Nadváha před těhotenstvím a přibírání v těhotenství

bbkk
16. črc 2014

Ahojky holky. Já vím, že by se zrovna v těhotenství neměla řešit váha. Přibírání v těhu je přirozené. S váhou se peru od puberty. Přesně vím, kde je problém. A proto jsem před otěhotněním najela na pravidelnou a vyváženou stravu a zhubla jsem behem 3 měsíců 5 kilo. Měla jsem v plánu více, ale začli jsme se snažit o miminko a otěhotněla jsem hned při prvním pokusu 😀 . Těhotenství jsem začala s váhou 82 kilo, mám 172 cm. Jsem v 7. tt a navrh mám 1,5 kila. Můžete mi prosím sdělit, jak jste na tom vy, těhotné s nadváhou? Jak přibíráte? Nebo jaké máte zkušenosti?

kru_pa
16. črc 2014

No tak já začínala na 91kg při 164 cm, s prvním jsem hubla do cca 3,5 měsíce na 84 kg, rodit jsem šla s 93,5kg a při druhým jsem začínala na 92 kg, hubla jsem celých 5 měsíců na 85 kg (doktorka mi i vyhrožovala infúzema) a rodit jsem šla s cca 94 kg. Ale každá to má nastavený jinak... 😉

castava
16. črc 2014

@bbkk Opravdu nemá smysl se znepokojovat váhou. Každá to máme jinak. Moje první těhotenství: do 30tt jsem chodila do práce a přibrala 9 kg, za 10 týdnů, co jsem byla doma jsem přibrala dalších 9 kg, takže rodila +18kg. Teď moje druhé těhotenství:21tt cca +3 kg a uvidíme co dál. Musím ale podotknout, že z předešlého těhotenství mi zůstalo 13 kg☹ Jím normálně, žádné omezování, jen jsem se doposud vyhýbala sladkému nic víc. Hlavně že je miminko zdravé a nic mu nechybí.

nuali
16. črc 2014

Jsem těhotná poprvé, začínala jsem s 76-78kg při výšce 160cm, takže míry prakticky velrybí. Zatím jsem nabrala do 25tt 4,5-5kg (váhá mi kolísá), takže se zhruba držím tabulek optimálního přibírání při nadváze. Celkově by to mělo být 7,5-11kg, takže doufám, že se do toho vejdu. Doktorka mi řekla, ať to hlídám a vlezu se do 13kg, takže mi vlastně, i když zná moje proporce, dovolila ještě víc. Ale pokud to nějak neohrozí mě nebo prcka, tak se vyvracet nebudu ani kdybych nabrala víc. Budu pak muset více zamakat 🙂

jamia
16. črc 2014

Mela jsem 84 kg/166 cm, za rok jsem se dostala na 67 kg, při kterých jsem taky otěhotněla. Během 1. trimestru jsem zhubla další 4 kg (nemohla jsem skoro jist), ted jsem v 37. tt a vazim 74 kg. Myslím, ze když budeš jist rozumne během celého těhotenství, nebudeš mit problém to pak zase shodit. Hormony jsou svine, ale když už v sobě člověk najde vnitřní disciplinu, tak momentální popření zákonu o zachováni energie postupne překoná 🙂

micka1
16. črc 2014

Ja jsem pri prvnim tehu začínala na váze 92 kg a rodit jsem šla při 94 kg a z porodnice šla s 88kg. Pri druhém jsem začínala na 82kg a rodila při 93kg. Ted třetí tehu jsem začínala na 95kg a ted 36tt mam 98kg. Každé těhotenství je jiné. 🙂

vandik83
16. črc 2014

Jsem potřetí těhotná, počáteční váha byla nějak okolo 90 kg (při 168 cm), na začátku 29.týdne mám asi +2 až 3 kg, celkový váhový přírůstek snad nebude nijak vysoký...narozdíl od prvního i druhého těhotenství, kdy jsem sice začínala u obou na 59 kg a přibrala asi 23 kg

alt
16. črc 2014

@bbkk mám 79kg a 172cm, nepřipadám si tlustá, mám jen špeky na břiše a povyslou kůži z předchozích dvou těhu, ted jsem v 6tt a mám stále 79 +,- 0,5kg se mi to mění podle toho jak se den před tím asi najím a následně vyprázdním.. 😀 nejsem magor, ale dobře vím jak je to těžké dát dolů 20kg po těhu. takže ted sebe víc hlídám a kontroluju se co jím a jak jím, nepřijde mi to jako nějaká dieta, spíš jen pravidelná strava, s více zeleniny a kuřecího masa

alt
16. črc 2014

@bbkk jinak já poprve přibrala z váhy 69kg -30 kg, po druhé z váhy 78 kg -20kg a ted bych se ráda vlezla do z váhy 79kg jen do 10kg 😀

pavlapl
17. črc 2014

já jsem při prvním těhu začínala s váhou 95kg a 177cm a přibrala jsem 13kg, druhé těhu jsem začínala na váze 105kg a přibrala jsem opět 13kg a třetí jsem začala na váze 115kg a teď mám 122kg. Po žádném porodu jsem nezhubla vůbec nic tak jsem zvědavá těď.

misulinka44
17. črc 2014

Já otěhotněla s váhou 81kg na 168cm. Během prvního trimestru jsem zhubla na 76,5 kg, nezvracela jsem, jedla jsem dost. Teď jsem v 26 tt a jsem na 79kg, takže ještě 2 kila mi do původní váhy chybí. Je to opravdu individuální, kolik kdo v těhotenství přibere, nedá se to odhadnout 😀 Já čekala že naberu tak 20, jelikož u nás v rodině všechny ženský tolik nabraly. Tak ted doufám že se do 10kg vejdu 😉

andelka
17. črc 2014

Měla jsem to podobně. Pár měsíců před otěhotněním jsem pár kilo shodila, a otěhotněla s aktuální váhou 66,5kg (160cm). Kila nahoru šla od 20tt a celkem jich bylo 7,5. Z toho 4kila za poslední 4 týdny. to už jsem fakt byla ráda že rodím, protože tohle tempo se mi moc nelíbilo (nevím čím to bylo, na zadržování vody jsem nikdy netrpěla). V porodce jsem všechno nechala hned a pak za další asi 3m šlo ještě pár kilo dolů, asi kojením, nespaním. Druhé těhu 14měs po prvním porodu jsem začínala na 63kg, celkem přibrala 11kilo a už více rovnoměrně, začalo to od 16tt. Porodem se ztratilo 7kg, a pak během pár měsíců zbytek.

anetadr
17. črc 2014

Já začínala první těhotenství na 92kg/172cm a nabrala 22kg:( jenže to jsem před těhotenstvím hodně zhubla, tak se v tom projevil i jojo efekt:( teď jsem začala mnohem mnohem víš a ve 20.tt mám mínus 9kg - snažím se jíst zdravě, rozhodně nestrádám, ale tentokrát jsem díky hormonům před těhotenstvím hodně přibrala, tak je to úplně opačná situace. Každé těhotenství je fakt individuální.

maia74
17. črc 2014

Já jsem v 17tt a mám -3 kg

mardusenka30
17. črc 2014

já jsem zhruba v 7 týdnu a vážím nyní 86 kg/165cm, v září jsem díky nevydařenému ivf apod. měla 100kg, pohybem a pravidelnou stravou jsem zhubla 14kg. Také se bojím, že hodně narostu a asi se to ani nebude líbit lékařce. Zatím váhu držím a moc mi jíst nejde, ze všeho mě bolí břicho tak uvidím jak budu pokračovat, jsem těhotná poprvé a přirozeně...

soleilll
17. črc 2014

@bbkk Pokud celkově přibereš do 10-12 kg, tak po šestinedělí jsi na původní váze. Během těhotenství se ti zrychlí metabolismus i spotřeba energie, takže budeš daleko víc spalovat. Při normální stravě se určitě nárůstu váhy o 25 kg bát nemusíš.

hollybelly
17. črc 2014

ahojky, vím, že tu sice nepatřím, ale slyšela jsem, že boubelky v těhotenství moc nepřiberou a holky, které byly celý život štíhlé, tak se jim asi zblázní organismus a přiberou naopak hodně.. já jsem živoucím důkazem... před těhu jsem byla enormně hubená a v těhu nabrala pak 28 kilo.... 🙂 vím, že to není pravidlo, ale už jsem se dočetla, že celkem častá věc.. 🙂 hlavně se zbytečně nenervuj a užívej si těhu... ono se to už pak kolem miminka vyběhá a vykojí samo 🙂 a co ne, tak trošku upravit jídelníček, dlouhé procházky s kočárkem a nějak už to půjde 🙂 hlavně co nejvíce zdravíčka 😉

mochenkaa
17. črc 2014

Poprve jsem zacinala s BMI 30 (hranice obezity), shodila jsem na zacatku 4kg a celkem pribrala 5kg.
Podruhe jsem zacala s BMI 25 (hranice nadvahy). Neshodila jsem nic, v 35tt mam nahore cca 9kg. Kazdopadne mam stale min nez pri prvnim tehotenstvi na zacatku.

bbkk
autor
27. říj 2014

Tak holky, já už jsem v 22.tt a přibrala jsem 7 kilo 😀.. Ach jo 🙂..

maminka92
28. říj 2014

Jak tak čtu, tak tu jsou pěkné váhy v těhu 🙂 já vážila před 65kg při 171cm, a teď mám 85kg ve 35tt. Takže +20kg 😀 a to jsem se nijak nepřežírala. Hold každý to má jinak.

ladyhacek
28. říj 2014

asi záleží na člověku. Četla jsem že při nadváze by se mělo přibrat 7-10 kg (záleží na nějakém tom indexu). Jinak já měla 96 kg původní váha. První tři měsíce jsem zvracela a nic do sebe nedostala a zhubla na 92 kg. TEď na začátku pátého měsíce mi zničehonic (fakt asi během 14 dnů) na rostlo břicho (moje sestra když mě viděla nevěřila jak jsem se rychle zakulatila, ale váha zůstává na 92 (tedy minulý týden). Chodím na procházky, sladké občas jím, ale ne ve velkém množství. Jsme doma tak vařím domácí jídlo (nebo tchýně) a svačinky ovoce nebo jogurt. Pracuji v McDonaldu takže jsem si občas nějaký sendvič dala a zapila colou > to teď nedělám, takže asi kdybych těhotná nebyla něco bych automaticky zhubla.

Váha v těhotenství je velmi ošemetné téma a podle mě se nedá řídit ani dle nějakých tabulek. Každá jsme jiná. Nikdo nemůže říct že je něco špatného když jedna přibere 20 a druhá jen 8. Samozřejmě jsou mezi námi ženy, kteří váhu prostě neřeší a cpou se (mamčina známá přibrala 30 kg> a to už je dle mě nezdravé, ale co - je to její věc). Některá se snaží jíst zdravě > zelenina, libové maso..... a pokud na to nebyla tolik zvyklá tak váha půjde dolů a nebo nepřibere tolik, ale na tom není nic špatného když přibere jen těch 7-9 kg.

@bbkk pokud se budeš nadále držet zdravé stravy, cvičit (balony, plavání...) tak si myslím, že by jsi tolik přibrat neměla. Váhu by měl hlídat i doktor tak se ho na to můžeš zeptat. 🙂

bbkk
autor
28. říj 2014

@ladyhacek
Děkuji za rady, ale radit nepořebuji 😉 🙂 . Chci se tady podělit s ostatníma těhulkama o své zkušenosti a sdílet ty jejich.. Vím, co mám jíst a jak cvičit. Vím, že přibírání v těhu je ošemetné téma a že každá přibereme jinak 🙂 .. A vím i to, že váhu hlídá doktor 🙂.. Tím bych chtěla sdělit, že tu neřeším svůj problém 🙂, žádný nemám. Ale i tak díky.

ladyhacek
28. říj 2014

@bbkk Díky tvé otázce (Můžete mi prosím sdělit, jak jste na tom vy, těhotné s nadváhou? Jak přibíráte? Nebo jaké máte zkušenosti?) jsem měla dojem, že chceš znát co máš očekávat. Tak jsem také reagovala. Můj příspěvek ale byl z větší části pro všechny 🙂. Jinak je skvělé, že problém nemáš. Krásné těhotenství 🙂

laras_baby
28. říj 2014

Já v těhotenství nemohla absolutně jíst. A přesto 30kg nahoře. Už jsou zase dole, spousta byla voda. Ale opravdu je každá těhotná jiná. Neboj, dolů to jde, tedy mých posledních 10 kil bylo o kontrole každého sousta. Jo a šla jsem z váhy 68/170cm. Co jsem vysledovala...babička maminka měly totéž. Možná se zeptej doma.

bbkk
autor
5. led 2015

Tak holky, já jsem tedy už 32. tt a doteď jsem přibrala 13 kilo 😀.. Jde to samo 🙂... Hlídám si porce, jím pravidelně, do teď jsem chodila na dlouhé procházky (mám velkého psa)....a stejně to letí nahoru 🙂.. Mám 8 týdnů do porodu, rodit půjdu metráčková 😀.. Divné je, že mi jsou pořád stejné kalhoty 😀...

nyna87
11. led 2015

Ahojky,s prvnim jsem zacinala 64/172 vim ze chces boubelky 🙂 ale rodit jsem sla s 90 kg bylo to desny ale vse mam dole, sla jsem delat brigadne pokojskou a slo to krasne dolu.Ted jsem tehotna podruhe se sestrou ( ta vazi o 4 kg vic jak je a je teprv 4+3 a ma cca o 10 cm min) sazime se ktera bude vypadat hur 🙂

pises zes pribrala 13 kg tak to gratuluju zatim je to super 🙂

anonimni1111
31. pro 2018

Ahoj já v 7tt měla nahoře 2,3kg a neřešila to

maky1235
30. srp 2019

Ahoj vím že to sem nepatří, ale chci se zeptat zda máte někdo zkušenost. Jsem 14 dní po porodu a už v porodnici sem ztratila.chuť k jídlu a nemám jí ani teď nevíte někdo čím to je ? Absolutně nemám chuť k jídlu ani pocit hladu.

naty365
2. led 2023

Já u prvního z 50kg/155cm. Nabrala jsem na 80kg. A po porodu na 70 a teď druhé začínám na 80-81kg. jsem 12tt a +,- 2kg jednou 81 další den klidně 82,7-83 :D děsím se toho že naberu znovu 30 kg :D to už absolutně nic neobleču a nevýjdu ven :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru