My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

suzanna
2. čer 2010

lenny tak to je sila tesit se na holcicku a on chlapecek no jen doufam,ze u nas se nestane neco podobneho 😀
antoanet jj kluk vzdycky odpovida vice ver mi, tri princezny uz doma mam 😀 a ty byli vzdy mensi nebo akorat 🙂 a kdybych cekala prvni nebo mela doma holku a kluka, bylo by mi taky fuk co to bude, jasne ,ze nejhlavnejsi je zdrave mimco,ale vzhledem k me situaci s 3 devcaty jsem proste rada,ze vim ,ze je to klucik 😀

antoaneta
2. čer 2010

Ahoj leny, taky vítám!!! Ať se ti tu u nás líbí 😉 a hezky a zdravě těhulkujuš!!! Mě ultrazvuček čeká 18tého, přece jen jsem nějaký ten den popo. Termín mi vypočítali nejdřív na 31 října, pak na 28. Tak uvidíme 🙂
A na to sono jdeš pročpak? Něco speciálního, nebo preventivního? Mě ho dělali při NT ultrazvuku 😕
A z jakého si kraje? Nevidím žádné info ve tvém profilu?

antoaneta
2. čer 2010

Jo, Páji, ať dopadneš dobře u zubaře a nic ti nedělají!!! To je první prohlídka do těhu kartičky, nebo jdeš tam mimo těhu?
Já totiž jsem objednaná k zubařce až na 28. června a to už mám z toho trochu mindrák, jestli to není celkem pozdě. A to sem ještě se s protivnou sestrou o tento termín smlouvala 😖

antoaneta
2. čer 2010

Jo a děkuji moc Páji za zeptání. Cítím se celkem dobře, miminko teda ještě necítím, nebo jestli bych už někdy mohla, tak nevím že je to třeba už ono. Někdy se mi v břiše mele totiž všechno, tlak, křeče, píchání. Tento týden, mám i pocit, že se mi bříško ve vnitř roztahuje a připravuje tak nějak jinak. Cítím víc třísla, a kyčle a přes ně pnutí a vystřelování. Ale pořád je to v rámci mezí. Teda doufám, vono se to těžko odhaduje. Když o miminku nevím. Doufám, ale že je v pořádku. Naštěstí se o tom přesvědčuju, tím svým domácím ultrazvukem!! Chvála bohu za něj. Srdíčko nám krásně tluče!
Ale řeknu Vám, když opomenu, večerní vstávání, kvůli čůrání, - vyžene mě to tak min. 3krát za noc, tak dneska v noci jsem se vzbudila pěknou bolestí. Úplně jsem měla ztuhlé koleno, nemohla jsem ani tu nohu pořádně natáhnout. Myslela jsem, že si bolestí cvrknu, když jsem ji chtěla propnout. Tak jako kdybych ji měla strašně dlouho skrčenou a přeleženou a pak ji rovnala. Úplně ztuhlý a bolavý. Ještě teď chvílemi tu ztuhlost v kolenou cítím. Tak nevím. Snad se nějakým děsivým tempem nezačínám odvápňovat. Co myslíte? Může to být teď jenom tím těhotenstvím? Snad to moje miminko ale nečerpá z maminky víc než je zdrávo a nestane se ze mě za chvíli nějaká revmatička ☹ Nevím co s tím, pokud by se to opakovalo a ještě stupňovalo, nebo co na to. Byl to celkem děs. Napadá vás něco, nebo co vy? Nemáte některá podobný problém? Ještě mi taky v noci trnou občas ruce, taky jako by přeleželý, i mravenčení. Nevím, moc jsem tomu nevěnovala zatím pozornost, myslela jsem si že je fakt můžu mít přeleželý, ale možná to s tím už souviselo. Asi to budu muset říct doktorovi. Nebo nevím.
Ach jo. To sou starosti 😒

suzanna
2. čer 2010

antoanet ,tak ja mam problemy s krecma v nohach skoro kazdou noc teda ted uz mene,protoze si davam tu masazni koupel pred spanim a postel si steluju pod nohama do vysky a tim lepe proudi krev ,jinak doporucuji stridave koupele pred spanim tepla,studena a opravdu to pomaha.Je to nedostatkem zeleza a magnesia rikal dr....a je to tehotenstvim ..to mravenceni mam taky to se asi nicim zmenit neda...jo a to si pis,ze si ten maly prcek vytahne z tebe uplne vsechno co potrebuje 😀 Kazdopadne tu stridavou koupel vyzkousej a podkladej si vice pod nohama 😉 nebo si kup magnesium vodu to pomaha take 😉

antoaneta
2. čer 2010

suzann, děkuji, ale já křeče nemám, vím a znám křeče, mívala jsem je nejčastěji v lýtkách. Ale to je něco jiného, než co myslím, těma naštěstí teď ještě netrpím. Myslím že přijdou později. Spojený s těma otokama, teplem a pak možná i vyšší váhou. Kvůli křečákům na ně trpím, nebo se hlavně dřív trpívala. A ikdyž vím, že magnezium dobrý, tak mě na to moc nepomáhalo. Přece jenom to u mě souviselo s ucpanou pumpou a cévama.
Ale teď mě trápí úplně něco jinýho. Vyloženě ztuhlost v kloubech - přesně v kolenou!! A to tak silná a bolestivá, že nemůžu tu nohu skrčenou normálně propnout, natáhnout. Fakt jako bych měla tu nohu skrčenou třeba celý den a pak ji chtěla narovnat. Vyloženě ztuhlé koleno a strašná bolest v něm. Prostě klouby.

antoaneta
2. čer 2010

jo jinak na ty křeče, kromě těch střídavých koupelí je taky jako první pomoc dobrý - hned propnout patu! Prostě když tě ta křeč v lýtku lapne - tak žádný promasírování, hlazení, ale hned tu nohu propnout v patě, jako na fajku. Je to fakt rychlá pomoc, hned to zabere. Křeč povolí.

suzanna
2. čer 2010

antoanet povoli to,ale ta boleeeesttt auuu...nastesti nam dcera koupila k vanocum tu masazni bublinkovou koupel nejmladsi dcera se smala,ze je to darek jak pro duchodce, 😀 ale me to tak desne pomaha ,tak jsem rada,ze to mam.
Tak jedine se podivat na ty klouby po nejake masticce zeptala bych se v lekarne .Ja mam specialni masticku taky na klouby,protoze trpim na vodu v koleni....jsou to holt tehu problemy co..jedna pani tady je o mesic driv nez ja a ta uz jen lezi nemuze pry ani normalne sedet tak doufam,ze ja se snad ten posledni mesic budu normalne pohybovat....

pajka00
2. čer 2010

tak jsem tu.Zubařka se sestřičkou se smály a říkaly jéé, je to nedávno, když jste tu kojila holčičku-která má za 14 dní 15 mimochodem a čekáte další...doktorka hádá kluka, sestra holku-že jsem jiná v obličeji a dokonce si to napsaly do mojí karty-tak uvidíme🙂 Nic mi nedělala,pochválila a šla jsem. Jinak jsem byla na normální pravidelné kontrole Antoanet ....kdy jsem lajda už víc jak rok nebyla a půjdu zase až za půl roku klasicky.V těhotenství se jinak navíc nechodí-důležité je razítko v průkazce.
Tak super leny,že se vám zadařilo přirozeně a máte to bez nervů s injekcema atd.🙂Teď už to bude všechno OK,když jsi ve 20.týdnu-už se ničeho neboj🙂 (já se taky nebojím 😀 )
Holky, já teda už klepu na dřevo, ale žádné křeče,bolesti,pálení žáhy atd nemám....no ono taky všeho do času,že?🙂) Ještě tohomám hodně peřd sebou,ale musdím říct, že ani u těch předchozích dvou se mi nikdy nic takového nestalo. Jediné co, že po druhém porodu mě bolela pánev nebo kříže-jak se mi stahovala pánev zpátky a teď mě začíná občas pobolívat, když dlouho chodím,stojím neo ležím na zádech.

antoaneta
2. čer 2010

jo jo, suzy, mrknu fakt asi na nějakou tu mast a pak to řeknu i v poradně. Zvlášť pokud se to bude opakovat.
Super Paji, že máš zoubky v pořádku. Aspoň ste s maloškem netrpěli. Takže to sis byla až teď u té zubařky pro razítko do těhu kartičky? A ta blbá sestra se mě ptala, jako vod kdy to vím, že jsem těhotná, že si volám až teď. A to jsem tam volala už před měsícem a nabízela mi volnej termín až v červenci, nebo srpnu. A když jsem se zeptala, jestli nemají nějakej dřív, tak byla protivná a právě to mi řekla vo tom, proč si teda i já dřív nevolám. No chápete to? Bréca jedna. A když jsem ji řekla, že teda jako když přijdu, v den, kdy nemají objednané pacienty, jestli mě nevemou, nebo co jako, že jestli to ani jako v potaz neberou že jsem těhule, tak mi řekla, že jedině se může podívat, jestli se někdo neodhlásil. No protivná jako sviňa. Pak našla termín v tomto měsíci. Ale i tak, no hned jsem se nasrala.
Tos mě teda Páji uklidnila že si byla až teď. Ta kráva ze mě udělala úplnou pipku. Nezodpovědnou a že si něco vymrčuju a svý těhotenství k tomu snad používám, jako argument, nebo co. No už jsem se zas nasrala.

suzanna
2. čer 2010

pajka tak super ,ze mas vse v poradku 🙂 Ja jdu k zubari v sobotu 🙂 jeste,ze tam v sobotu jsou manza by snad ani jinak nemohl z te pitome prace ani k zubari...a kdyby mi nahodou chteli neco delat tak reknu,ze to chci az po porodu pac kdyby me to pak treba bolelo tak si nechci brat prasek....ale snad taky budu mit stesti jako pajka a bude vse oke 😉
No paji ja taky nemela nikdy nic a hele mam skoro vsechno....uz nam neni 25 😀

suzanna
2. čer 2010

antoanet nektery zdravotni sestry jsou proste kravy ,nechapu proc pak delaji pak tuhle praci .....kdyz neumi kloudne mluvit s lidma 😠

zlucie
2. čer 2010

Čauky.... 🙂
Všechny zdravím a vítám i naší novou nastávající maminu!!! 😉 Přeji hodně štěstí!
Dnes jsem si volala na výsledky tripl testu a jsou naprosto v pořádku...tak jsme si zase trochu oddychli a už čekáme na velký ultrazvuk ve 20 týdnu! Už aby to bylo!!!! 🙂 🙂 🙂
Na pohlaví jsme už moc zvědaví. I když je nám to jedno, žádné mimi ještě nemáme, ale stejně. Ale nejvíc to všechny zajímá u mě v práci...jsou to zvědavci 😀
Se jménem to bude horší....můj manžel je sice miláček, ale ke všemu má něco. 😉 Když jsme rekonstruovali byt, tak to byli věčné dohady, ale nakonec jsme se domluvili, ale u jména pro mimi.....asi budu muset ustoupit!!
Koupila jsem si v lékárně Rennie na to moje pálení žáhy a doufám, že to trochu zabere: Je to děs!! ☹
Jinak Vám moc děkuji za rady....mléko už jsem vyzkoušela a nezabralo! Bohužel!
O víkendu se už budu muset mrknout po nějakém těhu oblečení...hlavně nějaké kalhoty! Bude to stát nějaké korunky, ale nedá se nic dělat. Pořád si říkám, že když chodím do práce, tak na sobě nebudu šetřit! 😀 😀
Když tak je potom pošlu dál a využijí je i jiné těhulky. 😉
Tak hezký večer!!!!! 😉

suzanna
2. čer 2010

zlucie gratuluji 🙂 super,ze je vse v poradku 😉

broukb
2. čer 2010

Ahoj holky,
tak já teda zubaře už za sebou mám a v poho...měla bych jít ještě jednou, ale nemusím 😉 Jinak u nás vše ok, pupínčata pěkně kopou a dneska se trefili i stereo, každej z jedný strany...zatim jsou to pořád malý kopanečky, ale jsou 😀 No a s tim pohlavím doufám, že se u nás nesekli..my už jsme totiž s manžou o víkendu pupínkům vymalovali jejich koutek a půlka je růžová 😀 tak doufám, že na nás nevykoukne druhej pindík 😝 (až bude hotovo dám vám sem fotečku, pokud mi jí nějaká kráva adminka nesmaže). Obdivuju, že ještě nenakupujete..já jsem hotovje nákupčík až mám věcí tak na 10 miminek a furt mi to nedá a furt musim něco objednávat 😅 Už jsme kuli tomu museli sestavit skřínku a komodu abych to měla kam dávat 😉
Pájko jsem teda zvědavá jak to u tebe dopadne 😵 jestli teda holčička nebo kluk (ale jak říkáš je to fuk)
Zluci gatuluju k výsledku triplu...jo a ty blázínku ty ještě nosíš normální oblečení..to já už teda rozhodně nemůžu..min ty kalhoty 😀 Jo a mě Rennie ovocný moc pomáhaj na žáhu.
Suzi věcičky jsou opět nádherný..jako vždy 😉
Antoanet to víš, že je vše v pořádku srdíčko přeci bouchá, ale věřim, že už se nemůžeš dočkat. Ty klouby jsou dost možný, že jsou z mimíse, buď na sebe opatrná.
Peci já jsem napnutá jak kšandy a pevně věřím, že ti to tentokrát opravdu vyšlo..teplotka vypadá výborně já se taky měřila a jak je to nad 37 většinou je to těhu (zkoušela jsem měřit i po utrouši hned a po utrouši třeba za 6 hodin a podle mě to nemá vliv, byla vždy stejná) 😉 držim vše co mám .....a doufám, že ti budem moct tichounce pogratulovat.
Vítám nováčka 🙂
Tak se mějte krásně a zatím papa

pajka00
3. čer 2010

ahoj holky, tak jsem tu zase trapně první-holt ranní ptáče...🙂 Ale ještě bych si poležela...
Taky zírám Luci, že ještě oblečeš své normální oblečení....ale je fakt, že já jsem svoje normální džíny nosila až do porodu-jen jsem si protáhla gumičku knoflíkovou dírkou...ale to bylo u prvního🙂 Teď už musím mít těhu věci, ale koupila jsem si džíny a kraťasy taky v bazárku a jedny džíny funglovky....sice byly drahé, ale jsou super. Trika mám jakési...takže i když je mám uplejší, vůbec to nevadí. Vzpomínám si, když jsem byla poprvé těhu, tak jsem si dala jakési triko, které nebylo úplně volné a moje mamka tenkrát z toho byla hotová, jak to vypadá, že to mám uplé a že to nemusí každý vědět,že jsem těhu.Tak jsem jí řekla,že já se za to nestydím, ať to klidně každý ví. Holt se tenkrát nosily nařasené šaty pod prsama od 3. měsíce a hotovo 😀 😀 Teda,ty bych si na sebe nedala ani za nic. Každá štíhlá těhulka vypadala jak 120kg stodola.
Luci a poděl se o to, jaké máte jména vymyšlené🙂
Antoanet jasně,že není kam spěchat se zubařkou, je to úplně fuk, jestli jdeš v 6.týdnu nebo 30.týdnu....stejně ti zuby zkontrolovat musí a možná i čím pozděj, tím líp, protože říkala, že můžou být dásně v těhu prokrvené a trošku nateklé a krvácet,že je to normální a nemám se toho lekat.

dada074
3. čer 2010

Ahoj Paji,neboj nejsi tu trapně první já u počítače sedím od 5.30 nemohla jsem nějak spát,je to hrůza když si člověk může přispat a straší tu každý den od 6 hodin.
Jinak s tím zubařem,po mě chtěli v poradně razítko nejpozději do 20tt,ale asi to každý dělá jinak.Dokonce sestra každou návštěvu kontrolovala jestli už to mám potvrzené.Jo a nejlepší bylo to plicní,ženu se do Benešova (50km) a tam se mě sestra zeptala jestli budeme očkovat mimčo v porodnici nebo až kolem 7 měsíce,řekla jsem že na místě v porodnici ať to máme za sebou ona mi dala razítko do průkazky a jela jsem domů (to kdybych věděla tak jsem šla tady u nás).

A konečně jsme vybrali kočárek,dokonce jsme ho hned koupili,nakonec to vyhrál x-lander!!!

Zlucie gratuluji k testům,to si člověk hned oddychne,co? 😉

pajka00
3. čer 2010

Fakt do 20.týdne?Tak u nás je to fakt jedno. Vím,že na plicním mi dali razítko u okýnka do průkazky a šla jsem, ale te´d jsem tam ještě nebyla🙂U obvodního jak by smet-jakbysmet🙂Takže já na to nekvaltuju.
Konečně jsem si teď u PC vybrala a objednala osušky, plenky,kartáč na vlasy ,pro sebe kalhotky do porodnice a další strašně důležité věci, ať si připadám jak zodpovědná matka, protože jsem zatím nekoupila krom pár dupaček a bodýček nic🙂 Líbí se mi i deka a zavinovačka...ale nevím jakou budem mít barvu kočárku, tak musím ještě chvilku počkat.
Jakou barvu máš dada kočárku?Ten x-lander je dobrý, taky jsem se na něho dívala a líbí se mi, že k tomu dávají fusak a deku v barvě...takže to vypadá skvěle.

suzanna
3. čer 2010

ahojky, teda vy ranni ptacata vas bylo co docitat 😀
jake je u vas pocasi,tady opet vedro ,vedro....brala bych aby sprchlo...
tak pajka uz taky nakupuje to je dobre aspon si to koupis hezky postupne pak je toho fakt moc najednou.Nam jako kocar jeste nedorazil , takze budeme v pondeli volat,citim v kostech,ze bude problem...a ja se z toho poseru...jinak zavinovacku a deku do kocarku jsem si koupila neutralni a je to , a tu modrou si necham v postylce.
peci jake jsou pocity porad stejne?? Ty mas vydrz ,ze nezkusis testnout 🙂

pajka00
3. čer 2010

Suzy u nás včera k večeru svítilo slunko a dnes neprší.....to jsou změny🙂Ale ráno 11 stupňů,takže kosa...teď je zataženo,ale neprší...ale hlásí odpoledne zase déšť a v noci hodně-takže zase se zvednou hladiny,ale na víkend konečně 24stupňů a slunečno.....halelujá.
Jaká je neutrální? Mně se líbí tmavěšedá se světlešedou...to jsem si říkala,že bych mohla jako neutrál.
Jo peci,jsi dobrá,že netestuješ🙂 To já bych asi ten 10-den nevydržela....počky ty jsi dnes kolik 11?

pecicka
3. čer 2010

ahoj holky,¨dnes 11den, testovat mám 7.6.nebo lépe řečenpo mám přijít na krev, to já vydržím 🙂

suzanna
3. čer 2010

peci ty jsi teda dobra,ale dobre znameni je,ze 11 den a ms pryyyyyyyyyyycccccccc... 😵 😵 😵
pajka neutralni k cerno oranzovemu jsem si vybrala lehce bezovou ,aby to nebylo takove tmave....
parada,ze na vikend se Vam uz udela hezky..teda ja bych se vubec nezlobila,kdyby tohle leto bylo vice uprsene, nevim jak to v tom cervenci budu zvladat ty horka...

pajka00
3. čer 2010

Tak to přijeď na léto sem🙂) tady ti určitě horko nebude, protože předpovídají chladnější léto. V červnu má být hodně srážek,ale teplo...tak uvidíme. Dcera má jet v neděli na výlet na 4 dny na vodu, tak mám tucha, že nikam nepojedou, protože půl republiky je pod vodou...
Peci to jsi fakt dobrá....ani trošku to v tobě nehlodá,že by sis udělala test?🙂

lenny84
3. čer 2010

Ahoj holky! To je paráda venku svítí sluníčko....hurrráááá 😀 Už jsem z toho počasí začínala být zoufalá, jsem totiž od 1.května doma na PN, já i mimísko jsme naštěstí v pořádku - ťuk ťuk, jenže jsem zdr. sestra a pracovala jsem na JIP a to se s těhotenstvím moc neslučuje 😒 Doma je to fajn, ale přece jenom začne to nudit. Jo to byly plány, jak budu chodit s naším labradorem na procházky a jak si zvelebím zahrádku, no a jak se říká plány sežrala koza 😀 Jinak bydlím kousek od Opavy a profil si brzy upravím, slibuju 😉 Sono srdíčka je jen preventivní, prý součást toho ultrazvuku ve 20.týdnu, asi si tak u nás zajišťují doktoři práci mezi sebou 😎, každopádně se mi dneska o té kontrole zdálo, prý to podle srdíčka vypadá na kluka 🙂 🙂 🙂 už asi blbnu 😉 Včera jsem byla poprvé na gravijóze a plavání, bylo to parádní, hlavně voda! Všem doporučuji! Zatím se mějte krásně, já si jdu užívat sluníčka, než zase začne pršet!!!!!

pajka00
3. čer 2010

ahoj leny,super, že je hezky, tady svítilo asi 10minut a zase se zatáhlo.....Jo ty sny znám, zdávají se mi neskutečné kraviny! Já se teda snažím občas nějaký plevel vytrhnout, jenomže za 20minut mě začnou hrozně bolet kříže...takže si jdu odpočinout🙂 tak toho moc nezvládnu, mezitím týden prší, pak je tam šíleně bahna a když to trošku oschne 20minut práce a zase prší🙂)

pecicka
3. čer 2010

paji-kupodivu nehlodá, mám nějak vžité, že prostě v pondělí půjdu na krev a tam mi to potvrdí a pak si s radostí ten test počůrám🙂 opravdu, když se ti tam neukážou dvě čárky jako mě při předchozích dvou pokusech, tak já jsem potom už opravdu nevěřila tomu, že se něco změní.......vždycky mi to vzalo veškerou naději a tak pro to
ted se ale cítím celkově jinak, tak to určitě bude to pravé, trošku mě straší to břicho, protože ho opeavdu mám jak mamny v 6měsíci, to jsem tak nikdy neměla a na to, že jsem typ, který má zadek a stehna a žádné břicho, tak je to fakt mazec.....
jinak zdravím všechny holčiny tady 🙂

pajka00
3. čer 2010

Jasně,pokud to tak cítíš, proč se stresovat, kdyby test byl negativní a krev pak pozitivní🙂 Tak držím palec, snad tvůj vnitřní pocit je pravdivý a fakt se to tam zahryzlo, bylo by to super🙂) Tak jsem napnutá jak ty na pondělí🙂
No o břichu mi nemluv...taky jsem už jak před porodem....to budu vypadat za pár týdnů.....

dada074
3. čer 2010

Peci pořád držím palečky,a jak se cítíš?Jak píšou holky také bych nevydržela,já testovala od 9 dne,ale to neznamená,že bych tě chtěla nějak pokoušet.Jestli vydržíš do toho 7.6. máš můj obdiv!!!!! 😀

Pajka : máme přesně tuhle barvu oranžovočernou,a právě byl v akci s tou dekou fusakem,pláštěnka a moskytiéra za 5500 + jsme dokupovali autosedačku s adaptérem za 2300,tak že to nebylo vůbec drahé a do kočárku jak píše Suzík máme také neutrál světle béžovou.

Jinak hlásím,že Lukášek se dnes v noci otočil,tak už máme i správnou polohu.

Suzi chci se zeptat koukala jsi také na koše na ty papírovky?

pecicka
3. čer 2010

dadi ahoj-cítím se dobře, děkuji 🙂 a jak tak koukám, tak je to neskutečné, jak to rychle letí a jak už jsi daleko, jsem moc ráda, že jste všechny tady v pořádku i s miminkama a moc vám to přeju 🙂

suzanna
3. čer 2010

peci fajn,ze se citis tehu 🙂
dada kos na papirovky mam, proste normal kosik s vikem (mam ho v albumu,modry a je na nem BOY ) 😀 a mam zvlast i kosik na pradlo.Jinak ten muj lezi porad napric ty jo doufam,ze se taky tak do tech 2 tydnu otoci...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru