My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

suzanna
12. kvě 2010

Ahojky holky,
nikde nikdo??
pajka tak o tom jsme nevedela,ze je antikoncepce pri kojeni...no ja antikoncepci nebrala nikdy tak ji nebudu brat ani potom.
Vcera jsem mluvila u nas ve vsi s jednou pani z Belgie,je taky tehu.Rikala,ze kazdy 3 tydny chodi na KO a delaji ji UTZ a i 3D holky chpete to jo? Kazde 3 tydny 3D UTZ 🙂 a vse ma zadarmo nic se tam pry neplati..tomu rikam komfortni pece 🙂

pajka00
12. kvě 2010

No já jsem antikoncepci brala po dětech....a budu v tom pokračovat🙂 Joo tak tomu se říká péče...hlavně, to že to mají zadara..Tady si musíš taky připlatit za všechno, ale je pravda, že co se týká těhotných, tak je všechno zadara...když nepočítám ten screening za 1.400,- Ani 30,- Kč při každé návštěvě jako všude se teď neplatí. Ale je super, že se tak starají 3D UTZ🙂 super.

suzanna
12. kvě 2010

Ona se 4.6. vdava a dala mi pozvanku na tzv.recepci tak kdyz pry prijedu, Belgie je od nas asi 100km tak mi pry vse ukaze ty fotky z UTZ v10tt jsem zvedava jak to bude vypadat...to se pak s tim prckem seznamujes opravdu postupne ,protoze na tom 3D musi byt fakt skvele vse videt..... 🙂 ja zase musim cekat 3 tydny na dalsi KO....a pak uz budu chodit jen po 3 tydnech taky a to bude utikat jako voda...

pajka00
12. kvě 2010

Já jdu 31.5. na ten velký UTZ-screening....takže tam to uvidím jak na dlani no a pak uvidím....K Dr. mám jít po screeningu a uvidíme, za jak dlouho mě pak zase pozve. No stažený zadek mám už teď 😎

vysocanka
12. kvě 2010

Ahoj holky, ja jsem od pondelka tak znechucena, dr se ani nenamahal potom co se stalo a prisla jsem o jedno miminko udelat mi ultrazvuk
Delal mi ho jenom kdyz jsem k nemu nastupovala jako nova pacientka a to v osmem tydnu a to jsem ani fotku nedostala :(
Takze sem nervozni jak blazen, nemeril ani fund, ani neposlouchal srdciko nic. :/
Jdu zase az za mesic do ty doby asi zešílím.

suzanna
12. kvě 2010

pajka neboj vse bude oke 😉
vys to bych snad zmenila dr to mi nejak nesedi tenhle pristup,ale proc ses nezeptala clovek musi taky trosku na ne tlacit i kdyz by to tak nemelo byt....mel by sam vse pekne vysetrit.

vysocanka
12. kvě 2010

zmenit ho nemuzu protoze jsem k nemu nastoupila at ted a podepsala jsemm registracku na půl roku :( sere me ze se clovek musi o vse doprosovat rekla bych ze by to mela bejt samozrejmost :(

pajka00
12. kvě 2010

No vys to mu určitě řekni....nemůže to tak odflinkávat....mně, když dřív nebyl UTZ, poslouchal trubkou aspoň srdíčko a dělal klasické vyšetření. On je to nějaký ze staré školy,ne?

vysocanka
12. kvě 2010

ja nevim prijde mi desne fajn az na tohle teda :( Kdybych aspon vedela ze to srdicko je ok. Fotka je mi celkem ukradena stacil by mi ten klid aspon

pajka00
12. kvě 2010

Neboj, určitě je, protože kdyby nebylo, už bys to poznala. Kdybys byla těhu před 15-cti lety, taky by se na tebe nikdo nedíval UTZ.....takže se neboj, určitě je všechno v pořádku🙂

vysocanka
12. kvě 2010

ale copak je to takovej problem kor kdyz tam ten utz je? nebo uz se treba srdicko jinak neposloucha nez pres utz? nechapu to

pajka00
12. kvě 2010

To nevím, mně doktorka prohlédne vaginálně, pak jen v rychlosti přes břicho UTZ, zkontrolovat srdíčko a hotovo....to úplně stačí. Proč to ten tvůj doktor nedělá-nevím. Nejlepší je se ho příště zeptat.

suzanna
12. kvě 2010

Me dr vaginalne uz nevysetruje jen mi zmeri tlak a udela UTZ...
vys budes si muset otevrit usta jinak to nevidm 😉

suzanna
12. kvě 2010

holky tak jsme uklizela a vytrela jsem strevo kuchyn po kolenou a td v nem mam otekle a boli jako prase ,mam v nem vodu. ☹ Tak lezim a cely den se asi ani nehnu...

vysocanka
12. kvě 2010

jaj to musi bolet. koste nebo mop to pro priste jisti !!!!!

pajka00
12. kvě 2010

Suzy....jak si velká tak.....co to máš za nápady v kleče vytírat kuchyň? Já bez mopu ani ťuk.Tak studený obkladek a lehnout.

suzanna
12. kvě 2010

jo holky manza mi kopil ten ci i sam zdime a vubec se k tomu nemusite ohybat penze to stalo tri pr.... a stejne je to na ho...
no ale uz budu hodna 🙂 tohle me poucilo...davam obklad a zavazala jsem si ho, snad to pomuze boli to fakt desne....a dnes uz jen leharo a z toh pocasi je clovek jak prejetej ....

broukb
12. kvě 2010

Vys no tak stejnej problém řešim já, protože ten můj dr. mě ještě nedělal utz ani jednou! Jen mě poslal na screning, ted jsem mu řekla že chci ještě nějakej utz mezi 1a 2 NT a tak mě objednal zas do Gennetu na příští týden a to jsem si o to musela říct..jinak se mě v poradně zeptá jak mi je a to je vše..ani srdíčka neposlouchá 🙄 a to mi ani nezkontroloval přes utz jestli mi odešel ten hematom 😠 Teď poprvé do mě sáhnul na čípek..jinak nic.Ještěže já mám doma to poslouchátko, takže je každej den sjedu jestli bušej a jsem v klidu..to bylo fakt dobře investovanejch 1600,- 😉
Jinak já teda dneska krvičku na tripl (Pájko měla si pravdu jen jednu zkumavku) a pak zubař 😀 pohodička už 3 roky bez kazu...ale říkal ať pro jistotu zajdu ještě jednou, že prý se to v těhu rychle mění.
Jo a prďolkům jsem koupila takové velké plyšové kytičky s melodií (na autosedačku, nebo kočárek) a rozhodla jsem se, že jim to budu pouštět už od teďka aby si zvykli a pak je to uklidňovalo...no musela jsem jim něco koupit, když dneska trpěli se mnou 😀
Teď mám jít na jednu oslavu narozenin a vůbec se mi tam nechce 😔

vysocanka
12. kvě 2010

Broučku ten ultrazvuk mi zitra taky dojde postou. Tak aspon snad tak se trochu uklidnim. Ale broucku neprijde mi takovyhle postoj normalni kor u tebe kdyz cekas dvojcatka a u me teda taky ne kdyz jsem o jedno prisla snad by ta pece mohla bejt diky tomu lepsi. To poslouchátko budu mít jako ty.. 🙂

dada074
13. kvě 2010

Dobré ranko přeji všem,

když to tu čtu tak si říkám kam to docházíte,když si o uz musíte říkat sama,to je opravdu děs!!!Docela mě to překvapuje,mě dělají uz pravidelně každou návštěvu poradny,to je jednou za měsíc,změří TK,zváží,udělá prohlídku čípku,změří pupík a poslechne si srdíčko a mě to přijde naprosto správné.Také bych se asi ozvala kdyby se mnou nic nedělal.Člověk se chce ubezpečit a potvrdit si,že je miminko v pořádku,no ne? 😀

Suzi a ty také při svém věku 😀 nemáš rozum,když víš,že to koleno zlobí!!!Ne že bych já vytírala jinak,zakleknu a jedu,ten ždímací mám doma také a vytahla jsem ho jen jednou a nakonec jsem se dohodla sama se sebou,že nejlépe to udělám na všech čtyřech 😉 Ale když tě to koleno bolí tak co hloupneš!!!!!!!! 😀

pajka00
13. kvě 2010

dobré ráno🙂 No mně taky samozřejmě pokaždé zkontrolují moč, TK, váha,čípek,UTZ...ale je divné,že jim srdíčko nezkontrolují aspoň nějak....když už je jim zatěžko udělat v rychlovce UTZ. Já teda nemám klasický mop ždímací, ale takový obdélník, kdy musím vyždímat obdélník hadru v ruce,nasadit a jedu....no a rohy dělám taky samozřejmě v kleku...ale jen zlehka🙂
U nás opět prší....suzy jak u vás?

vysocanka
13. kvě 2010

Pajka tak taky hlasim stav pocasi 🙂 Je hnusne, ale zatim neleje. Ale je to hnus fialovej i tak 🙂

pecicka
13. kvě 2010

ahoj berušky, přeji krásný den z upršeného a zamračeného Olomouce ☹

suzanna
13. kvě 2010

Ahoj holky ja Vas vsechny zdravim take z uprseneho Holandska 😒
Tak moje koleno, stav: cele kompletne modre ,ale uz mene otekle....no ja uz ani ty rohy v tom kleku vytirat nebudu 😅 Celou noc jsem skoro nespala bolesti.Manza zustal doma 🙂 tak aspon neco pozitivniho.

spark
13. kvě 2010

Ahoj všem maminám.
Jsem tady nová a chtela bych se přidat. Čekáme prvního vytouženého potomka z IVF v říjnu. bude to klučina a jméno zatím nevíme. Chtěli jsme Mikuláše,ale ať jsme to řekli komukoliv tak hned Mikuláš ztratil plášť"" 😠 jako malé děti--takže rozmýšlíme nad novým jménem. Jinak jsem samozřejmě na rizikovém a já se tááák nudim! Jenom jim a spim a sedim na compu...no nebýt těhotná tak se nenávidim))) 🙂

vysocanka
13. kvě 2010

Ahojky Spark, odkud jsi? ja se totiz taky desne nudím 🙂 v kolikate tydnu ti rekli pohlavi???

spark
13. kvě 2010

🙂 Ahoj vysocanko.. jsem z Plzenska a pohlaví nám řekli když jsme šli na povinnou genetiku v 17.týdnu.Ty už bys taky mela vědět,ne? 😕

vysocanka
13. kvě 2010

kdybych mela doktora co mi dela utz tak mozna jo. Ale to je trochu problem. Ja jdu na ten screening 16/6 tak se obavam ze asi az tam

pajka00
13. kvě 2010

Ahoj spark...vítej mezi náma🙂 Tobě dělali genetiku v 17.týdnu?No...to asi nedělají každému ne? Nebo myslíš tripl testy + UTZ ...kdy krev berou v 16.týdnu cca a pak podrobný screening + ta krev ve 20.týdnu? Holky, já se fakt nenudím🙂 Chodím do práce, takže zábavy mám dost🙂)

spark
13. kvě 2010

Díky za přivítání. No protože jsem starší kus,35 let,tak jsem byla na odběru plodové vody a dělali mi tam uplně mravenčí ultrazvuk,ale že to je kluk viděl hned. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru