My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

pajka00
14. srp 2010

ahoj holky...tak jak suzy?že by už?vidíš, jak tě svorně všechny posíláme rodit, abys to už měl za sebou?Já ještě 2 měsíce a mám taky drobka u sebe🙂)letí to hrozně.
Tady je zas takový hic, že sotva lapám po dechu....už se těším,a ž se ochladí.

spark
15. srp 2010

Ahoj všem!

@pajka00 ještě dva měsíce..začínám se bát)) 🤐

suzanna
15. srp 2010

Ahoj holky,tak ja mam zitra termin a proste nic vcera sexik,tepla vana,dlouha prochazka, uklid celeho domu,vyluxovala jsem s manzou auto a ten malej se me proste drzi jako kliste 🙂 zitra KO u dr. Tak jsem zvedava co nevrhne,doufam,ze me aspon do stredy da cas.Jinak tady prsi ,takze je to docela na prd nalada pod psa.Vsem preji prijemne stravenou nedeli. 😉

pecicka
15. srp 2010

ahoj suzzi, víš jak to je, on ví, kde je mu nejlíp 🙂 nemysli na o, ono to musí přijít a věř, že to bude v tu nejméně vhodnou dobu, když to vůbec nebudeš čekat......myslím na tebe a držím všechno co mám 🙂
jinak zdravím i všechny ostatní kočenky 🙂
paji-já si pamatuji, jak jsi testovala, to není ani prabda, že jdeš za 2měsíce rodit, je to šílené, jak to všechno letí

pajka00
15. srp 2010

Jéé suzy ty jsi ještě celá? 😀 ale neboj.... jak víme, napořád ho tam mít nebudeš....a už je to otázka jen dnů-hodin, než porodíš...takže si to ještě užij...uvidíš, že ti budou ty kopance chybět.) Já jsem přenášela obě děti 8 dní a musela jít na vyvolání...i když u čtvrtého dítěte je to zajímavé, že se mu tam tak líbí....však on pozná, kdy na svět...v každém případě na tebe myslím!!🙂
Peci....však tobě to taky utíká...už jsi v 15.týdnu...to taky není třídenní těhotenství...za chvilku budeš tam kde já...je fakt, že ten čas hrozně letí..neskutečně.
U nás pěkně nad ránem bouřilo a konečně se ochladilo-tak snad to bude dnes dobrý....dcera odjíždí na soustředění na týden a jedou na kolech..tak jim snad nebude odpol.pršet.
Tak kočenky, pěknou neděli a já už jen 3x do práce a odpočívám🙂)

suzanna
15. srp 2010

Holky moje je to desna otrava...ale je fakt,ze ted uz to tenhle tyden byt musi tak musim vydrzet.Zitra pisnu jak jsme dopadli u dr. 😉
pajka ja vim,ze se tesis az budes konecne doma 🙂

pecicka
15. srp 2010

suzzi-ty jsi holka šikovná a všechno zvládneš, neboj, za týden už budeš hýčkat Justýnka v náručí 🙂 už se moc těším, až mi pošleš fotečku a místo bříška budeč chovat mimi v náručí🙂 držím moc palečky a stále na tebe myslím, jsi můj vzor🙂

pecicka
15. srp 2010

ty a pajka 🙂

zazy
15. srp 2010

Suzi i já ti držím pěstičky a at ti všechno dobře dopadne

suzanna
15. srp 2010

@pecicka moooc diky 🙂
@zazy taky moc dekuju 🙂
Vsak ja vam sem napisu az pojedu do porodnice,aby jste na me mohli myslet 😀

vysocanka
15. srp 2010

@pecicka Pecicko jak se citis ty? casto na tebe myslim akorat to nejak nestiham vsechno cist.

dada074
16. srp 2010

Krásné dobré ranko,

Suzi koukám,že jsi pořád celá,malému se nechce viď?

Já vím,že se hlásím po delší době,ale byli jsme si s manželem proto naše potěšení v porodnici!!!!!A jelikož se Lukášek narodil s malou porodní vahou skončili jsme tam o něco déle.Jinak narodil se přesně na termín to je 8.8.2010 v 11:11 a vážil pouhých 2380g měřil 48cm,no šílený když jsem ho viděla byl to šok,ale po týdnu máme 2580g pijeme jak dán tak to vše brzičko doženeme.
Všechny zdravím,nemám moc času dočítat,ale opravdu všem ze srdce přeje jen samé dobré zprávy v těhotensttví i u porodu.

pecicka
16. srp 2010

dobré ranko všem 🙂
dadi-velkááááááááááááááááá gratulace, je to užasné, tak at jste oba zdraví a hodně štěstí 🙂
suzzi-myslím na tebe
paji-tak už se ti to krátí a hurá odpočívat
vysočanko-děkuji, i já na tebe myslím, dlouho jsi tady nebyla, tak doufám, že jste v pohodě 🙂
jinak zdravím všechny těhulky a jejich zlatíčka 🙂

pajka00
16. srp 2010

Ahoj holky,
Dada...no mám husí kůži, že už to máš za sebou...hlavně, že je malošek v pořádku, však on to za chviličku dožene. Důležité, že jste oba zdraví a porod jste zvládli🙂 Tak pěkně pijte a rosťte a šupni nám sem při chvilce fotečku🙂
Suzy jak ty se cítíš?
Peci za chvilku už budeš rodit taky🙂 Napřed teda suzy,já a pak ty..mezitím další holky samozřejmě🙂)

pecicka
16. srp 2010

paji-to teda jo, suzzi to bude mít každou chvilku, ty říjen, pak vánoce a je to 🙂 pak už jsem na řadě já 🙂
už se těšíš, že budeš doma?

ratatooy
16. srp 2010

ahoj holky.
@dada gratulujeme k miminku,jste šikuly,a ta váha to hned doženete,zas tak málo to není.
@suzy a co ty,byla jsi dneska na kontrole?nenechali si tě tam už?

pecicka
16. srp 2010

suzzi-jsem moc zvědavá, jak jsi dneska dopadla u Dr? Držím palečky 🙂

pecicka
16. srp 2010

ratatoy-ahojky, vidím, že máme stejné myšlenky 😀

zazy
16. srp 2010

Ahojky děvčata,i já samozřejmě gratuluji k miminku Dady,za chvíli to už bude pořádný kus chlapa
Kdoví jak je na tom Suzi??Jinak Vás ostatní taky zdravím

vysocanka
16. srp 2010

AHOJ HOLKY, PO DELSI ODMLCE SE OPET HLASIM
DNESKA SEM 29+3TT BYLA SEM V PORADNE S TIM ZE MI UZ ASI UDELA UTZ KONECNE ZASE PO 10TYDNECH A ANI PRD AZ PREJ ZA 14DNI. PO DOTAZANI MI LASKAVE SDELIL ASPON TO ZE JE MALY HLAVICKOU DOLU. ALE JINAK NIC. NO TAK SI JESTE POCKAM. JINAK FUNIK JAK MEDVED, TO NASE DITKO MI DAVA DOCELA DOST ZABRAT. ZUZIKU UZ ABY TO BYLO DRZIM PALČÁKY.. PÁJA

suzanna
16. srp 2010

Ahojky holciny 🙂

@dada074 velikanska gratulace 😵 😵 😵 a neboj on to maly za chvilku pekne dozene,kdyz pises,ze dobre pije tak je to parada a za chvili z nej bude peknej buclicek 😉 das nam do albumu fotku? Aby jsme se mohli podivat na krasnyho chlapecka 🙂
Tak a ja jsem na tom tak ze: zitra v pul osme rano nastupuji na porodnice a budou mi to vyvolavat.Tolik bych si prala,aby to na me prislo samo,ale co se da delat malej uz ma pry malo plodove vody,takze se nic jineho delat neda.
Tak na me myslete at to netrva moooc dlouhooo. 🙂

pajka00
16. srp 2010

Suzy to nevadí, mně vyvolávali taky druhý porod....a je to skoro fuk....akorát holt člověk stráví v porodnici víc času, než by si ten začátek "užil" doma..V každém případě na tebe budu moc myslet a držet palce, ale vzhledem k tomu, že jsi "stará" porodnička, tak to bude na to šup....já vím, že budeš mít nahnáno úplně stejně jako při prvním,druhém,třetím....já úplně stejně.....každý porod je jiný, ale neboj-jsme s tebou🙂 A ty už budeš doma hezky zahojená, když my teprve budeme hekat🙂 Takže, kdybysme si nenapsaly-tak tfuj tfuj tfuj a až budeš schopná, tak nám dej vědět, jak to proběhlo🙂

pecicka
16. srp 2010

suzzi-všechno zvládneš, jak píše Pajka, jsme stále s tebou....jinak se neboj, mě vyvolávali 3porod, a v 15hod my začali bolesti a malej byl 16.10hod na světě, byl to fofr, těžko říct, co je lepší🙂hlavně at všechno dobře dopadne, zbytek člověk vydrží za cenu toho uzlíčku, co mu pak dají......tak hodně štěstí a dej určitě cědět, jak to bude možné 🙂

vysocanka
16. srp 2010

@dada074 moc moc gratuluju a hodne zdravicka Lukáškovi a mamince také 🙂
PS: Lukášek je krásné jméno. těsim se na fota 🙂

suzanna
16. srp 2010

Holky diky moc za podporu. Dr.taky rikala,ze kdyz je to 4 ze by to mohlo jit rychle...vsak ja vam sem pak ty zazitky napsiu,kdyz vse dobre dopadne tak jsem ve stredu nebo ctvrtek doma....
ten mi dava kluk jeden 😀 za to me bude milovat 😀 Stazenou mam z toho nejen prdku ,to jiste chapete,clovek vi co ho ceka...no ale ten uzlicek stoji opravdu za to,a to me inspiruje...manza se ptal co ma delat a co ne, tak ja mu rikam MLCET 😀
Tak ja jdu jeste uklidit,uvarit a neco upect,aby mi tady ostatni clenove neumreli hlady az tady nebudu...postylku uz jsme si taky povlikla a je to radost se na to divat 😵
Ja dam co nejdriv vedet zatim paaaa. 😉

antoaneta
16. srp 2010

Ahoj holky!
@pecicka, ty jo, to vážně tak letí, není možný, že už si 15 týden. Ty jo, já mám co říkat, mankote, dyť já už su 30tej 😕 kde je ten 25, 26, a ten zbytek??? 😅 Hlavně že všechno probíhá dobře........
@suzanna držím moc palečky a zítra na tebe budu moc myslet!!! Co zítra, ještě dnes! Třeba si to Justýnek rozmyslí a ještě dnes tě překvapí!!! Moc bych ti to přála......aby se mu zachtělo na svět samotnému.
@vysocanka ten tvůj doktor mě fakt štve. Měla si od něj opravdu odejít. Mě ten můj prohlíží pokaždé, po dvakrát zpětně mi dělal ultrazvuk i spodem, aby zkontroloval i stav čípku. A ikdyž jsem miminko předminule měla hlavičkou dolů, tak řekl že to nic neznamená, protože pořád se může miminko otočit a plavat si. A to se i při minulým potvrdilo, protože mimuško bylo napříč. A řekl ti alespoň váhu? Nebo délku? A za jak dlouho jdeš příště? Už tě zve taky častějc? Ty jo, teď jsem si uvědomila, dyť ty už si ve 30tým týdnu a to se přece ultrazvuk dělá, ne? Nebo teda příště? Nebo tě bude na něj někam posílat?
Jo a už máš všechno? Já teda začínám trošku finišovat, většinu toho zbytku co mi chybí, bych si chtěla objednat tento týden, a pak jen drobnůstky dokupovat. A co tašku do porodnice už máš nachystanou? Já ještě ne, ale všude píšou, že už bych ji nachystanou měla mít 😕 tak nevím.......
Co holky? Od kdy tu tašku do porodnice?
@pajka00 tak už to máš za pár, a koukám pracante že se těšíš! 😀 sice jsem tě tipovala na většího workoholika, ale chápu. I já, jak sem čím dál víc nešikovná, negramotná a ufuněná, tak to na mě jde. Přece jenom doma je doma a to hovění si v pelíšku, nebo na vlastní židli, je lepší, než v sebelepším kanclu a kolektivu. A Paji, ty jako zkušená rodička a zdatná v těch financích. Ta mateřská je celou dobu stejná, že? A nevíš kolik je to procent? A počítá se to ze základu, co máš ve smlouvě, nebo z průměrného platu? Ať vím, co mě čeká 😅
Uvidím, co mi řekne doktor v pátek, to jdu opět do poradny, co jak zdravotní stav, a na kdy mně to teda ofic vychází, ale pokud to nebude jinak, tak do konce srpna bych vydržet asi ještě chtěla. O no stejně jestli jsem si to počítala správně, tak ten nástup, už na tu 8týdenní mateřskou mi stejně vychází až od 6 září.
@ratatooy a co ty holka? Jak tobě se vede? A co dietka? Vyloženě něco nejíš, nebo to spočívá jen v menších a pravidelných dávkách? A ty už máš tašku do porodnice nachystanou?
@spark toto letí, co? To je děs! Na mě teda kolikrát i ten strach dojde už teď. Minulý týden jsem měla nějaké bolení v břiše, křeče, do toho bolesti zad, že sem nevěděla jestli to už není nějaká předzvěst. Nakonec se z toho ukázaly asi jen nějaké střevní potíže. Ale měla jsem ti už trochu nahnáno. Ale šílený, jak to utíká. Není ani možný, že to těhotenství trvá 9 měsíců.........už se pomalu k tomu finále blížíme 😅 Jo koukala jsem ti na tu fotečku do albíčka a nádhera!!! Neuvěřitelná podoba 😀 ten Váš taťka musím být už pyšnej teď!!
😉 Zlucie: koukám, že si to už v práci zabalila. Takže si užíváš odpočinku, bříška a manžílka 😀 A jak s výbavou? Už máš teda všechno? I na příchod miminka máte všechno doma připravený? My teda ještě ne 😕 Tak snad nás to nějak nezaskočí 😅 nerada bych, ne ani tak, že to ještě nemáme, ale hlavně kvůli mimuškovi. A jak rostete? Už máš pořádnej břich? 😀
Jo jinak ten kojící polštář si určitě nějakej pořiď. Úúúúžasnej vynález. Mám pocit, že co ho mám, tak určitě jsem se alespoň trochu vyspala. A supr úleva jen tak na hovění. A pak na to kojení, si myslím, že to taky bude dobrý. Teď ještě abychom kojily, že? 😅 A jak psala spark. V Kauflandu jsem ho viděla jen za 300 stovky, je vyplněnej dutým vláknem, takže nijak nešustí, a dá se převlíkat a prát. Jinak levný mají celkem i v Růžovým panterovi, nebo v Čáryfukovi. I do 500. Tam mají i s těma polystyrenovýma kuličkama.

antoaneta
16. srp 2010

@dada074 A na tebe holka milá jsem úplně zapomněla, než Vás taky dočtu 😀 ale tebe, to nejlepší jsem si nechávala na konec a málem bych ti už ani nenapsala! 😅 GRATULUJU!!!!!! Moc moc moc! Já ti měla takového tucha, že jestli jako uuuuuž, že si tu nebyla a vono fakt!!! UUUUŽŽŽ! 😀 😀 Tak maminko, ať jste oba zdraví a všechno je v pořádku, věřím, že jo!
Je zvláštní že se Lukašek narodil s tak nízkou porodní váhou, ale já myslím, že to nevadí a nic to neznamená, přece jenom se narodil v termínu, tak jak má, dokonce přesně na chlup. Proto si myslím, že miminko bylo krásně upečené a celé hotové. Takže váha neváha, to nevadí. A zvlášť když píšeš že tak krásně papá, tak to není co už řešit. Předpokládám, že kojíš. Což je super! A to datum i čas jsou úžasné! Skoro jako na objednávku 😀
A co ty maminko? Všechno v pořádku? Žádný velký bolístky? Porod a všechno po něm v pořádku? Pak jak budeš mít chvilku zase napiš, co a jak! Jsem jedno velké oko!! 😀

pajka00
16. srp 2010

Antoanet ty toho vždycky tolik napíšeš najednou🙂)) No letí nám to všem ty týdny...naskakují jeden po druhém🙂
Mateřská se počítá z vyměřovacího základu za poslední rok...tzn.kolik sis vydělala hrubého za rok a z toho 70%..a je pořád stejná až do rodičovského příspěvku-tam se to bohužel snižuje🙂 Já jsem sice mzdová, ale jelikož tu mám jen chlapy a já jsem první případ, tak se učím sama na sobě-ještě to nemám vychytané🙂 Papír na mateřskou jsem už od Dr.dostala...tak to bude moje nástupkyně muset vyplnit a poslat. Jelikož ta mzdy taky moc nedělávala.....tak ji učím co umím....no je to fakt veselé🙂 Program to spočítá....takže se snad nemám čeho obávat.

broukb
16. srp 2010

Ahoj holky,
a dnes tedy hlavně Dada...mooooooc moooc mooooc gratuluju k Lukáškovi 😵 😵 bude určitě výjímečný s tak krásným datem a hodinou narození 😀 A s váhou si hlavu nelam, však on to rychle dožene......tak tedy máme 1. OFICIÁLNÍ MIMINKO v téhle diskuzi 😵
Suzi na tebe pořád myslím a věřím, že vše proběhne rychle a pohodově 😉 drž se a mysli na to, jak bude krásné, že už budete brzy celá rodinka doma 😵
Pájko nevím jestli tě s Tulánkem nepředběhneme s těma dvojčátkama 😀 😀 ale dobře tedy ....zatím si 3. v pořadí.
Antoanet já osobně si myslím, že tašku do porodnice mít ještě nemusíš..myslim, že u jednoho miminka tak cca od 34. týdne..jestli ale chceš mít klídek tak to udělej jako já ..vše jsem si sepsala na papír, včetně drobností co budu potřebovat a v případě nutnosti to jen naházím a jedu 😀 v případě rychlé nutnosti mi podle toho zabalí i manža 😉

Jinak já zatim pořád peru a žehlím, ale už se blížím do finiše. Na utz jdeme teď ve středu na měření průtoku pupečníku, velikost a váhy miminek atd...nějakej podrobnější prý (dělá se mezi 30-32. týdnem tak proto jde Vys asi až za 14 dní) hned potom do poradny a tentokráte už naposledy.Na 2.září už jsme objednaný do porodky 😉 Jsem strašně vědavá, kolik pupínci váží 🙂 My už teď musíme hodně odpočívat aby tam vydrželi co nejdéle..od teď prý už můžeme rodit kdykoli, tak doufám, že aspoň chvilku ještě vydrží....

Mějte se všichni krásně, my se zase ozveme....

ratatooy
16. srp 2010

@suzy tak ti taky držíme palečky ať to máte rychle za sebou?a moc tě netrápí.
holky tady je slejvák jak blázen
@antoanetka dietka dobrý už jsem si zvykla musím jíst po 3 hodinách a nesmím žádný rychlý cukry,jinak tašku do porodnice už mám skoro nachystanou,dělala jsem to tak že jsem napsala seznam a jak jsem něco koupila tak jsem to tam hned šupla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru