My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

pajka00
16. dub 2010

No tak sláva, samé dobré zprávy veni🙂
Jo brouku, právě i proto,že se krásně složí do auta je skvělý...no uvidíme. A proto že je moderní se mi líbí...
Proč mi nikdy test na cukrovku nedělali? Rodila jsem 2x a ani jednou mi žádný test nedělali...to spíš jen u těch se sklonem, nebo když mají vyšší hladinu v moči nebo tak ne?

broukb
16. dub 2010

Nene teď je to povinné Páji některé porodnice by tě prý nemuseli vzít bez toho testu,Prý kuli komplikacím u porodu s cukrovkou, nebo co?

dada074
16. dub 2010

Pajka dělá se to v každém těhotenství(tedy v dnešní době).Alespoň podle toho co jsem vyčetla.Já mám náběry ok a moč také a ženou mě tam.Nejhorší je to čekání,musíš tam tvrdnout dvě hodiny jak píše Brouček,akorát co jsem četla tak krev naberou pak vypiješ ten sladký hnus po hodině tě naberou znova a za další hoďku zase.A to si představ,že čaj mám mít sebou vlastní jen mi ho dochutí. 😀

dada074
16. dub 2010

Brouček je zase rychlejší.Jo a z těch řečí kolem kočárku si nic nedělej,KDO s ním bude jezdit,a je opravdu skvělý také jsem ho už měla v merku.

nana.76
16. dub 2010

holky moc vam děkuji trošičku jste mě uklidnili.Zjistila jsem to před tydnem podle testu že jsem těhotna a od středy to mam potvrzené od doktorky.Zatím je teda klid jen mě někdy tak zabolí břicho jako na mrchu,ale to se asi stavá. ☹

nana.76
16. dub 2010

pajko mě taky nikdy test na cukrovku nedělali a taky jsem rodila 2krat ale naposledy před 12roky to se asi tenkrat ještě nedělalo 🙂

pajka00
16. dub 2010

No tak to jste mě teda holky vůbec nepotěšily s nějakýma debilníma testama....jéžiši.....to fakt nesnáším lítání po doktorech a ještě si nosit čaj a čekat někde 2 hodiny.....no fuj tajxl....To jim to nestačí z moči proboha? Nebo z prstu?

suzanna
16. dub 2010

A v jakem tydnu ze se ten test na tu cukrovku dela??

pajka00
16. dub 2010

Já si z řečí nic dělat nebudu...to víš, že si koupím kočár jaký se líbí mně a příteli a ostatní jsou mi putna...kdo s tím bude jezdit?🙂) takže ten si rozhoduje.

pajka00
16. dub 2010
suzanna
16. dub 2010

pajka diky clanek jsem si precetla.Pristi tyden se na to schvalne zeptam,ale dr mi tvrdil,ze uz mi to z krve zjistoval a ze cukrovku nemam....

pajka00
16. dub 2010

já jdu v pondělí k dr. a zeptám se na to...ale myslím si,že je to zbytečné

pecicka
16. dub 2010

ahoj holky, tak jsem zpátky z utz, vajíček nic moc, asi 5 z toho pro použití a pro odběr 2 ☹ no co už, věřím, že ty pravé, sliznice dobrá, tak v pondělí jedu na OPU a uvidíme, co bude dál 🙂

suzanna
16. dub 2010

peci jak to jen dve z peti? Ty ostatni muzou klidne jeste do pondelka dorust 🙂 tak hlavne kliiid urco to vyjde 😉

pajka00
16. dub 2010

Ahoj peci....ono to do opu ještě poroste....takže nevěš hlavu, uvidíš, že budou víc než 2 dobré a i kdyby ne, tak 2 jsou lepší než 1 a určitě se to tentokrát podaří🙂

pecicka
16. dub 2010

no to nevím proč, měřil je a asi ví, že nedozraji nebo jsou fakt malý, já nevím,prostě říkal, že v pondělí jedem pro dvě, sá byl malinko zklamaný, chtěl 6, ale člověk míní a panbůh mění, že? ale dvě stačí 🙂, když se hezky oplodní jako minule a půjdou obě do bříška, tak budu spokojená

pajka00
16. dub 2010

příroda je příroda a třeba si nenechá do toho kecat a dorostou🙂) a když ne, tak 2 kvalitní opravdu stačí, stejně by sis nenechala víc zavést....takže v klidu a budu na tebe v pondělí myslet, aby se vše podařilo🙂

pecicka
16. dub 2010

paji-je t přesně tak, jak píšeš, budu vděčná za ty dvě 🙂 a když zůstane jedno, tak i za něj, hlavně at se uchytí a víc nepotřebuji 🙂 🙂

suzanna
16. dub 2010

peci kdyz by byli fakt jen dve tak to udelaji doufam metodou ICSI??

pecicka
16. dub 2010

jo to mi dělali i minule 🙂

pajka00
16. dub 2010

Holky....tak krásný víkend....konečně svítí slunko i u nás Suzy🙂)
Máme zítra velkou oslavu....já slavím svých 25 😉 a miláček 35 😀 takže máme pozvaných lidí.....doufám,že bude hezky a budeme moct sedět venku.....bečka, pečené kolena,dorty....nooo už se těšííím🙂))

suzanna
16. dub 2010

pajka tak moc gratuluji 😵 k tvym 25 -tinam 😀 😉 a uzijte si to.Jo slunicko jsem Vam tam asi poslala,protoze tady uz nesviti.

broukb
16. dub 2010

Páji taky přeju všechno nej a hlavně krásné zdravé miminko 😉 ty naše mladice ..to jsem o 2 měsíce starší 😀 😀

antoaneta
16. dub 2010

Ahoj holky, vy ste ale povídalky 😉 Vás dočíst, to je teda nářez. Mám z Vás ale radost, jak hezky prosperujete, pupíčkujete, vybíráte, nakupujete 🙂
My jména teda ještě nemáme, jako sem tam něco řekneme, ale jde to tak nějak do ztracena, myslím, že ještě na to budeme mít dost času. Manžel chce teda hrozně moc holčičku a jméno po mě, ale nevím nevím. Navíc já bych chtěla víc, aby naše první dítko byl chlapeček 🙂 No uvidíme. I na to nakupování si myslím, že je ještě dost času, nebo alespoň pro mě. Sice je pravda, že naráz to je asi pak síla. Ale viděla bych to tak až bude to nejhorší všechno za námi, nejdřív po NT. To jsem si říkala, že už něco miminku koupím - za odměnu 🙂 Možná hned jak půjdu z toho ultrazvuku. Jdu příští týden 21.4. Tak Vám pak písnu.
Jo a holky, brala jste si některá z toho ultrazvuku nahrávku? Tam kam půjdu, tak ji nabízejí za 500, tak furt přemýšlím, jestli si o ni neřeknu. Zvlášť když jste to tady všechny tak krásně popisovaly. Ale řeknu Vám teda že mám strach. Moc se bojím, jaké budu mít výsledky. Nevím, proč, ale už tak týden se nemůžu zbavit blbého pocitu a strachu, že něco není s miminkem v pořádku. Tím že nemám žádné těhu příznaky, možná jen ta únava a večerní čurání, jinak nic. Fakt nic. Já vím, možná je to super, ale já bych radši, kdybych o miminku trochu věděla. Navíc už necítím vůbec prsa, nijak mi nerostou, nepnou, nenafukují se. Ani bříško. Možná je mi oblečení jen trochu těsnější, ale břicho nic. Naopak mi přijde ještě menší? Bojím se jestli miminku pořád tluče srdíčko. ☹ Mám fakt strach, chce se mi až plakat. U doktora jsem byla totiž už dávno, skoro před třemy týdny. Je to hrozný to čekání. Nejradši bych chtěla to miminko vidět každý den. Aspoň na chvilku 😔 Ale dneska to bylo hrozný, ráno cestou do práce v autobusu jsem úplně zamačkávala slzu a hladila bříško a prosila aby miminko tam bylo živý, zdravý..... měla jsem sto chutí jít hned někam k doktorovi a uprosit ho, aby se mi na to miminko koukl.
Holky napadalo Vás taky něco takovýho? Taky jste se bály, nebo o tom někdy přemýšlely? A prosím, od kdy Vám, těm co čekají jen jedno 😉 začalo růst bříško? Tak, že jste si toho všimly?
Jsem asi blbá co? Je sice super, že nezvracím, nemám žádné šílené těhu příznaky a tak, ale ta nevědomost je hrozná.
🙂 Jo, a mluvila jsem s nějakýma maminama a ty kočárky se třema kolečkama jsou prý blbý. Že prý nejsou stabilní, a je to prý celkem dřina s ním vyjet třeba na chodník, obrubník a tak. Že se celej kočárek nahýbá sem a tam. Tak nevím. To jen tak, aby jste věděly. Nebo tak, kdybyste nakupovaly, tak to raděj vyzkoušejte. Ale je teda fakt, že ten co Pajka objevila by se mi taky líbil 😉
😉 Jo, a Paji, ten test na cukrovku se běžně teď dělá, ale můžeš ho ODMÍTNOUT. Není prý nutný. A je to prý pěkně hnusný a protivný. Ale jak psala broukb, tak některý porodnice ho prý vyžadují. Tak chce si to asi pozjišťovat.
Evíku - to hcg je mooooc hezký, a neboj, že je nízký, a třeba.....? třeba tam bude jenom jedno 😉
🙂 Suzanne a všechny co Vás bolívá hlava: Na bolest hlavy mi byl doporučen Migrenol - je to taková malá tyčinka - jako na rty, nebo malá kuličková voňavka. Používá se to hlavně od bolesti hlavy a při migréně. Ale taky při nachlazení, rýmě, zánětu dutin i nevolnosti. Je to takový mentolový s dalšíma léčivýma bylinkama a natírá se to většinou na spánky, čelo, nebo k nosu. Poradila mi to lékařka. Je to prý moc dobrý a pro těhule prý vhodná varianta.

zlucie
16. dub 2010

Ahojky děvčata....každý den vaše příspěvky pročítám a je to super. 🙂 Dovídám se pořád nějaké nové věci...moc Vám všem za to děkuju!!! 😉

🙂 Antoanetko:jsem na tom úplně stejně. Pořád se strašně bojím. Teď hlavně,aby bylo mimi zdravé...už ať je 27.4.!!!!
Strašně se těšíme. Vzali jsme si dovču a snad všechno dobře dopadne. 🙂 25.4. máme výročí svatby,tak to pro nás bude takový dáreček.
Jinak mě těhu příznaky už postihly....od velikonoc není den kdybych nezvracela 😖 ! O těhotenství zatím kromě nás dvou nikdo neví,tak o to je to horší...v práci musím být nenápadná. 🙂
Jinak těhu průkazku ještě nemám ☹ . Minulou středu jsem byla na odběrech a paní doktorka mi ji dá až budou výsledky....tak snad 28.4.
Kdy budete svoje štěstíčko oznamovat? My se asi už po tom NT pochlubíme 🙂 . Hlavně aby nám to všem dobře dopadlo!!!!
Ve středu na Vás budeme moc myslet!!!!!Určitě písni jak to všechno probíhalo. 🙂

Všem přeji hezký víkend a opatrujte se! 🙂

pajka00
19. dub 2010

Ahoj holky, tak víkend za náma....bylo krásně-díky suzy za slunko.😀
Antoanet....vůbec se takovýma nesmyslama netrap, nepřipouštěj, že by to nebylo v pořádku. Jestli tě to uklidní, když jsem čekala první dítě, tak mi nebylo špatně ani 1x, do porodu jsem nosila svoje uplé džíny-jen jsem si dala na knoflík a dírku gumičku-protože jsem je samozřejmě nedopla, nikdo na mě nepoznal, že jsem těhotná a když jsem přišla do porodnice, tak se mě ptali co tam chci. prsa mi narostly až po porodu-jak se nalily mlékem. Poznala jsem, že jsem těhu jen podle toho, že jsem měla hrozný hlad a chodila jsem čurat...Teď?? Bylo mi zle 5 týdnů, džíny nedopnu už teď žádné, prsa mám jak kojná a hlad jak vlk. Každé těhotenství je jiné nejenom u každého jiného, ale i svoje vlastní. Takže-žádné takové nápady, smutky nebo slzy, tvoje mimi je v pořádku a pokud by mu nebylo srdíčko, už bys to poznala...určitě by se toho tělo chtělo zbavit, krvácela bys nebo by ti bylo špatně.....prostě-věř, že mimi prospívá a roste 🙂
Já jsem si DVD nenechala nahrát, ale mrzí mě to..u nás to dělají za 250,- jen jsem dostala fotku...nádhernou🙂 Ale až půjdu ve 20.týdnu, tak si to asi nechám.
Ten Migrenol zkusím-díky za typ
Zlucie. já jsem těhu průkazku dostala až ve 13.týdnu:( Dr. měla pořád čas a pak když jsem si pro ni přišla, tak tam nebyla🙂 Kdybych nešla na screening, tak ji nemám dosud🙂 Sestra mi ji musela vypsat kvůli těm testům. Dnes jdu konečně po pár týdnech k doktorce, takže bych ji dostala vlastně až dneska
😀

evik73
19. dub 2010

Aojky všem 🙂 🙂
Tak jak ste si užívaly slunečného víkendu?Určitě jste všechny vycházkovaly,když tady bylo tak mrtvo... 😝 Už se mi to blíží,zítra jdu na UTZ,tak se snad dozvím,kolikapočetný poklad si ukrývám v pupíku 😅 😉
Mějte krásný den......

broukb
19. dub 2010

Ahoj maminečky,
Antoanet zlatí co je to za myšlenky, okamžitě je vyžeň..mimi je určitě v pořádku 😉 já i teď občas přemýšlim, jestli jsem vůbec těhu 😀 už brzy se na to svje mimínko půjdeš podívat a uklidní tě to.
Zlucie ahoj a vítej. T jsi to fakt vydžela nikomu neříct???? 😀 to obdivuju já jsem slepičí prdel to já se musela hned všem pochlubit 😉 jo a těhu průkajdu jsem taky dostala skoro až ve 12 týdnu.
Pájko tady bylo taky krásně už jsme zahájili sezónu grilování a bylo to super.Zítra jdu konečně na NT už se nemůžu dočkat a strašně se těšim a když mi to nabídnou nechám si mimínka nahrát myslim, že to za to stojí.Holky a my dnes ofiko končíme 3 měsíc a tím pádem i 1.trimestr, že to ale uteklo co??? 😉
Evi tady je o víkendu vždycky pusto prázdno...už to ani nezkouším 😝 Jsem moooc zvědavá na ten tvůj UTZ hned dej vědět 😉

pajka00
19. dub 2010

Jéžiš jsem napsala nebylo srdce...samozřejmě nebilo🙂) Srdce určitě má 😀
My jsme v sobotu slavili ty moje a přítelovy narozky.....takže nás bylo 27 dospělých a 12 dětí včetně kojenců.....Napřed venku a a až se ochladilo, tak vevnitř.....80% dětí bylo odvezeno a pár dospělých odešlo, ale i tak nás bylo jak dobrých......poslední odešli o půl 1...ale pobavili jsme se skvěle, nasmáli,pojedli, popili (já ne) 😉 . Většina přijela na kole.....ale někteří odjeli radši taxíkem a kola nechali u nás 😀 Super oslava.
Tak držím palce brouku na NT...bude to zážitek 🙂)
Evi.....ať je jich tam kolik chce, hlavně aby bylo všechno v pořádku, že?🙂) ono taky bude a držím palce.

evik73
19. dub 2010

Brouku tak teď už to bude asi slabší s kecáním na koníkovi,když nám začíná hezké počásko,každý toho chce využít....Na to je dobrá zima,když je člověk zalezlý doma v teplíčku 😀
Zítra držím palečky na NT,určitě to bude výborné a čekáme na fotečky!!!!!Jinak samozřejmě dám vědět,hned jak to půjde 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru