My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

spark
18. srp 2010

@antoaneta ahoj. Nám přišla včera pohanka-kokos 9cm
http://www.babydream.cz/postylky-a-ohradky/matr...

spark
18. srp 2010

@ratatooy Dneska mi psala kamarádka ještě k té mateřské,že se nemocenská do příjmu nezapočítává,takže pro mě dobrá zpráva 🙂

zazy
18. srp 2010

Ahojky děvčatta
Suzi moc moc moc gratuluji k Justýnkovi,jsi šikulka,jak dobře jsi to zvládla a přeji Vám a hlavně malému,at se mu v životě daří,všechno vychází a at se má co možná nejlépe.A neboj je to šikulka,zvládne to a budeš ho mít u sebe.Taky jsem ztoho nějak na měko

pajka00
19. srp 2010

Ahoj, tak spark, my jsme na tom fakt úplně stejně..i nástup na tu MD....tak když máme stejný termín, tak je to jasné. Tak 2kg? Taky hezká váha.....Já jdu zase v pondělí na kontrolu, tak uvidíme, co nám Dr. řekne, jak jsme povyrostli.
Už jsem dnes první den doma a užívám si ŘD...no užívám...už jsem pouklízela půl baráku, protože nejsem zvyklá se jen tak flákat, ale na to taky dojdu-kolem oběda odpadnu.Po neděli začnu s praním miminkovských hadýrek. Co se týká amtrace-tak to ještě netuším....dostanu už jetou po synovečkovi....takže doufám,že bude celkem solidní...uvidíme.

pecicka
19. srp 2010

ahoj holky, přeji krásné ráno 🙂
paji-tak konečně doma, to už ted bude paráda 🙂 jen hezky odpočívej a nepřeháněj to s tou praci 🙂Paji-chtěla jsem se zeptat, kdy ti začaly pohyby?
jinak myslím na suzzi a těším se na fotečku Justýnka 🙂
zdravím všechny těhulky

ratatooy
19. srp 2010

@ahoj těhulky@brouk já sundala gelovky hned na začátku těhu,měla jsem je dlouho tak si nehty aspoň odpočly a navíc v naší porodnici někomu za to nadají někomu ne,slyšela jsem že nějaká paní si volala nehtařku ještě na rychlo na porodní sál aby ji to sundala,ale zase já jsem třebas s nima byla i na operaci tak nevím?
@spark tak to je dobrá zpráva s tou mateřskou,už tomu začínám věřit že když mám i týden novou smlouvu na větší prašule tak se mi to bude počítat.

tulanek
autor
19. srp 2010

Ahoj holky,vsechny zdravim,jen chci preposlat zpravu od Suzie....

Justynek ma vadu na srdicku,museli ho prevest na zvlastni oddeleni do Rotterdamu,Zuzka s manzelem jsou ubytovani naproti v nemocnici,jsou s malym ve dne v noci...Zatim vic nevi,odpoledne budou mluvit s doktorem,zatim jim rekl,ze s touto vadou se da zit,ted vse zalezi na malym,jak zabojuje...

Verim,ze bude vse v poradku,miminka v sobe maji spoustu sily,ac jsou to drobecci,malej jeste ukaze jakej je silak a brzy bude urcite v poradku,musime vsichni moc drzet pesti,at to malej i Suzie s manzelem zvladnou....

tulanek
autor
19. srp 2010

Jeste holky,vy co mate Suzie na facebooku,tak tam prosim nepiste nic o tom co jsem psala na zed,Zuzka nechce aby to tam ostatni vedeli zatim...

ratatooy
19. srp 2010

uffff tak to je šok 😢 až se mi z toho chce brečet,ale určitě to zvládnou,a budou brzo doma.moc na ně myslíme

pecicka
19. srp 2010

tulánku, zdravím tě a všechny holky
suzzi-držím palcečky a myslím na vás, je to bojovníček a všechno zvládne

pajka00
19. srp 2010

No tak to je šok...ale snad to nebude nic vážného a bude se to dát lehce operovat...vždyť v dnešní době jsou už takové operace jako operace slepého střeva..moc džím suzy i maloškovi palce, aby bylo vše co nejdřív v pořádku.
Peci pohyby až tak kolem 18-ctého týdne....napřed jen sem tam jako bublinka-vzpomínáš🙂 a až pak se začalo mrně vrtět víc...teď řádí tak, že mi skáče břicho a kolikrát se uklidní, až večer jdu spát,zhasnu a spím.....normálně mi organizuje večerní život, protože dokud jsem u TV nebo si čtu-tak řádí, jak zhasnu a uklidním se taky-tak spí....není na to ještě moc malý?🙂)

antoaneta
19. srp 2010

😢 uff. Tak to je teda něco, co nikdo nečekal a nikoho nenapadlo. Suzanko, ale já věřím, že to bude určitě v pořádku. Pokud se to do teď neprojevilo na žádném vyšetření, ultrazvuku, určitě to nebude nic vážného. Třeba jen nějaká šelest, nebo tak něco né moc vážného. Věřím tomu moc. Justýnek je velké a silné miminko. Už ta váha napovídá o jeho dobrém zdraví a tomu bych věřila. Suzzy, drž se!!!! Hlavně buď silná, a neboj! Dopadne to dobře! ať neztratíš mlíčko. Je to to nejlepší co mu můžeš dát. To Justýnek teď určitě potřebuje. A maličkému vzkaž, že tady na něj myslí moc a moc tet, které drží palce a moc se těší na jeho fotečky, jak ho maminka bude doma koupat, vozit v kočárku a jak si bude hovět doma v postýlce! Určitě to už bude brzy!

pecicka
19. srp 2010

@pajka00 -paji, to je teda legrace, tak malý a už ví, co chce 😀 jinak jsem opět jako zmražená z toho, co se zase stalo suzzi, fakt na to nemám sílu a pokaždé, co si tady něco takovýho přečtu, tak to hrozně prožívám, tak zvažuji, zda tady vůbec chodit, než se uklidním.......ale když já se tak vždycky těším, že můžu pokecat s někým, kdo má stejné problémy a stejné pocity jako já.....je mo z toho smutno a to bych v žádném případě nečekala.....

zazy
19. srp 2010

Tak holky docela mě to dostalo.Ale Justýnek to určitě zvládne,někdy je ten život opravdu nevyzpytatelný.
Suzi moc na Vás myslím a neboj všechno dopadne dobře

pajka00
20. srp 2010

Peci mám stejný pocit, od včera na suzy myslím, jak je možné, že na to ani při všech 3D a 4D UTZ nepřišli....žádné podezření nic....proto doufám,že to bude jen nějaká banalita, protože pokud by to bylo něco vážného, určitě by tzo musel nějaký Dr.zjistit....v každém případě jim moc držím palce,a by bylo vše brzo v pořádku.
Určitě sem nepřestávej chodit, v ničem by to nepomohlo a je fajn, když si člověk občas splkne s někým, kdo má stejné problémy, radosti, bolesti.....Aspoň já to tak beru, že se od ostatních dozvím, co mě může čekat- a i když mám už 2 děti, pokaždé je něco nového, co by mě třeba nenapadlo. Ty už jsi ve 4.měsíci,co?Toto letí🙂 za chvilku už budeš končit...Čas je neskutečný a včera mi můj syn řekl, že už jsou se ségrou fakt oba "staří".....chtěl říct velcí🙂)

vysocanka
20. srp 2010

@tulanek jasne TULI dekuji za zpravu.

zlucie
20. srp 2010

Hezké ránko... 🙂
Suzi určitě bude všechno v pořádku a brzy budete s Justýnkem doma!!!!!!!

pecicka
20. srp 2010

ahoj holky,
suzzi-jsem stále s tebou a moc na vás oba myslím........
paji-to já ani nemluvím, holka bude mít v říjnu 20, ted je na 6týdnu ve Švýcarsku a chybí mi, nio a kluci, tak to je jasné, ti nto berou jinak, jsou spokojeni, že je maminka doma, nachystá, udělá, ale jinak ji nepotřebují, stačí jim vědomí že se tak někde pohybuji a jsou spokojeni🙂 takže když je manžel v práci, tak se i docela nudím, už se těším na imi, to nebude na nudu čas. Ty máš domeček, tam je pořád práce dost,že?

pajka00
20. srp 2010

Dcera zae zděšeně-jéžiš ty budeš každý den doma,že?🙂) Byla zvyklá, že ráno byla sama-my v práci už a odpoledne věšinou taky, když přišla, takže pro ni to bude změna.) Máme domeček 1,5roku tady bydlíme, takže pořád je ještě co dělat kolem domu-předzahrádka se klube a na zahradě začínáme teprve dělat ploty-takže lebeda do pasu🙂...vevnitř tak normálně-jako každý byt. Je to přízemní 4pokojový-takže na úklid tak akorát. Dnes jsem vyžehlila, povytírala, upekla buchtu, zdřímla si.....není to špatné být doma 😀
Suzy držte se..myslím na tebe taky, jak to malošek zvládá.

spark
20. srp 2010

Ahoj. Holky ja mam pocit,že už se to tady probíralo,ale nejsou ty děti po IVF větší?? 😨 ..2kila! Manža mu říká "štrůd" 😠 😎
Suzan myslím na vás a držím palce.všech 8.

spark
20. srp 2010

oprava"štrůdl"

ratatooy
20. srp 2010

@spark já myslím že po ivf jsou děti spíš menší ale většinou normálně velké,záleží taky jaké máte v rodině dispozice atd,a byla jsi na testu na cukrovce?nevím kolik jinak váží mimi někoho tady kdo je s tebou termínem stejně?myslím pajka je stejně a ti mají 1,7kg myslím.zeptej se doktora co ti na to řekne?

spark
21. srp 2010

@ratatooy 🙂 cukrovku nemáme a kluk bude vysokánskej po nás. 🙂 jenom mě to zaskočilo,tak jsem písla. 🙂

antoaneta
22. srp 2010

Suzannko, moc na tebe a na Justýnka myslím!! 🙂 Posílám hromadu víry pro všechno dobré! 😉

broukb
23. srp 2010

Ahoj holky....tady to nějak utichlo ☹ všichni s napětím čekáme až se ozve Suzi co? Věřím, že už je vše lepší a že brzy budou doma.
A co vy ostatní?? Já už mám skoro vše vyprané a teď tu přemýšlim, jestli už balit tašku, nebo ne. Já osobně bych jí nebalila, ale všichni na mě tlačí, že u dvojčat nikdy nevim atd...Tak jí asi pro klid duše zabalim 🙂 V neděli ke mě přijde pani na focení (i když nevim, jestli je na tom mega pupku ještě něco k focení 😀 ) No ale řekli jsme si, že to prostě zkusíme a uvidíme co z toho vyleze 😉
Paji a co ty, jak si užíváš pohodičky doma??? Peci co ty a tvoje bříško, jak rostete??letí to co?Už víš co to bude?
Antoanet tak pro kterou matraci jsi se nakonec rozhodla??
Spark 2 kila to je teda macek 😀 to nevim jestli ti závidim až půjde ven 😉 My byli oba prťavý, ale děti zatim žádný podměrečný nejsou tak jsem zvědavá kolik budou mít.
Tak se zatim mějte a něco písněte ať to rady trochu žije ....

ratatooy
23. srp 2010

Ahoj.taky jsem si říkala že je tu teď ticho a všichni s napětím očekávají suzy. ☹
@brouk radši si tu tašku zabal pak ji jen bafneš a deš a nemusíš přemýšlet co ještě nemáš sebou?já mám skoro celou zabalenou...no jo ale já jsem aktivní už tak nějak od začátku 😀
@spark neboj oni ti doktoři se můžou klidně seknout,třeba se narodí dřív jestli bude už velkej?já už bych chtěla mít toho našeho drobka v postýlce 🙂 už se moc těšíme.holky kupovali jste některá koš na plinky?přemýšlím jak to budu řešit určitě se mi nabude chtít běhat dolů s každou plinkou?

antoaneta
23. srp 2010

Ahoj holky, jojo, to sem já, už nejsem ta namalovaná panenka 😀
@spark já si teda vůbec nemyslím, že by to tvoje mimuško bylo nějak extra velké. Naopak. Je úplně v normálu. Koukala jsem do tabulek a odpovídá tvým týdnům stejně tak ukázkově jako ty naše těm našim týdnům. Když mi jsem týden, 30tej nebo 31tej a váží nám buď 1400 nebo broučkovi dokonce dvojčátko 1500, tak si myslím, že to tak opravdu je a vychází to. Takže hlavně klid. Věřím, že jak budem v tom týdnu co seš teď ty, tak na tom budeme úplně stejně.
@broukb to si mě teda s tou taškou uklidnila, že ty dvojčátková ji ještě nemáš. Já právě už vyšilovala, že jsem snad jediná, co ji ještě připravenou nemá. Je teda fakt, že jsem se i sama sebe vyděsila, kdyby to náhodou přišlo dřív 😕 Říkala jsem si, že tento týden ji budu ale už pomalu chystat. Už jsem si i pořídila vložky, kojící pyžamo a nějakou kojící podprdu, takže teď ještě to všechno vyprat a pak to tam nahrnu. Teď ještě najít rodný a oddací list 😅 Jo a budeš si tam do ní dávat i věci pro miminka, nebo ty nachystáš pak manželovi, až si pro Vás půjde?
Nebo holky, jak vy to máte namyšlený, nebo nachystaný?
@ratatooy jojo, my jsme si koš pořídili. Manžel se do něj zakoukal, takže ikdyž já se trochu další investici bránila, - prostě máme 😀 . Ale teď zpětně, jsem taky nadšená a už se těším, jak to do něj budu šupat 😀 možná jsou to penízky navíc, ale já věřím, že službu splní. Přece jen, tu plínku jen vemu, dám do koše, ona se sama zabalí do krásně voňavého sáčku a je to. Nemusím pak od miminka vůbec odcházet, abych ji vyhodila. No a stejně bych ji určitě i tak dávala do nějakého sáčku aby nesmrděla po celým domě. Nemluvě o tom, kam ji vyhodit? Do koše v obýváku? Nebo v kuchyni? Nebo úplně vycházet před dům, do popelnice? Myslím, že ten koš je super nápad, zvlášť i pro ty maminky, které nemají nikoho po ruce, komu dají plínku vyhodit.

antoaneta
23. srp 2010

@broukb jo a nakonec jsem taky objednala tu s kokosem. Je 11 centimetrů vysoká, a je to kombinace kokosu a dutého vlákna. Přece jenom ji máte ve většině, tak jdu slepě v tom s váma 😀 Takže doufám, že bude v pohodě, a vlhko, plíseň a alergie se nám vyhnou.

ratatooy
24. srp 2010

ahoj těhulky.zase tu nikdo není ☹ jo víte co mě napadlo ještě k těm matracím?jestli máte někdo nachystanej monitor dechu tak si zjistite s jakou matrací se dá použít,protože ten co máme mi nejde třeba k měkým matracím ale ta kokosová je v pohodě.
jinak to byla dneska noc,už jsem se skoro nevyspala,jak mi celou noc lítali břichem stahy,no děs.

spark
24. srp 2010

Ahoj všem.

@ratatooy mě zas bolí hlava...hnus velebnosti))takže když se probudim bolestí,ted do mě štrůdlík ještě kope..uplná romatika . Ty chodíš na předporodní kurz? Nebo se necháš překvapit? 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru