My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

dada074
20. říj 2010

spark a @broukb moc gratuluji k miminkům,jsou opravdu nádherná,tak ať pořádně rostou a dělají mamince a tatínkovi jen samou radost.

Jinak pokud máte problém s bříškem tak zkuste kapičky BabyCalm,dáváme je od druhého týdne a musím říct,že pro nás jsou úžasné.

pajka00
20. říj 2010

@broukb Jsou krásné..povedly se vám s tatínkem🙂 Tak ať vám to zvládání vydrží, držím palce🙂 Prdíky třeba nebudou-viktorka s tím naštěstí nemá problém...třeba vás to taky mine..přeju ti to🙂 a maloškům taky.

suzanna
20. říj 2010

Ahojky holciny jen tak nakukuju..my mame taky problemy s prdikama pouzivame Infacol nemuzu si to vynachvalit a pak taky berem vitamin K ten se pry brat pri kojeni musi tak nevim jak je to v CR.
Jinak Justynek byl vcera na ockovani tak byla kruta noc,ale zvladli jsme to.Vazi uz 6 kg a meri 60cm 😀 V patek zase k doktorce je to porad naky litani....a vubec nemam na sebe ani trochu casu..malej si zvyknul hezky spat na me,takze ja jsem peknej otrok,ale co nejak se to zvladnout musi... 🙂

broukb
20. říj 2010

Ahoj holky, tak mám krásnou zprávičku, zas je nás o jednoho víc 😵 😵

Píše Vysočanka :
20.10. v 13.40 jsem otevřel očička, 52cm a 3600g. Kdo jsem?? Nemáš zdání?? Lukášek Dvořák se vám klaní 😵

Mám mooc velkou radost, jak nám to tady všem jde..je to paráda..takže Antoanetko jsi na řadě!!! Držíme palečky!!! 😉

zlucie
20. říj 2010

Ahojky holky.... 🙂
Vysočance moc moc gratulujeme.....Lukášek má pěkné datum 20.10.2010!!!!! Tak hlavně hodně štěstí a zdraví!!!!!

suzanna
20. říj 2010

Vysocance moooc velikanska gratulace a obou hodne zdravicka 🙂 😵 😵

spark
21. říj 2010

😵 Vysočanko gratulace k Lukáškovi! 😵

To je úroda! 😀

spark
21. říj 2010

Ahoj!
Taky máme prdíky. Kolem sedmé večer tak tři hodky. Dáváme sab simplex. Nechtěla jsem mu nic dávat,ale když to drobečkovi pomůže....
Jinak prcek už si statečně omotává tatínka kolem prstu 😀 už ví že přiběhne na první zaknourání 😀 je zlatej!

broukb
21. říj 2010

ahoj holky taky vás tak strašně bolej bradavky??? já skoro cedim krev při každym kojení ☹ je to děs a pro mě hroznej stres. pomalu se vyhybám aby ty moje chudinečky měli hlad..snažim se to oddálit a oni se mršky nedaj 😀 Pořád doufám, že se o zlepší a pořád nic 😢 No hold jedou obě kozénky v pernamentnim zápřahu 😖 No nic dneska zkusim koupit menší kloboučky (mám nějaký strašně velký a maj toho plnou pusu) jestli to aspoň trošku nepomůže.
Jinak ťuk ťuk ťuk my zatim na prdíky netrpíme, tak doufám, že to tak půjde dál. 😉
Až budete mít čas přihoďte nějaký fotečky ať se můžem pokochat...jinak jsem zas koukala a fakt máme všechny pěkná miminka 😉

spark
21. říj 2010

@broukb já mažu Bepanthenem,ale jak se přisaje,bych řvala 😖 ,ale tebe je mi líto,páč je máš neustále v provozu obě)) Jak dlouho plánuješ kojit? Nebo to necháš jak se to vyvrbí?

zlucie
21. říj 2010

@broukb
Můj manžel pořád říká, že je to přece přirozený....kojit!!!! Ale na kurzu o kojení nám laktační poradkyně říkala, že kojení rozhodně není samozřejmost, musí se mu naučit jak maminka, tak novorozenec....a ve vašem případě hned dva mimoušci! Tak Vám moc moc držím pěstičky!!!!

ratatooy
21. říj 2010

ahoj maminky tak už jsme od včera doma,to byla uleva přijít domů alehnout si do svý postele v porodnici se moc spát nedalo a náš drobek to měl dva dny nějak otočený ale teď se akorát nabaští a spí sem tam chvilku kouká ale v noci zatím ani jednou nezabrečí.jinak s kojením máme problémy tak to zkouším přes odsávačku a přidáváme to do nutrilonu ale vidím to bledě,dva dny mě strašně bolely prsa a teď už skoro nic ale pár kapek se vždycky najde.jinak porod byl ůplně v pohodě příště ž bych se císaře ani nebála,spíš jak jsem se těšila na přir.porod a nevyšlo to tak když jsem viděla ty chuděry jak tam trpěli tak jsem byla ráda že to mám za sebou takhle.a ten pocit když jsem se probudila z narkozy byl pro mě ůžasnej mě bylo ak dobře 😀 mohla jsem konečně dýchat nic mě netlačilo atd,a druhej den jsem už běhala jak laňka,sestry na mě koukali jak na zjevení že jsem se dala tak rychle po operaci do kupy.jinak jsme moc šťastní asi stejně jako všechny že?přidávám fotky našeho miláčka.

ratatooy
21. říj 2010

@spark ahoj holka,podívej mi to máme s kojením tak že mě v porodnici pěkně štvali furt že musíme za každou cenu kojit ale jak když to nejde mám prsa na prd sestra mi řekla že jsem měla v těhu nosit formovače,ale jak jsem to měla vědět,pak dr říkal že když mě mamka nekojila tak že já nemusím taky že to může být dědičný a tak nám dávali příkrm,domů jsme si ho taky koupili,ale hlavně co jsem chtěla říct že jsme museli kojit přes klobouček stejně nám to nešlo a po císaři ze sebe vymáčknu pár kapek až teď a tak jsem to začala praktikovat přes odsávačku to není tak bolestivý a nepříjemný jak od malýho,já jsem to taky nemohla snést.

zlucie
21. říj 2010

Velká gratulace další mamince.....já už chci taky!!!!!! 😉
Včera jsme byli v porodnici na monitoru a prohlídce a už se nám to tam dole pěkně chystá....do termínu prý porodíme určitě, tak jsem zvědavá!!! 🙂
Mareček se nám zase nechtěl moc ukázat... kluka nám řekli jen ve 20 týdnu, tak je manžel nervozní, že to nakonec bude "chcalena"! 😀 Je nám to jedno, hlavně když bude miminko zdravé....kočárek máme neutrální, ale těch krásnejch modrejch oblečků 😀 !
Mareček nebo Karolínka...je to přece jedno!!!!

spark
21. říj 2010

@ratatooy Ahoj! Doma je dobře,co? 😀 Prcek je fešák! Jsme se shodly,že tady rodíme jenom krásný děti!! 😀
Já kojím. Zatím to jde,ale vím že kdyby to přestalo,tak se nic neděje a budem dávat Bebu. Prý se po kojení i dobře hubne 😎 a to já po těch 9. měsících potřebuju jako sůl. 😎 Jinak jsme taky ze začátku bojovali,ale nějak jsme to dali s prckem dohromady. 🙂

spark
21. říj 2010

@zlucie chcalena)) 😀 😀

ratatooy
21. říj 2010

@spark vždyť jo já vím že je kojení pro mimi nejlepší ale když to nejde taak to hold nejde,aspoň těch pár kapek mu vymáčknu 😀 třeba se nám to ještě rozjede.ale fakt mě v ty porodnici štvali když malej řval hladem jak tur a ani se nechtěl přes klobouček přisát,stejně měli nějakej moc velkej,tak jsem z toho byla nervozní i já že má chudák hlad a oni ho tak trápí.
fakt máte stejnej kočárek jo?už jste byli venku?mi dnes chviličku jen do lékárny pro maso a dom,zrovna začalo chvilkama sněžit.fuj to si teda moc to kočárkování neužijeme,ale je fakt že bylo teplo uvnitř kočáru takže by to mohlo být ok i přes zimu pokud nebudou moc mrazy.

pajka00
21. říj 2010

Vys velká gratulace k miminku🙂 Super, že se tak všechny rozrozujeme🙂

@ratatooy Krásný chlapeček-gratuluju🙂
S tím kojením si z toho nic nedělej....moje mamka se mnou už šla z porodnice s flaškou, protože mléko prostě neměla.....já mám mléka pro 3 děti...takže je to individuální. Dnes jsme musely s malou k doktorce, protože do rána měla tak škaredě zahnisané oko, že jsem radši jela..dostala kapky a tak kapeme. Vůbec nevím z čeho-večer nic a ráno ho nemohla otevřít. Přibrala za 3 týdny 60dkg...říkala Dr.že je moc šikovná a já že bych mohla dělat kojnou...no jasně, že je šikovná, když jí pořád-hladovec🙂

@broukb Maý si bradavky bepantenem-je to super mastička. Je to drsárna ta bolest, že? No já sice mám bradavky dobré, ale když se přisaje-kroutím palcvema od nohou, jak mě to těch prvních pár tahů bolí....takže si umím představit-jak trpíš-když to máš dvojnásobně.

spark
22. říj 2010

Holky neumíte některá dělat takový ty tabulky,kdo a kdy se komu narodil? 😅 Aby jsme si v tom udělali pořádek 😎

spark
23. říj 2010

🙂 koukám,že co jsou z nás matky,tak nemáme čas krafat)) 😀
Naše srdíčko má prdíky ☹ a bolí ho bříško))

broukb
23. říj 2010

@spark no na plkání moc času není to je fakt..a hlavně zatim se toho ani moc neděje 😀 tak neni o čem psát. Jinak my včera večer dal jednu dávku nutrilonu, protože jsem měla málo mlíka,po tom co si kozénky 6hodin odpočali se tak strašně nalily, že to děti nestíhaj vypít a mám je jak šutr..takže hurá vypadá to, že se mlíčko našlo a srovnalo 😉 U nás kupodivu na prdíky zatím víc trpí Vanesska i když se říká, že je to horší u kluků..ale zatim to neni nijak hrozný, jen každý večer máme trochu histeráček 😅 přes den pak je pohoda.
Holky chtěla jsem se zeptat na jak dlouho chodíte ven?? My zatim cca 20-30 min,ale zdá se mi to hrozně krátký nikam nedojdem, ale zas to nechci přehánět 😕 tak se jen ptám, jestli chodíte i na dýl??
A přidejte nějaký fotečky!!! já se chci kochat!!! 😀 😀

spark
23. říj 2010

@broukb večerní histeráčky začínáme mít pravidelně)) 😀 včera večer to bylo dost hustý,až jsem se s prckem přešoupla do obýváku,aby se tatka vyspal,ale v noci jsme zase přelezli zpět 😀 někdy mám pocit,že mám málo mlíka a nevim jak to zjistit 😠

spark
23. říj 2010

@broukb 😵 já se na ty tvoje dvojčátka nemůžu vynadívat 😵

zazy
23. říj 2010

Ahojky maminky,všem Vám k těm miminkám moc gratuluji,už nevím komu jsem gratulovala,proto radši gratuluji všem.Jak já Vám závidím,že máte ty drobečky u sebe,už bych to taky brala,všechno mě tlačí,pobolívá,ty konce moc příjmný nejsou.Ale už jen měsíc a půl a budu už mít malou taky u sebe moc tě těším.
Holky ted mi poradila kámoška na ty bradavky od MEDELI Purelan 100,prý je to výberné a i lepší než bepanhten,tak jen taková rada

pajka00
24. říj 2010

ahoj holky, tak přidávám jednu aktuální fotku z dnešního rána....rozvaluje e v mé posteli, jakoby jí patřila...i když už patří, protože nechce spát sama a je přisátá k prsu jak pijavice a nevím, co s tím.....usíná, prso v puse a jakmile ho vytáhnu začne hledat, jakoby celý den nejedla, 2x potáhne a zase spí.....tak jsem z toho nešťastná, protože si vytvořila závislost🙂))Jak vámusníjaí drobečci?
Jinak co se týká tabulky, asi bych to udělala tak:
Protože Suzy porodila první-tak je na prvním místě-dopíše si určitě zbytek🙂
Suzy Justýnek
pajka 00 25.9. Viktorie 3.480 50cm

No a ostatní to jen zopírujte a dopište sebe🙂

spark
24. říj 2010

Suzy Justýnek
pajka 00 25.9. Viktorie 3.480 50cm
spark 9.10.Radímek 3,500 50cm 🙂

ratatooy
24. říj 2010

@broukb mi byli venku už i dvě hodiny,musela jsem pro rodný list a tak takže to zabralo dýl,jinak se může poprvé asi na hodinku a postupně to prodlužovat pokud není -10 tak je to v pohodě a v kočárku je celkem teplo,já dávám už ten flisovej fusak.
@zazy jj ten purelan je prej dobrý mě poradila kamoška i z lékárny infadolan stojí asi 30kč,jinak mlíčka mám taky málo ale u nás to lepší nebude když jsem po císaři a musím to brát přes odsávačku tak dostává pokaždý nutrilon a asi třikrát za den ode mě trošku odstříkanýho mlíčka ale to¨ho je fekt troška většinou 30ml a po delší době se mi povedlo i 60ml ale náš otesánek vypije tak 90ml,jinak má furt hrozně ledový ruce už nevím jak bych mu je zahřála.
@pajka nám malej spí dobře jen se vždycky nají a přebalí a chrupe další tři hodiny,dnes v noci se vzbudil i po 4 hodinách.
Suzy Justýnek
pajka 00 25.9. Viktorie 3.480 50cm
spark 9.10.Radímek 3,500 50cm
ratatooy 15.10. šimon 3.450 51cm

spark
24. říj 2010

Suzy Justýnek
pajka 00 25.9. Viktorie 3.480 50cm
spark 9.10.Radímek 3,500 50cm
ratatooy 15.10. šimon 3.450 51cm

suzanna
25. říj 2010

Suzanna 18.08. Jan Justin 4185g 52 cm
pajka 00 25.9. Viktorie 3.480 50cm
spark 9.10.Radímek 3,500 50cm
ratatooy 15.10. šimon 3.450 51cm

suzanna
25. říj 2010

Tak uz jsme se dopsali 🙂

@pajka00 me malej usina tak,ze na me lezi a usne a tak spime kolikrat celou noc a taky nejradsi u prsa a kdyz ho polozim do postylky spi tam 10 minut a pak rve ..takze taky parada 😀 😀 😀 ale co za chvili vyrostou tak si to musime s nima uzit ne?? 😀 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru