil těhotenství v děloze - jeden gestační váček. 24.9. jsem byla na potvrzovacím UTZ ve svém CAR - pan doktor viděl na UTZ jednu choriovou dutinku s embryonálním polem, avšak zatím bez srdeční akce, tak si mě pozval na další kontrolu. Tentýž den večer jsem ale začala krvácet tmavě hnědou (starou) krví- krvácení bylo sice jednorázové a hned ustalo ve špinění, ale i tak jsem letěla do nemocnice, tam si mě nechali.V ambulaci při příjmu viděla mudra to samé, co doktor ráno.Hospitalizace proběhla v pořádku - špinění ustalo (zašpiním jen při zavádění Utrogestanu ), hCG stoupalo, i když pomaleji ( hodnoty: 25.9. - hCG 9996, 27.9.- hCG 14 200, 30.9.- hCG 19 502).Při propuštění z nemocnice , tedy 1.10.2010 mi byl udělán UTZ, kde byl vidět gestační váček o velikosti 14mm s plodem dle CRL 5+5tt. Panu primáři se to zdálo o.k. a prý mám chodit na kontroly než se objeví srdíčko

.Mě ale zaráží stáří plodu - podle ET by bylo skoro o 2 týdny mladší 😕 Myslíte, že tento průběh těhu je normální? Může se při IVF stát, že stáří plodu nebude odpovídat výpočtu stáří dle ET? Stalo se to některé z Vás?Nebo je to špatně a srdíčko by už dávno mělo být? bolesti nemá, už nešpiním.....Může nastat potrat i bez komplikaci?

Moc Vám děkuji za názory a odpovědi 🙂

lumpajda
2. říj 2010

@drndapetka, u ET se to počítá trošku jinak, mám pocit, že tam hraje roli OPU a to by téměř souhlasilo, hlavně se nenervuj, hlaď bříško, HCG stoupá, už nešpiníš a to vše je dobré znamení. Mooooc ti držím palečky a dej vědět, jak mimi pěkně roste 😉

spark
2. říj 2010

😠 Mě taak pálí žáha! 😠

vysocanka
2. říj 2010

@drndapetka ja si taky myslim, ze pokud HCG roste, je to dobry. Kdy te ceka dalsi KO? 😉

drndapetka
2. říj 2010

Holky, díky moc za uklidnění, na další ultrazvuk jdu ve středu, pak dám vědět, jak jsem dopadla 😉

pajka00
2. říj 2010

ahoj, kojení dobrý, malá krásně saje....pije co 2 hodiny a v noci co 3, takže se i vyspím, je hrozně hodná a pořád spí-asi z té žloutenky, jsou ty děti takové víc spavé....doufám, že jí to spaní vydrží🙂
Drndapetka myslím, že je to tak jak říká lumpajda....ono to souvisí i s opu-jak jsou staré opl.vajíčka a hlavně jaké kvality..tzn. jak hodně se už rozdvojily..no říká se to jinak, ale nemůžu si vzpomenout na ten odborný výraz. Určitě je důležité, že HCG roste....a teď už jenom počkat na srdíčko....držím ti palce, aby jsi ve středu slyšela dobrou zprávu a to nejdůležitější-nestresuj se!!!Musíš věřit, že je vše ok a že se maličké vyvíjí správně...důležité, abys mu věřila hlavně ty🙂

pajka00
4. říj 2010

Holky tak kde jste všechny? snad už nerodíte 😀

ratatooy
4. říj 2010

@pajka ahoj neboj mi určitě ne,a ostatní nevím že by??? 😲 já vstávala až o půl desátý a včera dokonce v jedenáct,ještě si užívám posledních pár dnů spinkání 😉

dada074
4. říj 2010

Ahoj holky,opravdu nemám čas abych zavítala častěji.

Chci poblahopřát Suzzi tobě a Pajce k mimískům,koukám že už je snad vše v pořádku!

Do alba jsem hodila pár fotek tak jukněte,jinak na zítřek jsem si naplánovala volno jak doma tak od práce tak si vás přijdu dočíst a hlavně na pokec.
Zatím pa a zítra se ozvu!!!!

ratatooy
4. říj 2010

@dada074 ahoj to je krásný dítko,taky jsem se narodila 8.8 😉 a takovej prcek byl?

ratatooy
4. říj 2010

@spark a kde jsi ty dneska?snad už jsi nenastoupila do porodnice?ikdyž asi jdeš tento týden co?

spark
4. říj 2010

Ahoj holky.
Dnes jsem byla v porodnici na prohlídce a domluvit se. Takže mam nástup 11.a malej bude na světě asi na termín. Jsem jediná kdo má strach? 😕

broukb
4. říj 2010

ahoj kočičky..my jsme taky celý 😖 já už ani nedoufám, myslim že si prostě budu muset počkat na termín z porodky. Zítra jdu na předoperační vyšetření a ve středu domluvit termín 😒

@dada074 malej je nádhernej a je vidět, že je mu u vás dobře 🙂
@spark nejsi já už se taky začínám bát..i když víc se bojim co si počnem až nás po týdnu vyšupnou domu, to bude asi masakr 😝

ratatooy
5. říj 2010

@spark jj já se občas taky bojím a občas těším ale až budu mít těsně před tím tak se budu asi bát nejvíc,ikdyž asi není čeho jen pak to bude asi trochu záhul a hlavně po týdnu doma

ratatooy
5. říj 2010

o víkendu jsme sestavily postýlku a ve čtvrtek jdeme pro kočárek tak se těším.

spark
5. říj 2010

@ratatooy já nevim co to se mnou je. Po IVF to vlastně neni normální těhu. U mě to trvá už od března 2009,kdy bylo první IUI a nepovedlo a pak zase a nic a pak injekce a zase nic...prostě jsem nějak rozhozená, je to dlouhý. A ted když jsem ve finále,tak si to neužívam,právě naopak. 😒

ratatooy
5. říj 2010

@spark to tak máme nejspíš všechny,já mám takovej pocit jak kdybych si užívala těhu a teď šla na nějakou operaci a byl konec nějak mi taky nejde do hlavy to že už si pak doneseme domů mimi,to mi nějak mozek vypouští.asi to budou nejspíš hormony před porodem,neboj už to máš za chvíli za sebou,za týden touto dobou už si budeš chovat vaše krásný miminko. 😀

suzanna
5. říj 2010

Tak co jeste nikdo nerodi??? 🙂

ratatooy
5. říj 2010

@suzzy nééé mi až 15týho 😉

ratatooy
5. říj 2010

holky berete na cestu domů pro mimi i punčocháčky když už je tak škaredě?

broukb
5. říj 2010

@ratatooy nene já beru dupky, košilku s dl. rukávem a chlupatou kombinézku 🙂
@spark neboj obavy přejdou to je normální, že ti je ke konci úzko 😉 myslim, že se s tim rveme všechny. V jednu chvíli jsem strašně šťatsná a těšim se na ně a na druhou stranu se bojim, abych všechno zvládla.To samý mám s porodem strašně se na něj těšim, ale na druhou stranu se bojim aby bylo vše v pořádku 😖 Takže určitě nejsi jediná a určitě to z tebe spadne, hned jak budeš držet prcka v ruce.... 😵

zlucie
5. říj 2010

Hezký den 😉 .......já ani takový pidi punčocháčky nemám a mám pocit, že se ani novorozeňatům nedávají.
Máme termín za měsíc a malej pojede domů v dupačkách a ještě na to dostane takovou chlupatou teplou soupravičku, kalhoty, kabátek i takové ťapinky na nožky. Snad mu zima nebude, pěkně ho zabalíme! 🙂

pajka00
5. říj 2010

ahoj holky....jasně, že se člověk bojí....ani tak né té bolesti, ale všeho kolem a když už jsme na to tak dlouho čekaly, pak dlouhé těhotenství a najednou má být konec...je to trochu děsivé...co nás čeká🙂 Obzvlášť vy, které jdete poprvé...taky si vzpomínám, že jsem měla smíšené pocity před koncem, takže je to úplně normální. Nebojte, všechno bude v pořádku a zvládnete to.....budu vám držet moc palce🙂

ratatooy
5. říj 2010

@pajka děkujeme za podporu,jasný že to zvládnem,už jsme toho zvládli tolik,ale jsou ty pocity všelijaký no co si budeme povídat.tak já mám nachystané jen kalhoty s podšívkou a vezmem bud ten flisovej fusak nebo deku a je to.samozřejmě ještě body a tričko a mikinu a čepičku,ukavičky nějaký botky a už budeme upalovat stejně to máme domů 10min.

zazy
5. říj 2010

Ahojky děvčata,takové pocity mám i já a to mám ještě dva měsíce před sebou.Jinak já dneska byla na kontrole,takže na 90% budeme rodit císařem,asi období od 2-9 prosince,takže ne na štědrý den 🙂 .Jinak ale rosteme hezky máme skoro asi 1500g,takže aspon něco.Jinak všem Vám držím pěstičky,kdyby něco

spark
6. říj 2010

😒 Mně došla řeč. 😨

antoaneta
6. říj 2010

Ahoj holky, nebyla jsem tu, není nějak čas, jak se to blíží 😕 Ale moc na Vás všechny myslím a snažím se alespoň nakouknout jak na tom která ste.
@pajka00 Gratulujiiiiiiiii!!!!! Mám s tebe moc velkou radost! A holčička!!!!! To bylo příjemný překvapení, že? A jméno Viktorie, je moc krásné. Je jedno z dvou, mezi kterými se rozhodujeme. Pořád v tom ještě nemáme jasno. Asi to konečné rozhodnutí padne až v porodnici, nebo co 😅
Moc Vám přeji holky, ať se Vám daří, ať jste obě v pořádku a zdravé a Viktorka jen a jen roste do krásy! Je nádherná!
A co vy ostatní berušky? @spark, @ratatooy, @broukb, @vysocanka, @zlucie, koukám, že se Vám daří asi tak jako mně, co? Obavy a děsy jsou tu, střídá je radost a očekávání a řešíme co ještě nemáme, co jsme nestihly a na co ještě nesmíme zapomenout, že? Na mě to doléhá stejně jako na Vás. Já to mám ještě posílený tím, že pořád ještě opravujeme a rekonstruujeme a věci pro miminko nemám ještě ani doma. Takže nic, včetně postýlky, nachystáno nemám😢 Dětátko pořád ještě přemlouvám ať tam vydrží co nejdýl, ale bojím se, že to moc dlouho trvat už nebude. V pátek po vyšetření jsem už zašpinila a od soboty se mi chodí čím dál hůř. Mám pocit, že to miminko už mám dost nízko. Musím už dělat malé kroky, protože mě to hrozně tlačí v tříslech a kyčlích. Možná i to břicho mi přijde už níž. Jinak o večeru ani nemluvím. Spala bych a nevím jak. Tlačí to a bolí. No co Vám mám ale povídat. Řekla bych, že na tom jsme už všechny stejně. Počínaje víkendem mě taky přepadla panika. Začala jsem do sebe ládovat všechno možný na přípravu na porod a cvičit hráz, ale nevím, jak a co mi z toho bude platné. Zvlášť jestli to opravdu přijde už každým dnem. Mám alespoň takový pocit 😔 Z domu se už nehnu. Bojím se někam cestovat sama, ať už autem, nebo busem. Nepochopím, že jsem ještě v pátek byla v práci a to tam i zpět autobusem. Sama😅 Cestou na bus mě přepadl hlad, tak jsem se stavila v bistru si něco rychlého a nezdravého koupit a byla tam příliš družná obsluha a vyptávala se mě a koukali na mě skoro jako na zvířátko v zoo. Že ještě takhle sama jezdím, a že si troufnu, a tak. V té chvíli Vám řeknu holky, že na mě padl takovej děs, že je to pravda co mi říkají, a začla jsem se fakt tak bát, že jsem si na tom jídle ani nepochutnala😠
Ale ještě jsem si stihla nechat udělat nějaké těhu fotečky, dnes bych je měla mít u sebe, tak pokud na nich nebudu vypadat jako vyvržená velryba 😀, tak Vám tu nějaké dám. Strašně jsem si to ale užívala a byla z toho nadšená. Tak se moc na ně těším. Takže doufám, že se stihnu s nima pochlubit ještě dřív, než se začnu pak chlubit miminkem😅
Jinak mi si pro toho našeho drobečka půjdeme s bodíčkem, dupačkama, ponožkama, botičkama, čepičkou, rukavičkama, pak máme nachystanou chlupatou kombinézku s kapuckou, i bundičku teplou s kapuckou, a ještě teplou zavinovačku do autosedačky. Kdyby byly mrazy, tam máme i zimní fusak a deku 😀 No uvidíme, máme toho nachystáno pro jistotu víc, budem se řídit podle počasí a případně vrstvit. Teď ještě to všechno vážně nachystat 😖 To já mám totiž zatím nachystaný všechno jen v hlavě 😅
@suzan na mám z Vás moc radost. Vidím, že je vše o.k. jste štastní, krásní a rostete!!! To je moc dobře!!! Moc Vám to sluší!
@dada074 Máte moc krásného chlapečka! A už povyrostl, skříteček krásnej. Jsem moc ráda, že je u Vás vše v pořádku a jste zdraví!!! Je to nádherné miminko!
@zazy, @lumpajda holky holky, vy nás už pěkně doháníte! 😀 tak ať tak hezky rostete do kulata 😉 A užívejte si to! Utíká to rychle.....moc rychle.

vysocanka
6. říj 2010

@ratatooy ahoj holky, zdravim vsechny, sdilim stejne pocity jako vy, vcera jsem si o tom psala s Brouckem, hrozne se na miminko tesim, ale zaroven mam sileny strach nejak mi to nedochazi.
Zacinam se i bat porodu a bojim se jaka budu mama jak to budu zvladat, ale jak pise Pajka asi je to naprosto normalni.

broukb
6. říj 2010

Ahoj pusiny, já jsem dnes po poradně v porodce a nějaký posun tam je, ale ne moc velký..hráz 1cm (minule psali 2cm), kontra na monitoru žádné (minule byly 3 ) a volně prostupná na prst (minule prostupná na prst pevně, tak to zas takovej pokrok neni) Každopádně dneska tam byl jiný dr a říkal, že si myslím, že by se to do neděle mělo rozjet (dokonce do mě hmátnul a něco mi tam pošolíchal, od tý doby trochu krvácim, tak myslim, že to dělal aby to urychlil) Pokud se to nerozjede tak mám v pondělí ráno nástup na oddělení. Když budu v po aspoň na 2 prsty otevřená, tak mi prý zkusí prdnout vodu a budou čekat, jestli se to rozjede (na přirozený porod) , prý se nemusím bát, celou dobu mě budou hlídat a kdyby něco hned přistoupí k císaři. Kdyby se to ani tak nerozjelo, tak mě kuchnou a bude. tak mám radost, že už je aspoň výhled že se bude něco dít...akorát když nebudu v po.na ty 2 prsty, tak si tam taky poležim, než se pootevřu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru