Na co se vymluvit před rodinou? Těhotná na neschopence

nutricnihodnota
5. srp 2016

Ahoj holky, tak mi dnes doktorka napsala neschopenku, kvůli nevolnostem. Bývá mi zle jen pár hodin dopoledne, nebo kolem poledne, takže nic extrémního, ale tam kde dělám, jsem díky tomu nepoužitelná. Jde mi o to, co mám říct rodině, až se mě budou ptát, s čím že to vlastně marodím. Jelikož mám vycházky na 4 hodiny do 19:00 a jsem zvyklá navštěvovat hlavně tátu a babičku spíš večer, tak jim budu muset říct, že v sedm musím být doma a proč. Ale zatím jsem na začátku těhotenství a nechci jim nic říkat, alespoň do toho dvanáctého týdne. Už jsem totiž na začátku roku potratila a taťka to dost těžce nesl, takže nechci, aby se zase bál. Bohatě stačí, že se bojím já, manžel a mamka. Napadly mě třeba hemeroidy, protože v práci musím sedět, ale nemám s nimi, na rozdíl od taťky žádné osobní zkušenosti, tak by asi poznal, že kecám. Jakým neduhem to mám vysvětlit, nevíte někdo?

anetka1701
5. srp 2016

já bych se vymluvila na bolesti kostrče a zad, nemůžeš sedět, musíš cvičit 🙂 sama jsem měla problémy s kostrčí a než jsem to dala do kupy, trpěla jsem v sedě jak kůn...

maximaty
5. srp 2016

@nutricnihodnota no, dobra otazka... Co treba zada? To se tahne vzdycky dlouho, a vzhledem k tomu, ze to neni nakazlive a zna to spousta lidi, neni to onemocneni, kdy o tebe musi mit nekdo akutne strach, mohlo by to klapnout?

nutricnihodnota
autor
5. srp 2016

No vidíš, to mě nenapadlo. Mohla jsem spadnout z koně 🙂

pet_8
5. srp 2016

Nerada klamu, ale tohle chápu... Co potíže s páteří? S tím, že budeš chodit na rehabilitaci. Pokud má někdo třeba zablokovanou krční či bederní páteř, nedá se s tím dost dobře fungovat. Ono postačí i skřípnutý nerv někde mezi obratlem 😉

maximaty
5. srp 2016

@nutricnihodnota no hlavne na kone nelez kdyz jsi tehotna :D ja jsem byla pri prvnim hrdinka, jezdila jsem do 28 tydne a pak jsem jela rovnou do spitalu s predcasnym porodem...

nutricnihodnota
autor
5. srp 2016

Holky, já jsem vygumovaná asi. Kolikrát už se mi to stalo, že mě ten náš satan sešrotoval a mě to vůbec nenapadlo.
@maximaty V tomhle hrdinku nedělám, mám bláznivýho mlaďocha a lekavou maminku. Takže bojim bojim a na ten rok si to raději odpustím.

anetka1701
5. srp 2016

@maximaty já jezdila u obou až do porodu, první jsem přenášela, druhá šla tři týdny před termínem ale koně důvod nebyl :oD
@nutricnihodnota pád z koně super :oD Sice budou naštvaní, ale jen maličko :oD

maximaty
5. srp 2016

@anetka1701 no, kazdopadne vim, ze uz bych v tehotenstvi znovu nejezdila, fakt mi to za to riziko nestoji... mam tri kone, tri kobylky, tak pokud nekdy otehotnim, necham je otehotnet taky 😀

anetka1701
5. srp 2016

@maximaty to je dobrej plán 😉

eviicka
5. srp 2016

@nutricnihodnota no chápu tě, asi řekni, co píšou tady holky 🙂

na druhou stranu, ať řekneš co řekneš, tak jim to stejně asi dojde...

já těhotenství chtěla taky tajit, co to půjde - mamce jsem to nakonec řekla kolem desátého týdne, protože si voláme většinou až pozdě večer, a já bývala hodně unavená a začala chodit dřív spát, tak aby neměla strach, že mi je něco vážnějšího.
No a kolem 12 tt už to bylo veřejné i v práci, protože jsem prý byla jiná 🙂 (ale povídali si o tom už pár týdnů předem) - a to jsem jim nedala žádnou jinou záminku (kromě toho, že se to "dalo čekat").

nutricnihodnota
autor
5. srp 2016

@anetka1701 Naše koně naštvaný nebudou. Jsou to líný tlustý bestie a nechtěj chodit. Pokut tedy nejde o zběsilý trysk směrem domů. Les, pole, louka, silnice, příkop, sousedojc branka, no problem. Všechno jednim vrzem, bez sebemenšího zaváhání a bez jakékoliv šance je alespoň přibrzdit, třeba před prudkou zatáčkou. Když ale já chci, aby překročili klacíček, nebo pidi důlek v zemi, tak to se najednou hroooozně moc bojí 🙄

nutricnihodnota
autor
5. srp 2016

@eviicka Já to mámě vyblila hned za čerstva, ale s tím taťkou je to jiný, no. A s babičkou taky, protože loni zas potratila sestřenka, takže těch blbejch zpráv už měl až až.

anetka1701
5. srp 2016

@nutricnihodnota já myslela rodina naštvaná na kone 😃 když jim reknes že jsi slitla...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru