My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

misanda
3. dub 2010

ahoj bobani, peču berana, tak vás jdu jenom na skok pozdravit 😉 hezky těhulínkujte a užívejte si to!!!!! už se to některým pěkně krátí 😝 😀

misanda
3. dub 2010

suz a tobě hlavně gratuluju k vysněnýmu chlapečkovi 😉

suzanna
3. dub 2010

misanda diky moc 🙂
Vsem preji krasne velikonocni svatky a domaci pohodicku 🙂

vysocanka
4. dub 2010

Holky vsem preju krasne Velikonoce. Pája 😀 😵

tulanek
autor
5. dub 2010

Opozdene,ale preci 😀 preji vsem krasny zbytek dne Velikonocniho 🙂 😀

pajka00
6. dub 2010

Dobré ranko holky, tak zase v práci...to ty 3 dny utekly jak voda. Venku pod mrakem, škaredě, včera celý den lilo-nic moc.
Tak doufám,že se to vyčasí, ať aspoň sluníčko vysvitne.
Mišando ahoj🙂

suzanna
6. dub 2010

krasne ranko preji,
tak aspon,ze tady je krasne a sviti slunicko ,vsak ono k vam zitra dorazi 😎
pajka kdy jdes na ten UTZ??

pajka00
6. dub 2010

Ve čtvrtek na 9.15....slyšela jsem, že vezmou krev a výsledky ti zavolají až později...taky ti to tak dělali?

suzanna
6. dub 2010

Ja byla na krvi a pak za tri dny jsme sli na ten UTZ ,takze ty vysledky uz na tom UTZ meli, hned je natukala do PC a vysledky byli do ctvrt hodky.Asi to vsude delaji jinak.
Musim tady uklidit je to des ,cele tri dny se vsema doma tak je tady pohroma 😀

pajka00
6. dub 2010

Tak to je fajn...já budu trnout do odpoledne!
U nás naštěstí přes Velikonoce nikdo nebyl a mladá pouklízela v pátek, než jsem přišla z práce-měla prázdniny, tak se nudila🙂)

broukb
6. dub 2010

Ahoj maminečky,
Pajko nechceš mi poslat dceru domu,je tu neskutečnej bordel a mě se vůůbec nechce uklízet 😀
Já byla dnes ráno na tý krvi, holky to bylo něco nalačno a 5 zkumavek, jsem tam 2x málem omdlela a čekala jsem půl hodky venku, než jsem si dovolila sednout do auta a i tak jsem se bála 😝 Jo a taky jsme konečně dostali těhu průkazku 😀 😀 huráááá a spoustu instrukcí co a jak.A taky mi měřili pánev..no nic moc teda 😅 Akorát mě štve, že furt žádnej utz, ale teď už to teda vydržim do toho screningu 🤐
Jo a Pájko mě teda taky vzali krev před tím, aby až tam půjdu byly výsledky 😉

suzanna
6. dub 2010

pajka tak ja tady taky v patek vse uklidila,ale dcera slavila v sobotu narozky,kamaradky tady mela i pres noc tak si to dovedes predtavit..... 😀
broucku tak hlavne,ze jsi to zvladla 😉 a gratuluju k tehu prukazce 😵
A uz se tesim az budete mit vsichni po tom NT 🙂

vysocanka
6. dub 2010

Ahoj kočky, tak jaky byly Velikonočky 🙂
Ja byla rano na krvi, posilaji to asi uz jako nejakou soucast toho NT screeningu. Pekne jsem si pockala dve hodinky v cekarne.. Byl tam desne vydejchanej vzduch, ale nejak jsme to zvladli.
Broucku jak se citis? A co ty Pájinko? Suzi moc te zdravim 😎

pajka00
6. dub 2010

Tak holky, to se máte, že vám brali krev před tím....mně až tam přijedu-takže pak až odpolko zavolají, jak to dopadlo....no moje nervy.
Brouku-gratuluju k průkazce🙂 Měřili ti pánev? Prosím tě, to jsem nikdy neslyšela. A jak?
Vysočanko dobré..už mi není špatně...teda akorát z hladu🙂 Se máš,že už máš krev za sebou-takže pak už jen UTZ a víš to hned..super.

vysocanka
6. dub 2010

jj a na ten utz jdu 22/4 a vy holky?

pajka00
6. dub 2010

Já te´d ve čtvrtek. 😖

vysocanka
6. dub 2010

ty jo to to leti to je mazec. 🙂))))))))))))))

pajka00
6. dub 2010

Strašně..už jsem začala 4.měsíc 😀

suzanna
6. dub 2010

holky a ja za dva tydny budu zacinat 6 mesic to je fakt des....
psala mi kamaradka,ze ceka mimi,ale ten jeji,ze to nechce tak ze pujde na potrat ,tak jsem ji promlouvala do duse...kdyby vedela co by za to jina zenska dala 😔

vysocanka
6. dub 2010

jj presne tak tohle se mi prici to je des. :( ty co to nechteji to maji hned a my za to platime :(

broukb
6. dub 2010

Jéé Vysočanko ahoooj no to je dost, že se taky ozveš více větama 😀 Holky letí to strašně už jen týden a mám to nejhorší (doufám) období za sebou 😀 Vys mě posunuli utz screning na 20.4. měla jsem jít 14, ale usoudili, že je to ještě moc brzy, jinak krev jsem absolvovala už všechnu a smála jsem se, že mi opět dělali HIV (po třetí). Pájko já to taky nevěděla, že se měří pánev, ale je na to kolonka hned na začátku průkazky a měří se to takovíma těma štipkama na špíčky, nebo jak to říct...nejdřív, tě měřej zepředu a zezadu a pak v leže na boku a to bylo dost nepříjemný páč ti to narazej až na Juldu 😀 , ale stejně vim prd co ty hodnoty znamenaj, takže vlastně nevim jestli je malá, nebo velká nebo co 😨
Jinak já už se cítim dobře, akorát občas mě to přepadne většinou večer, že je mi těžko a v noci se tak 3xbudim na záchod..jo a taky jsem pořád mimoň furt jsem unavená..nebýt toho, tak občas přemýšlim, jestli se mi to nezdá, že jsem těhu...jooo a pupíček ten teda roste 😀. O vík jsme byli u tchýňů a tchýně mi dala dva obr řízky, že prý pro každý mimi jeden, tak jsem jí musela spražit, že nejim za tři, protože bych v 5 měsíci neprošla dveřma ..ale nechla si říct,tak ok, oni maj radost, že už ten pupík roste (já sice taky , ale umim si představit, kam až poroste, tak radši pomalu a jistě 😉 ) A 12 jdu do poradny..jo a taky mě zarazilo, že za určení pohlaví chtěj 600,- 😖 se posra.i ne??? a jako za dvě budu platit 1200????Tak jsem si říkala, že to necháme až na ten 4D utz..nebudu jim za to platit ještě zvlášť a tam je to prý většinou dobře vidět 😉

broukb
6. dub 2010

Tak jsem to našla..a zdá se, že jí mám normální 😀 😀

Měření pánve slouží ke zjištění prostornosti pánve, zda má dostatečné rozměry pro spontánní porod. Moudré je změřit pánev v posledním trimestru, protože během těhotenství dochází ke změnám. Kloubní spojení jsou vlivem hormonálního prosycení volnější a pružnější a dochází k rozvolnění, tudíž pánevní rozměry mohou být jiné v prvním trimestru a těsně před porodem.
A proč tolik čísel se nachází v kolonce pánev, v těhotenské průkazce? Jsou to zevní rozměry pánve, které se měří měřítkem zvaný pelvimetr. Je elegantní a zjistí, jak na tom vaše pánvička je. K zevním rozměrům patří:
* a) vzdálenost předních trnů kyčelních = distantia bispinalis = 26cm
* b) vzdálenost hřebenů kyčelních = distanci bicristalis = 28cm
* c) vzdálenost vrcholů kostí stehenních = distantia bitrochanterika = 30cm
* d) vzdálenost trnu posledního bederního obratle k hornímu okraji spony stydké = conjugata externa = 20cm.
A maminka, která už rodila a neprodělala žádný úraz v oblasti pánve, tak stačí, když se jí do kolonky pánev napíše,,rodila" a víc se měřit nemusí.

vysocanka
6. dub 2010

No Broucku, ty jsi mě teda sprdla. 🙂
ja si radsi popovidam nekde na skypu nebo tak, kde je to zive, me tady to cekani na odpoved moc nevyhovuje, hlavne jsem si zakazala sedet cely den u PC protoze jsem nemozná 🙂))))))))))))))))))))))))))
Jo manzel si ze me delal srandu, ze ted se to ukaze .. o tom HIV ze do tedka nevedel na cem je ( vtipálek 😀 )

pajka00
6. dub 2010

Ty jo brouku..mně teda pánev neměřili nikdy.....a když je tam napsané,že je moudré, měřit ji ve 3.trimestru-tak tvoje Dr.je asi nemoudrá,když to měřila teď🙂) Protože si pamatuju, že když jsem porodila, tak jsem cítila, jak se mi pánev vrací zpátky do původních rozměrů.....po druhém porodu mě to už i bolelo....no nechci vidět te´d s mojím revmatismem, to asi zblázním.
Tchýně ti měla dát 3 řízky...jeden pro tebe ještě ne? Oni jsou fakt skvělé, důležité je, že je šťastná, že čekáte...však ty už se přejídání ubráníš🙂 Když budeš chtít....ale je to problém, já mám hlad pořád...a jím tak 8x denně....jinak je mi špatně od hladu. Čurat chodím tak 2x za noc...jak prostatik.

pavcahola
6. dub 2010

brouk a kde ti to řekly že za určení pohlaví stojí 600kč?
A mám dotaz kolik jste už přibraly?Já 2kila no jestli to pude týmhle tempem dál tak budu jak koule. 🙂

suzanna
6. dub 2010

Holky tak me taky panev nikdy nemerili...
a s tim jidlem to mame asi kazda stejne ja jim proste poraaadddd....i v noci a uz me to stve,ale neda se nic delat nemuzu prece myho Justynka nechat ohladu 😀

vysocanka
6. dub 2010

HOLKY JA MYSLIM, ZE TY KILA BUDOU U VSECH PODOBNY JA MAM PANDERO JAK LECKDO TAK V PATYM MESICI. :(

suzanna
6. dub 2010

pavca tak jestli te to uklidni ja uz pribrala 8 kg 😀

vysocanka
6. dub 2010

NO JO SUZI ALE KDE JSI TY A KDE MY 🙂

suzanna
6. dub 2010

jo ale tolik kilo jsem mela pri holkach kdyz jsem sla rodit 😕 😀 a vsak vy me dozenete 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru