Na UTZ bylo jedno mimi, za týden už dvě

noisy
2. kvě 2018

Dobrý den, v sobotu jsem byla u doktora a na ultrazvuku bylo jedno mimi. V pondělí jsem byla znovu na kontrole a najednou čekám dvojcata. Pan dokotr byl takový zarazeny, takže jsem i teď ja jestli je všechno v pořádku. Zda se mi , že v druhém vačku není nic vidět. Nevíte někdo co by to mohlo znamenat ? Jestli je to v pořádku?

kladpol
2. kvě 2018

Nějaké stíny tam trošičku vidím v tom druhém. Držím pěsti, ať je vše v pořádku, to bude dvojnásobná radost 🙂.

priefi
2. kvě 2018

@noisy a ktery jsi tt? Muze to byt zpusobene tim, ze druha ovulka byla pozdeji, uhnizdeni druheho bylo pozdeji a tim padem je tzv.mladsi. Ukaze az cas. Drzim pesti, at je vse v poradku 😊

noisy
autor
3. kvě 2018

V sobotu jsem byla 6+2 .. K doktorovi jdu až 15.5 tak uvidíme ☺

katkatris
4. kvě 2018

@noisy Já tam taky vidím nějaký náznak 🙂, může být mladší, tak se ještě ukáže, držím pěstičky 🙂, dej pak vědět jak jsi dopadla 🙂

noisy
autor
5. kvě 2018

Děkuji 🙂 a dám vědět 🙂

sonislavab
5. kvě 2018

U mně nebylo na kontrole 6+2 videt vubec nic, jenom jedna dutinka, o ktere pochyboval i doktor, jestli to vubec je tehotenstvi. Za par dni uz byla najednou krasne viditelna dvojcata. Takze si myslim, ze u vas take bude vse v poradku. Dva dny na utz jsou na zacatku velky rozdil.

yan01
7. kvě 2018

@noisy To je krásné, dvojčata. Držím pěstičky, ať jsou oba drobečci v pořádku a vše je jak má 🙂

noisy
autor
9. kvě 2018

Uvidíme toho 15.5 co mi poví pan doktor🙂 bylo vám taky tak nevolno? Ani si napamatuju den kdy by mi bylo dobře:(

noisy
autor
17. kvě 2018

Ahoj holky, tak hlásím jak jsem dopadla. Obě miminka jsou v pořádku a jsou i hezky vidět obě 😊

ira82_ra
17. kvě 2018

Gratuluji, to je krásné, ať jste v pořádku i nadále...

priefi
18. kvě 2018

@noisy tak to je super 😊 a co nevolnosti, je to uz lepsi?

noisy
autor
18. kvě 2018

Děkuji😊 a nevolnosti trochu lepší naštěstí ☺

noisy
autor
4. čer 2018

Ahoj maminky, mam dotaz na ty co mají doma dvojčatka. S kolika peneze cca musim počítat na ty tři roky mateřské než zase pujdu do práce? S tim , že bych co nejvice oblečení kupovala z druhé ruky ? Děkuji ☺

dvork
4. čer 2018

@noisy Myslíš, jaké budou výdaje nebo výše rodičáku (resp. mateřská)? Pokud jde o to, kolik stojí dvojčata (naši budou mít dva roky), tak to raději vědět nechci. Hodně záleží na tom, jestli budeš kojit, částky za UM pro dvě děti nejsou úplně nejnižší, jinak se dají výdaje vždycky srazit, když není potřeba kupovat nové, vařit doma, dvojčata si hodně vyhrají i spolu, není třeba tuna hraček apod. Z druhé ruky se dají sehnat i pěkné a cenově dostupné kočárky, doporučuji bazary přímo pro dvojky na FB. Co se toho druhého týče, tak u mateřské máš nárok na 37 týdnů, jen je třeba si to ohlídat na sociálce, protože zpravidla automaticky jedou na 28 týdnů. V mém případě mě úřednice předem upozornila, ať přijdu v prosinci (děti jsou narozené v červnu), donesu čestné prohlášení že se nadále starám o dvě děti a bylo to vyřízené (některé OSSZ to dělají i bez toho čestného prohlášení, je třeba se poptat). U rodičovského příspěvku máš nově nárok na 330 000, což je pozitivní změna, dosud to byla částka jen jako na 1 dítě. Peníze rozvrhneš, jak budeš chtít, maximální měsíční výše se odvíjí od toho, zda lze stanovit denní vyměřovací základ (tzn. že maminka měla nárok na mateřskou), jde žádat i přes partnera, pokud je zaměstnaný, pokud to není možné, je maximum 11 400,-. Pokdu splňuješ kritéria, zažádej si také o porodné, vyplatí ti rovnou částku na první i druhé dítě (v případě dalšího porodu už nárok není, vztahuje se to na počet dětí, ne porody jako takové). Ještě jsou příspěvky na děti, ale porodné a příspěvky jsem neřešila, protože máme "moc vysoké" příjmy.

noisy
autor
5. čer 2018

Ano chci všechno kupovat z druhé ruky.. Přítel se na mě vykašlal a nechal mě samotnou, takže to budu muset zvladnout sama. Ted mi jde o to kolik musim mit hlavně našetřeno abych aspoň po finanční částce mohla bejt v klidu. Když vezmu ze nebudu kojit, na kolik vyjde mliko pro dvě děti? Přikrm můžu vařit to vyjde asi nejlevněji, že? Kolik za pleny a co všechno ještě prckove budou potřebovat? Když vezmu ze, do toho nebudu počítat postýlky, kočárek, přebalovak.. To už mam v podstatě sehnane od kamarádky.. A příspěvky a porodne se řeší kde ? Sociálka? Kdy by bylo dobré tam zajit? Mám termín v prosinci. Moc děkuji za rady

priefi
5. čer 2018

@noisy a proc nechces kojit? Na UM zaplatis majlant 😉 Ono se to zda, ale leze to silene do penez. Pokud nemas nejake zdravotni problemy, tak urcite koj, hodne diky tomu usetris

ange_de_la_morte
5. čer 2018

@priefi : já bych řekla že autorka bere tu horší variantu - kojení nepůjde - zajímá ji kolik to bude stát ...

@noisy : pokud jsi sama ( bez přítele) budeš mít určitě nárok na více příspěvky, všechno vyřešíš na sociálce, obrň se trpělivostí ( alespoň u nás je to zážitek na dlouho dopředu), pokud narazíš na rozumnou úřednici tak ti i poradí na co všechno máš nárok a jak to vyplnit, hlavně se ptej a ptej ... co se týče toho kde se dá ještě ušetřit - dá se jít i cestou látkových plenek ( zní to šíleně, ale není to až taková šílenost jako když jsme byli malí my) - na tom fakt ušetříš ( my za jedno dítě dali tak odhadem 30-35 tisíc v jednorázovkách - dlouho se nechtěl odplenkovat a levné pleny mu nedělaly dobře na opruzeniny) - teď čekáme druhé a látkové pleny budou jasná volba

noisy
autor
5. čer 2018

@priefi. Nikdy nevíte jestli kojeni pujde nebo ne.. Chci být připravena na všechno.

noisy
autor
5. čer 2018

@ange_de_la_morte. Děkuji, zkusím to všechno oběhat a snad nějak pochodim abych na tom nebyla nějak špatně. Teď se jen modlit abych mohla být co nejdéle v práci.

dvork
5. čer 2018

@noisy Pokud jde o náklady na děti (pokdu nebude možné kojení tedy UM, pleny), tak se vždy dají najít levnější alternativy. Naše děti před zavedním příkrmů vypily 800g krabici za cca 3-4 dny. Měli jsme dražší mléko (Beba, měsíčně to vyšlo na 2500,-), nechtěla jsem měnit kvůli zažívání, ale hodně si maminky chválí třeba Babylove z DM, které je cenově přijetalnější. Jednodárové pleny nás měsíčně stojí asi 1000-1500 (Dada, kvalita jako Pampers, ale cena skoro poloviční). Pokud máš kde sušit nebo sušičku, pak se určitě dá látkovat a to i dvojčata. Doporučím v tomhle blog Pavly Dandové, maminky dvou holčiček, která látkovala i zkoušela BKM (bezplenková komunikační metoda) - http://backontrees.cz/blog/. Hodně užitečných rad a pomoci také najdeš ve FB skupině Dvojčata, doporučuji také bazárky na FB: Dvojčata - bazárek a Bazárek pro dvojčata. Pokud bys řešila hodně těžkou situaci, obrať se na Kláru Vítkovou Rulíkovou (je i členem na Dvojčatech), vede klub dvojčat a vícerčat, mají i transparentní účet pro vícerčata v krizi. Co se týká příspěvků od státu, tak mateřskou řeší zaměstnavatel a je to přes Okresní správu sociálního zabezpečení, ostatní (rodičák, porodné, příspěvky na děti,na bydlení apod.) má v kompetenci úřad práce. Zvaž také, zda bude otec zapsaný v rodném listě dětí. Pokud to není alkoholik nebo násilník, pak určitě zapsat, jako otec ať chce nebo ne, má vyživovací povinnosti vůči dětem, lze podat i návrh na předběžné opatření už před narozením dětí, už teď by v podtsatě měl platit na výbavičku pro děti. Vyživovací povinnost má přítel i vůči tobě, měl by hradit náklady spojené s těhotenstvím a porodem. Rozhodně doporučuji pohledat na netu a na úřadech (v tomhle případě na úřadu práce) se ptát konkrétně.

noisy
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz