My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

suzanna
27. bře 2011

@spark nadhernej Radimek,krasna fotecka 🙂

suzanna
27. bře 2011

@vysocanka noo a Lukaska sleduju na facebooku 😵 taky nadhernej a poradnej chlap! 🙂

suzanna
27. bře 2011

@broukb proste uzasny ja se na ten tvuj krasnej parecek nemuzu vynadivat! 😵 😵

pajka00
28. bře 2011

@zazy já jsem nechala malé naušničky píchnout, protože jsem měla ještě po mě...nosila je ségra, moje dcre, její dcera a teď další moje holčička..takž jsou už tzv. "dědičné"🙂) ale kamarádka nechala nastřelit a žádný problém.
Jinak děti rostou jako z vody. Malá se momentálně vzteká v postýlce. Už ji učím spát samotnou, takže jsem skončila období usínání u prsu....a moc se jí to nelíbí...no musím vydržet a ona taky.

vysocanka
28. bře 2011

Ahoj holky, no musim rici ze mame krasne deti vsechny 🙂))))))) jsou takovy vyrazniiiiiiii :D fakt ze jo 🙂))))))))))))) 😵 😵 😵

spark
28. bře 2011

Ahoj. Mám otázečku. Malej jak slintá,tak má na bradičce nějakou vyrážku. Nevíte čím to mazat? 😲

suzanna
28. bře 2011

@spark ja jsem Justynkovi myla pusinku skoro kazde dve hodiny a vzdycky to potrela olejickem od zwitsal. 🙂

spark
29. bře 2011

@suzanna 🙂 děkuji

suzanna
29. bře 2011

Ahoj holky.mam otazku.Co myslite kdyz kojim a mam jit k zubari a da mi ijnjekci na umrtveni bude to mit pak vliv ? Asi zavolam radsi dr.protoze Justynek na srdicko nesmi ani to proti rustu zubu a to taky jakoby umrtvuje ty dasne...

spark
29. bře 2011

@suzanna Asi bez injekce 😒 já myslim,že když přiznáš,že kojíš,tak ti ji ani nedá.

zazy
29. bře 2011

Ahojky zrovna dneska jsem se o tom bavila s kamarádkou,a ta byla nedávno u zubaře a dal ji injekci,prý že to žádný vliv na mimi nemá,tak nevím

suzanna
30. bře 2011

@zazy ale nas Justynejk ma srdecni vadu tak to je asi o necem jinem..no zavolam asi dnes doktorce.
@spark bez injekce jo? To bych asi neprezila,ale asi to odlozim ,protoze to stejne neni nic vazneho...jen kdyby mi to ten pred tim nezvrzal tak jsem tam ted ani nemusela 😖 ale jinak Vam diky !

ratatooy
30. bře 2011

ahoj maminky jdu vás pozdravit nějak nestíhám sem koukat,všichni krásně rostete a mi teda obzvlášť šimonek má 10kg a 74cm,se teda pronese to vám řeknu.Jinak je uplně vysmáty dítě,papá už všechnu zeleninku,maso,ovoce,přesnídávky,kaše no skoro všechno nic mu nedělá problém zbaští všechno jedině špenát a květák mu nechutná.tak se mějte hezky a zase kouknu jak bude čas. 😉

ratatooy
30. bře 2011

@spark výbornej je na ekzémy dětská konopná mast ale na tu pusinku mi v lékarně řekli že se to dá mazat i sudocremem používáme ho na zadeček a je na cokoliv a je taky super musím zaklepat že jsem zatím žádny opruzeninky neměli

spark
31. bře 2011

@ratatooy no on je to spíš takovej lišej. A nevíte Bepanthen? Ten mame v šuplíku.

suzanna
31. bře 2011

@spark ja nevim ten bepanthen, aby si to pak malej treba neoliznul tu pusinku na to pozor...zkus mu to potirat trosku tim olejickem nam to fakt pomahalo to je takovy setrny vuci te pokozce 😉

zazy
31. bře 2011

TAj ten bepanthen nevadí,vždyt přeci se tím natírají i bradavky a pak mimi bumba z toho prsíčka,takže si myslím,že klidně můžeš,záleží na tobě

suzanna
1. dub 2011

jo bepathenen se bradavky mazou....jenze se to ma pred kazdym kojenim umyt 😉

pajka00
3. dub 2011

Mně porodnici řekli, že si to umývat nemusím...jsem se ptala jen tak pro jistotu, protože jsemsi bradavky mazat nemusela...ale malé pusu bepanthem natírám..občas pár eček kolem pusinky, ale ono to stejně nemá moc smysl..stasčí to uřít do sucha a je to pryč...pokud bude slintat-žádná mastička to nespraví🙂 My už máme 2 zuby venku a pupínky jsou pryč..počkáme, až začnou lézt další a zase bude samá vyrážka🙂

zazy
3. dub 2011

Já jsem si je mazala jen v porodnici a taky jsem si je neomývala,taky mi řekli,že nemusím

spark
4. dub 2011

Děkuji za rady maminy. 😵

antoaneta
4. dub 2011

Ahoj holky! Dlouho sem tu nebyla, ale nebojte nezapomněla sem na Vás 😵 právě naopak. Mrzí mě, že nemám moc času, zajít. Né, že bych občas na koníkovi nebyla, ale když, tak je to vždycky jen tak narychlo a většinou skončím načuhováním na nějakou úplně jinou diskuzi. Nic moc ale příjemného tak jak tady u Vás 🙂 Ještě jsme se totiž po porodu z toho úplně nedostali, ani já, ani malej ☹ takže tak 😖 hledám nějaké rady, nebo zpřízněné duše. Od vážného pryč, - co je u nás pozitivní, že stále plně kojíme. Od porodu, je to to nejkrásnější. A samozřejmě ten náš chlapeček taky 😉 Ale jsme pořád drobek. Měříme něco kolem asi 65 a vážíme něco přes 6 kilo (nosíme ještě i 68, něco 74, ale taky někdy i 0-až 3měsíce, záleží jak co je značený a jak co je asi ušitý 😀 podle oblečení jsme totiž někdy ještě malé mimi a někdy už chlapák 😀. No každopádně jak sem koukala, s těma vašema miláčkama se rovnat nemůžeme 😀 Ale co, hlavu si z toho dělat nebudu, to už by mi z toho všeho asi hráblo. Alespoň si o nějakou tu chvilku užiju dýl to malé miminko 😉. Děsně to totiž letí, co? Ale prý sme o.k. a to je hlavní, až teda na nějaké ty poporodní bubáky a trápeníčka, které se nás ještě drží. Jinak co jsem jen tak nakoukla, tak nám ty naše dětičky dělají radost stejnou. Jíme, čuráme, kakáme, spíme. To už teda trochu míň. Jsme totiž strašně zvědaví. Chceme si hrát, objevovat, dělat blbosti (a to i u kojení) a chceme hlavně pozornost 😀 tu hlavně! V příkrmech teda zatím ještě nefrčíme. Díky kojení, máme na to ještě chvilku času, ale to víte, už z toho začínám být trochu nervozní, - jako co, kdy a jak a tak podobně 😀. Zoubek ještě žádný taky nemáme, ale umíme být pěkně rozmrzelí, do pusenky bychom si narvali kde co a sliníme a sliníme a sliníme. No a pod pusinkou máme taky vždycky minimálně jeden velkej červenej flíček. A taky jsem mazala Sudocremem, klasickým olejíčkem nebo krémem od Bůbchen i Bepanthenem (taky mi řekli, že se to omývat nemusí). Myslím, že pomáhá všechno a všechno tak asi stejně 😉 další den, to máme nanovo. Dnes jsem i pořídila nějaký gelík na dásně, tak uvidím, jestli bude nějaký efekt. No, co bych Vám ještě napsala
😕 pro začátek to asi stačí 😅
jo, málem bych zapomněla!!!! gratuluji a vítám nové maminky!!!! tfuj tfuj, ať rostete jen a jen ve zdraví!

zazy
5. dub 2011

I já vás zdravím
Antoaneta:nic si ztoho nedělej i my jsme malé,malá má jen 5 kilo.Dneska jsem byla s malou na převážení a potvrdili se mé obavy,malá přibrala strašně málo,takže musím začít s příkrmem asi mám slabé mléčko.A co vy maminy,jak jste na tom,co dětičky??

pajka00
6. dub 2011

ahoj holky, vůbec si z toho nic nedělejte, že děťátka neváží moc....hlavně, že jsou zdravá! Moje dcera měla v roku 8kg...a jaká je z ní teď kočka🙂 Teď ta malá má v půl roku skoro 8kg🙂 Tady vidíte ten rozdíl, ale jak říkám-je to opravdu jedno. Však oni to doženou a ty opleskanější vyběhají...kila nehrají roli-pokud to nejsou samozřejmě extrémy. My začínáme noci líp spát...dnes se vzbudila ve 22.30 a pak až o půl 4 ráno....je fakt že v 5 byla vyspaná a z postýlky na mě vykřikovala ať už sakra vstáváme...teda-aspoň tak zněl její tˇon hlasu🙂 Momentálně mi sedí na klíně a je zralá na šlofíka....tak jdem na to🙂

spark
6. dub 2011

@zazy Ahoj. Tak to jsme na tom podobně. Já kojila 3 měsíce,pak se ukázalo že prcek nepřibírá,tak jsme začali dávat Bebu , ale já s kojením uplně přestala. Ted bych se možná trošku víc snažila.
@pajka00 S tim spaním..já nevim proč,ale prcek se probouzel za noc dvakrát a dneska 4x! Tak nevim co se děje..... 😕 Doufam že to byla náhoda,ale docela mazec stávat 4x.

zazy
6. dub 2011

Já se tedy snažím i odsávat,a dávám malé pít jak si řekne po dvou hodkách i dřív nasadila jsem ještě i homeopatika,tak uvidíme.Jinak malá se budí jen dvakrát za noc akorát ted jsem ji začla budit po 3 hodkách skrz papání,poradila mi to kámoška,aby malá více přibírala

zlucie
7. dub 2011

Ahoj holky 🙂
Chtěla jsem Vás poprosit o radu........co budete dnes dětem oblékat, když hlásí takové teplo?

suzanna
7. dub 2011

ahojky my take stale kojime i odstrikavame 🙂 Za noc vstavam od porodu tak 3 - 4x uz jsem si zvykla🙂
Justynek spi s nama porad v posteli 😀 proste jak citi,ze prijdeme do loznice tak uz se hlasi.

@zlucie dnes jdeme do poradny tak mu dam bodycko a na to triko s kratkym rukavem a slabe kalhoty a ksiltovku 😉 dnes hlasi kolem 19 -21 st.

pajka00
8. dub 2011

ahoj, venku pěkná kosa po ránu, malá už zase spí, protože vstává teď v 5 odin, takže o půl 8 je zralá. Jinak se v noci budí po 2-3 hodinách-hrozná otrava🙂)Doufám,že se to brzo zlepší. Občas, když se v noci vzbudí na kojení, tak ji stačí jen pohladit a ona usne, ale někdy se rozeřve, tak musí dostat napít. Podle mě je to zvyk-hlad nemá. Když se jí podařilo párkrát prospat celou noc, tak už se nebudí teď hlady. Sousedka má o měsíc mladší dítě a to se vzudí jen 1x na kojení-jinak prospí celou noc...
S tímo blíkáním je to problém, protože ono je sice krásně, ale foukne vítr studený a hned je zima. Nebo zaleze slunko....je to blbý i u mě a ne tak u toho prcka. Dnes jsem jí dala zimní bundu-protože je tam jen 8 stupňů a zakrytá je jen dekou-tak si myslím,že je to akorát.

spark
8. dub 2011

Ahoj.
Včera jsme byli na pul roční prohlídce. Všechno v pořádku,malej váží 8,300 !!!! A měří 70. Je to kus chlapa! 😵 Můžem začít dávat ovoce a kašičky.

Oblékáme do auta bodíčko s dlouhým,ponožky,lehké kalhoty a mikču na zip aby šla sundat. A když jedem kočárem tak místo ponožek punčocháčky. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru