My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

zazy
12. led 2011

Ahojky děvčata,tak jak se všechny máte.My dobře akorát nás dost trápí prdíky.Chtěla jsem se Vás zeptat na názor,zda používat či ne rektální trubičku??

pajka00
13. led 2011

@zazy ahoj, já jsem u syna trubičku používala, dost mu pomohla a párkrát za den mu určitě neublíží. Jakmile ho přestaly trápit, už ji nepotřeboval a nezvykl si na ni. U dcery jsem ji teď zkušela a vůbec nepomohla..takže je to asi individuální. Pokud mu pomáhá, proč ji nepoužít. Nás už prdy naštěstí netrápí, vůbec nebrečí a stačí jí k tomu už ´její síly, aby je vytlačila...taky lehává na bříšku a snažím se jí občas otáčet-aby viděla-jak to funguje a naučila se sama z břicha na záda🙂

@ratatooy To je ale silák, že tu mouku odtlačil...holt si umí kluk poradit, akorát teď ke své škodě. No nedá se nic dělat, budete to muset natrénovat jinak. Určitě to bude brzo v pořádku🙂

spark
13. led 2011

@zazy Ahoj. Já dávám kapky,ale v uterý jsme koupili trubičku a myslím že se mu krásně ulevilo,sice me to trošku mučí,ale pomáhá mu to! 🙂

ratatooy
13. led 2011

@zazy určitě ji použij ale musíš ji tam zasunout aspoň 5cm aby to pomohlo,někdy to trvá dlouho ale neboj se že by si an to zvykl stejně jsme ji používali dva měsíce a už není potřeba a to jsme ji musela používat na každý kakání protože bez toho mu to nešlo protože měl zácpu.
@spark tak šimon jak dostane trubičku tak v tu ranu je klid asi se mu to líbí 😉
@pajka no jo kdyby jste viděli jak se sune to se musím smát leží na zádech vždycky hodí hlavu do leva do prava přitom nadzvedne záda pak nohy a tak se sune do strany.

ratatooy
13. led 2011

holky vy tady ještě všichni kojíte?přemýšlím s čím začneme s příkrmem?jestli mrkev nebo bramboru a jestli domácí nebo skleničku?

spark
13. led 2011

Já ještě kojím.

pajka00
13. led 2011

Taky jenom kojím. Nevím čím pak budem začínat, ale je to určitě na netu-co je vhodné...tuším mrkvička🙂 Už se těším,a ž dostane na noc flašu s nějakou kaší a bude spát...ted se budí co 2 hodiny pořád....hrozný hladovec.

suzanna
14. led 2011

ahoj holky 🙂
My uz prikrmy mame...zacinali jsme ovocem jablkem a bananen a ted malej zboznuje hruskovou presnidavku a vecer mu davam ryzovou kasi no ale ve 23 hod.musi mit jeste mliko,je to hladovec...taky porad kojim.... 🙂 chci to vydrzet tak do cervna..jeste jsme nemela MS od porodu .

ratatooy
14. led 2011

@pajka tak to šimon už vydrží čím dál častěji i 6hodin spát,najíse v 10 a pak až někdy v 5 ráno ale to je fakt sem tam,ale už se to učí vydržet.
mi začnem za měsíc asi s mrkví nebo nějakou skleničku od hipp

pajka00
14. led 2011

@ratatooy Jéžiš ty se máš....malá vydrží poprvé 3 a pak co 2 hoďky..je to otrava, ale měla jsem to tak i u předchozích dětí...Musím ještě vydržet a od půl roku už začnu dávat na noc něco vydatnějšího.

@suzanna Noo tak ty se taky máš🙂)) Já menstruuju už pravidelně..je to k vzteku, protože po předchozím porodu, jsem začala až po 10 měsících,prostě až jsem přestala kojit a teď okamžitě po 6-tinedělí......
Holky já vám oběma závidím🙂)))

vysocanka
14. led 2011

@pajka00 jaka je momentalne vase vaha a mira?

vysocanka
14. led 2011

@ratatooy ja jsem zastance udelat to sama, do tech sklenicek se s prominutim s..ou samy éčka....

suzanna
14. led 2011

@vysocanka Ja kupuju ty OTRIVIT ,ale davam mu je zridka spis mu naskrabu na lzicku banan a jablko rozmixuju a zamicham mu to,ale toho jablka mu tam davam min pac po tom dela kysely ksichty 😀 s mrkvi atd..chci zacit az za mesic...dr. rikala,ze by to na nej bylo moc.
@pajka00 no jsem taky rada,ze ms jeste nemam..jen abych po porodu nesla rovnou do prechodu 😀

@ratatooy simon je sikulka 🙂

vysocanka
14. led 2011

@suzanna ja bych ty sklenicky brala jako takovy narazovy nouzovky ale jinak asi radeji nee...

spark
15. led 2011

Ahoj ženský.
Tak jsem trošku zklamaná. Včera jsme byli na prohlídce a malej mi zhubl,má 4,600 tak musíme dávat příkrm a v pondělí znovu na váhu. A to jsem ho ted poslední týden kojila a i každé dvě hodky,jak si řekl.Taky jsem dostala MS,tak nevím jestli mu to mlíčko nechutná nebo co. Mam pocit,že jsem to kojení nezvládla ☹

pajka00
15. led 2011

@spark Bohužel, MS neovlivníš.Já jsem při prvním dostala MS, když měl malý 2,5měsíce a mléko přestal chtít-prostě úplně se odvracel a nejedl, zelená stolice-tak dostal nutrilon a bylo vyřešeno.Druhé jsem kojila plně 6 měsíců a MS přišla až v 10 měsících a třetí hned po 6tinedělí- a plně kojím...takže jak vidíš, každé jinak a neporučíš tomu.Nic si z toho nedělej, buď ráda, že jsi kojila aspoň ty 3 měsíce. Dávej příkrm, ale ještě koj, ono se to třeba ještě rozběhne...říkají, že kolem 3 měsíce může být takové období, kdy je to mléko slabé.

@vysocanka Malá má 6,40 a měří tak 64cm, ale to jsem ji měřila sama...prostě škraně přes celý obličej a na stehnách závalce jak malý sumo🙂

ratatooy
15. led 2011

@spark jen 4,6kg??uááá mi máme 7,5kg

suzanna
15. led 2011

holky nam je 5 mesicu a vazime 8 100g a kolik meri se dozvim v patek ,protoze jdeme k dr....no pajka presne taky mame maly sumu 😀
@spark jo pisoum,ze kdyz ma zena ms tak ze jim mlicko moc nechutna tak zkus behem ms ty prikrmy no neda se nic delat,vim,ze to nastve,clovek se snazi ,aby meli to materske mleko....

vysocanka
15. led 2011

Holky lepsi pekni baculinci nez malinkaty nemohouci miminka ne? my jsme taky velici, jak kdyby nam bylo pul roku. 68cm a 7300g. Jsem zvedava co nam na to povi doktorka ve ct 🙂

Spark prosim nestresuj se zatim, nema ten rustovy spur, nevzdavej to treba to bude ok!!! Stres je na to nejhorsi zkus ty homeopatika na podporu kojenicka.
Drzim ti moc palecky..

suzanna
15. led 2011

@vysocanka me dr rikala,ze uz od 3 mesice tak moc nepribiraji,takze myslim,ze je to v poho 😉

vysocanka
15. led 2011

@suzanna jj kez by protoze moje zada silne trpi🙂

ratatooy
16. led 2011

holky do kolika kilo máte autosedačku?mi do 10kg a co pak vždyť to bude mít zachvilu a do čeho ho dám pak? 😕

ratatooy
16. led 2011

zase mi smazali fotku,kurńa člověk aby sem furt dával jiný 😀

spark
16. led 2011

Díky za podporu. V pondělí napíšu,na čem se s mudr. domluvíme. 😒

suzanna
16. led 2011

@vysocanka a nemas ten nosici satek?? Ja ho mam a Justynkovi se tam desne libi a udelam si tak sposta veci..a on pri tom i usne 🙂
@ratatooy my mame do 15 kg takze si myslim,ze ji tak do roka pouzijeme,pak koupime tu co uz v ni sedi a ne pololezi....ty jsou myslim do 25 kg.Aspoon nam to tak poradila dr.protoze jsme se na to ptali kvuli cestovani a ona rikala,ze az bude stabilne sedet tak poridit dobrou autosedacku do 25 kg.

suzanna
16. led 2011

@spark urcite to bude dpbre...drzim palecky 😉

ratatooy
16. led 2011

@suzanna to jo až bude sedět tak je to ok to koupíme jinou ale viděla jsem autosedačku i od 0-18kg že se to nějak naklápí aby to bylo na ležení i sedění ale asi to nemá cenu pak bych zas kupovala další

pecicka
17. led 2011

zdravím všechny maminy a jejich sluníčka🙂
jen jsem koukla, jestli jste všechny v pořádku a mám radost, že ano
jinak já už chodím do porodnice, jdu zase ted ve středu, tak jsem zvědavá, čím víc se to blíží, tím mám větší strach a respekt ☹ tak nevím, jestli je lepší vědět, do čeho člověk jde a nebo být neznalá a nevědět. závidím vám, že už máte ty prcky u sebe, já si ještě musím odbýt ten porod, bojím,bojím..... ☹

pecicka
17. led 2011

holky, mám na vas dotaz, koupete mimina ve vaničce a nebo jste některá zkoušela ten kbelík? 😒

pajka00
17. led 2011

@pecicka Ahoj, nebeoj se, všechno dobře dopadne....jsi "stará"rodička, tak už bohužel víš, do čeho jdeš,že?)) Ale ony ty třetí děti jsou za odměnu-i porod, takže se neboj....taky jsem to měla za chviličku všechno🙂..nooo..ale je to porod no.
Já mám vaničku-od švagrové po dětech, ale říkají, že ten kbelík je super. Pokud bych musela něco koupit, asi kbelík, ale protože mám tu vanku, tak jsem to neřešila...Je to přce jen na chvilku-kbelík asi jen pro novorozence, protože tam semoc dlouho nevleze. Malá už teď má vaničku akorát...kope do plastu, tak ještě chvilku a už půjde do velké.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru