Nechat si dítě nebo ne? Je mi 17

helcaify
30. lis 2012

Ahoj potřebovala bych od vás nějaké názory nebo aspoň radu prosím. Nevěděla jsem kam napsat a tenhle web mi přišel perfektní pro můj dotaz. Mám ,,přítele", se kterým jsme se v únoru rozešli ale stále spolu spíme. I přes veškerou antikoncepční ochranu jsem v týdnu zjistila, že jsem těhotná. Ihned jsme si o tom promluvili a on navrhl interupci. Bohužel mám cistu, a když na interupci půjdu už nikdy nebudu moct mít dítě. Dítě bychom si nechali ale problém je,že mi je 17 a jemu 20 na vysoké. S rodiči nežiji už dva roky. Bydlím s babičkou. Nemám tedy moc koho požádat o radu. O dítko se dokáži postarat i po finanční stránce a přítel souhlasil s tím,že když si to tedy nechám bude mi bude pomáhat co jen to půjde. Nikdy mě nenechal v průseru, a tak vím,že se na něj mohu 100% spolehnout. Jeho rodiče nám mohou pomoct ale jak jim říct, že jejich syn zbouchnul sedmnáctku? A jak se rozhodnout abych toho v budoucnu nelitovala? 😒 Moc díky za vaše odpovědi 🙂

leniiis
1. pro 2012

Tak pro mě by tady byla volba asi víc než jasná...mít dítě v 17 nebo nikdy tak to bych byla pro. Sama píšeš, že se o svý miminko dokážeš postarat, tak pokud to je tak, tak bych neváhala. I když bylo neplánované budeš ho milovat ...přece se o ten pocit nechceš nechat ošidit.

skorepka
1. pro 2012

nech si ho, kdybys sla na potrat a pak se ti uz nepovedlo otehotnet, tak bys hodne litovala. Ver ze vse jde nejak resit. Ja otehotnela sice planovane ale po kratoucke dobe vztahu, netusila jsem kde vsude ma muj , nyni manzel, dluhy. Dluzili jsme desetitisice. A zvladli jsme to, ikdyz neco malo zbyva. A ted jsme si poridili dalsi miminko. Hold se uskromnis, ale nikdy nebudes stastnejsi nez s miminkem. Ja nikdy nelitovala, ze jsme treba nepockali az se lecos poplati. Protoze kdyz se na tebe dite porpve usmeje, a ne jen poprve, kazdy usmev ti da silu. A kdyz pak prijde a jen tak te obejme a da pusinku - nic ti to nenahradi. Dite je dar a clovek by se ho nemel vzdavat (nejsem verici ). Jestli se rozhodnes si ten poklad nechat - doporucuji. Tak ver ze az po treba bolestivem porodu (v mem pripade silene) dostanes ten uzlicek na prsa, az ho poprve uvidis, polibis, privonis, stane se necim co te bude umet rozesmat i rozplakat (v dobrem i zlem) ale nikdy nebudes nikoho milovat a rozkrajet se jako kvuli tomu stvorenicku. Ano nebude to jednoduche, ale vse jde zvladnout a dite za to stoji! 🙂 Tak ti preju at se spravne rozhodnes.

vlckulka
1. pro 2012

Tak za sebe říkám, že na potrat bych nešla 🙂 A vzhledem k tomu, že jsi tuto otázku položila na stránkách, kde jsou maminky dítko mající nebo se o ně snažící, některé již opravdu dlouho dobu, pak je zcela jasné, že zde se ti jiné odpovědi prostě nedostane. Já, která jsem se o děti snažila 4 roky, nakonec je mám vymodlené po zásahu lékařů (IVF) bych nikdy na potrat nešla a nikdy bych to nikomu neporadila. Pro mě, a stejně tak ostatní maminky či snažilky zde, jsou děti to naprosto nejdůležitější v životě 😵 😵 Přeji ti hodně štěstí, ať se rozhodneš jak chceš.

marca22
1. pro 2012

Moment, kvůli cystě nebudeš moct mít děti? Co je tohle za hloupost, máš cysty v obou vaječnících nebo kde máš tu cystu? Tohle nedává smysl, doktoři ti přece nemůžou nechat zároveň mimčo a zároveň cystu,vždyť kdyby praskla tak budeš mít krvácení do břicha nebo potratíš. Tohle se mi zdá přinejmenší malinko přitažené za vlasy, chudák chlap 😖

renatalen
1. pro 2012

U nás je jedna osmnáctiletá maminka a vše zvládá perfektně. Moje maminka mě měla také v sedmácti a zvládla to 🙂 Je spousta mladých výborných maminek a taky spousta starších maminek, co to nezvládaj. Takže neni to jen o věku. Je to na tobě...

petrusew
1. pro 2012

Pokzd by potrat mel znamenat,ze v budoucnu nebudes moct mit deti,na potrat bych nesla.Pokud mas zazemi a podporu miminko si nech.Byt matkou je uzasne!

saminomimino
1. pro 2012

nevím co řešíš,je ti 17 to není zase žádná tragedie,když půjdeš na potrat a už nikdy nebudeš moct mít děti,budeš si to dokonce života vyčítata,proto že věř mi děti jednou budeš chtít a bude to velmi bolestivé když je nebudeš moct mít,přítel se k tomu postavil jako chlap a ostatní se nějak udělá,vždy to jde,i stát trochu podporu nabízí,já ych v tomhle neváhala ani minutu,zbytečně potracené dítě s vyhlídkou toho že už nikdy jiné nebude,věk je v tomto případě vedlejší,rozofně si prcka nech,je super být mámou a že budeš mladá,je jen dobře,prcek ti odroste a ty budeš pořád mladá a plná elánu užívat života a ještě k tomu budeš mít parťáka,syna nebo dceru,co víc si přát 😵

dripik
1. pro 2012

Přijde mi trošku zvláštní, že píše, že se může na přítele 100% spolehnout a první co jí řekl, aby šla na interupci...hm.....

monad
1. pro 2012

1/ jak se to dá zvládat finančně v 17ti letech???? to by mě zajímalo ....
2/ není se o čem tedy rozmýšlet, pokud nechceš nikdy dítě...

marta1982
1. pro 2012

Ahoj, nečetla jsem předešlé odpovědi, ale můj názor je, že pokud si dítě necháš, litovat nikdy nebudeš... pokud ne, pak zcela určitě..obzvláště pokud už nebudeš moct mít další děti.... držím ti pěsti, aby ses rozhodla podle toho co cítíš, a ne podle toho, co ti radí ostatní... ani přítel...

moucha
20. pro 2012

ahojky,máš cystu a jsi přesvědčená, že tohle je tvoje poslední dítě?trochu blbost, ne. I s cystou můžeš mít dětí....A nejsme za opicema, že by se cysta nedala odstranit....S cystou otěhotnělas a pak by to už nešlo? 😝

lucinka_jirackova
20. pro 2012

Ahoj, v tvé situaci jsem byla před 2 roky...bylo mi 17, nedodělanou školu ale přítel práci měl a máme dodnes vztah a dlouho ještě bude pokračovat 🙂 ale taky jsem byla objednaná na potrat, jenže když jsem viděla toho malého drobečka tak jsem jim utekla ze sálu 😀 to že máš cystu neznamená že by jsi nemohla už nikdy mít dítě...já jí měla po porodu asi půl roku a pak zmizela 🙂 ale potrat když jsi tak mladá je rizikový to je pravda, to mi dr taky říkala...ale myslím že kdyby to náhodou nevyšlo, tak by jsi mohla litovat že jsi si miminko nenechala...

antarres
20. pro 2012

Já bych si dítě nechala, pokud to finančně zvládnete, jak píšeš a máš 100% podporu partnera, tak budete potom mít určitě z dítěte radost. Přítelovo rodiče to snad pochopí, znám plno lidí (ve vědu 40 let a více), kteří spolu chodili od střední školy, no tak holt se to stalo...nedá se nic dělat a pokud se máte aspoň trochu rádi, tak si to všechno jen užívejte a mějte to mrně rádi. 🙂 Mně je 33, mám 4letou a roční holčičku a mrzí mě, že jsem je neměla dřív. Ale kvůli studiu a trvalému pracovnímu místu jsme chtěli počkat...

eva518
20. pro 2012

Ahoj. Pokud je to tak, jak píšeš - že i když to není ideální, tak pomoc a nějaké zázemí mít budete, na potrat bych nešla. Ne kvůli cystě - ta se dá odstranit, ale kvůli riziku, že už nebudeš třeba mít děti později, protože to nepůjde. Mám v práci kolegyni, která byla v 18 na potratu, protože chtěla dodělat školu a necítila se na to. Teď je jí 36 a ani se třemi dalšími patrnery to prostě nejde a dítě by moc chtěla.. Moje švagrová i tchýně měly obě své první dítě v 17 (otěhotněly pár týdnů po 16.narozeninách) a když jsme se o tom bavily, nikdy by neměnily. Dítě je vždycky starost, ale také radost. Vždycky tě bude jako mámu milovat, pokud ho ty budeš milovat také. To ti nedá nikdo jiný.
Neřeš to, že 20letý zbouchnul 17letou. O to přece nejde. V dnešní době tě nikdo normální za to pranýřovat nebude. Jsou tisíce svobodných matek (nejen tvého věku) a spousta z nich na hromádce žije dobrovolně třeba i se dvěma dětmi a nijak to neřeší. Ostuda je to poslední, co by tě mělo trápit. Držím palce, abys svého rozhodnutí nikdy nemusela litovat, ať už bude jakékoli.

cherry1
27. pro 2012

Holky,neznamená že když jde ženská na innterupci,že nebude moct mít děti,je to individuální.To jako chcete říct např.že když nějakou holku znásilní a ona si dítě nenechá,že už pak nebude moct mít děti a musí si dítě nechat?Já jsem byla na interrupci,protože se malé podařilo s tím s kým jsem nechtěla,a dnes mám milujícího manžela a ročního chlapečka.Jsem ráda,že jsem si dítko předtím nenechala,to mi bylo 20.Neznamená,že když jde holka na interrupci,že nebude moct mít děti.Pak by si musely nechat dítě i ty co byly znásilněné.

janka12
27. pro 2012

Cysta = jiz nebudu moci mit deti???? Cyst jsem mela nekolik a nikdy jsem podobne tvrzeni od zadneho lekare neslysela.

terezp
29. pro 2012

Mít dítě je zázrak sám o sobě.Ale pro tebe, jelikož ještě nejsi "dospělá" (vím, že uvnitř jsi) je mnoho rizik.
1) Finanční zajištění- pokud nemáš dost peněz, neriskovala bych.Může to potom vést k půjčkám,a nesplácení, k tomu ještě výbavička...
2) Pokud nemáš partnera, hrozí že budeš svobodná matka.Není to nijak zvláštní ani žádný mínus,ale v souladu s tvým věkem.Mohlo by hrozit, že si taky už nikdy nikoho nenajdeš.
3) Ztratíš spoustu ze svého života.V tomhle věku jsem studovala, cestovala a užívala si život.Když máš dítě, nevrátíš ten čas zpátky.

Máto ale i své výhody.Budeš vyspělejší, a když si to mimčo necháš,bude to pro tebe štěstí (ovšem pouze poloviční).
Když si ho ale necháš vzít, možná už dítě nikdy nebudeš moct mít.Je to opravdu otázku, v té kůži bych nechtěla být.V nejhorším se obrať na profesionála a zkus to s někým blízkým probrat.Třeba s tím "přítelem"

chrisula
20. led 2013

NECH SI TO 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru