My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

spark
8. lis 2010

@pecicka Na doporučení od Suzan! Persil Sensitive 🙂

pecicka
8. lis 2010

@spark zlatá děkuji a zkušnost? asi dobrá,že🙂já už si právě říkám, že bych asi mohla začít něco dělat, když budou příští měsíc ty vánoce, tak toho asi moc nestihnu, tak že bych pohla zadkem 🙂 nebo jak dlouho před jste začínali připravovat výbavičku?

pajka00
8. lis 2010

ahoj holky, tak Broučku, vůbec si nedělej výčitky, já trajdám po návštěvách a návštěvy k nám normálně, do teska chodíme už dávno....jinak by jsme umřeli hlady....tatínek je pořád v práci, takže na vystřídání není ani čas.
Peci, já jsem si pomalu chystala výbavu asi od 7 měsíce...ale spíš mi kámoška dovezla 3 krabice a já je jen vyprala🙂 Samozřejmě, je lepší to mít trochu dopředu, protože nikde není psané, že vydržíš až do 40 týdne a aspoň budeš v klidu.

rebinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spark
8. lis 2010

@pecicka S tím Persilem jsem moc spokojená a výbavičku jsem začala připravovat průběžně,ale velké praní bylo až v 9. měsíci. 🙂

zazy
8. lis 2010

No máte krásné dětičky všechny holky.
No mě chtě nechtě nakonec včera sklátila taky chřipka,ještě,že ted a ne těsně před porodem.Ale už se těším,ještě měsíc a budeme mít princeznu taky u sebe

ratatooy
8. lis 2010

@spark tak mi nemáme sab simplex ale lefax to je asi něco na stejno a dávám to skoro do každýho jídla a asi to taky pomáhá ale chce to vyzkoušet protože na každý dítě zabírá něco jiného,ty probio.kapky nejsou na predpis bohužel je to u nás tak drahý ale můžu zaklepat že když začne řvat tak to jen tak na 5minut a je klid,ještě jsem mu dala od hipu fenyklový čaj jmenuje se pro dobré bříško.
@broukb mi taky chodíme normálně do obchoďáku a tak sice ne často ale nedržíme se doma,jsem ráda když jdeme ven a malej chrní v kočáře.holky taky vám dětičky u spaní vydávají tak příšerný zvuky?malej spí a jak se začne protahovat tak chrochtá,píská,hučí,funí no on spí ale já u toho moc spát nemůžu.
jé to se mají takovou celebritu už tak za mala,tak ať jím drží nějakej flek třeba budou taky nadaní 😀

ratatooy
9. lis 2010

ahoj holky já jsem na mrvici,malej začal vyvádět u jídla ani ho nemůžu zpacifikovat mám na to málo ruk 😀 normálně tak 5minut pije v klidu pak začne sebou šít a kroutit se někdy i řvát,a jak dojí poblije se a chce znova jídlo a poblije se a takhle 5krát za sebou a pak čučí a nechce spat no to byla noc dneska,tak nevím jestli mu to mlíko najednou nechutná nebo co?

suzanna
9. lis 2010

@ratatooy taky se mi to stalo..kojis nebo davas umely?? bud ho trapi pri piti brisko zkus mu nahrat v mikrovlnce plinku a priloz mu ji teplou na brisko a opakuj to asi 3x....a nebo si opravdu snedla neco co mu v mlicku nechutna.....a nebo potrebuje mezi pitim delsi inetrvaly,kdyz pises ,.ze blinka...

suzanna
9. lis 2010

@pecicka ten persil sensitiv je perfektni peru v nem porad a nadherne voni 😉 tyy jo u jsi 27 tyden to to leti... 😵

suzanna
9. lis 2010

@broukb krasne fotecky to budou mit pupinci krasnou pamatku 🙂 a vycitky mit nemusis ...Justynej je nemocny a my jsme chodili s manzou normalne v mesici s nim nakupovat i v Ikee jsme s nim byli,musi si zvykat ,protoze pak by ho zkolilo kde co...a tvoji pupinci jsou zdravy tak nemej vycitky 😉

suzanna
9. lis 2010

Justynek si ze me udelal postel,v postylce vubec nechce spat jen vedle me a to jen chvilicku a pak zacne rvat a musim si ho polozit na sebe, takze prsa ma jako polstar tam si polozi hlavu a chrni v tu ranu,jen ja se teda moc nevyspim....

spark
9. lis 2010

@suzanna 😀 má měkoučko a teplíčko 😀 Justynek si umí vybrat! 🙂
@ratatooy já koupila v DM dětskou ohřívací lahev na bříško.

suzanna
9. lis 2010

@spark to teda jo..mu rikam ,ze je to muj sef pekne si me omotal kolem prstu 😀
tu ohrivaci lahev mam taky,ale jeste jsem ji nepouzila...nahreju na minutku v mikrovlnce plinku a dam mu ji na brisko a je spokojenej..

ratatooy
9. lis 2010

@suzanna no dávám umělý už od sebe ani prd,právě že on mi dělá to že když po jídle hned neusne tak je vzhůru do dalšího jídla a to mezi tím chce dvakrát takovej zákusek a další jídlo normálně po 3 hodinách od prvního jídla zákusky nepočítá,a to někdy chce už i po dvou hodinách když je vzhůru.

broukb
9. lis 2010

@pecicka jj jak píše spark persil sensitiv a já teda od začátku dávám i aviváž Silan pro miminka s avokádovým olejem. Nemám ráda jak je to prádlo tvrdý bez aviváže a nic jimto nedělá..je teda fakt, že u nás nikdo neni citlivej na ekzémy. Já teda nakupovala od 3 měsíce a prát jsem začala po 30. týdnu.Ty jo peci překulí se vánoce a máš toza chvilku 😉

@pajka00 tak to jsem ráda, já už taky byla v tescu, ale bála jsem se, abyste mě tu nesežraly 😀 😀 a návštěvy máme skoro každej den od začátku..je to děs takovejch lidí 😅
@spark svatba to byla mojí kamarádky a ženich se zná s tim boyfrendem co s nim Bílá chodí 😉
@ratatooy Samík zas občas dělá, jak kdyby viděl bradavku poprvé v životě a vůbec neví co s ní 😀 má jí v puse a mydlí se okolo a řve..tak se ho vždycky ptám jestli mám za něj i sát, že víc už pro něj udělat nemůžu 😀 Jinak mě právě u kojení strašně usínaj, takže nevim, jestli ty dokrmy co dávám, nedávám jen proto, že jsou líný tahat a spí u toho. 😅

Jinak holky děsí mě, že se blíží vánoce ..vůbec se mi nechce s dětma prodírat těma davama a letos vůbec nemám nápady co komu koupit ☹ Jen miláčkům 😀 těm to jde nejlíp..ale zas jsme se domluvili, že letos jen maličkosti páč jim to je fuk. Tak jsem jim dneska objednala jídelní židličky, pár hraček a tim asi končíme. Beztak toho dostanou mraky od ostatních.
Tak se zatim mějte pohla´dte poklady a my se zas ozvem papááá

broukb
9. lis 2010

@ratatooy tak to bude těma zákuskama ...hele ale opravdu, oni když papaj dřív jak po dvou hoďkách, tak se jim smíchá to nestrávený mlíčko s čerstvym a maj z toho pak bolení a prdíky.Takže se vlastně dostaneš do takovýho koloběhu jinak než flaškou ho neutišíš, ale pak ho zas trápěj prdíky 😉

suzanna
9. lis 2010

@ratatooy myslim,ze to neni hlady,kdyz se pak poblinka..zkus tu plinku na ty prdiky,kdyz bude mezi jidlem plakat... 😉

ratatooy
10. lis 2010

holky díky broukb má pravdu ničím jiným se neutiší jen flaškou,asi zkusím koupit tu rourku ale moc se mi ji dávat mu nechce aby si na to nezvyk.

spark
10. lis 2010

😖 Dobrý ráno!
To byla prdíková noc)) Já nevyspalá a malý princ si ted v pohodě žvatlá v pelíšku. Jsem byla masérka bříška. 🙄 Byla to první noc,kdy mě nenechal vyspat,doufám že se dneska polepší. 😎 Možná vyzkouším ten Lefax.
@broukb máš nádhernou památku s tou Lucií! A vánoce vůbec neřeším. Když bude chtít někdo dárek,tak mu dam pochovat prcka 😀 😀

pajka00
10. lis 2010

ahoj holky, tak suzy u nás malá taky spí s náma...jen ji přehazuju zprava doleva podle prsa a hotovo..zakrtá je se mnou velkou duchnou, protože v zavinočce nechce být, trčí jí z ní nohy a vždycky tam zajede až po hlavu...takže je to s píš ke škodě než užitku,tak jsem je už zrušila.
Já na vánoce objednávám přes internet....protože taky nemám náladu někde trajdat,hlavně ona dlouho nevydrží. Prdíky má taky...nahřívám plínku, ale nenapadla mě mikrovlnka-díky za tip-nahřívám žehličkou,ale mikrovlnka je fakt lepší🙂 Taky jsem přemýšlela, že koupím nějaké kapky už..protože tlačí šíleně-hlavně nad ránem. A u jídla dělá taky zvuky hrozné....ale spíš jak u toho tlačí, takže je to někdy síla, co umí za zvuky🙂

suzanna
10. lis 2010

@pajka00 tak koukam,ze vsude je to stejne 🙂 kapky proti prdikum mam,ale uz je nedavam... plinku na minutku nahreju v mikrovlnce a je to...a kdyz zehlim a malej spi vedle v kocarku tak nahrivam zehlickou ,ale kdyz on se casto krouti zrovna pri kojeni tak to kazdej lita ohrivat do mikrovlnky...je to mrnous,ale dokaze zamestnat nas vsechny 😀 a s tema zvukama ..nas malej se vcera poprve smal nahlas 😀 byla to legrace.V patek nas zase ceka ockovani to zase bude vikend......
Vanoce uz nakupuju postupne,ale taky objednam vetsinu pres net a je to...

spark
12. lis 2010

Ahoj!
Kdepak jste všichni?? Mámujete?? 😉
Tak mi jsme přestali dávat Sab a začali Lefax a myslím že Ráďovi sedí lépe. A Taky dávám tu plenu z mikrovlnky. Nevím jestli pomáhá,ale malej se tváří že se mu to líbí.
Jinak v Tescu mají docela roztomilé vánoční oblečky na mimča. Já už mam obleček ve kterým si dáme prcka pod stromek 😎 a v Tescu jsem koupila krásnou vánoční čapku 🙂

ratatooy
12. lis 2010

@spark ahoj jojo mámujeme,sem to s tím řvaním asi zakřikla,pravidělně začíná řvát ráno a večer kolem sedmý nebo devátý a skoro až do dalšího krmení sice ne v tahu ale je to děs,asi koupim dneska ty rourky ale mám strach to s tím zkoušet,máte s tím skušenost někdo?a asi ještě pupíka nebo něco.zajímalo by mě kdy začínají mít mimina delší intervaly mezi jídlem,a taky vám děti zvedají hlavičku už od týdne věku?nám jo.a jak se sune v postýlce dám ho na jednu stranu a za chvíli má nohy vražený ve šprušlých a hlavu pomalu taky.se jednou vzbudím a on tam bude vyset nohama dolů

spark
12. lis 2010

@ratatooy 😀 tak to ti pěkně cestuje! Malej hlavičku zvedal už ve 14 dnech a ted nějak zlenivěl.. 😀 Ty nedáváš kapičky? Já taky nechtěla,ale ale.... 😒 Radim už i přestal docela spát,jak ho to bříško bralo,ale už je to OK.
A jakpa potničky? Máte někdo? My jo a vypadá jak puntikatej pubertáček. 🙂 čistím řapíkovým čajíčkem. 🙂

ratatooy
12. lis 2010

@spark jojo potničky máme taky ale s tím mu nic nedělám?měla bych?kapky dáváme furt i lefax ale měli jsme problém jaký vybrat mlíko protože po nutrilonu měl hlad po bebě zvracel tak teď máme hipp a to je dobrý akorát se nemůže zas sem tam vyprdět no takže takovej kolotoč a jak jsme ty mlíka střídali tak mu to taky neprospělo tak snad už to bude lepší,ale co zachvilu vyrostou a ještě budem vzpomínat jak hulákali.Manža jde dnes chvilu na pivo tak jsem zvědavá jak to sama večer zvládnu protože to už bejvám vyfluslá a malej začíná ožívat,jinak taky ho to bříško moc nenechá teď spát.

vysocanka
14. lis 2010

ahojky holky, pridam svoje zkusenosti za par dni.
Zacly nas ve velkym trapit prdiky, SAB je podle me k nicemu, mozna si tak po nem malej pomlaska a chutna mu ale to je tak asi jediny, Vyzkouseli jsme rektalni rourku, musim rici ze nam moc pomohla, jen se bojim to delat nejak casto. Dale jsme SAB vymenili za Baby calm a musim rici, ze je to uplne o necem jinym. Malej mi dost pribira, asi mam misto mlika nejaky podmasli nebo tvaroh, nevim :D ale pak se nalunka a dela poblióna. Taky vam deti zvraci? nevim proc kdyz ho dam odrihnout tak malokdy se mi to povede, ale pak bleje jak alik nebo zase škyta :D

tak zatim packo

suzanna
14. lis 2010

@vysocanka ja kdyz nas trapi prdiky tak zastouram teplomerem malwej se vykadi a je to. Stimodrihavanim to delam tak,ze ho na 5 minut po jidle polozim a pak zase zvednu nekolikrat to i opakuju a krkne si vzdycky.

ratatooy
15. lis 2010

@vysocanka tak u nás jsem to zakřikla taky se rozjeli prdíky ve velkým a včera jsem koupila taky babycalm a čoveče asi dobrý žádný hysterický bečení se nekoná,jinak jsem včera mu pomáhala taky teploměrem,on má vždycky ze začátku kakání hrozně tuhý jak plastelínu,máte to taky někdo?jinak nevím co dávají do těch umělých mlík aso kofein či co ale už vůbec nějak nechce spát jen venku v kočáře,sem tam doma ale nechci ho doma na to zvykat.jenže stejně jak zastavím a nedrndá to má hned oči dokořán.a včera jsme ho vážili tak má jako 5kg není to moc?za měsíc přibral skoro 2kg.

vysocanka
15. lis 2010

my mame kakani extremne ridky takovou vodicku furt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru