My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

spark
22. zář 2010

😒 teda já mam chřipajznu..se na to vyprdnu 😠 Ted jdu k doktorovi ,tak pak písnu.

suzanna
22. zář 2010

spark brzske uzdraveni preju...a zadnej porodni plan si holky neplanujte protoze se to pak stejne semelle vse jinak

ratatooy
22. zář 2010

@spark to tě lituju nechtěla bych ještě teď něco chytit 😝
jinak jsem se te´d vrátila z poradny tak rodit ještě nebudem máme prej zabetonováno 😀 ,ale za týden poradna a už se domluvíme na termínu kdy půjde prcek ven,pan doktor mě prej osobně šmikne 😕 to jsem ráda že aspoń on,samozřejmě se nám šimonek neotáčí a neotáčí a já myslím že to je konečná 😀

spark
22. zář 2010

@suzanna děkuji 🙂
Tak malý princ má 3,5kg což neni nejhorší. Nevím jak prcka doktor minule naměřil 😠 ale dneska měřil poctivě a dlouho. Když jsem vlezla do ordinace,tak koukam že doktor má rýmičku,tak mi bylo hned lépe,že já ho nenakazím 🙂 😎 Taky povídal,že už se ted dá domluvit císařský řez,což jsem vůbec nevěděla 😕 Až mi ta rýma opadne tak pomažu pro info do porodnice do který chci jít rodit. Ted se jdu natáhnout. 😅

spark
22. zář 2010

@ratatooy ty doktoři maj výrazy)) zabetonováno. 😀 .ten muj zase říkal že Miki je připravenej u startu))))

ratatooy
22. zář 2010

@spark to jo je to sranda 😀 jinak mi dnes sestra ještě změřila pánev kudla kdybych rodila normálně tak to ze mě vyletí,podle toho jak jsou udány rozměry pro dobrý porod tak já mám ještě u každýho rozměru tak 10čísel rezervu,to by jelo jak po másle. 😀 akorát mi dr dnes nezměřil malýho kolik má ale doufám že víc jak 3kg ještě ne.
no a na císaře bych šla v 39tt takže to je zachvilu hurááá,si musím nějaký hezký datum vybrat 😀

ratatooy
22. zář 2010

no a teď čučím do průkazky že mi napsal CS 2 ani nic neřekl sice prd vím co to znamená ☹

ratatooy
23. zář 2010

@ahoj kde jste všichni snad už nerodíte? 😀

broukb
23. zář 2010

@ratatooy bohužel ne :( vůbec niiiiiiic. Jenže já ani nemám co psát, protože se u mě nic neděje furt smrdim doma a nudim se 😖 Snad jen, že nám včera dodělali přebalovák tak z toho mám radost 😉 A co ty co děláš???

broukb
23. zář 2010

teď koukám to je teda kvalita musíte koukat jen na ten malinkej 😀

ratatooy
23. zář 2010

@brouk já taky nic nudím se šla jsem si akorát pro telefon do opravny a měla jsem co dělat abych došla zpátky 😀

spark
23. zář 2010

.... a já mam furt chřipku a ne se toho zbavit. Takže mě to už štve. 😠 Beru paralen,jitrocelový sirup a kloktam vodu se solí i když to nesnášim a nic. Rypák mam furt plnej a nic necítím. Třeba smrdim a ani o tom nevim 😀

pajka00
23. zář 2010

ahoj holky, spark brzo se uzdrav! Je to nepříjemné ke všem těch těhotenským radostem ještě chřipka..
Já jsem byla dnes reklamovat vysavač.....koupili jsme ho přes net a protože nemáme koberce, vysávala jsem zatím asi 4x-od března-jen občas když je někde potřeba a už nefachčí...takže jsem musela sednout do auta, jet 30km do prvního servisu-kam jsem ho mohla dát...takže jsem si udělala výlet a tak mě to zmohlo..

ratatooy
23. zář 2010

@spark tak si dej normální kapky do nosu já je taky občas používám teď už to neva,aspoň budeš moct dejchat
@pajka a jak ty taky zatím se nic neděje?prosím tě nevíš jak je tgo s tím cervix skore pořádně nevím jak to je kamarádka má 5 a to už má teda na spadnutí.

pajka00
23. zář 2010

@ratatooy Nic se neděje, prostě si furt v klidu těhuluju🙂) No podle mě cervix je ta branka, která musí "zajít", aby se otevřelo děložní hrdlo....takže jak měkne, tak se stahují do stran ty branky.....a pokud má 5..tak je otevřená na 5 prstů-není to tak? a nebo napřed zajde branka a pak se začne otevírat? No nevím, spíš myslím, že to první....vzpomínám si u syna, že mi zašla jen jedna branka a ta druhá ne a ne a nevěděli co se mnou, protože kluk byl už moc nízko na císaře a normálně to zatím nešlo-a to jsem tam byla už 10hodinv bolestech...takže při největším stahu jem si musela stoupnout, rozkročit nohy, zaklonit dozadu,a by tlak dítěte tlačil na tu branku a ta zašla-nakonec se zadařilo,takže se kluk narodil normálně...Mně doktorka zatím nic neříkala, jen, že to zatím nevypadá, když mě vyšetřovala vaginálně, takže cervix asi tuhý...

ratatooy
23. zář 2010

@pajka mě napsal 2 tak si říkám aby jsme vůbec ty 3 týdny do císaře vydrželi a nezačali rodit dřív to nevím co by se mnou dělali?ale asi by to stihli když bych přijela hned do porodnice.tak to jsis užila teda.

broukb
23. zář 2010

@ratatooy neboj 2 nic neni..je to jak píše Pajka musíš se dostat až na 10 jsou to jakoby prsty, takže jsi jen pootevřená a stim můžeš běhat klidně až do konce..jsou holky co to maj třeba na 3 od 25tt a dojdou v klidu do konce. I když kdo ví..každej se otevírá jinak rychle...každopádně kdyby něco tak hned jeď, aby ti stihli připravit na císaře.Jinak císař jde většinou udělat až do poslední fáze porodní tam už pak miminko klesne hodně nízko a nejde to..ale to je dost času než se tam dostaneš. 😉

pajka00
23. zář 2010

Jo jo, já jsem si užila s oběma-ale nebudu vás strašit🙂 Oba porody dopadly na výbornou a že já jsem si to vytrpěla-to je bohužel součást..někdo rodí za rohlík a někdo holt hůř.... Já jsem byla ráno u doktora tenkrát a prý vše v pořádku, nevypadá to na porod a večer mi začaly bolesti a ráno jsem jela rodit......a on jak naschvál měl službu-takže mě přijímal a říká-co tu děláte?....no a už jsem byla otevřená na 3 tenkrát....teď už bych byla doma a nikam nejezdila až než by to bylo víc k nesnesení-ale já jako prvorodička jsem věděla houby🙂
Takže každý se otevírá jinak rychle jak říká brouk....tak pokud máš 2..může to být za 2 dny, ale taky za 2týdny....Suzan se taky otevírala delší dobu...byla na 3 a ještě za pár dnů byla tak nějak....už přesně nevím, ale vím, že tak nějak to měla....no a pak to byl fofr🙂

suzanna
23. zář 2010

pajka jo jo otevrena na 3 ,ale kdyz mi zavadeli ten gel pri prijmu tak rekli na 2cm a to bylo v pul osmy rano a v deset vecer to bylo porad stejny a za hodinu a pul najednouna 8 cm a sklo se rodit..no bolesti jsme si moc neuzila a nejak jsme si to s manzou ani neprozili,protoze to byl vazne fofr...neboj je to tvoje treti to pujde taky rychle... 😉

ratatooy
23. zář 2010

no jo co naděláme že?ale už se fakt těším už mě asi 4den hrozně bolí ta stydká kost nebo co to je a vůbec se s tím skoro nedá chodit a otočit se v posteli to vůbec taky nejde už jsem z toho vyřízená 😝

pajka00
24. zář 2010

ahoj holky, tak dnes mi není vůbec dobře...od 3-4hodin ráno jsem měla pravidelné silné kontrakce-jako na menstruaci...no a ráno jsem začala mírně špinit a teď ám stahy.....ale nerpavidelné...párkrát po 10minutách, pak po 5 pak zase najednou 20...takže sleduju hodinky🙂 Přemýšlím, jestli s tím špiněním mám jet do špitálu-ale zatím se mi tam vůbec nechce.....je to jen trošilinku...tak to asi nechám zatím tak....uvidíme, jak se to vyvrbí dál🙂

spark
24. zář 2010

Caues.
Tak krk jsem vykloktala slanou vodou,ale pořád rýba)). Ted jsem si konečně domluvila dětskou lékařku,i když jsem to asi nechala na poslední chvíli. Jenže tady jich je tolik a vyberte tu nejlepší,ne? Ve čtvrtek se tam jdu podívat,jestli do té doby neporodím. To počasí je nádherný! Dneska asi vylezu ven 🙂

spark
24. zář 2010

@pajka00 😲 že by???

spark
24. zář 2010

U mě je průšvih že já vůbec nevím co a jak,takže dokud mi nepraskne voda,což jsem viděla jen v telce, tak nikam nejedu 😎

pajka00
24. zář 2010

Vůbec nevím...zatím to neřeším...stahy jsou hodně nepravidelné, tak uvidíme. Mně ani u jednoho voda nepraskla, museli mi ji píchat až v porodnici....ale stahy jsou jakobys měla dostat menstruaci-přesně taková bolest břicha-chvilková silná nepříjemná a pak to povolí....takže si myslím,že do 12.10. už nevydržím, ale může to být klidně zítra nebo za týden....vůbec netuším.

spark
24. zář 2010

Uff..je to zase napínavé jak se Suzan 😀

broukb
24. zář 2010

@pajka00 teda Páááááájo já se zbláznim..no tak to se určitě rozjede a dneska nebo zítra rodíš 😀 Jinak to špinění může být ta hlenová zátka ne?? ta prý jde s krví.. asi bych nikam zatim nejezdila. No to teď budu napnutá jak kšandy..hlavně napiš změny ať můžem držet palce 😉 Kdybys to náhodou nestihla napsat tak moc držim palce tfujtfujtfuj ať je to rychle za tebou 😵

ratatooy
24. zář 2010

@ahoj tak koukám bude dlaší mimi na obzoru,já se dnes byla podívat naposledy za spolupracovnicema tak se se mnou loučily jak kdybych měla letět na mars 😀 já taky mívám takový bolesti ale k ničemu nevedou a ty bolesti těch kostí dole fuj už nemůžu skoro chodit,musím ale vydržet protože když tady slyším jak měli ženský naplánovaný císaře a začali rodit dřív tak v nemocnici je taakovej debil ten doktor že každý řekl ža to prvně zkusí on prej hrozně rád riskuje,no to bych ho asi nakopala 😠 blbce,a chudáci miminka pak s nima ženský musí chodit na neurologii protože jsou z toho porodu uplně mimo a furt se hrozně bojí.

broukb
24. zář 2010

@ratatooy já teda taky..tak co dva dny večer bolesti jak na ms a nic z toho 😠 a o kostech dole mi ani nemluv to já už ani nekomentuju bolí mě už asi 2 měsíce a někdy tak, že se mi až podlamujou nohy..ale řekla bych, že už jsem si na to snad i zvykla 😝 spíš by mě překvapilo kdyby mě nebolely 😀
To teda doufej, že se s takovym blbcem nesetkáš..ale když máš indikovaný císař, tak by ti prostě měli dělat císaře i kdyby cokoli ne? 😕

suzanna
24. zář 2010

pajka noo to je teda napinavy 😉 jsem zvedava...hele ale me taky u vsech trech porodech pichali vodu a ted mi praskla sama tak na to se neda spolehat...noo ted musim nakukovat 🙂 😀 abych byla v obraze...

spark
24. zář 2010

@suzanna chtěla jsem se zeptat,když měl tvuj prcek přes 4kg jakou velikost hadříků jsi mu dávala? Abych rovnou vytřídila..)) 😒 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru