Na co přesně jsou těhotenské pásy a jak je vybírat?

luciekazlin
9. led 2014

Dobrý den, ahoj
Moc bych chtěla poradit. Jsem v 5měsíci a mám celkem velké bříško. Hodně mi vadí houpaní v hromadné dopravě a někdy i při chození. Musím si bříško přidržovat rukou. Někde jsem narazila na ,,těhotenský pás,, měl by pomáhat od tíhy a bolesti zad.. Ale jak vybrat ten správný a vůbec funguje to?? Máte osobní zkušenosti? Ve zlíně jsem nenarazila na kamenný obchod s tímto zbožím, že bych si to vyzkoušela.. Moc děkuju. Lucie

ivarei
9. led 2014

Ja uz presne nevim typ, ale pamatuju si, ze mi v tehotenstvi s dvojcaty hrozne pomohl od bolesti kycli a zad i od popichovani v podbrisku. Tenkrat me pro nej poslal gynekolog k ortopedovi, rekl, at se rovnou vybavim kodem od pojistovny a reknu, ze me odeslali z gyndy. Donesla jsrm kod, ortoped vypsal papir, v lekarne do druheho dne objednali pas za 1300,- s tim, ze ho zkusim a kdyby nevyhovoval, prinesu ho dalsi den zpet a objednaji jiny, ja jen doplatim pripadny rozdil 🙂

sacvi
9. led 2014

Já pás mám a nedám na něj dopustit. Mám podpůrný pás Anita. Cena nic moc,ale krásně drží bříško,zádům určitě uleví. Já jsem nadšená. Čekám dvojčátka a břicho mi dost pne,ale v pásu pohoda. Nosím celý den. Prý i později pěkně drží hlavičku miminka/miminek výš. Můj mudr,ale říkal,že tento pás je nejlepší. Ostatní,že jsou celkem o ničem. Ale to je jeho názor..nevím. Naštěstí jsem koupila dle něj dobrý 🙂 On mi nošení doporučil a já zrovna pár dní předtím koupila.

rosa171
9. led 2014

Ajoj.tak mna boleli dost klby a zada tak som bola u ortopeda.predpisal mi pordpurny pas zn.si nematuji a mala som ho zadarmo,pomohol velmi bola to ulava nielen pre brusko,ale aj chrbat .takze skus ist dr nech ti ho predpise inak v lekarni alebo v predajni z ortopedickými pomôckami a stoji cca700kc.

anetka1701
9. led 2014

Pořídila jsem si jenom takovou "podprsenku na břicho" :oD Elastickej, ale pevnej... Pomohl moc i takto - a nikde to nebylo vidět, byl černej a vypadal jako prodloužené tričko. Mně hodně bolel podbřišek, bříško bylo těžké, tohle fakt super příško podepřelo a rozložilo váhu.

lucieandrlova
9. led 2014

Tak já tu budu asi výjimka, ale mně byl k ničemu... Koupila jsem taky drahou Anitu. Dost dlouho byl velký, takže nepoužitelný. Pak jsem ho měla 2 x na vycházce a přišla jsem si, že to je s pásem snad horší. Pak mi hodně narostlo bříško a asi bych ho využila, ale najednou byl pás malý... Asi je to i o velikosti bříška (a tvaru - měla jsem velké, ale ne úplně tu krásnou kuličku...) A hlavně to chce v obchodě hodně zkoušet...

kabuj
3. bře 2014

A jaké máte zkušenosti s velikostmi od Anity? Je to podle pasu nebo boků?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru