Nastoupit do práce a otěhotnět, není to blbý?

sejna
15. kvě 2013

Ahoj holky maminy.Ráda bych ještě mimi.Ale přemýšlím nad tím.Že když nastoupím do práce(v červenci mi končí rodičák).Není to blbý kdybych jim řekla třeba za dva měsíce že sem těhu.Nastoupila bych do nové práce. 🙂

kacenka1987
15. kvě 2013

je i není, může se to přece i stát, neřešila bych to. Člověk bere ohledy na zaměstnavatele,ale oni také neberou ohledy na nás :-/ a můžou Tě vyhodit ze dne na den, nebo naslibují hory doly a prd z toho.

Jen pozor když mu po dvou měsících řekneš, že jsi těhu tak ve zkušebce Tě může vyhodit i jako těhotnou i na nemocenské myslím...

sejna
autor
15. kvě 2013

@kacenka1987 děkuju ráda bych aby se zadařilo co nejdřív ale manžel je pořád na cestách ☹

kacenka1987
15. kvě 2013

@sejna jj tak p držím palce 🙂 každopádně s oznámením počkej až po zkušebce 🙂

sejna
autor
15. kvě 2013

kuju 🙂 mate krásnou holčičku a asi druhou na cestě.........já mám zase samí kluky 😉

sacvi
15. kvě 2013

Já teď řeším úplně to stejné. Hledám práci a chci miminko. Uvidím jak to vyjde, ale taky mi příjde blbý být tam nová a třeba za 2měsíce už být těhu.. 😒

adelkav
15. kvě 2013

Trošku bych se bála toho co bude po mateřské, přece jen zaměstnavatel asi nebude žhavý na to držet ti místo a se dvěma dětmi už na trhu práce přece jen moc atraktivní nebudeme. Asi bych vydržela aspoň ten rok, abys zaměstnavateli mohla vrátit i něco z toho co do tebe investoval a pak bych šla s klidným svědomím na mateřskou.

brisalek
16. kvě 2013

@sejna jak už tady zaznělo tak bych až tak velké ohledy nebral...nikdo na nikoho také ohledy nebere,když ti naloží práce na 3 úvazky a nebo když propouští ....a navíc nevíš , jak rychle se Vám otěhotnět povede. Není to nová práce= nemáš zkušební dobu, takže tobě to může být fuk🙂. Něco jiného je , když chceš práci změnit a zároveň být těhu...tam by se pak mohlo stát, že otěhotníš ve zkušebce a je to pro tebe dost blbé. A přemýšlet co bude po mateřské za2-3 roky taky vůbec cenu nemá. Já bych se asi písemně domluvila na nástupu až v září (v létě se ti asi nechce trvdnout v práci) a třeba se vám to do té doby povede🙂.

maximsarah
16. kvě 2013

@sejna Já si myslím že jít na dva měsíce do nové práce není moc dobrý nápad. Ber to i z té stránky že v dnešní době ti ÚP nic nedá pokud nemáš odpracované 2 roky. A zase mi příjde i trochu nefér nastoupit do práce kde s tebou budou počítat a po dvou měsících aby si zase hledali za tebe náhradu. Pokud o miminko opravdu tak moc stojíš a víš že se ti může podařit otěhotnět v nejbližší době tak bych práci neřešila. Jiná věc by byla kdybys měla smlouvu na neurčito a vracela se do práce, tam ti místo držet musí. Ale to je můj názor 🙂

kacenka1987
16. kvě 2013

holky v té nové práci, pokud dostanete na určito, což dneska je pravděpodobnější, tak budete mít nejspíš smlouvu do určitého data. Tzn, že nastoupím do práce třebas 1.6. a smlouvu do konce roku, mohu otěhotnět,ale smlouvu mi samozřejmě zaměstnavatel od ledna další nedá - jasně jsem těhotná tak mi přece nedá další?? to je jasné, tzn. že mi žádné místo držet nebude, to drží jen zaměstnavatel u kterého má maminka na dobu neurčitou. Každopádně to že nastoupím na dva měsíce do práce mi nezaručí, že mám nárok na mateřskou. Na mateřskou musíte mít ten rok odpracovaný za poslední dva roky.
Nejlepší a nej nej je, pracovat pár let, tak jsem to měla já, pak jsem se smlouvou na neurčito (kterou jsem dostala až po dvou letech!!) otěhotněla, šla na mateřskou, rodičovskou a nyní se příběh opakuje 😉 druhé dítko mám pro to, že neměli pro mě místečko stejně, ale takto jsme se domluvili a uvidíme po druhém dítku, pak si kdyžtak najdu něco nového již na "stálo" 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru