My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂

tulanek
10. bře 2010

Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂

pajka00
24. srp 2010

ahoj holky...tak hlásím vyprané 3 pračky věcí na mimčo...včera to všechno i proschlo-bylo krásně a asi jsem to měla v "nose", protože dnes od noci leje🙂 Tak jak se mi bude chtít-začnu žehlit. Tašku do porodnice? Jéžiš....já vůbec a ani mě to nenapadlo...a můžu vás ujistit....že když vám začnou doma stahy, tak máte ještě několik hodin času ji nachystat, takže i když bude někdo takový neuvědomělec, že ji nemá nachystanou-tak to stihne. Ale samozřejmě-že si ji nachystám taky, protože se může stát, že to tentokrát půjde rychle-na rozdíl od dvou předchozích, kdy bych stihla upéct 4x kynuté buchty, oblíct se do kroju a vygruntovat barák-pokud by mi to ovšem bolesti dovolily🙂 tím chci říct, že mi to tak dlouho trvalo-teda né mně, ale dětem🙂 Včera jsme byli s mimčem na kontrole-pohlaví samozřejmě nevím a ani to vědět nechci-jak víte.) a vše OK: UTZ nedělala, ale ptala jsem se, jak tam leží, že se mi vždycky hrozně vyvalí jedna strana a tak říkala, že tam má kolena🙂 Poslouchala nás jenom zvonečkem...tím kovovým, jako za první replubiky....ale když si tak vzpomínám s mýma předchozíma těhu-kdy se UTZ dělal jen 2x za celé těhotenství, zvonkem mě poslouchal Dr.vždycky při každé návštěvě-slyší tam krásně srdíčko. Za 14 dní opět na kontrolu. Dostala jsem už papíry do porodnice-co sebou, na napsání jmen, a protože nejsme manželé, musíme na úřad ověřit otcovství...
Jsem hrozně zvědavá, jak toz vládá suzy a justýnek..jestli jsou na tom líp....myslím na ně každý den a věřím jí, že nemá náladu se přihlašovat na koníka.

pajka00
24. srp 2010

ahoj spark....s touhlavou mě bolí od včera, ale dala jsem si ráno paralen a kafe a je to dobré.....nesnáším bolesti hlavy...jsem nepříjemná a vygraduje to kolikrát až do takové bolesti, že nejsem schopná pohybu-tak to řeším zavčasu.

spark
24. srp 2010

@pajka00 Ahoj. To bude překváápko!! 🙂 a co myslíš že čekáte? a nevíš kolik to malé váží?
Jo ženský potřebuju ještě jedno povlečeníčko,máte nějaké tipy?

pajka00
24. srp 2010

Já ti spark vůbec nevím....hádají mi to tak 50/50...Když jsem čekala první, byla jsem přesvědčená, že je to kluk-a taky že jo.....u dcery jsem byla šíleně uhrovatá.....a teď jsem normál...akorát to břicho mám větší-ale to je porodama...já si možná i myslím,že holčička...ale fakt nevím. Mimčo mělo před 14 dny 1700...teď nevím-nevážila nás...ale nemyslím si, že 2kg-u tebe je hodně....podle mého je to normální váha a jestli 1700 nebo 2000...to už je detail, protože do porodu nám chybí nějaký ten týden a ono se to ještě vystříbří. První dítě vážilo 3.10 a druhé 3.35...a je to fakt jedno,.

suzanna
24. srp 2010

ahoj holky prisla jsem vas jen pozdravit .Justynek se ted napapal od vcerejsk mi dobre pije z prsa a nechce ho pustit.Ted mi spokojene spinka na kline.Snad to vse dobre dopadne a za par dni nas pussti domu.Ma srdecni vadu,ktera je velmi vzacna a jmenuje se Ebstain anomalie.Protoze prisel strasne rychle na svet sklapla se mu jedna plice...diky tomu vlastne zjistili tu srdecni vadu a dr rikal,ze je to stesti v nestestesti....cely zivot zustane pod kontrolou.Na UTZ v tehu to nezjistili,protoze vetsinou u tehle vady proteka klopne srdce,ale u Justynka to tak neni,a to je pozitivni,proto to nemohl nikdo videt...ale porad je sance ze by ta klopen mohla zacit protekat a to by ho museli operovat,tak se porad musim modlit,aby tomu tak nebylo.holky dekuju vsem za podporu a nikomu nepreju prozit to co si posledni dny prozivame my....je to narocny na psychiku,ale kdyz drzim toho prcka v naruci je to krasa.

pecicka
24. srp 2010

ahoj suzzi-myslím na vás každý den, moc ti držím palečky, aby bylo všechno dobrý a byli jste hlavně doma ve svým, tam je totiž prostředí, které vám oběma bude daleko víc prospívat, hlavně psychicky. Jsi holka šikovná a vím, jak je to těžké, ale věřím, že to zvládneš, ty i Justýnek. Posílam mu velké pohlazení a myslím na vás.....

zlucie
24. srp 2010

Ahoj holky.... 🙂

@suzzi moc moc zdravím tebe, Justýnka a celou tvojí rodinu. Věřím, že se brzy dostanete domů a bude všechno dobrý.
Přeji Vám hlavně hodně sil a ať Vám malej dělá jenom radost!!!!

pajka00
24. srp 2010

ahoj suzy, jsem moc ráda, že se malému daří, prospívá a pije. To je moc důležité a hlavně, abys to i ty zvládala. Doma to budete mít určitě lepší a moc držím palce, aby se to spravilo. Dnešní medicína je na tak vysoké úrovni, že i vada srdce se dá léčit a pokud bude pod dohledem, tak je to v pořádku. Držte se-hlavně vy dva a myslím na vás, jak to zvládáte🙂Jsi hodná, žes podala zprávu, jak se máte🙂

ratatooy
24. srp 2010

@spark já nechodím na kurz protože se mi zdá zbytečnej za ty prachy 🙂 i kamarádky mě od toho odradily a logicky si myslím že nic novýho se tam stejně nedozvíš a nacvičovat dýchání to děláme i na cvičení pro těhule. 😀 tam vždycky funíme jak lokomotivy se mi chce vždycky smát 😀

ratatooy
24. srp 2010

@suzy taky na vás myslíme,už budete brzy doma a bude to ok.dej za nás justýnkovi velkou pusu 😀

ratatooy
24. srp 2010

@pajka já tu tašku radši mám protože se mi zdá že nás to přepadne narychlo ale nevím je to jen můj pocit,uvidíme jak to dopadne.

wrtulka
24. srp 2010

Ahojky holky omlouvám se že vám sem lezu jen jsem chtěla pozdravit Suzi..@suzanna moc gratuluju k narození Justina je to tak krásné miminko a neboj věřím že to bude zdravý krásný klučík! Uvidíš dopadne to dobře! Já jen.. já měla při narození taky vadu srdce.. ani jsem neměla vyvinutý sací reflex a tak..nakonec mi to ve 4 letech operovali a dneska už jsem úplně zdravý člověk bez jakýchkoliv omezení.. nejsem ani sledovaná..prostě nic.. dokonce jsem darovala krev..
To jen že proto že naši se mnou něco podobného jako zažíváte vy zažili (byla to jiná vada..ale byly vlastně nakonec dvě jedna se spravila sama a tu druhou mi pak operovali) tak vím že to může a určitě dobře dopadne! Tak jen hodně síly bude to dobré věřím tomu!

antoaneta
24. srp 2010

Ahoj holky!
@suzanna jsem moc ráda, že jsi mezi nás přišla, každá z nás netrpělivě čekala nové zprávy. To že Justýnek pije sám a maminčino mlíčko, a navíc, že mu tak chutná, to je úžasná zpráva! A věřím, že i dobré znamení! Určitě nad ním stojí všechny andílci.
@ratatooy no tak já doufám, že ta naše matrace být může. O tom monitoru totiž taky uvažujeme, ale takhle jsem o tom nepřemýšlela, jestli to má na to nějaký vliv, a jestli ta může a ta nemůže. Teď se teda děsím, jestli ta naše není na to moc silná. Objednala jsem 11ti centimetrovou. Kolikátku máš ty, nebo holky? A budete pořizovat monitor dechu? A jestli jo, tak budete kupovat nový, nebo si půjčovat.
A ratotooy, co ten koš? Jdeš do nějakého?
@spark A ty na kurz chodíš? já se teda na předporodní kurz přihlásila. Zrovna dnes mi začíná a strašně se už těším, a jsem moc zvědavá. A možná je pravda, že jsou to taky peníze navíc a možná i vyhozené, ale pokud mi dodá jen trochu klidu, nebo tam budu moct probrat co mě třeba napadne a bude tížit a na netu nenajdu, nebo mi doktor neřekne, protože vždycky tak rychle od něj vymajznu, že jen zalapám po dechu, tak si myslím, že to za to stojí. Přece jenom na těhu cvičení nechodím, to mi doktor zatrhl, takže na tom ušetřím a nikde jinde nechodím. Dýchat neumím, to mám strach, že i tak, kdybych věděla jak, tak mi to stejně prd pomůže, protože se bojím, že to kvůli fyzičce, kterou nemám, neudýchám. No a kromě koníka, nemám ani příležitost setkat se s dalšími jinými těhulami. A taky. Přece jenom chodím do práce, ikdyž bych mohla být už dávno doma. Tak aspoň vím, že to mé chození a výplaty mají smysl. Zaplatím si tak věci, o kterých vím, že bych asi taky jinak přemýšlela. Taky si říkám, u dalšího dítěte už na kurz chodit nebudu. Takže u toho prvního si chci těmi věcmi projít a plně si to všechno užít.

ratatooy
24. srp 2010

@antoaneta tak mi máme monitor s aukra už použitý ale plně funkční a ušetřily jsme na tom 2tis.matraci budeme mít nejspíš 8-10cm nevím ještě přesně,ale myslím že tloušťka na to vliv mít nebude.spíš by neměla prej být moc měká že by to pak špatně fungovalo ta vaše bude určitě v poho.o tom koši jsem dnes mluvila s kamarádkou a asi se na to vykašlu je to celkem drahé,budu to řešit tak že si dám něco na balkon nebo jen pytel na odpadky a stejně chodím furt ven tak to vždycky vyhodím a navíc je to na zimu v létě to by bylo horší to se bude muset vyhazovat často.aprosím tě jak vůbec v tom koši fungujou ty sáčky dají se pak v pohodě dokoupit?a nejsou drahé?

broukb
24. srp 2010

@antoaneta já mám taky monitor dechu použitý pro obě děti z MMB a stáli mě 2 jako jeden nový. Ze začátku když jsou děti malý tak se má dát na matraci (zabráníš tim falešným poplachům) upozorňovala mě na to i ta pani od které jsem si je brala...protože miminka jsou lehký a nemuselo by to být tak citlivý. Jen moje kamarádka mi doporučil koupit na to slaboulinký molitan cca 1,5cm protože je prý ta podložka docela tvrdá, tak jen přes to něco dát aby je to netlačilo.
Koš na plínky je pro mě zbytečnost, ale jen proto, že máme 1+1 a tak to nemám k normálnímu koši daleko 😀 kdybych měla přebalovák třeba v patře a musela to pokaždý nosit dolu tak si ho určitě koupím.A co se týká předporodních kurzů slyšela jsem, že je to dobré spíš pro tatínky, že jako si aspoń trochu umí představit do čeho jdou, ale maminám to nic moc nedá..prý stejně zapomeneš, co ti tam říkali a posloucháš sestřičky co ti říkaj jak máš dýchat a tak.A osobně razím teorii, že čim míň o tom vím tim líp... protože třeba když si už myslíš, že hroší to být nemůže, tak jsi v nevědomkách, že to bude ještě mnohem horší 😀 . Nějak to ven jít musí, ale pokud by to pro tebe znamenalo větší klid, že víš do čeho jdeš, tak si ho určitě zaplať..však jak píšeš, taky celou dobu dřeš, tak si to zasloužíš 😉

broukb
24. srp 2010

@suzanna jsem moc ráda, že si nám dala vědět. A také jsem moc ráda, že kojíš a malej hezky papá 🙂 věřím, že je to dobré znamení. Budu vám držet palce, aby se Justýnkovi neprojevila ta chlopeň a pevně věřím, že brzy bude vše v pořádku a s radostí na ty ošklivé začátky všichni zapomenete. Užívejte si jeden druhého a myslete na to, že brzy bude líp!!

ratatooy
25. srp 2010

@brouk taky máte jednopokojáč?mi taky!a už teď mi vstávají hrůzou vlasy kam se všechno vejde a co teprve vy s dvouma postýlkama?jak jste se tam naskládali?mi už vyhodily půl nábytku aby bylo místo ale zatím to jde,uvidíme pak ještě kočár protože tady v kočárkárně bych ho nenechala a nosit dítě v náručí nahoru by byla taky dřina.

zazy
25. srp 2010

Suzi držela jsem Vám moc pěstičky,jsem ráda,že je to už lepší a Justýnek je určitě velký bojovník a všechno zvládne

suzanna
25. srp 2010

ahojky...no holky vypada to,ze v nemocnici stravime 6 nedel...nez si telo pry zacne samo vytvaret protilatky...kdyby jste vedeli jak mi je,ze mam miminko a nemuzu se z neho tesit hezky doma takovy hezky veci jsme mu koupili a clovek si toho nemue ani uzit 😔

broukb
25. srp 2010

@suzanna neboj ještě si toho spolu užijete!!Buď statečná a vydrž 6 týdnů uteče jak voda 😉 Hlavně, že už je Justýnkovi líp..je to pašák 😵

pajka00
26. srp 2010

ahoj holky, suzy přesně vím, jak se musíš cítit, když jsi zvyklá z porodnice za pár dní šup s mimčem domů a uděláš si to jak sama potřebuješ a teď je to úplně něco jiného....vzpomínám si, jak jsem se vždycky těšila, že vypadnem ze špitálu, protože i když jsem to tam měla pohodlnější, doma je přece jenom doma. Držím palce, ať to rychle uteče a není to těch 6 týdnů. Když mi byly 4 měsíce dostala jsem zánět močových cest a to tak silných,ž e jsem měla na mále a drželi mě ve špitále až do 8 měsíců......dokážu si představit, jak muselo být mojí mamce, když tenkrát se na mě mohli přijít podívat 1x za týden přes sklo a hotovo...neskutečné. Taky jsem k ní pak nechtěla, byla jsem zvyklá na sestřičky a u svojí vlastní matky jsem řvala jak tygr....drsné....proto je aspoň výhoda, že můžeš být u něho, kojit,chovat atd.. Na fotkách je to pěkný pucek, je vidět, že měl přes 4kg🙂 Papulka pěkná roztomilá. Tak se drž a zvládej to, i když vím, že je to těžké, ale důležité je, že malý pije a lepší se🙂
Dnes mi přišel kočárek....nakonec jsem si objednala úplně jiný, než jsem původně chtěla...ale vypadá skvěle a mám z něho radost. Venku příjemný chládek, takže se i líp existuje🙂

monstri
26. srp 2010

Ahoj holky, asi před 14 dny jsem sem ( myslím, že k vám 😉 ) psala, že mám hyperstimulační syndrom.... tak hlásím vše vyléčeno a dnes ultrazvukem potvrzený dvojčátka, srdíčka bijou, a jsem v 8. týdnu, ještě tedy nemáme vyhráno, do 12. tt to je vždycky riziko kor u dvojek. 🙂
tak přeju všem hezký den 😎

pajka00
26. srp 2010

Monstri velká gratulace k dvojčátkům🙂 Přeju hodně štěstí, aby broučci rozstli bez problémů dál áááž do porodu🙂

broukb
26. srp 2010

@monstri to víš, že si tě pamatujem..tak to je krásná zpráva..gratuluju 🙂 přeci jen všechno zlé je k něčemu dobré, hyperstimulák sice potrápil, ale výsledek stojí za to...

pecicka
27. srp 2010

dobré ranko těhulky🙂
monstri-moc gratuluji
suzzi-srále na vás myslím,držím palečky a neboj, 6týdnu uteče jako voda a budete se radovat doma🙂jste šikulky a Justýnek je krásný silný chlapeček, je to na něm vidět z fotek 🙂
Paji- jak je doma?
broučku-tobě to taky koukám pěkně letí, jsi šikulka a na fotkách máš krásný pupík🙂 jak se jinak cítíš?
jinak zdravím vysočanku, tulánka, spark,ratatoy no prostě všechny kočenky 🙂

ratatooy
27. srp 2010

@ahojky holky,přeji hezký den a posílám pozdrav suzy a justýnkovi.
@pajka a jakej teda máte kočárek?ten co máš v albu?dej nám fotečku. 😉
počasí je ok,ale ta bouřka v noci byla fakt velká a pěkně tu i lilo.janak nic nového na ko jdeme až ve středu ale už tam budem čím dál častěji,a tak za 3týdny už na pásy na to se těším.

broukb
27. srp 2010

@ratatooy my jdeme na pásy už příští dtředu..jsem teda zvědavá co je to za zázrak 😀 Jinak jak si se ptala my bydlíme v 1+1, ale protože tu máme zahradu a o dvě patra víš mám rodiče, tak se stěhovat zatim nechci..alespoň ne v prvnim roce. máme celkem velký 1+1 a vysoký stropy, takže máme v obýváku patro na spaní a pod nim maj miminka koutek..koukni do albíčka..na vyskakování to nebude, ale myslim, že nám to zatim úplně postačí 🙂 hlavně je výhoda, že si zaparkuju kočáry na zahradu a bydlím v přízemí, takže na ně z okna uvidim, navíc se tam nikdo nedostane, má to vchod skrz barák. Dám tam chůvičky a myslim, že celou zimu tam budou odpolko spát, protožr do sněhu s dvjkočárem asi moc drandit nebudu 😀
@pecicka však tobě jak to letí..to ani neni možný, že už si v 17. týdnu 😉 to ty jsi šikula. Já už moc nezvládám, ale snažim se držet, někdy je líp, někdy hůř...ale už to docela bolí jak se tam nevejdou tak když se mrskaj je to masakr, nebo když mi narvou nožičky pod žebra, že nemůžu dýchat..taky super 😀 😀 jsou to zlatíčka, ale zpalať pán bůh, že jsou v pořádku a maj se čile k světu 😉 Ještě bych potřebovala vydržet tak 3 týdny a pak už šup ven 😵 strašně se na ně všichni těšíme 😵

Ostatní taky zdravíííííím 😉

spark
27. srp 2010

🙂 Ahoj matky! My se stěhujem z 1+1 do 2kk 😀 takže tady ted moc nejsem. Příští týden budu i chvíli bez připojení 😒 ,ale nějak to přežiju. Stěhujeme se z uplneho centra města na totální okraj,takže pro mě veliká změna. Ale je to nové bydlení,takže to je taková finální příprava na prcka.
@ratatooy Ty už máš sbalenou tašku???Já nemám ještě ani vypráno! Začínám panikařit. 😲
@suzanna 6 týdnů se určitě zdá být nekonečných,ale jste aspon spolu a uteče vám to. Myslím na vás!
@antoaneta Asi se na ten kurz vyprdnu...možná toho budu litovat. co já vim..každopádně nevim do čeho jdu 😀 a taky vim že druhé mít nebudu,takže si to tam odbydu jedenkrát a hotovo 😎
Ale musim říct,jak jsem si myslela,že malej nekope,tak ted mi dává co proto. A manža mu ještě fandí...
Tak se zatím mějte a až se znovu připojím tak si vás dočtu a něco písnu. Pa

pajka00
28. srp 2010

http://www.kocarkycz.cz/cz-detail-252697-kocare...
ahoj holky....tak kočárek nakonec tento....půl dne jsem si s ním hrála a učila se vychytávky....je vážně skvělý. Kdybych věděla, že čekáme holčičku, vezmu si ten ve vínové barvě🙂

pajka00
28. srp 2010

Doma je výborně....vůbec mi ta práce nechybí, už mám vypráno, vyžehleno, nachystáno....kromě tašky ovšem🙂 Ale ta mě tak nemine...Jinak čas ubíhá hrozně rychle, dám si každý den šlofíka-v rámci zdravého vývoje dítěte samozřejmě, je to fajn🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru