My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

ratatooy
9. srp 2010

ahoj holky tak furt se nic neděje?@pajka to už je teda pěkný macek já si musím taky nechat prcka zvážit ale furt to tipuju tak na 1,3kg aty už 1,7kg?to bude obřík.ale třeba to tak je nemám odhad,nám zase taťka do středy odjel tak nevím cobych,ráno jsem pokoupila nějaký věci ale tp chození po městě už nic moc teda pěkně mě bolelo z jednoho boku břicho.stejně jsem tam moc dlouho nebyla jelikož se musím vracet domů na jídlo abych dodržela intervali 3hodinky.
@antoanetka ty jsi se mě ptala myslím na tu cukrovku,tak je to tak že musím jíst dietu každý 3 hodinky,a prostě se to u někoho objeví u někoho ne,mi mámecukrovkáře v rodině tak je to taky prej větší riziko ale nemám nic hrozného jen trošičku a kdoví jak,když si měřím cukr doma tak se mi ještě nestalo že by byl zvýšený.ale je to jen do porodu tak to zvládnu a jak porodím tak se nacpu čokoládou.jo a ještě teda akorát budeme muset rodit dřív kvůli tomu že rychleji stárne při cukrovce placenta tak to si asi užiju jestli se malymu nebude chtít a oni ho budou nutit. 😒

zlucie
10. srp 2010

Dobré ránko holky 🙂
Po delší době Vás zdravím a doufám, že se máte hezky. 😉

Od včerejška jsem na neschopence, tak už si s"Marečkem" budeme užívat domácí pohody!
Sice jsem žádné větší problémy neměla, ale v práci začaly být nějaké větší stresy a možná jsme i přecitlivělá, tak jsem se rozhodla, že už chci být doma......tak jsem to řekla i paní doktorce a nebyl žádný problém 🙂
Nechtěla jsem aby ze mě byla vystresovaná těhulka!!!!!
V práci to snad pochopili a domluvili jsme se, že se tam ještě na pár dnů zastavím, kvůli nové paní....za nějaký příplatek! 😉 😉 😉 Jinak mám ještě 12 dnů dovolené, ale ty mi klidně proplatí...tak ještě uvidíme,jestli o to zkrátím neschopenku!

Jinak jsem byla v pátek na cukrovce....včera mi došel výsledek a byli jsme z toho i s manželem jeleni 😀
Nakonec jsme našli na netu tabulku a podle ní je to v pořádku!!! Na papíře byly jen hodnoty, ale jestli je to pozitivní nebo negativní ani zmíňka....do poradny jdu příští středu tak snad mi to paní doktorka potvrdí!!!
Pro mě to zase taková hrůza nebyla...nejhorší bylo to čekání 😉

Doma jsme celkem na malýho připravení.....tedy až na postýlku, kterou jsme se rozhodly, že nakonec koupíme novou.Jednu menší máme, ta přijde do obýváku....
Určitě se ještě něco bude dokupvat, ale už to nebudou snad nějaké větší položky 🙂 🙂 🙂

Tak ještě jednou všechny zdravím a opatrujte se....

pajka00
10. srp 2010

Dobré ranko, tak holky, už se nám to všem blíží..zatím vyhrává Suzy🙂 No myslím na tebe...už je to jenom o dnech-hodinách,co?🙂Ale bude to dobrý, ty jako "stará"rodička, to zvládneš, a jestli jsi už teď otevřená na 3 cm, tak tím líp.
U nás se na cukrovku neposílá-pokud nemají třeba náznaky z moči-takže jsem tohoto testu naštěstí ušetřená. Ještě jsem nebyla u obvoďáka,měla bych tam asi už zajít. To jsi dobrá zluci, že máte všechno...no já v podstatě taky, i kdyxž ne doma-tak různě rozstrkané, věci nevyprané,kočár neobjednaný.....ale už se mi blíží dovča, tak to všechno zvládnu. Ještě týden do práce a šlus🙂

suzanna
10. srp 2010

Ahojky
ja uz mam vse pripravene a vcera jsem si dokonce vyndala i tasku do porodnice,ze ji budu hypnotizovat,pac na me asi nic nezabira 😀
Jen jsme jeste potrebovala sehnat tu borovou vodu,ale tu si musim nechat poslat z CR tady je to beznadejne a objednala jsem si ingelit na matraci do postylky na pocuravani ,ale vlastne ten ingelit uz nedelaji jen takovy nepromokavy flaus to je nebo co...ten igelit uz je zakazany ohledne dychcich problemu jsem se docetla.Tak to jen tak pro info.

@zlucie udelala si dobrfe,ze jsi zustala doma na neschopence aspon si muzes hezky uzivat tehu.
@pajka00 tebe to ceka taky za chvilku 😉

ratatooy
10. srp 2010

@pajka ahoj prosím tě mě tady sestra říkala že na tu cukrovku musí chodit každý nad 26let,já třeba v moči cukr taky nemám ale v krvi byl ikdyž se mi zdá že se mnou zamávala spíš ta vypitá glukoza,když jsem nad tím přemyšlela tak když někdo ne ten test nejde a má třeba cukr tak jak to potom dopadá když o tom neví a nedrží dietu to se jim rodí 5kg děti?
a taky na ten test musí hlavně i ty co mají vyšší tlak.

suzanna
10. srp 2010

@ratatooy me doktor rikal,ze se prave ridi podle toho vysokeho tlaku .Moc mi za cele tehu kontroloval pouze jednou...taky jsme na ty cukrovce nebyla,tak snad to mam v poradku a zadnyho 5kg neporodim 🙂

ratatooy
10. srp 2010

@suzy to snad ne,nám tady moč kontrolují každou poradnu,každej to dělá jinak,tady je dneska vedro to se zas nikam nedostanu,akorát na cvičení jdu odpoledne.mimi je od včera nějaký hodný skoro o něm něvím.jé ještě si tě musím suzy dat na ten face book a tulánka bych chtěla najít ale nevím jméno

suzanna
10. srp 2010

@ratatooy tak napis tulikovi do IP 😉 je fakt ze ja ji tam ted na FB dlouho nevidela...
Me najdes 😉 no tady to tak nejak flakaj s tema preventivnima prohlidkama ,porad o tom mluvi,ze to chteji zmenit,ale hovno se deje...holky ja jsem tak otravena,ze porad nic 😒 a ni uz nemam zadny boleni,dala jsme se do zehleni pak zase vytru pak pujdu varit,ale pak zase padnu jak me to zmaha..
Ty nemas poslouchatko ? To ja jak ho chvili necitim uz si ho jdu poslechnout jsem moc rada,ze to mam doma.

broukb
10. srp 2010

Ahoj holky,
tak s tou cukrovkou teda nevim..v rodině jí nemáme, je mi 25let,tlak mám nízkej, v moči nic a stejně jsem šla 😕 Dr tvrdil, že je tto povinný, že na to musí každý..tak jen k těm špekulacím.Jinak já už s výbavičkou finišuju..už jen drogerka a lékárna a mám vše 😉 Zítra začnu prát má být hezky, tak mi to aspoň bude dobře schnout...mám toho jak na 10 dětí 😀 pak vám to vyfotim....včera jsem doobjednala povlečení a porostěradýlka do kočárku a je to!Dneska jsem ještě dokoupila dudlíčky..holky doporučuju Difrax....maj totiž malej a dobře vykrojenej ten plastík, takže ho mimi nemá přes celou hubu a navíc maj sosáček -2 až 2 měs..což je prej super pro novorozeňátka 😉 tak to jen podle rady zkušenějších kamarádek..kdybyste se chtěli podívat tak můžete na www.difrax.cz
Ratat mě si taky přidej na FB 🙂 mám tam stejnou fotečku tak mrkni k suzi 😉

Zatim papa

ratatooy
10. srp 2010

teď jsem přišla z cvičení a jedna paní co tam chodila minulou středu porodila holčičku 4,8kg 😲 takhle jsme čučeli.
@brouk ok přidám si tě.

ratatooy
10. srp 2010

jinak teĎ mají dobrou akci v rossmanovi ubrousky pampers 6ks v balení po 67 nebo 76 kusech za 199kč,hned jsem pro ně mazala.

suzanna
10. srp 2010

@ratatooy 4.8kg jo? No potes 😀
ja jsem si taky koupila pampers 76 ks za 8 eur tak to vychazi taky kolem 200,-kc tak je to nastejno...

pajka00
10. srp 2010

No nevím jak s tou cukrovkou, ale já mám tlak pořád nízký, v moči nic a o testech na cukrovku Dr.nic neříkala...takže to asi povinné až tak není...fakt netuším. Jsem ráda, že nikam nemusím...taky mám 2 těhu za sebou,tak možná i to je vodítko, že jsem nikdy neměla problémy,fakt nevím, proč někdo musí a někdo ne....Jsem v 31.týdnu, malošek má tabulkových 1,70-tak snad mi 5kg dítě nehrozí🙂 Moje děti byly spíš menší....první 3,10 a druhé 3,35...takže kdyby tak bylo i to třetí-byla bych spokojená🙂
Teda brouku-ty jsi vzorná!!!Měla bych si vzít z tebe příklad🙂
Suzy neboj,dočkáš se 😀 😀 tak jak my všechny.. 😉

antoaneta
10. srp 2010

Ahoj holky!
Takže taky tak. Moč vždycky v pořádku, tlak nízkej, podle sestřičky někdy dokonce téměř neměřitelnej a na cukrovku jsem musela bez milosti. A taky mi řekli, že se to teď musí. A že dokonce některé porodnice bez toho neberou.
@broukb ten tvůj dudlíček jsem omrkla, asi do nějakého půjdu, mají moc pěkné vzory. A ty sis ho objednala, nebo si na něj narazila i někde v obchodě? Asi se mi zase nechce objednávat jenJá si teda na doporučení zkušenější a chytřejších 😉 koupila od Tommee Tippee, jsou prý taky dobrý, taky malušký, vyvíjejí je s dentistama, tak aby nerostly křivě zoubky, prý dokonce aby měl jazyk správnou polohu a dítě třeba nešišlalo 😕 a mají i proti kolikové lahvičky, a tak. Ale dělají pro malé miminka jen omezeně barviček. Buď jen průhledné, nebo růžové a modré. Takže u nás připadá jen ta průhledná. 😒 Pro starší děti už mají také vzorované.
@pajka00 Ty jo, já taky nebyla ještě u obvoďáka 😕 Jo a Paji, na tu mateřskou jak si psala, tak ten termín co jdeš, ti vychází 6, nebo 8 týdnů před porodem? A když se jde těch 8 týdnů, tak máš stejný peníze? Já se nějak té své nemůžu dopočítat. Ještě furt nevím, kdy to vychází mě. Zatím mi to nikdo neřekl. Budu se muset zeptat.... Jo jinak si mě moc potěšila. Také nemáme ještě objednaný kočár, ani postýlku. A ze zbylou výbavičkou jsem na tom podobně. Drogerii a takový ty další věci kolem toho, včetně i povlečení ještě nemám.
@zlucie tak přeju pěkné odpočívání a dolaďování výbavičky. S tou naší, jsem stále ještě na křížku. Teď jsem si teda pořídila vaničku. A úplně jsem se do ni zamilovala. Jinak zbytek ještě budeme dokupovat, a doobjednávat a tak. Jinak já jsem zatím ještě v práci, tak uvidím do kdy.

vysocanka
10. srp 2010

@antoaneta a budes teda doma nebo jak?

ratatooy
10. srp 2010

@antoaneta nástup na MD sispočítáš lehko najdi si v kalendáři termín porodu a odpočítej 6 nebo 8 týdnů.to je na tobě kdy chceš jít já budu mít 8 týdnů a na peníze je to stejný jak 6 týdnů,protože se to počítá dva roky zpětně z průměrného výdělku myslím hrubého.no a pak po půl roce už mají všichni stejně podle varianty kterou si zvolíš,spíš se obávám že nám to ještě všechno krouhnou jak se snaží ušetřit.i s tím porodným mě naštvali že ho nechali jen na první dítě.pak už utřem hubu ale třeba to pak zase změní.

máte někdo holky dudlík s teploměrem uvažuji že ho pořídím,přijde mi to celkem jednodušší.jinak dudlík máme od sauwenix nebo jak se to píše a jeden od mam a nejsou taky tak veliký jak některý.

suzanna
10. srp 2010

@ratatooy ja mam dudlika s teplomerem az ho vyzkousim tak reknu 😉
a s tim porodnym ,aspon mate neco, tady se nedostava ani materska ani porodny ,tazke co manza neprinese domu to nemame....

ratatooy
10. srp 2010

@suzy no to tam máte hustý počkej ty naše blbce to taky napadne jenže to se tady pak může jít plno lídí pást na louku 😢

ratatooy
10. srp 2010

@suzy jo ještě jsem koukala na FB na fotky a taky máme pro kluka dupačky s helou kitty tak aspoň nejsem sama ale za ty prachy nekup to bylo to ve slevě a jinak ti moc chválím fotečky kde jsi ty až mi bude jako tobě tak bych tak taky chtěla vypadat jsi moc hezká a atraktivní ženská

suzanna
10. srp 2010

@pajka00 ja take vzdy tlak 115/70 takze pry ukazkovy ,krev mi brali za cele tehu 1x...proste tady je tohle hrozny..ja jen doufam,ze vse bude v poradku.

suzanna
10. srp 2010

@ratatooy oooo dekuji za pochvalu.No ty dupacky Hellou Kitty jsem si koupila vazne ve sleve, ale to jsem jeste nevedela co to bude 😀 asi bych je mela nekomu darovat .Takze kdo z vas tady na diskusi prvni sdeli,ze ceka holcicku tak klidne zaslu 😉 ja je nepouziju ,protoze malej ma takovych hadru,ze to stejne neunosi a kort jestli si u me v brisku mini jeste aspon tyden hovet 😅

vysocanka
10. srp 2010

@ratatooy ty mas taky fcb?

antoaneta
10. srp 2010

@vysocanka jojo, asi nějakej ten den ještě jo. Zatím ťuky ťuk bez obtíží. Jen ty klasické. Jako po celým dnu, jsem možná umořená a unavená, ale to bříško už mi tak netvrdne jako dřív a z páteční poradny, mám stav neměnej. Čípek se mi nezkracuje. Sice jsem se doktora ptala a co ten zbytek, jak mi naposled říkal, o tom pnutí a té hlavičce, tak mi to teď hezky vysvětlil, že aniž by se mi ten čípek třeba zkracoval, tak tím naléháním a tlakem toho miminka na něj, mi může hrozit, že bych se mohla začít otvírat. Ale to snad je ta nej.......varianta, kterou si nepřipouštím. Tento týden, zase zůstanu nějakej den doma, v pátek určitě a ve čtvrtek možná taky a o víkendu nic nedělám. Ani neuklízím, prostě nic. I zem mi umývá - v týdnu maminka a o víkendu manžel. Takže se opravdu šetřím. Ale pozvolna budu přidávat toho volna víc a možná i ten popříští týden už zůstanu doma. Kdo ví. Ještě si spočítám tu mateřskou, nebo zjistím, taky zjistím jestli nemám nějakou dovolenou a podle toho se rozhodne. Samozřejmě, že kdyby cokoliv, zůstávám doma hned.

vysocanka
10. srp 2010

jj super, tak aspon ze tak. Pisni na skype zitra. 😀

suzanna
11. srp 2010

Dobre ranko 🙂
Tak ja tady jako jeste jsem 2 v 1 🙂 nakonec tady budu fakt do konce srpna...nic na me nezabira Justynek si neda rict,tak jsem si odtedka rekla,ze uz na to prdim a proste pockam....jdu k holici at jsme pri porodu krasna 😅 a odpoledne budu detme delat palacinky ,tak aspon prijdu na jiny myslenky.

zlucie
11. srp 2010

Hezký den 😉
@suzy .....Už to musíš vydržet!!!! Sama jsem zvědavá jak to bude u nás.....to víš prvorodička 🙂 😀
Sestře se narodila holčička o 10 dnů dřív a říkala, že to bylo lepší.....člověk už je pomalu připravenej a ušetří si to čekání!
Ještě měla ukázkovej porod....prý to není žádná hrůza a malá "3,5kg" s ní vyskočila prý jako po másle....žádné šití nic za hodinu by prý mohla jít rodit znovu!!! 🙂 🙂 🙂
A to všechno se událo na Silvestra tak je naše Janička 1.miminko Olomouckého kraje a 3 v republice....2 minuty po půlnoci! Tak si holky užily trochu slávy!!!! A nějakých těch dárečků! 😉 😉 😉
Doufám, že to taky zvládnu......pořád přemýšlím, jestli vezmu manžela k porodu!
Chtěla bych, aby tam s náma byl, ale až přijde přímo na porod, tak bych tam raději byla sama.
Strašně se diví, že ho tam nechci....prý se už těšil!!! ☹
Tak uvidíme jak to nakonec dopadne!

suzanna
11. srp 2010

@zlucie ja bych si tam manzu vzala podle mych zkusenosti je to lepsi...a kort kdyz tam chce byt ,bude ti oporou 😉
No jasne,ze je lepsi to vyprdnout driv nez prenaset, to je pak sileny to cekani ..ja mam 5 dnu do porodu a ty mi prijdou jako vecnost..to treti dcera byla take o 10 dni drive...

pajka00
11. srp 2010

ahoj holky...no já jsem přenášela oba 8 dní a s druhým jsem byla na vyvolání, protože se jí pořád nechtělo...tak jsem zvědavá, jak to bude teď.
Manžel byl u obou porodů a tak jak ze začátku nechtěl, tak byl potom nadšený a já jsem byla taky ráda, že tam je, takže pokud sám chce-nebraň mu. Jestli budou jakékoli komplikace, oni ho tam stejně nepustí...já jsem to tak měla při prvním.....že to nebylo úplně v pořádku a zavolali ho až malý vylezl..až si byli jistí, že je vše OK a nebudou muset dělat nějaké radikální zákroky...u druhého byl od začátku do konce....Ale je to samozřejmě na vás obou...a navíc-ke konci porodu je ti tak všechno jedno, že kdyby tam stála rota vojáků-tak mi to bylo šumák 😀
"Malý" od včera tak šíleně zlobí🙂)) rýpe mě patou do břicha neskutečně....až tu patičku chytnu do ruky.....jezdí mi od pupku nahoru a do strany...no je to dílo teda🙂

ratatooy
11. srp 2010

ahoj holky tak jsme po kontrole vše ok malej váží 1500 kg a zrovna se otočil hlavou nahoru 😖 ale to se ještě zpraví doufám
@suzy prosím tě aby jste nebyli 2v1 ještě v září 😀
@vysočanka jj mám FBtak si mě tam najdi jméno je miluše manová
@zlucie určitě sebou manžu vem budeš ráda když tam bude a uvidíte mimi spolu,vždyť ti nemusí stát přímo mezi nohama a mít vše on-line. 😀 😀 😀 😀 😀 myslím si že by ho to mrzelo kdyby tam s váma nebyl.

pajka00
11. srp 2010

Jinak ti Antoanenet Ratat pěkně odpověděla za mě....že si máš od termínu porodu odpočítat 6 týdnů-já teda jdu 6..ale je to na tobě....kratší dobu nemůžeš...takže buď 6 nebo 8 míň ne. Ten kočárek už musíme taky pořešit..řekla bych, že začíná být nejvyšší čas🙂
Ratat a jak jsi přišla na 2 roky?Já jsem myslela, že se to počítá rok zpětně z hrubé mzdy ta mateřská....ale nevím to jistě.Už jsi se někde na to ptala? U nás nikdy nebyla žádná mateřská, takže já jsem první případ-učím se na sobě..hrůza🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru