My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

antoaneta
3. zář 2010

🙂 Ahoj holky! Jasně broučku, názor jako názor a každý má na ten svůj nárok 😉
Jinak já jsem rozhodnutá, že do toho půjdu. Jak do masáže, tak do epina. Záleží kdy budu mít k dispozici tatínka coby pomocníka. Epino zvládnu sama, ale masáž ne. Proto taky i to epino. Kdybych možná měla denně manžela doma, tak bych šla třeba jen do té masáže. Ale hold, sama si tam vážně nedošáhnu 😀 Jsem sama zvědavá, jak se s tím ale poperu. Ještě je sice čas, ale zvědavá už jsem. No - uvidím. Pak si můžeme sdělit zkušenosti a hlavně skutečnosti 😉 jaký to mělo úspěch. Ale samozřejmě, že si nefandím, že můj porod díky tomu proběhne úplně bez problémů. Ale snad si tím minimálně trochu pomůžu, ať už na vnitřním klidu, že jsem pro to něco udělala, a i ty částečně navozené podobné pocity, které mě u porodu budou čekat, asi taky k zahození nebudou. Alespoň teda pro mě 😅 A je mi jasný, že si to můžu hezky všechno naplánovat a bude to všechno opačně. V tom horším případě to může taky všechno začít dřív a já nebudu mít ještě natrénováno - tím pádem zbytečná investice a nebo to taky může skončit císařem. Ale na to všechno se tak nějak taky připravuji. Stejně tak i na to, že z mého porodního plánu všechno taky pravda nebude. A co vy? Taky si nějaký napíšete? Nebo to necháte na aktuální situaci, porodní asistentce a manželovi?

antoaneta
3. zář 2010

Jo, jinak do homeopatik chci jít taky, ale bylo mi doporučeno, abych si určitě kvůli nim zašla k homeopatovi, protože je tam důležitý to dávkování. Ne jako kolik, ale ta jejich koncetrace. Ne prý každá se hodí pro každého. Kvůli krvácivosti?

pajka00
3. zář 2010

@antoaneta co myslíš tím porodním plánem?

antoaneta
3. zář 2010

@pajka00 No jako porodní plán 😅 To je asi teď běžný, i mě o tom v porodnici říkali a na kurzu taky, kde jsem i nějaké zkoukla. Je to list papíru, na kterej si napíšeš co by sis přála a co ne, co určitě nechceš a co jo, s čím souhlasíš a s čím ne. Jsou i na internetu, formou dotazníku, ano, ne. No a ten se pak předá v porodnici porodní asistentce a ta se podle něj - samozřejmě pokud to všechny okolnosti dovolí, i s doktorem řídí. Dá se i do tvé dokumentace. Těhulky kolem mě ho měly všechny a na pár drobností, a změn, které buď v průběhu porodu samy změnily, a nebo na základě doporučení asistentky, se jim všechno splnilo. Například, že nechceš klystýr, oxitocin, napíchavat plodovou vodu, holit, nebo nástřih hráze, že chceš nechat dotepat pupečník, hned neodstřihávat, až po porodu třeba placenty, že třeba chceš aby ho stříhal manžel, aby si tebe i miminko popsal, že chceš aby dítě hned položili na tebe, aby ti ho tam nechali nějakou dobu, aby ho neodnášeli hned pryč, nebo aby ho vyšetřili na tobě atd. atd. Prostě co si přeješ.

broukb
4. zář 2010

@antoaneta o porodním plánu jsem fakt dost přemýšlela..ale nějak nevim co bych si tam napsala :D takže já na to hodim bobek a vše řeknu dopředu manžovi, aby kdyžtak zasáhl..jediný co bych chtěla dát miminka hned na bříško pokud to jejich stav dovolí a zbytek nechám na doktorech..já jim v tomhle věřim a věřim tomu, že když je člověk poslouchá, že si porod dost zjednoduší. Takže já to všechno nechávám osudu..jestli půjdem císařem, nebo normálně prostě se uvidí nějak ven jít musej :D

pajka00
4. zář 2010

@antoaneta No ty jo, to jsem nikdy neslyšela a řekla bych, že to tady ani nedělají. Můj porodní plán před 18 a 15 lety proběhl asi takto:oholení, píchnutí plodovky-u obou-co jsem byla ráda, klystýr, u syna dokonce 2x-protože mi zašel jen jeden díl branky a druhý nechtěl-tak aby se mi prohřálo břicho zevnitř-ale na to se mě zeptali, jestli ho chci, sprcha-kdykoli jsem chtěla, nástřih hráze u obou-což jsem byla taky ráda-než se roztrhnout, tak radši trošku nastřihnout-vůbec to není cítit, protože je tam takový tlak a oni přesně ví, kdy to mají nastříhnout, na břicho mi dali až dcerui-syn měl pupečník kolem krku-tak ho hned odnesli vyšetřit a přinesli ho až umytého a dceru jsem hned i kojila-ještě na sále.....takže takový byl můj porodní plán, ale je fakt, že se mě už tenkrát na všechno ptali dopředu-jestli to chci nebo ne....Ono je těžké si to plánovat, protože se může cokoli zvrtnout-mohla bych povídat u obou dětí.....ale naštěstí to byly jen drobnosti. A můžu vám říct, že bych i po 2 porodech nevěděla, co konkrétně chci....ale je to fajn, když si to tak můžeš napsat...horší je, že nevíš, co konkrétně si máš pod tím představit. To holení-teď už se každá holí doma sama-takže je to vyřešené🙂 A ani v prodce tě neoholí komplet-jen spodek kvůli šití.

ratatooy
4. zář 2010

@antoanet tak u nás se na porodní plán nepřihlíží,ani nevímjestli ho tu někdo měl ale vím o něm,s tou masáží hráze mi to taky nejde musel by manžel tak to sem tam skusím a spíš budu využívat jen epino.už mi přišlo a začnu za dva týdny ale musela jsem ho vyzkoušet a je to celkem dobré i mě to bavilo,určitě si nacvičíš pocit jako při porodu a já hned na začátku ho nafoukla na obvod 22cm takže to dám pak parkrát a budu asi na obvodu dětské hlavičky,ikdyž ten náš má už teď 31cm obvod.

antoaneta
4. zář 2010

no, já kdybych o tom porodním plánu neslyšela od těhulek tady z koníka pak na kurzu, a v porodnici, tak bych taky nevěděla co to je. A přiznám se, že do teď mi nejsou jasné některé věci, co znamenají a proč si je těhulky přejí. Ale určitě je to zajímavé a myslím že i dobré. Minimálně pro to - ujasnit si co vlastně chci, dát na papír své obavy a sdělit je tak těm, kteří budou v tom se mnou a taky nějakou svou představu, co od toho očekávám. Přece jenom u samotné akce, ať už já, nebo manžel, nemůžeme počítat s tím, že budeme schopni si o všechno říct a na všechno reagovat. Ale taky samozřejmě vím a počítám s tím, že se budu řídit pokynama, radami a doporučeními. Je možný, že z toho co si do plánu napíšu, se neuskuteční nic a já budu ještě za to ráda 😉 Ale určitě si ho napíšu. Namotivali mě i zkušenosti a příběhy porodní asistentky (z porodnice kam chci jít rodit) a která vede kurz kam chodím. Kromě jiného říkala, že je to dobré, a že byla vždycky za to ráda, když ta maminka přišla do porodnice s plánem. Že ten porod byl vždycky klidnější a že tak měla i možnost tu maminku, se kterou trávila hodiny na porodním sále, alespoň částečně poznat a pokud to jen šlo a zdravotní stav maminky a miminka to dovolil, tak se jím řídili. Stejně ale poslední slovo mají a budou mít vždycky oni. A já myslím, že snad vědí co dělají a co bude pro nás v tu danou chvíli nejlepší.
Ty jo, ale je zvláštní, že někde je to už takhle zavedený a někde vůbec na něj nehledí. Jinej kraj, jinej mrav. Ale je teda fakt, že říkala, že Brno je na tomhle nejlíp. Že ty porodnice jsou v tomhle nejtolerantnější. Ale jak psal brouček, - nějak ven jít musí. Tak se uvidí..... 😀
@pajka00 no vidíš, na ten nástřih jsem slyšela různý názory. Někdo říká, že je to lepší, než se roztrhnout, a někdo zase naopak. Že je lepší se radši nechat přirozeně roztrhnout - jen to co miminko potřebuje, což může být jen kousek, a povrchově, třeba do boku - což je prý lepší, než když tě doktor automaticky šmikne a jsou stehy i ve vnitř a směrem ke konečníku. A teď babo raď. Každej odborník i laik má na to názor různej. Někde čtu že je lepší to, jinde zase čtu, že vono. Ta naše asistentka se přiklání spíš k samovolnému natržení. Že ta rána není nikdy tak velká, jako při nástřihu. A že už na místě by měl porodník vyhodnotit, jak je ta kůže ještě pružná, jestli miminko pustí, a nebo radši tomu pomoct a střihnout. Je teda ale fakt, že mám kolem sebe lidi, kteří i dokonce několik let mají po nástřihu problémy. Se sexem, u vyšetření, bolesti, inkontinence, hemeroidy. Ale asi i to není směrodatný. Ty problémy můžou mít i kvůli něčemu jinýmu, a nebo to byl zrovna extrém, komplikace, nebo jen smůla. Čert ví.
@ratatooy no tak to jsem ráda, bála jsem se, že jen já jsem takový hroch 😀 který si tam nedošáhne. Já teda masáž ještě nezkoušela, jen tak zkusmo jsem zkoušela, kam došáhnu a už mi bylo jasný, že to sama nezvládnu. Takže pokud masáž hráze, tak jedině za pomoci manžela a to až jak bude doma 😖 A vzhledem k tomu, že to bude zas až o víkendu a na dýl až pak nejdřív za čtrnáct dní, - takže taky půjdu do epina. Ty jo ale ty seš teda s tím průměrem borec. Jestli se ti takhle bude dařit i pak, ta to budeš mít vážně za chvíli natrénováno. Řekla bych, že seš nějakej ukázkovej případ. To ani není snad možný, že takovýhle číslo si dosáhla hned na poprvé. Já se bojím, že mě to teda lehce nepujde. Mám pocit, že se mi v těhotenství asi ještě nějak zůžila 😅 Už i při samotném vyšetření u doktora mám problém. Tak nevím, že by to bylo tím nařízeným půstem?
A Šimonek má průměr už 31 centimetrů? Ty jo, to je už hodně, ne? Nebo kolik jako má vlastně být? A pak když se narodí? Tohle mně doktor nikdy neřekl 😒 max váhu, jednou délku.

pajka00
6. zář 2010

@antoaneta Myslím, že to není špatné ten porodní plán, aspoň si ujasníš ty i v porodnici dopředu co hceš a co ne....no a pak realita přinese další věci.
Dnes jdem na kontrolu, tak jsem zvědavá, jak malošek porostl.
Holky, jaký máte koupený krém na zadeček pro mimčo? Pro děti jsem měla zásyp, v porodnici jsme tenkrát i dostali nějaký krém, ale mslím, že teď už se nic takového nedává....tak se ptám pro inspiraci.

broukb
6. zář 2010

@pajka00 Ahoj já mám koupený Bepanthen..je prý nejlepší a nebo Rybilka..ta je prý taky dobrá, ale smrdí 😀 Jo a jinak holky doiporučuji koupit v lékárně Pupík..je to mastička s mentolem na bříško a preventivně se maže po přebalování..pomáhá na prdíky a všechny moje kamarádky na ní nakonec najeli, tak jen takovej typ. Co se týká kosmetiky tak jsme se shodli na Sebamedu je hypoalergení a krásně voní 😉

ratatooy
6. zář 2010

@pajka já mám koupenej bepanten slyšela jsem že je na zadeček dobrej ale mohl by být i dobrý od seba med jestli něco dělají takového a pak mám ještě z lékárny od clinique nějaký gel nebo krém teď nevím,a je to na lehké odstranění smolky,protože jsem slyšela že to jde jinak špatně dolů,a může se používat i na ekzémy vysušenou kůži atd.
@antoanet neboj nejsi hroch já tam taky nedošáhnu,mám co dělat abych si vůbec i obula boty nebo obléct ponožky,mě nikdy nenapadlo že to bude taková dřina. 😀 no už má šimonek takovou hlavu ale ta už moc nevyroste,takyuž se blížíme dokonce,normálně mají děti průměr hlavičky tak 32-35cm.jinak mě se taky zdálo že se mi v těhotenství nějak zůžila ale pak jsem čučela 😲 😀 ikdyž je fakt už jsem to tady taky jednou psala že mi manžel říkal že tam mám místa,že to nezažil ani u ženský co měla dvě děti 😅
jinak u nás zatím nic nového,kontrola až za 14dní,doufám že se nám už šimonek otočí dolů.moc se mi na císaře nechce 😒

broukb
6. zář 2010

jo a ten Bepanten je i na bradavky..takže ho určitě využiješ 😉

zlucie
6. zář 2010

Ahojky...já mám koupený taky ten bephanten, rybilku,pupík a mandlový olej lisovaný za studena na tělíčko.
Jinak to zatím řešit nebudu...něco třeba napíše pan doktor nebo doporučí!
Minulý týden jsem se byla podívat v ordinaci u našeho dětského pana doktora a hlavně se nějak domluvit.
Byl velice příjemný, dal nám číslo na mobil a až půjdeme z porodnice tak mu máme zavolat a že nás do dvou dnů navštíví!

ratatooy
6. zář 2010

@zlucie no vidíš na doktora bych málem zapoměla,to už bych taky měla mazat vyřídit co? 😲

broukb
6. zář 2010

@zlucie já byla dneska u dětský dr..a taky máme volata ž nás budou propouštět a že příjde...což jsem ráda, protože tahat čerstvá miminka do ordinace by se mi nechtělo 🙄

pajka00
6. zář 2010

Holky díky za typy na matičky-to víte...doba pokročila, už se i dělá něco jiného než bylo dřív. Jinak dnes v poradně....vše OK a malošek má skoro 3kg!!Hrůza....na to, že mám skoro 5 týdnů do porodu a můj prvorozený měl týden po přenášení 3,10...a dcera 3.35...tak už teď je to macek. Tak mám prý vynechat sladké pečivo, jíst zeleninu....ať už co nejmíň přibírá, protože ještě tak skoro kilo přibere....no potěš. Jestli bude po tatínkovi, který má 2 metry.....tak mám co dělat.
Doktorky chodí vždycky k novorozeňátkům..buď ten den nebo druhý, jak přijdete z porodnice, protože by to byl risk tahat mimča hned do zavirované čekárny....Doma ho prohlídne, zváží, změří, doporučí co je potřeba, nebo i něco předepíše-když zjistí třeba zánět v očích...je to fajn.

broukb
6. zář 2010

@pajka00 ty kráááso co to máš za cvalíka 😀 😀 to ti teda nezávidim...to budě pěknej macek 😀 Ale co hlavně, že bude zdravej a zase bude mít pěknej základ.Ale jinak si myslim, že když porodíš tak za 3 týdny, tak ti to bude stačit 😉 Budu ti držet palce aby si trochu pospíšil.A už máte teda definitvně jména???

pajka00
6. zář 2010

Broučku síla,že?🙂)no já jsem se zděsila..ale říkala Dr.že to může i klamat-tím jak je hlavička dole, trošku zajede, tak průměr vyjde jinak........ale počítá se to z průměru hlavičky a bříška.....takže jí to vyšlo na 2,90. No ale určitě že to bude větší. No jména....vám to říct můžu..jinak jsem všem řekla, že se to dozví až po porodu-i děti....dcera ta to nemůže rozdýchat🙂))Dáme nejspíš Matouše a Stelu....teda....jedno z toho 😀 Ona Stelinka se nikomu nelíbí...ale nám jo, tak na ně kašlem a dáme si to podle sebe...no a Matouš...bude slavit s dědou zároveň-ten má narozky-chlapeček bude ít svátek. Můj prvorozený slaví svátek zároveň s babičkou-na její narozeniny-tak ať t není dědovi líto🙂
No já taky doufám,že porodím o nějaký pátek dřív.....protože už teď mě to hrozně táhne a tlačí dole...ujdu kousek a jsem vyřízená......Dnes než jsem objela Dr., do práce jsem musela, nakoupit....tak jsem přišla domů a musela si na hodinu lehnout, jak mě hrozně bolelo břicho...docela se už těším, až porodím...

spark
7. zář 2010

Ahoj ženy. Tak přestěhováno,vybaleno,zařízeno,připojeno. Docela fuška,ale jsem ráda že už je to hotové. 🙂
Moc jsem vás nedočítala,ale všimla jsem si že byla řeč o porodním plánu,tak na ten taky mrknu a o jménech. Ani mi nemluvte! Nám se líbí Mikuláš a všichni jsou z toho v šoku)) Tak uvidíme co do toho papíru napíšem.
@pajka00 koukám že tvuj mrnousek je taky pěknej kus. Já jdu zítra na poradnu,tak uvidim,jestli ještě přibírá,nebo ne. Ale prý bude velikej po nás,tak s tím asi nic neudělám,taky doktor říkal,že já tu jeho váhu neovlivnim,že si malej vezme co sám chce. 😎 Chlapák!!
Jinak mi hodně moc otékají ty nohy,nevím jestli je to ok,ale bojim se,aby mě neposlal do nemocnice. Už mi popraskaly i žilky,žádná krása. Taky vám někomu otékají nohy?

pajka00
7. zář 2010

@spark Tak spark super, že jste to všechno stihli, než jsi odrodila....teď už můžeš jen dodělávat drobnosti. Nohy mi naštěstí neotékají, ale bolí mě stydká kost, jak tlačí mimís hlavičkou..no nevím, jak to ještě 5 týdnů vydržím.....mohl by se tak o 14 dní narodit dřív-vůbec bych se nezlobila-už jenom vzhledem k té váze. Já nejsem moc objemná....normálně vážím + - 60kg při výšce 172...takže pro mě porodit 4kg dítě bude fuška...no ale nenechám si ho napořád,že?🙂 nějak se ven dostat musí.
Vidíš a mně doktorka řekla, že se mám vyhýbat sladkému, aby si malošek už moc cukru nebral...je to jako ve všem-co doktor, to názor,.

spark
7. zář 2010

@pajka00 jojo. Už jen připravuju prckovi. 🙂 Kočár pořád nemáme,nemůžu se rozhodnout. Chtělajsem Camarelo,ale nikde na krámu ho nemají,abych se podívala jak vypadá.
😀 zrovna ted me malej kope jak o závod 😀

pajka00
7. zář 2010

Taky jsem si chtěla kočár napřed ošahat než ho koupím, protože je to risk kupovat jen podle obrázku....ale z toho concordu jsem fakt nadšená...ale je fakt, že je trochu dražší, na druhou stranu-je to kvalita-aspoň doufám🙂

salopa
7. zář 2010

ahojda holky, zdravím všechny a stále sleduju jak tu postupujete zdárně k mimískům v peřince..už se vám to krátí:o)
jen jsem se chtěla zeptat kde se dají na¨jít nějaké tabulky ohledně screeningu ve druhém trimestru..nějak se v těch zkratkách a hodnotách nevyznám 😅

spark
7. zář 2010

@salopa Ahoj. tak já ti tady v tom nepomůžu,protože jediný co vím o těhotenství,že u toho roste břicho)) 😀 snad holky,že ti poradí.

salopa
7. zář 2010

@spark 😀 😀 Díky. I to je dobrá rada. Aby si člověk nemyslel, že jen tak tloustne a tloustne 😀

suzanna
7. zář 2010

Ahojky holky..uz od vcerrejska jsme doma tak valcime je to zahul,nemuzu ho nechat brecet,protoze by mohl prestat dychat takze je to docela sila...potrebovala bych aby den mel alespon 40 hodin...jinak nemam fakt cas vubec na nic takze sem budu prispivat uz jen vyjimecne... 😉
Vsem preji krasne tehu,krasny rychly porod a HLAVNE ZDRAVE MIMINKO!!!!! 🙂 🙂 🙂

antoaneta
7. zář 2010

@suzanna Mám moc velkou radost! Doma Vám bude nejlíp! Ikdyž jak píšeš, asi to nebude nijak pro Vás lehké. Ale máš kolem sebe spoustu lidí, rodiny, která Vám určitě pomůže a taky máš spoustu přátel a nás, které na tebe a Justýnka moc myslí a drží palce! Vy to zvládnete!!!!!
Děkujeme za přání. Podobné věty se možná pro někoho stávají frází, ovšem jen do chvíle, než se stane něco a uvědomí si jaká je v těch větách pravda a že právě to zdraví - je nejdůležitější!!!!! Děkujeme moc Suzanko!!!!! Dřím palce a posílám hromadu síly a energie!
😀 Holky, právě jsem se dozvěděla, že Tulánek má už své dvě holčičky venku!!!! Nic podrobnějšího nevím, ale snad jsou všechny tři ženský v pořádku. Která víte víc, písněte!!!!

antoaneta
7. zář 2010

😀 Tak další zpráva. Prý se narodily včera v 5:20 ráno, Alexandra - 1980kg a 43cm a Sofie - 1660kg a 42cm...všechny tři jsou v pořádku!!!!! 😀

zazy
7. zář 2010

Ahojky děvčata,zase Vás po delší době zdravím.
Všem Vám peji rychlý a bezproblémový porod.
A ještě jsem Vám chtěla napsat,že tulánkovy se holčičky narodily včera 5.20,Alwxandra -1980g a 43cm, a Sofie -1660g a 42cm,psala to jedna holčina na jiné diskuzy,doufám,že to nevadí,že jsem to sem písla

broukb
8. zář 2010

Ahoj holky, tak já to teda vim už od pondělí 😉 , ale chtěla jsem počkat až si to tu Tuli oznámí sama abch jí nepředběhla....holčičky se narodily císařským řezem v pondělí ráno.Ve 3 z ničeho nic praskla voda a jeli 🙂 Všechny 3 jsou v pořádku, holčičky jsou šikulky dýchaj od začátku sami tak teď jen aby hezky papaly a brzy mohly všechny domu. jsou krásnéééééé 😵 😵

Jinak my měli dneska v noci první poplach, už jsme málem jeli, ale nakonec jsem ve 4 ráno padla únavou a zaspala jsem to a ráno jsem se vzbudila a nic 😀 takže asi se jim do toho hnusnýho počasí nechce 🙂 No jsem zvědavá jak dlouho ještě vydržíme 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru