My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

vysocanka
6. kvě 2010

ahoj Broucku jojo je to ok. Akorat sem z toho podelanyho pocasi totalne vycucla a vcera jsem mel cely den navstevu tak jsem nemela vubec casik. A co vy Broucku jak se mate a co broucanci? 😎

pajka00
6. kvě 2010

Krucinál..kde to žiješ, Na Havaji?? 😀

suzanna
6. kvě 2010

pajka my jsme u more ,takze slunicko sviti,ale fouka silenej vitr a to kdyz jdu ven, tak mam pak bolehlav,takze to taky neni nic extra.
Jinak ja jdu v sobotu na ten 3D UTZ uz se fakt nemuzu dockat.Vcera prijela dcera na navstevu a kdyz jsme sedeli vecer u tv a maly se tam vrtel, vyhrnula jsem si triko a rikam ji koukej 🙂 tak byla cela nadsena,kdyz ji byli 4 roky a ja byla tehu tak ji to nezajimalo,ale ted se na to diva jinak,je to mile 🙂 pajka ty uz mas pohyby??

pajka00
6. kvě 2010

Tak to ti závidím....teplo miluju. Vítr taky nemusím, bolí mě z toho hlava.
Pohyby jsou super, už se těším. Když jsem byla naposled těhu, tak jsem si říkala,že mi toto bude fakt chybět...tak se těším až se ozve. Pohyby jako takové nemám, ale když si lehnu na záda, občas se nacpe někam do rohu, takže se mi to tam vyboulí..tím ještě jak je malý, tak se tam snad stočí do klubíčka nebo co🙂 Už se těšíš,že?No nedivím se, taky bych byla natěšená, až to uvidíš všechno do detailu a ve 3D...super.

suzanna
6. kvě 2010

to me se teda ze zacatku bricho vubec neboulelo, ja citila jen simrani mezi 16-17 tt bouli se az ted 🙂
Hlavne na tom 3D pak budu zkoumat komu je maly Justynek podobny 😀 a tesim se,ze to budu mit na DVD ,ze to muzu pak doma pustit detem,ale musim v sobotu brzo vstavat mame tam byt uz na 9 a je to pres 30 km ....

pajka00
6. kvě 2010

No to jo...musíš se hodit do gala, ať na tom DVD vypadáš k světu 😉 Taky se mi občas zdá,že mě tam něco zalechtá...ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost🙂 Budu se muset začít asi víc pozorovat. Tak jak třeba říkají, že u prvorodiček jsou málokdy poslíčci, u druho už bývají často....a já jsem fakt měla poslíčky předporodní až u druhého porodu....vypadalo to,že už asi budu rodit.....a pak jsem to zaspala a malá se narodila až o 3 dny pozděj.))

antoaneta
6. kvě 2010

Ahoj holky!
Tak dneska jsme zůstali s miminkem doma, v bříšku mě totiž tak nějak pořád nepříjemně píchalo a navíc se asi o mě něco pokoušelo - asi nějaká viróza, včera bylo po mě jako po žabě, tak jsem dnes do práce nešla. Dneska budeme odpočívat a trošku si to těhulkování užívat z klidu domova. Teď ty poslední tři dny co jsem jela domů, tak byl autobus přeplněnej lidma a z každého rohu to chrchlalo a smrkalo. To je to hnusný uplakaný počasí. Včera jsem už trochu cítila rýmečku a krček. V žádným případě nechci být nemocná, bojím se o miminko, nechci brát žádný pilule, a taky ten příští týden jdu na ten tripl a nechci aby to mělo třeba ještě vliv na tu krev. Nevím. No každopádně prostě dneska jsem zůstali doma a pokud se nám nebude chtít ani zítra, tak budem doma i v pátek. A basta.
Ale jsem takovej magor. Nejradši bych chtěla být už doma a užívat si své první těhotenství se vším všudy a hlavně pořádně a do dna, a přitom se teď cítím blbě, že tam nejsem, jako že jsem tak potřebná a nepostradatelná. Jako že to beze mě nepůjde 😀 no jo no, jsem asi trošku workoholiček 😅

pajka00
6. kvě 2010

Dobře děláš antoanet, jestli jezdíš autobusem, tak v tomto počasí obzvlášť....je to samý bacil. Už aby svítilo slunko🙂 Hezky odpočívej a udělej si prodloužený víkend. S tou prací tě chápu. Já sice workoholik nejsem v žádném případě, ale zase si neumím představit být pořád doma, navíc jen s vycházkama. Ale holka na zaučení přijde až v červenci a to co dělám tu nikdo neumí, tak i kdyby se nedejbože něco stalo a já musela zůstat doma, museli by mi dát asi dálkové připojení, abych to mohla dodělat a na zaučení by chodila nejspíš za mnou. No snad na to nedojde a já to zdárně vydržím v práci až do MD🙂)

antoaneta
6. kvě 2010

Tak to jsme na tom s tou prací úplně stejně. U mě ještě trošku horší, že jsem jako těhotná sem nastoupila, což jsem se dozvěděla za dva dny po tom 😅 a mají tady se mnou velký plány. Ještě jsem jim to neřekla 😖
S délkou chození do práce mám ale jasno. Chtěla bych tam teda vydržet co nejdýl, nejlépe až do MD, kvůli nim a taky kvůli penězům teď a pak, ale zase vím, že daleko důležitější je zdraví moje a miminka a tím že si třetí trimestr projdu létem, tak to s tím chozením do práce vidím celkem bledě. Mám totiž chronické žilní problémy a už teď, když bříško ještě nemám, mě občas natečou a bolí nožky, tak, že si myslím, že už to domů asi ani nevydržím a rozepínám si botky, který mě vůbec ale vůbec netáhnou. Jen ten pocit. Takže si myslím, že je o mě rozhodnuto. Nejenže v tomto musím mít rozum, ale taky si moc chci to těhotenství užít. Přece jenom jsme o něj usilovali dlouho a nebylo to lehké. A štve mě, že na něj nejen v práci nemám čas, ale taky si na něj ani nevzpomenu. A to nechci. Prostě chci se cítit být hodně hodně těhotná a dělat všechny věci na který těhotný mají čas a o kterých tu holky píšou.
Ikdyž svým způsobem to má někdy i výhodu, nemám tak ani čas myslet na nějaký blbosti.
Ale pak mě to zase pobadne, a to pořádně. A ještě i s výčitkama.
Mám jasno v tom, že až se budu už pořádně břišit, tak bych to chtěla dělat už doma. A jestli bych chodila ještě do práce, tak jen občas. A spíš se jen ukazovat 😀 No uvidíme, jak to všechno ještě bude a co bude možný. Člověk míní, .....život mění.

broukb
6. kvě 2010

vys jsem ráda, že jsi v pořádku..tohle počasí je fakt na bednu 😖 taky se mi chce pořád spát a tak hajáme a spíme 😀 Má takle hnusně být skoro celý květen ☹
Jinak kočenky já včera zaznamenala první bublinky, teda doufám, že to nebyly střeva 😀 😀 budu se sledovat i dnes a dám vám vědět 😉 A taky jsem se včera konečně dokopala si koupit něco na sebe koupila jsem si úúúžasnou košili s černym tlustym pásečkem pod prsama a taky takový dlouhý tílečko, co je péřekládaný na pupíku a vypadá moc dobře...a když už jsem vtom byla tak jsem si koupila naušnice a řetízek s přívěškem na krk, manžovi košili a aby to pupínků,m nebylo líto tak ponožtičky a bílo/žlutou a žluto/bílou osišku s kapucí na koupáníčko 😀 pak jsem nakoupila jídlo a včerejšek mě stál dohromady jako celej minulej měsíc 😀 😀 ale užila jsem si to
Antoanet jen hezky hajej a odpočívej, vždyť si to zasloužíš..já vás holky pracovatelky obdivuju..mě by tam nedostali ani kdyby mě táhli za obě nohy 😝 zase si říkám, že je to možná moje jediný těhu (i když já bych pak ještě jedno mimi chtěla) tak si to musim užít pěkně doma a nestresovat se v práci

dada074
6. kvě 2010

Ahoj holčiny,tak vás jdu zase po delší době navštívit.Koukám,že jste všechny i s mimčama v pořádku 😀

Ten seznam věciček je super,ale jak psala Suzi také se mu dost vymykám,vždy si řeknu,že už končím a pak někde něco vidím a musím to koupit.

Broučku : jak píšeš také se holčinám divím 😉 já se doma flákám už od června,po tom mimoděložním těhotenství a že by mi práce scházela to tedy vůbec ne.Mě to tak vyhovuje a já než každý den poklidím uvařím oběd a večeři tak mi to uteče jedna báseň,já se opravdu doma nenudím.

Antoanet opravdu to pořádně vylež a koukej odpočívat!!!

Suzzi : tak na tu sobotu držím palce ať se malý ukáže v plné kráse,my jsme měli jít dnes,ale manžel musel jet do práce (něco jim tam hoří),tak jsem to přeobjednala na 20.5. už se také těším. 😉 To bude pokoukáníčko 😀

zlucie
6. kvě 2010

Ahojky holky... 🙂
Všechny moc zdravím!!!!!
U nás konečně krásně svítí sluníčko 😉

Holky já se taky přidávám k těhulkám pracujícím......a jsem moc ráda. Po pravdě řečeno si nedovedu představit, že bych už byla doma!!! V práci mě to baví a Všichni už od minulého týdne ví, že čekáme miminko!
Pracuji hlavně v pánském kolektivu......každé ráno se mě někdo zeptá co tlak a jestli mi je dobře!!! Jsou milí!!!
Můj šéf hned chtěl vidět fotečku a hned se přiznal, že taky čekají miminko!! Asi o 3 týdny dřív.....
Tak že je odborník co můžu a co ne....doufám, že tam nebudu do mateřské jak namalovaná!!! 😀 😀 😀

Chtěla bych tam vydržet co nejdéle, ale taky jsem zvědavá co v létě!!!! Přece jenom jedu skoro hodinu a pokud bude pařák...no uvidíme. Taky to nechci nijak hrotit!!!

Dnes jsem si udělala radost a koupila si první těhu kousek..... takový fialový jakoby nátělník! Je na ramínka a pod prsama rozšířený, jsou tam i kapsičky. Asi je to jako tunika, delší. Hned jsem udělala doma módní přehlídku a k legínám je super....dala jsem pod něj ještě bílé tričko z krátkým rukávem a vypadalo to moc hezky.....určitě ho unosím!!
A na mimibazaru jsem v aukci vyhrála těhu kapsové kalhoty...zítra asi přijdou, tak jsem moc zvědavá 🙂.

Tak se všechny opatrujte a zatím papa!!!! 😉

pajka00
7. kvě 2010

ahoj holky.....tak suzy, včera jsem potkala paní, která jela s kočárem ABC🙂 tak jsem se jí zeptala, jak je s ním spokojená a ona, že jo, že je skvělý, že s ním denně tak 3 hodiny jezdí-malý má 9 měsíců, takže už pár km najela a že naprostá spokojenost.Jediné co, že se jí zdá malý sporťák, ale prý se vleze ještě v pohodě i do hlubokého. Ono taky, když máš tu trojkombinaci, tak je to celkově asi menší..Tak jsem měla radost, že neřekla nic negativního, když jsem si ho vybrala🙂
Zluci, taky mám 35 chlapů a 2 ženské kolem sebe, takže je to super. Spíš si dělají ze mě srandu, že za chvilku půjde břicho a pak matka královna atd....Ale jinak jsou fajn.Tak si to v práci užij, dokud můžeš a budeš zvládat dojíždění. To je asi dost náročné a vysilující,co? Hlavně pak přes to horko.....Taky doufám,že vydržím co nejdýl. Ale mám to jednodušší,protože dělám ve městě.
Já jsem se včera dívala v obchodě na nějkaé těhu kraťasy, ale to co předvádí...jsem se akorát naštvala, jak na staré tlusté hachle a né těhulky.....tak jsem si samozřejmě nic nekoupila.

suzanna
7. kvě 2010

ahoj holky,
pajka tak pozitivni zpravicky o kocarku,parada 🙂 .Vcera mi zrovna prisel email,ze moje objednavaka bude mit tyden zpozdeni,coz mi samozrejmne vubec nevadi.Manza rikal,ze uz se nemuze dockat a udelame pak zkusebni prochazku po vsi ,blazen 😀
dada taky dobre,ze se ozves 🙂 skoda,ze vam ten 3D vcera nevysel,ale zase se rika,ze do 30 tydne je to nejlepsi a treba az pujdete toho 20 tak uz bude mit maly Lukasek otevrene ocicka 😵 krasny pokoukanicko, to teda bude 🙂
Jinak ja Vas vsechny pracujici taky moc obdivuju.Jak pise dada, tak ja taky obcas nestiham,ale pravda,PC mi zabere taky dost casu 😀 na to pak uz cas nebude.
Jinak vsem preji krasny patecni den 🙂

pajka00
7. kvě 2010

Taky mi udělala radost, že je spokojená.
Já dnes končím brzy,odjíždíme na prodl.víkend, ale má pořád přeprchat, takže to bude super. Beru si i spacák, protože budeme v papundeklových chatkách, aby mi nebyla kosa...chjo. A tomáme v plánu grilovat. Jede nás větší skupina i s dětma, tak snad aspoň ten déšť bude mít rozum, když už není teplo.

dada074
7. kvě 2010

ahoj holky,
Suzi ani mi to moc nevadilo,že to musím přendat v Benešově tě objednají z týdne na týden,žádná velká čekačka,prostě si můžeš vybrat jak ti to vyhovuje.

Pajka jsi šikulka,že nás takto informuješ,také o něm přemýšlíme,ale chci ho nejdříve vidět.

zkušených maminek (Pajka,Suzik,Evík) se chci zeptat,kdy tak připravovat výbavičku?????To víte já jako prvorodička,nezkušená a vystrašená nevím,nevím ☹

suzanna
7. kvě 2010

pajka tak preju at vam neprsi.
dada ja vse budu prat a zehlit mesic pred porodem,to je akorat.Tasku do porodnice uz mam skoro sbalenou,protoze nikdy nevis.... 😉

dada074
7. kvě 2010

Nestraš já na tašku nemyslím,Suzi vždyť já ani nevím co tam mám dát,ale chtěla jsem se právě zeptat na praní a žehlení,také jsi říkám co když se něco šupne,kdo to udělá?

suzanna
7. kvě 2010

ja jsem to vzdy delala mesic predem,tasku jsem take nikdy predtim nemela pripravenou,ale po zkusenosti vim,ze je to proste lepsi.No das si do ni.zupan,pantofle,dve nocni kosile,dve kojici podprsenky,5 -7ks spodnich kalhotkek,ponozky,rucnik,toaletni potreby. 😉

dada074
7. kvě 2010

Suzi jsi poklad,sice tohle by mě také napadlo,jen jsem nevěděla jestli je potřeba něco na víc,no raději nebudu nic přivolávat,ale připravím to na jednu kupu.

suzanna
7. kvě 2010

dada dobre delas,ja jsme pri tretim nemela pripravneho nic a kdyz jsme sla k dr na monitor a ona mi rekla musite do nemocnice byla jsme z toho vyplasena tak uz se ted proste jistim. 😉 i kdyz samozrejmne nikam driv nechci.
A s tema vecickama mesic dopredu opravdu staci, pak to akorat lezi v te skrince a pak uz to ani nevoni ,kdyz to vyperes driv.Vzdyt jsou to takove pidi vecicky clovek to ma raz dva hotove 😉 jeee ja uz se na to tak tesim 🙂

evik73
7. kvě 2010

Ahoj holky 🙂
Tak Dado,já ti radši radit nebudu,protože jsem měla termín v lednu a 18.11.mi praskla voda....takže super,doma samozřejmě nic připravenýho,tak musela mamča chudák všechno prát a žehlit a dokupovat,co chybělo 😀 😀 Takže tentokrát to chci připravit dřív,bohužel to praní a žehlení dřív nemá cenu....kdyžtak si to mamča zopákne a bude mít k ruce holku 😀 😀

JInak zdravím všechny a přeji pěkný den a celý víkend 🙂 Počasí asi nebude nic moc!!!!

ratatooy
7. kvě 2010

ahoj holky tak co je nového u nás zatím vše ok.

ratatooy
7. kvě 2010

začíná víkend a nikde nikdo.ach jo jemže jindy se sem nedostanu.už máme kočárek vybraný koukněte do alba

antoaneta
7. kvě 2010

ahoj ratatooy: Já sice ještě nevíkenduju, za to pracuji, takže jen tak občas můžu nakouknout. Teď jsem se utrhla aby si nebyla smutná, že tu nikde nikdo. Vím sama jak je mi smutno z toho, když si chci povídat a žádná holka tu zrovna není. Jde vidět, že jsou už všechny šťastné a spokojené a jen s tou svou radostí jsou ve svým domácím pelíšku, nebo venku na sluníčku. Když si vzpomenu, jak se tu naplkalo a kolik stránek denně holky popsaly, když ještě těhulenky nebyly 😉 Ale myslím, že teď v tom fakt asi hraje i to počasí. Už je prostě čas na vycházky a holky se chtěj hold asi chlubit a břišit po návštěvách 😀
No každopádně, ten kočárek co jste si vybrali je šik!!! Hezkej a ke všemu ještě praktickej!!!! A co je to za značku?
Jo a co miminko? Jakpak se máte? A co pohyby, nebo nějaký to šimráníčko už cítíš?

ratatooy
8. kvě 2010

ahoj antoanetko,včera jsem už odešla tak se nezlob že jsem už nenapsala,ten kočárek je kupodivu značka tako,dřív se mi jejich nelíbili a původně jsem šla pro dorjan danny sport prestige,skusím ho dát do alba aby jste viděli který ale jak jsem přišla do obchodu tak mi tento padl do oka akorát možná jinak barevný ale na to že nemusím hnědou barvu tak i tento je moc hezký.Stěma těhulkama máš pravdu všechny jsme tu byli jako snažilky pořád,a zcela chápu že se venku pyšní se svými bříšky i já jsem ráda když je hezky a můžeme se jít ven ukázat.všechny už máme první trimestr zažehnaný tak ted hezky pupíčkujeme.ale už jsem tu dlouho neviděla tulánka jak se asi má s miminkama?mi se máme fajn,ve středu jdeme na biochem.screening,za tři týdny na velký utz.ted už má mimi tak 14cm ale pohyby ještě necítím aspon m,yslím že ne občas večer jen takovej tlak v jednom místě ale ještě je čas tak dva týdny,a co vy??

broukb
8. kvě 2010

Hezkou sobotu holčičky,
Suzi krásný fotečky, napiš nám taky jaký to bylo...Justýnek je nádhernej 😉
Antoanet, Ratat ahoj...mě je dobře, pupík je pořád větší a větší, teď už fakt těhu nezakreju, pokusím se vám tam dát fotečku. Já poprvé mimi cítila předevčírem, teda jestli to byli kopanečky, taky to mohli být střeva 😀 jen se teď bavíme, protože večer když si lehnu a miminům se chce, tak leží nahoře pod kůží a bříško mi pulsuje v rytmu jejich srdíček...když jsem to objevila poprvé, byla jsem úplně na měkkouše 😀 je to krásný, že už o sobě aspoń trošičku dávaj vědět.
Teď tu dlabu melounek moje nová droga 😀 Dneska máme odpočinkovej den, manža byl včera s kolegama na akci, tak je dneska mrtvej 😖 bezvadný zrovna o víkendu. Zítra ke tchýňům, to bude návštěvní den 🙂
Ratat ten dorjan dany sport budeme mít my akorát na dvojčátka a ten předchozí byl Tako, takže je vidět, že máš dobrej vkus 😀 Jinak mě překvapila kamarádka, když si šli objednat kočárek a oni jim řekli, že ta barva co chtěj (černobílá) bude až za 2 měsíce, tak museli koupit jinou barvu, protože už tolik času nemaj...takže já donutim manžu, aby se na něj zašel se mnou podívat a pak ho objednám, radši ho budu mít dřív, než aby pak nebyl. No tak to je dneska asi všechno ..tak užívejte sobotu a papa

suzanna
8. kvě 2010

Ahoj holky,
byla to parada vse mame i zaznamenane na DVD akorat jsme tam teda byli desne dlouho neco pres hodinu,,malej nechtel spolupracovat spal a tocil se k nam zady.Nohy mel na hlave a rukama si prikryval oblicej, 😀 tak me dr poslala chodit pul hodiny a pak jsme ho teda na chvili videli...rikala,ze je to palicak 😀 manzel hned doda,ze uz vime po kom bude mit povahu 😅

vysocanka
8. kvě 2010

no jo klasickej chlap ZUZI ale fotecky jsou super. Ja jdu k dr v pondeli tak jsem zas uz jak na trní 🙂

suzanna
8. kvě 2010

vys nebud vse bude v poradku a zase aspon uvidis prcka na UTZ 😉 neboj miminko se ma dobre,ja mela vzdycky taky obavy,ja to chapu.Dneska dr tim 3 4 D UTZ vsechno pekne zkontrolovala a rikala,ze vse vypada pekne,ale 100% ti to pry nezaruci nikdo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru