My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

spark
15. lis 2010

ahoj
@vysocanka máme kakec jako vy. kolikrát to proteče přes plenu.
@ratatooy 2kg?? nemáte tu váhu rozbitou-?? 😀

vysocanka
15. lis 2010

jo nam taky imrvere sme prokandeny durch🙂
v porodce sme zvladli prokadit i dve zavinovacky durch a jednou to slo az na matraci :D

kacmelina
15. lis 2010

Ahoj maminy!!! To jsem ráda, že jsem Vás našla. Hlásím výbornou zprávičku!!!! Dnes vyšel pozitivní výsledek krve- čekáme miminko!!! Mám takovou radost!!! Sice na UZ ještě není nic vidět, ale je to prý v ranném stádiu , takže jdu na kontrolu 25.11.

ratatooy
15. lis 2010

@kacmelina gratulujeme!!!
@vysocanka nám ta rourka moc nepomáhá ani nevím jestli to děláme dobře nic se u toho neděje 😀 řídký kakání jsme měli taky když jsem mu dávala ještě trochu mlíka od sebe@spark nene nemáme rozbitou váhu taky mi najednou skočil do velikosti 62-68 a za chvilu už mu polezou nohy z autosedačky,nevím co když mu bude malá je pak nějaká větší?pak už jsou jen ty když umí sedět ne?

broukb
15. lis 2010

Ahoj holky
tak teda dočítám a máme všichni stejný problémy 😉 Já taky prdíky zakřikla, teď už na ně trpí i Samík dáváme Sab simplex a je naprosto k ničemu, jak píše Vys akorát jim chutná 😀 což taky neni k zahození, páč přestanou řvát a 2 min. mlaskaj. Tak já teda zkusim taky ten baby calm..a ten se bere jak?? a myslíte, že kuli tomu mám volat dětský dr, nebo ho můžu nasadit jen tak?? Jinak furt válčíme s kojením, pořád sice kojím, ale dost dokrmujem po kojení vyžahnou ještě 60-70 nutrilonu,včera jsem nabila dojmu, že mám mlíka dost a zkusila jsem jim po koju nedat nutroš..no co vám budu holky povídat čtvrthodinovej řev jak kráva, prso nechtěli a brečeli hlady. Večer jsem zkusila místo koju odstříkat a ejhle z každýho prsa jen 20 😖 no takže na prd ☹ Strašně mě to štve..snažim se pořád jim dávat aspoň tu trošku, ale chtěla bych kojit normálně. Asi zkusim zavolat nějaký tý laktační poradkyni i když si myslim, že teď už je to zbytečný 😅 Po koju taky blijem hlavně Sam, protože hrozně hltá a nebo oba škytaj 😀
Kákoše máme teď 1 denně a zato tak, že musej pod kohoutek, protože to maj všude kolikrát až na lopatkách 😀 a stráááášně smrděj 😝 takový krásný malý miminka no fuj 😀
@ratatooy 5 kg týý jo to snad ani neni možný ne?? My začínáme vyrůstat z 50, 56 je jim teď akorát a v 62 plavou 😀 a vážíme 3650g a 3750g a to máme pocit jak strašně rostou 😉
@kacmelina moc moc gratulujem paráda 😵 😵 tak se držte a hezky pupíčkuj 🙂

suzanna
15. lis 2010

@kacmelina moc gratuluji k miminku 🙂
@broukb ja jsem taky mela desne malo mlika,protoze jsme hned nemohla kojit ,protoze malej byl na pristrojich...porad jsem odstrikavala a i ted to musim delat..nevzdavej to a zkus tak dva dny po 3 hodkach odstrikavat a mliko se ti zase dotvori..ja vim asi moc casu neni,ale zkus to 😉

spark
16. lis 2010

Ahoj !!

@broukb S tim Sab že mlčí tak 2 miuty 😀 to máš pravdu..a jak to v tý pusince zkoumají co to je za namku 😀 ale pravda je ,že nám taky nepomohl. Ted dáváme ten Lefax a je to o sto procent lepší. 🙂
@ratatooy Nohy z autosedačky 😀 náš prcek zase když ho zabalim do zavinovačky a on napne nohy,tak vyleze a má jí do půl pasu)) to musim vyfotit 😀 😎
@kacmelina gratulujem!

broukb
16. lis 2010

@suzanna no to já právě každý 3 hodiny kojim a pořád čekám, že se to upraví a pořád nic 😖 Vždycky první kojim 20min a pak teprve dostanou flašku a po koju už nic neodstříkám. No zkusim tu poradkyni a´t má dušička klid, že jsem pro to něco udělala, ale myslim, že stejně už to asi nezvednem 😠
@spark to chce foto 😀 , ale umim si to živě představit

ratatooy
16. lis 2010

@spark jo dneska šimon spal v zavinovačce a v noci měl už půl těla ůplně mimo zavi novačku taky se z toho vyšponoval.@broukb no fakt 5kg to je z těch umělejch mlíček fakt čučím jak je velkej ale švagrová co měla malýho tak taky strašně roste v roce už vypadal jak na dva a teď je mu dva a půl a vypadá tak na 5,dám foto ať vidíte že je velkej,fotili se ze šimonkem. a babycalm je přírodní to můžeš dávat sama je to vlastně olej z fenyklu a anýzu a takový ty co bývají proti nadýmání

suzanna
16. lis 2010

@broukb prcci mozna ani tolik nevytahnou,takze bych zkusila kazdy 2-3 hodky odstrikavat aspon 1 den a to co odstrikas jim dat z flasky,taky jsem to nejdriv delala az po kojeni a odstrikala strasne malo,ale kdyz jsem to pak odstrikala normalne tak bylo mnohem vic mlika. 😉

suzanna
17. lis 2010

Ahoj holciny tak jak se vsem dari?? pajka uz dlouho nenapsala....u nas nic moc..Justin vcera dostal zase dve ockovaci injekce a mame horecky,takze fakt na nic..ted chvilicku spinka....nechce opet pit z prsa takze zase jen odstrikavam je to hruza odstrikam to a on jako ze to prso zase chce, no proste na zblazneni...

kacmelina
17. lis 2010

@ratatooy děkuju 🙂
@broukb děkuju, jen mě bolí v podbřišku, nevím, jestli je to nermální, ale mám z toho docela nervíky.... Jinak gratuluju k Tvým bobíškům, jsou nádherní!!!! 🙂
@suzanna děkuju moc 🙂 a co vy?! Jak rostete?! Doufám, že je všechno v pořádku!!!
@spark děkuju 🙂

ratatooy
17. lis 2010

@kacmelina to je normální že tě bolí v podbřišku jám mívala první týdny takový nárazový bolesti že jsem se kroutila jak had.

pajka00
18. lis 2010

ahoj holky, tak mám zas chvilku, malá spinká na zahradě v kočárku.

@kacmelina gratuluji k těhu🙂 to že tě bolí břicho je normální, já jsem měla taky bolesti, jakobych měla dostat mrchu...takže se toho neboj.
Holky, já jenom plně kojím a malá má 4,6...teda měla před 2 týdny, teď už bude mít 5kg...a měří 60cm...hrozně roste a přibírá...takže to není jen umělým mlékem, ale i normálním....záleží asi na dítěti. Starší dceru jsem taky jenom kojila půl roku a vážila v roce 8kg, ve 2 letech 10kg, ve 3 letech 12kg....prostě hubeňoučká ...a Vikča je malý otesánek...a přitom dostávaly to stejné. Možná to bude tím, že Dorka půl roku prořvala-takže nestihla přibírat-všechno co dostala dávala do řvaní....a tato jen spí a jí.....takže hezky nabírá kilča🙂
No Suzy už se bojím očkování, jak to bude snášet......asi ji bude očkovat v přístí poradně jdeme 27.12. a nechám jí pichnout i naušničky....aby bylo vidět, že je holčička🙂
U nás prší, je pošmourno, ale teplo....toto počasí Viktorka miluje, spí jak zabitá i 3 hodiny v kočárku🙂Tak doufám,že bude i dnes. Odpoledne jdu na rodičák, tak bude synátor vozit...ještě malou neměl, tak jsem zvědavá, jak se mu to bude líbit🙂

spark
18. lis 2010

Ahoj maminy.
U nás ted taky nic nového. Kojení,kakákání,hulákání..ale už občas hodí po mamině úsměv a to je teda paráda. 😅 to bych se rozpustila. Ted teda tak hulákal,že jsem ho překulila na bříško a koukám že se uhulákal ke spánku 😎 ale půjdem ven. Alespon na chvilku.
Jinak je tady někdo s kilama po porodu navíc? Já se hlásím.

zazy
18. lis 2010

Ahojky maminy
TAk vidím,že to krásně zvládáte s mimíškama,doufám,že taky budu.Už se nám to krátí a za 19 dní už budeme mít naši princezničku taky u sebe.Najednu stranu se moc těším a na druhou trochu bojím.Termím porodu mám na 7.12,takže to už je za chviličkuJen jsem se Vás chtěla zeptat:kolikatery plíny jedničky si mám koupit???Nevím jestli dva nebo tři balíčky??Kolik děnně asi tak mimi spotřebuje,to víte,chci mít radši víc než mín,děkuji za radu

suzanna
18. lis 2010

@pajka00 nausnicky ji pichnout nech..ja myslela,ze se to dela az ve 3 mesicich,ale kdyz ji budou ockovat tak ji asi zaroven ty usi nepichnout to by na ni bylo moc..Vikca je teda taky peknej cvalik 🙂 Ja taky davam jen materske mleko bouzel jak rikam nekdy ho musim odstrikat,ale dneska v noci jsem kojila po 2 hodkach ,malej mel v ytery v poradne 7 kg 😀 takze taky dobre pribira nastesti,protoze jsem cetla,ze deti se srdecni vadou nepribiraji ...

@spark my teda ven nemuzeme pac mame opet teplotku ,snad uz to bude zitra lepsi rikaji,ze se ta reakce po ockovani ma ztratit do 48 hodin. No a o kilech navic my ani nemluv porad mam 4 kg jeste ,ale rikam si pres zimu me to ani tak nestve a tak v unoru s tim zacnu neco poradne delat. 😀 doufam...

kacmelina
18. lis 2010

@ratatoy tak to je dobře, to jsem se trochu zklidnila 🙂 Dneska jsem měla takovou tendenci dobíhat autobus, ale na poslední chvíli jsem se zarazila 😀
@pajka00 tak to je fajn ,tak jsem se trochu uklidnila. Jen mě štve, že jsem se dneska dozvěděla, že nesmím naprosto nic, kromě Zyrtecu, takže ten můj ekzém, který mám po celém těle bude vypadat fakt pěkně, protože se pořád jen škrabu a mokvá mi to... ☹ Jinak koukám, že Viki je pěkný otesánek 🙂 al to je dobře, aspoň bude pěkně růst a bude mít zásoby na zimu 🙂

ratatooy
18. lis 2010

@spark mě zůstali asi 3kila a nemůžu se toho zbavit ale to je tím že se nestíhám najíst já když chci hubnout tak musím fakt pravidelně jíst a chystat si zdravá jídla ale to prostě fakt nejde a taky cvičit samozřejmě. 😀
@pajka tak to taky pěkně rostete,náš bude pořádnej kus chlapa,holky normálně nám vlékárně doporučili mlíko od hipp jestli už jsem vám to neříkala a to jste neviděli ten řev po každýnm jídle tak už jsme zpátky u beby a je klid.
jinak na očkování taky se teda moc netěším to bude zas hrůza a nechám mu dát i prevenar takže dvě očko naráz.
@zazy nám stačili dva balíky malejch plín pak už jsme začali 4-9 nebo jak to je
taky nám hnisalo očkování co jsme měli z porodnice ale to je prej normální,to jsou starosti těhulky užívejte si to mě to pak bylo i líto že už nemám pupík. ☹ jo a taky už se na nás malej směje to je ůžasný vždycky má hubinu od ucha k uchu.

vysocanka
18. lis 2010

@kacmelina hrozne moc gratuluji, to je uzasna zprava!!!!!!!

pajka00
18. lis 2010

@suzanna jo suzy ona bude mít v tom prosinci 3 měsíce, takže je to na naušničky....o očkování 'Dr.nic neříkala,tak ji možná očkovat nebudou-vůbec nevím. Tak uvidíme, jak to uděláme.
Mně zůstaly 2kg, ale mám pěkný špek na břichu.....takže ještě chvilku počkám a pak s tím začnu něco dělat.
Jo..a byla jsem na kontrole po 6-nedělí a dostala jsem už slabou menstr......to je fakt na posr....protože sotva jsem přestala špinit-hned jsem zase začala. Nechala jsem si napsat antikoncepci, tak čekám, až přestanu,a bych ji mohla začít brát.

@zazy Já jsem měla asi 3 balíky....3-5kg.....a teď jsme pozvolna přešly na 4-6 nebo do kolika to je......tím že se to prolíná, tak není problém🙂

kacmelina
18. lis 2010

@vysocanka moc děkuju, ještě aby byl 25.11. už vidět na UZV a bude to super 🙂

suzanna
18. lis 2010

Ja uz pouzivam pleny pampers od 4 - 9 kg ,akle asi uz budeme muet prejit na vetsi.
@pajka00 ja jeste ms nedostala a antikonceopci nemam teda my mame antikoncepci Justynka 🙂

ratatooy
19. lis 2010

ahojky maminy,dneska jdeme do poradny tak vám pak napíšu kilik to naše stvoření váží,už se mi zdá dost těžkej,já ani nevím kdy jako mám ms očekávat?nemám s tím ještě zkušenosti a taky si nechám napsat antiko.ale přijde mi to vtipný aji divný že bych měla najednou brát prášky,prvně člověk nemůže otěhotnět a teď má brát zas toto,ale známe zákon schválnosti že?ikdyž šimon je taky antikoncepce a ani mi to popravdě zatím nějak nevadí,stejně ještě nejsem na konci šestinedělí a kliďo bych si to prodloužila 😀

pajka00
19. lis 2010

@suzanna Tak vikča je taky antiko...je fakt, že jsem neměla ještě důvod ji brát🙂)) ale čert nikdy nespí a tři děti mi fakt stačí🙂
Včerejší den probrečela.....pořád se kroutila, přes den skoro nespala a před spaním měla záchvaty pláče, prohlá do luku.....ach to břicho...už aby se uměly pohybovat a ty střeva rozpohybovat sami a bude klid.

ratatooy
19. lis 2010

@pajka to mi povídej ikdyž se teď už tolik malej neřve jak ještě řval před týdnem ale taky se před spaním večer kroutí a mrčí.jinak prospí celej den a večer jde spát až v jedenáct asi ho musím držet přes den víc vzhůru

pajka00
19. lis 2010

@ratatooy u nás je naštěstí jedno jak přes den spí....v noci krásně a kolikrát jdeme spolu spát i v 8hodin a spí až do 8 do rána......vzbudí se tak3x na jídlo..takže aspoň ty noci spí hezky.....ale ona i přes den prospí spoustu hodin, ale občas je i plakací den....co bych taky chtěla víc🙂

spark
19. lis 2010

Takový dotaz.....tady někdo bere antikoncepci??
My jdem k doktorce v pondělí,taky jsem zvědavá,ale nevim jestli přibírá. Když se nají,tak se poblinká,ale je mu dobře,vždycky,když se poblinká,tak potom povídá 😀
@suzanna pampers jsou nejlepší
Huggies jsou uplně příšerný!!

broukb
19. lis 2010

ahoj holky,
já jdu na gyndu příští týden a chci se s dr domluvit asi na tělísku,klasickou antinu se mi brát nechce a já v dalších 5letech určitě miminko neplánuju a pak si možná pořídim ještě jednoho mazlíka..ale i kdyby ne už mám splněno 😀 My teda máme fakt malou pravděpodobnost, ale nechci to riskovat (náhoda je blbec a s dvojkama mít hned další to fakt ne) a taky nechci mít zbytečně MS když mimi nechci a to se vždycky antinou hodně zlepší a po tělísku prý skoro vymizí.
Jinak na prdíky nám strašně ´pomohl ten baby calm..Ratat děkuju..a nebo dávám na bříško ten polštářek s pecičkama prodávají ho v DM dá se do mikra a krásně hřeje a tim jak ho hladíš, tak je to masíruje.
A kila navíc mám ještě 4..což by mi tolik nevadilo, ale mám hrozně vytahanou kůži..vypadám jak stará bába a ještě to mám popraskaný..no jsem teď vyloženě sexy 😀 😀 prostě kus..z prsou mi kape mlíko pod tim ještě nafouknutou dělohu, povadlý popraskaný břicho a bobr 😀 😀 musim se sebou něco dělat od příštího týdne mám v plánu cvičit..jsem zvědavá, jestli to dodržim...

ratatooy
19. lis 2010

@broukb nemáš zač nám taky pomohl,to víš všechny maminy shání rady co na to pomůže protože někdy to je ůplně příšerný když řvou a člověk jim nemůže nijak pomozt.
tak mi jsme fakt hodně vyrostli šimon váží 5,19kg takže za 3 týdny o 1,6kg tak se nedivím že mu musím něco dávat už velikost 68 ale je to hodně podle výrobce.takže takový krásný kalhoty co jsme měli z nextu jsme použili dvakrát až je to člověku líto,takže už teď vím že při dalším dítěti žádný nákupy hadrů protože toho máme a je to skoro nepoužitý ☹
@spark já budu brát antiko.nebudu to riskovat a říkat si že když nám to nešlo jednou tak že se nemusíme bát,člověk už je víc v klidu že jedno či dvě děti má,psychika se uklidní a abylo by to natotata 😀 a to bych se zbláznila protože pryč bych to teda nedala.a co pak s takovejma dvouma malejma prckama?broučku jak to zvládáš?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru