My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

suzanna
30. črc 2010

@zazy brisko zacina tvrdnout kolem 20 tt krece by byt nemeli ,vetsinou na to doktor predepise magnesium. 😉

broukb
30. črc 2010

@zazy mě většinou bříško tvrdne, při větší zátěži, po wc, nebo večer a cca od 24. týdne...ale jinak může tvrdnout i dřív. Dr tvrdí, že pokud netvrdne 15x za den je vše ok a postačí magnesium, pokud by tvrdlo víckrát je už důležitá hospitalozace, protože by to mohlo vyvolat kontrakce...jinak se nemáme obávat a jen víc polehávat a odpočívat 🙂

zazy
30. črc 2010

Děvčata děkuji moc za rady.

dada074
31. črc 2010

Ahoj holčiny,
nějak nestíhám,na net se dostanu tak dvakrát za týden a to vás rychle dočtu a jdu makat.

Suzi ještě jsem celá a asi ještě chvilku budu,včera jsem říkala manželovi,že když ho nepopohnalo ani to,že jsem vymalovala celý obývák tak to k porodu ještě nebude.

Antoanet . jak si se ptala na ty injekce,tak neboj tebe nic takového nečeká,já mám Leidens mutaci a tak od začátku těhotenství píchám každý den injekce na ředění krve.

Lumpí velká gratulace,čtu vás pokud možno pravidelně,to víš také chci vědět co se tam děje.

ratatooy
31. črc 2010

ahoj holky antoanet tu zátku jsem neřešila už je to skoro dva týdny tak na prdím asi to byl jen kousek nějaké sraženiny.beru jednou deně magnosolv ale moc mi to nepomáhá jen tak na 30 procent.kočárek máme ten co mám v albu od taka jen jinak barevný až bude doma dám foto ale dovezem si ho na konci září.postýlku mám tu oblíbenou s tou žirafou hodně ji mívají holky v albech jmenuje se safari,najdeš na netu.jinak včera nám byla zjištěna těhu cukrovka tak snad to zvládneme jen s dietou.

antoaneta
1. srp 2010

@broukb ale to je stejně strašně těžký tak říct s tím tuhnutím břicha, 15krát za den. Nebo nevím jak to mám vysledovat a počítat, nebo kdy jako je to už špatně. Myslíš, jako že tvrdne a pak zas dobrý, a pak zas tvrdne a takhle se to zopakuje třeba až 15krát? A to je už teda špatný....Mě třeba přijde, že ho mám tuhý v kuse, celý den. Nebo sedím v klidu a pak si stoupnu, a děs 😖 nebo jak říkáš po čůrání, večer, nebo něco dělám, ty jo, třeba jen stojím a myju nádobí, nebo dávám prádlo na sušák - ale nijak se nevzpínám, spíš jako bych ho skládala na stůl.......a to magnesium ti pomáhá? Mně teda asi jak kdy a ne úplně vždy 😒
@dada074 ty jo, ty seš teda drsná 😕 vymalovat obývák a přitom mít už termín 😅 ti to asi závidím. Já vidím jak se kolem mě kupí nepořádek a ani na ten se někdy nezmůžu. Mimuško se tě drží jako klíště 😀 a to je dobře! Ale i tak, radši by si měla být opatrná.... stejně to nechápu. Jako vyloženě si vylíčila obývák a jak prosímtě???, štětkou, nebo válečkem? A nevzpínala ses? A co ten smrad? Ten ti nevadil? No, máš můj velký obdiv 😉 Ty jo, taky musíme ještě vylíčit, ale předtím musíme ještě dát domeček do pořádku a nachystat na to. 😔 Ani nevím, jestli to stihneme. ☹
@ratatooy tak pokud nemáš problémy, tak to asi vážně nic nebylo 😉 a v čem je lepší ten magnosolv? Já mám to klasický magnesium, co mají i holky, a teda taky mi přijde, že mi to někdy nepomáhá. A jen jednou denně? Možná by to chtělo zvýšit dávku??? 😕 Jo a prosímtě, co ta cukrovka? Mě ten hnusavej test čeká teď ve čtvrtek, tak snad se tam nepoblinkám a dopadne to dobře. A ty si měla už nějaké potíže jako teď, nebo předtím? Že ji máš? A co ti teda k tomu řekli, nebo co to může znamenat? Máš nějaké omezení? A jako dietu, to znamená přímo takovou tu cukrovkářskou, jako že žádný cukr? To mě teda mrzí........ale zlepšit, nebo ztratit se to ještě do porodu může, ne?

dada074
2. srp 2010

Dobré ranko,

Antoanet maluji válečkem,a jinak mě to opravdu problém nedělá,prostě dělám to na co se zrovna cítím,potřebovali jsme nastěhovat nový nábytek tak jsem se také musela zapojit.Jinak já vážně žádné problémy nemám,tak proč bych nepřiložila ruku k díku a z primalexu žádný smrad není.
včera jsme nastěhovali novou sedačku a složili ještě druhou postýlku a te´d už může Lukýno opravdu přijít už je hotovo vše co jsem do porodu chtěla dokončeno.Akorát ty hormony se mnou zacvičili protože když jsem to včera večer viděla řvala jsem jak želva,vypadá to vše skvěle a hlavně je to nové a čisťoučké,te´d už se jen natáhnout na tu novou sedačku a čekat 😀

suzanna
2. srp 2010

Ahojky 🙂 Ja jedu na ko tak jsem zvedava co mi rekne.V sobotu jsem si nechala na mobil konecne internet,takze az se malej narodi muzu vam sem hned napsat 🙂 dada ty jsi vazne peknej divoch,ja sotva dojedu nakoupit.

antoaneta
2. srp 2010

@dada074 opravdu velkej obdiv 😉 takového pomocníka bychom taky doma potřebovali, hned bych si tě najala 😀 tak šup šup, nějaké fotečky! Pokud je pokojíček hotový a čeká jen na Lukáška, tak sem s ním!
@suzanna tak to je super, to budeme mít zprávy ještě za tepla 😀 pak dej vědět, jak jste dopadli u doktora

suzanna
2. srp 2010

Cauky,tak nove zpravicky 🙂 otevrena na 2 prsty 😀 maly uz pekne sesdly v panvi dr rikal,ze to vypada nadejne,ale abych jeste nejasala predem pac jsme vicerodicka a muze to klidne jeste par dni trvat...byli jsme se s manzou podivat tam kde budu rodit..fakt perfektni luxusni pokoj s vlastni koupelnou a wc vubec si nepripadate jako v porodnici 🙂 muzu pry do teple vany pri bolestech pry je to velka uleva,tak to asi udelam...no mela jsem trosku stazenou prdku,kdyz jsme to opet vse videla a uvedomila si ,co me opet ceka 😀 ale bude lepsi to mit zas ebou pac se mi fakt uz spatne sedi,v sobotu jsme skoro celou noc nespala...taky dr rikal,ze si mam ted hlidat jak se maly hybe a kdyz by se mi zdalo,ze mene mam hned volat pry lepsi prijit 10 x pro nic nez 1x pozde....rikal,ze plodove vody uz je mene....tak,ze by opravdu tenhle tyden???? 😀

antoaneta
2. srp 2010

@suzanna ty jo, to sou zprávy. Na dva prsty otevřená? 😅 A to jako ještě neznamená, že rodíš? 😅 A co to znamená, že máš té plodové vody už míň? To jako že už nějak pomalu trochu odtekla a ani nevíš, nebo se nějak vstřebává? 😕 A teď teda jako budeš už čekat na to kdy to přijde, a nebo ještě máš případně přijít na další kontrolu?
Jojo, tak vana si myslím, že je super! \Na úlevu prý, nejlepší! Uvidím, jestli tu u nás budu mít taky takovou možnost 😅 nejradši bych snad i do vody rodila 😅

suzanna
2. srp 2010

@antoaneta jsem vicerodicka takze otevrena ,muzu byt,ale muze to i tyden jeste trvat nez se to rozbehne,ale dneska pocituju mirne bolesti v podbrisku tak treba mi to tam dr prohrabl a maly uz se rozhodne 😅
Ta plodova voda: te je vzdycky ke konci tehu uz mene,ne ze by odtekla,ale proste se uz prestava tvorit a jsou jen zbytky a musi se to ke konci hlidat ,protoze kdyby tam nebyla vubec zadna je to spatny...proto rikal, kdyz bych ho citila mene se hybat mam hned volat....na KO mam prijit 9.8.ale myslim,ze to uz nestihnu... 😀
Taky ta sestricka rikala,ze mi tu teplou vanu doporucuje... 🙂
jezisi ja jsem tak napnuta kdy to bude..ma tak trosku stresik 🙂 ja vam sem hned napisu kdyby neco 😉

pajka00
2. srp 2010

Ahoj holky...teda suzy...jsem říkala,že jsi už zralá🙂)) Tak výborná a nejrychlejší rada-od doktora-sex.....mám to osvědčené......druhý den jsem jela🙂 Mimču to neublíží, sperma pomáhá dozrávat čípku a pěkně se to protáhne.....takže...........🙂)) No držím v každém případě palce!!! Mám za tebe husí kůži, když si představím, že mě to za 2 měsíce taky zase čeká, tak se mi dělá chvílema zle 😀 a zároveň se těším....Takže hned piš, jakmile začneš mít pravidelnější kontrakce-hned piš-že odjíždíš do porodnice, ať ti můžem držet palce🙂

suzanna
2. srp 2010

@pajka00 jasne,ze napisu..a hele my ten sex meli ze sobotu na nedeli 😀 v noci 😀 tak treba to i pomohlo ..no to kdyz manzovi ted reknu tak to on bude chtit znova to je jasny 😀
A nemysli si ja mam taky pekne stazenou prdku,kdyz jsem to tam dneska videla....
No jsem rada.ze mam ten mobil s tim internetem a muzu tam byt na netu neomezene...a taky to dam na FB a ten na me mas tak muzes taky juknout 😉 jen aby si to malej nerozmyslela nechtel si jeste 14 dni u me uzivat clovek nikdy nevi 😀 a taky se laduju porad nutelou mam malo energie... 😀

broukb
2. srp 2010

Ahoj holky,
Suzi no to jsou mi tedy novinky..tak držím palce, at už se to rozběhne co nejrychleji a už máš Justýnka u sebe moc se na něj všichni těšíme..pokud tě Dada nepředběhne budeš první 😀
My jdeme do poradny zítra tak jsem zvědavá s čim příjdem myslim, že mám mimísky už docela dole jinak podle mě neni možný aby mě ty kosti pořád tak boleli. No já už se tak těšim až to bude vše za námi a budou venku a aspoň 2kilový..až ti závidim, že už to máš takle blízko....

Jinak my vstupujem dneska do 3 TRIMESTRU...huráááá 😀

Jo a Dada my budem malovat tenhle týden kuchyň, tak jsem na sebe taky zvědavá, ale u nás to spíš odnese manža 🙂 i když mě to stejnak nedá a většinou pomáhám se vším..malovali jsme před 2měsíci obývák a stejně jsem tu hákovala jak barevná 😀

suzanna
2. srp 2010

@broukb no jak rikam jeste aby si to malej nerozmyslel,ale moc tomu neverim ,protoze fakt nevydrzim 5 minut normalne sedet 🙂 jak me to tam tlaci...jo a dneska tam zase byla ta ucenka co mi vzdycky tak tvrde saha na bricho a doktor ji dneska rekl at to dela jemneji 😀 dobre ji tak!

suzanna
2. srp 2010

@broukb jo a gratuluju,k III trimestru 😵

spark
2. srp 2010

@suzanna 😕 koukám jak strašně rychle se ti to blíží a začínám dostávat strach 😅

suzanna
3. srp 2010

Ahojky
hlasim stale 2 v 1 v noci opet mirne bolesti..si s emnou asi hraje 😀
Joo ceka vas to vsechny a utece vam to ani nebudete vedet jak 😉

pajka00
3. srp 2010

ahoj🙂 jo tak ještě si 2x zašpásujete a jedeš🙂 No letí to šíleně.....já ještě tak 14 dní a už zůstanu taky doma... Dnes je u nás pod mrakem a přeprchá, tak je to dobré...

suzanna
3. srp 2010

@pajka00 Tak to je dobre,ze jen 14 dni a muzes pripravovat a odpocivat 😉
Tady je dnes hezky,ale fouka vetrik,ale me uz je to stejne jedno nikam nejdu jsme zalezla akorat doma...ted jsme vytrela ,pak vyzehlim tech par kousku co tady mam,snazim se ted mit porad vyprano a vyzehleno...a odpoledne si dam chvili pauzu.Vcera jsem pekla rizky a dcera to musela dopect ,protoze me priserne boleli zada...

pajka00
3. srp 2010

dcera je doma a nudí se, takže žehlí 😀 Jsem ráda, že nemusím, protože mě z toho taky vždycky bolí záda. Jinak už tady celý den sedí nová kolegyně, tak se k PC moc nedostanu...budu muset pak psát z domu🙂 Tak se drž matko...jsem zvědavá, jaké si vybere datum malošek tvůj🙂

ratatooy
3. srp 2010

Ahoj holky mám pro vás skvělou zprávu konečně nás doma připojili na net tak už tu budu konečně krafat s vámi.

suzanna
3. srp 2010

@ratatooy tak super 🙂
@pajka00 tak to mas dobry..moje holka ma brigadu ted sla do prace a bude tam az do 10 do vecera tak toho ma taky nad hlavu,tak co muzu si jeste udelam a prave zehlim radsi po kouskach nez u toho stat pak 2 hodiny...no ja pak uz budu mit mene casu chodit s vama krafat,ale chvilku si vzdycky najdu 🙂

suzanna
3. srp 2010

dala jsme vam dnesni pupik do alba 😉 uz je to tiha 😀

ratatooy
3. srp 2010

suzy můžu si tě přidat na FB jak tě najdu nevím celé jméno?a co jinak?se máš že už to máš za pár ale nám to už taky uteče.vždycky vzpomínám jak jsme ve snažilkách řešili jestli se zadaří či ne a přijde mi to jak včera a za chvíli budem všechny rodit.

ratatooy
3. srp 2010

no tak to věřím 😀 ale je krásnej,mě přijde že mi ani tolik nevyroste ted už mi nějakou dobu přijde furt stejnej.zkusím dát také foto snad se mi to povede.

suzanna
3. srp 2010

@ratatooy klidne si na FB pridej Zuzana Roodvoets me najdes 😉
A mas pravdu pred tim jsem si delali testy a tesili se na tehu a uteklo to uplne strasne...akorat pravda je i to,ze clovek uz toho ma ke konci plny kecky a uz chce porodit 🙂 asi to tak ma byt.
me behem 3 tydnu vyrostlo bricho hrozne ,se rika,ze ke konci nabiraji nejvic 🙂

ratatooy
3. srp 2010

jo tak super pak si tě tam najdu,to je asi pravda že ke konci vyroste,si říkám jestli i mě když musíme držet dietu??a co kočárek ten v albu nemáš?

ratatooy
3. srp 2010

přidala jsem nějaké foto ale některé jsou z mobilu tak jsou hůř vidět.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru