Nechat se očkovat proti neštovicím před otěhotněním?

hojda
17. lis 2010

Ahoj,

přemýšlím o očkování proti neštovicím, které jsem zatím neměla a protože plánujeme druhé mimi a člověk se více pohybuje mezi dětmi, tak bych se raději nechala oočkovat. Nevíte po jaké době po očkování je možné otěhotnět? Je tam nějaké lhůta, kdy by to nebylo vhodné?

Dík.

mamkamarketa
20. lis 2010

pokud vim tak nestovice muzou ublizit miminku v 1 a 3 trimestru (snad to rikam spravne) takze se necham naockovat nez zacnes na miminku pracovat. je to ziva vakcina, tak bys urcite nesmela byt tehu. to bych se zeptala dr.ale podle me to bude stejne dlouho jak je inkubacni doba a pak asi 14 na odezneni pripadne reakce. ale nejsem lekar.

sheherazada
21. lis 2010

já bych ti doporučila nejdřív odebrat krev, jestli ty protilátky náhodou nemáš. Možná si je prodělala ve slabé formě a ani o tom nevím, třeba to byl jeden pupínek ve vlasech a protilátky mít můžeš.

eyael
10. led 2011

přidávám něco na zamyšlení proč očkovat proti neštovicícm před otěhotněním - http://www.porodnice.cz/porod-online-vanocni-pr... . Důležitý je hlavně důvod, proč musela být matka 3týdny izolovaná od svého právě narozeného dítěte. Jestli to tady už zaznělo, tak se omlouvám.

delapa
11. led 2011

Ahoj, jestli máš důvěru ve svého dr nebo gyn., zeptej se ho ať poradí a krev si určitě nech nabrat. Řekla bych že mezi holkama je to rozdělené tak na 2 skupiny - jedna by se očkovat dala a druhá ne. Poptej se dr a kdyby to mělo přidat Tvé duševní pohodě v těhu, na očko utikej. Lepší než aby ses stresovala s bříškem, co kde chytneš. (Jinak teda ale já bych se nedala 🙂 ).

hojda1
18. led 2011

Takže já se opět hlásím. Můj dotaz už není aktuální. Je to opravdu hodně vtipné, protože přesně za týden od položení toho dotazu jsem neštovice dostala🙂. Naštěstí jako netěhotná🙂. Přesto moc díky!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru