Nechat si říct pohlaví či se nechat překvapit?

danka1984
25. kvě 2012

Dobré ránko,
u dcerky jsme se nechali překvapit a bylo to krásné, ale ted u druhého si moc manžel přeje chlapečka a já jsem řekla, že to opět nechci vědět dopředu. 😨
Osobně je mi jedno co to bude. Necháváte si to říct?

amallie
25. kvě 2012

@danka1984 podle me je to stejny, jestli se nechas prekvapit ve 20. Tydnu, nebo ve 40. Tydnu, vzdycky to bude prekvapeni
Ja jsem vedet chtela, manzel nechtel a ani nechtel, aby se to komukoliv rikalo, takze ja vedela a manzel mel prekvapeni a cela rodina taky, ja jsem si nakoupila veci dle pohlavi, uklidila a bylo
Oba jsme byli spokojeni 😉 Tudiz pokud to manzel vedet chce a ty ne, at to vi jen on a je to vyresene, samozrejme musi mlcet v okoli

kachen
25. kvě 2012

Ja bych si hrozne prala nebyt zvedava a drbna... Uz na UTZ ve 12.tt jsem to z doktora tahala, abych to mohla poslat dal 😀 On rekl, ze tusi, ale nebude se poustet do nejakych spekulaci. To bylo hrozny, to cekani az do dalsiho UTZ. Jestli budu mit druhy, necham si to taky napsat do obalky. Super napad. Jen jsem zvedava, jak dlouho obalka zustane netknuta. Jinak, ja jsem si byla vnitrne naprosto jista, ze budu mit kluka. A normalne jsem tim presvedcila cely siroky okoli. Takze to vlastne prekvapeni pro vsechny bylo i tak 😀

majka1976
27. kvě 2012

Při prvním jsme až do porodu čekali chlapečka a byla to holka, ani jsem nedávala váhu výběru dívčího jména, pak jsem byla v šoku, než jsem si na to jméno, co jsme jen tak plácli, zvykla. Teď nám řekli ve 13.týdnu holčička, ale po předešlých zkušenostech až začnu chystat nějakou výbavičku, tak všechno neutral a na výběru jména si dám záležet pro oba. Takže ono to může být překvápko i pro ty zvědavé, co si to nechají říct 🙂

mates22
27. kvě 2012

...my se nechali vždycky překvapit, u toho porodu je to pak super, když je miminko venku a oni řeknou to "Maminko, je to....." . Ale tak chápu i některé rodiče, že to prostě nevydrží. A že to bude vědět jen jeden partner, taky asi není problém, akorát se nesmí prořeknout 🙂

pajenka
30. črc 2012

Nejhorší je naléhání okolí, všichni chtějí vědět, co to bude a varianty jmen, co máme. My jsme hned na začátku řekli, že to vědět nechceme a mají smůlu 🙂 do okolí pouštíme vymyšlená jména, nad kterýma ani neuvažujeme a jednou říkáme, že to bude holčička a jednou, že chlapeček. Na miminko mluvíme převážně jako na holčičku, protože si ji přejem, ale někdy taky říkáme on . . . je to složité a doufám, že se nějaký dr neprořekne a nezkazí nám překvápko. Kdyby se to náhodou stalo, dál to šířit nebudeme, i když manžel je hrozně ukecaný, tak těžko říct, jak to dopadne. Já si myslím, že je to každého věc, jestli si to nechá říct nebo ne. Ještě přemýšlíme, že si to taky necháme napsat do obálky a dáme si pod stromeček, termín mám pak následující týden, tak je možné, že bychom to ani nestihli a stejně by bylo překvápko.

majatob
30. črc 2012

nevedela jsem ani u jednoho ze tri deti a kdybych mela dalsi zase si to rict nenecham, za to krasny prekvapeni po porodu to rozhodne stoji 🙂

magdalena2
24. lis 2014

Oživuji tuto diskuzi. Chtěli jsme se nechat pohlavím druhého miminka překvapit (do nynějšího 31. týdne to zatím nevíme), ale jelikož jsem si intuitivně téměř jistá, že je to druhý chlapeček a navíc se malinko bojím, že mám nyní v preferenci holčičku (a nechci být u porodu ani malilinko zklamaná), je dobré si to nechat říci raději přeci jen předem?

Navíc nevím, co si o tom myslet, ale když mi doktorka ve 24. týdnu znovu kontrolovala, zda má dítě žaludek, tak to trvalo docela dlouho a v jedné chvíli se tak nějak zvláštně pousmála - hned nato řekla něco v tom smyslu, že ještě kontrolovala ledviny (ale bylo to takové zvláštní a zmatené...). Jinak se takhle usmála pouze jednou a to když stála u staršího kolegy, který miminku žaludek kontroloval raději ještě v porodnici - ale to bylo hned poté, co mi přiložil ultrazvuk na břicho. Tak nevím, co si myslet, značí to, že zná pohlaví a že je to kluk?

jaja01k
24. lis 2014

@magdalena2 Já jsem taky chtěla překvapení, ale nakonec jsem to nevydržela 😀 A jsem ráda, že jsem si to nechala říct. Od té doby, co to vím, úplně jinak se na miminko těším. A u prvního jsem to měla stejně 🙂
Doktorka pravděpodobně pohlaví zná. Ale nevím, proč si myslíš, že když se u toho usmívala, proč by to mělo značit, že to je kluk. Stejně tak by se mohla usmívat i u holčičky, ne?

beatrice.h
24. lis 2014

@magdalena2 Já si u obou nenechala říct co čekáme - byly obě holčičky - a dr.se u druhého tutelně usmívala a já měla za to, že je to chlapeček... a prd - byla to holčička... ted plánujeme třetí - tak uviídme čeho se dočkáme.. 🙂

lennus
24. lis 2014

Překvápko je super, je to takové napínavé. Přijde mi, že dnes je velká móda nechávat si říkat pohlaví. Ano, je to praktické z hlediska pořizování výbavičky. Já ale pořizovala vše neutrální už z toho důvodu, kdyby druhé dítě bylo opačné pohlaví než první. Přece nebudu kompletně měnit výbavičku? Takže většina věcí jsou neutrálních, mně stejně krom typické růžové přijdou všechny barvy možné na kluka i na holku, spíš záleží, jak se to nakombinuje. Prostě pro nás to překvapení bylo krásné, bylo hezké slyšet tipy od ostatních. Já jsem od narození velký zvědavec a najednou mi vůbec nevadilo, že to nevím! 😉
Směle do toho, stejně to nic neovlivní! 😉

magdalena2
24. lis 2014

@beatrice.h Aha...takže myslíš, že to u dr Tebe tušila/věděla, když se potutelně usmívala? Já právě nevím, jak si to usmívání vysvětlit. Je mi divné, že by hned po přiložení, když se usmála stejně tak jako při té důkladné kontrole žaludku, hned viděla pohlaví... Nebo taky mohla vidět, jak miminko vystrkuje zadnici, co? 😀 Nebo se prostě jen usmála...taky možné. Ale taky hodně řeším, zda si to nenechat říci kvůli tomu, že bych mohla být po porodu malinko zklamaná - nechci si to tím nechat zkazit a nechci, aby to miminko nějak ze mne vycítilo...

magdalena2
24. lis 2014

@lennus No jo, ale když to někomu jedno není - to pohlaví? Miluji překvapení a jak výše píšu - dosud jsem byla přesvědčená, že se nechám překvapit, ale teď to ve mne hlodá - co když budu po porodu malinko zklamaná, když to nebude to pohlaví, které si o něco malilinko více přeji?

magdalena2
24. lis 2014

@jaja01k No nevím, zda mohla...holka nikdy není tak jistá, ne? U kluka to je více viditelné...tak proto si to myslím 🙂

beatrice.h
24. lis 2014

@magdalena2 jj, určitě to věděla a věděla co si přejeme a já si taky myslea, že to je tím, že to bude chlapeček - a prd - byla to holčička.. ale nevyměnila bych jí ani za nic.. 🙂

alkena
24. lis 2014

@magdalena2 Za mě překvapení, je to potom moc krásné. Měli jsme u první a je pravda, že tehdy nám bylo opravdu jedno, co se narodí, i když jsme oba s manželem měli svoje přání, přesně opačné.
Teď chci taky překvapení. Chvíli jsem pochybovala podobně jako ty. Jedno pohlaví si přece jen přeju víc, než to druhé a přesně mě napadlo, abych pak po porodu nebyla zklamaná, že je to to druhé. Teď bych měla čas se s tím srovnat. Ale, hormony po porodu fungují fakt dobře, takže jsem došla k tomu, že tam prostě budu mít radost z toho, že se mi narodilo zdravé děťátko, že bude úplně jedno, jestli je to kluk nebo holka. Takže jsem se rozhodla opět pro překvapení.

marrei
24. lis 2014

Poprvé jsem si to nechala říct, byla jsem samozřejmě zvědavá... podruhé jsem si to taky nechala říct, manžel měl vysněného chlapečka a já jsem si říkala, že pokud to bude holka, bude lepší, když to nějak "vstřebá" do porodu... asi by mě moc mrzelo, kdybych na porodním sále po té mé velké úlevě viděla u něj trochu zklamání. Nejdřív nám opravdu řekli, že čekáme druhou holčičku, pak to změnili na kluka... Teď máme páreček a pokud bychom se někdy rozhodli pro třetí, chtěla bych si vyzkoušet, jaké to je - nevědět 🙂

lennus
24. lis 2014

@magdalena2 V žádném případě zklamaná nebudeš, to Ti můžu stoprocentně slíbit! 😀
Tak si řekni, jestli to něco ovlivní, když to budeš vědět, jestli Ti bude líp? Někomu vyhovuje, že už prckovi říká jménem. Víš co, řiď se intuicí a svým srdcem! 😉

palomitacheca
24. lis 2014

@magdalena2 my meli prekvapeni u dcery. Po synovi jsem si strasne moc prala holcicku a prave kvuli tomu prani jsem se rozhodla, ze pohlavi predem znat nechci. Chtela jsem mit cele tehotenstvi nadeji, ze to ta holcicka bude. Navic jsem si rikala, ze i kdyby to nakonec byl kluk, tak po porodu by mi to bylo jedno, hlavne ze bychom oba byli v poradku. Holcicka se nakonec narodila a musim rict, ze to byl nadherny okamzik, kdy mi to oznamili 🙂 partner byl trochu v soku, cekal kluka 😀 asi bych to byt tebou vydrzela, kdyz uz jsi vydrzela tak dlouho. I kdybys byla po porodu zklamana, tak to prejde ve chvili, kdy ti toho drobecka polozi do naruce.
Se mnou v porodnici lezela maminka se 3.holcickou. Pohlavi neznali, doufali v kluka. Manzel pry byl po porodu zklamany, ale druhy den dorazil na navstevu a bylo videt, jak je z dcery nadseny.

danka1984
autor
24. lis 2014

@beatrice.h jsme na tom stejně 🙂 také plánujeme třetí....snad už ten kluk bude

magdalena2
25. lis 2014

@jaja01k
@palomitacheca
@lennus
@alkena
@magdalena2

Tak holky, ať nejsem neslušná a neuteču, aniž bych se nepodělila, co mi dnes na ultrazvuku doktorka sdělila. Tak se tedy v rychlosti dělím 🙂 Dosud to nemohu rozdýchat a nezdá se mi to pravděpodobné (a raději si počkám na porod), ale ona je to prý skutečně holčička!!! 🙂 Jak se manželovi podařila po tolika klucích v generaci jeho rodiny absolutně nechápu 😉

zuzajda20
25. lis 2014

@magdalena2 Spíše si myslím, že by to mohla být holčička, podle toho že se usmívala a jestli ví, že máte doma kluka, tak si myslím, že proto se smála 🙂
Já jsem si hrozně přála holčičku, ale od začátku jsem byla přesvědčená že čekám kluka i jsem tak na něho celou dobu mluvila a doma nachystala vše do modra a něco do neutrální barvy, no a jaký to byl šok, když vykoukla moje vysněná holčička? 🙂 Bylo to nezapomenutelné a ještě ke všemu mi to doktoři ani neřekli a ukazovali mi jenom od malé obličej a až když jí odnášeli, tak jsem na ně volala, že co vlastně máme 🙂 a když mi to řekli, tak jsem tam bulela jak želva 🙂 Tak jestli se někdy dočkám druhého, tak si to určitě nenechám říct 🙂

magdalena2
25. lis 2014

@zuzajda20 No já právě zjistila, že to asi nevěděla. Já jsem jí totiž říkala, že jsem si myslela, že to bude kluk, když se jednou takhle při utz usmála a ona, že si to u mě nepamatuje - ani to, že jsem to vědět nechtěla, ani to, co to bude (pamatuje si mě jen podle žaludku, který několikrát nemohla najít a já musela k jejímu staršímu kolegovi 🙂 . Říkala mi vlastně, že to maminkám jinak nesděluje, pokud si není téměř jistá a mně se dneska rovnou ptala, zda to chci vědět...

Jinak věřím, že to muselo být krásné překvapení u toho porodu. Už si raději ani neříkám, že je to škoda, že jsem to nevydržela, jelikož opravdu - kdyby to byl kluk, tak bych to musela vstřebávat a třeba by to mimčo nějak poznamenalo. Takže jsem ráda a mohu se o dva měsíce déle těšit z holčičky, kterou jsem si tolik přála. Doufám, že se i narodí 😉 Jinak fakt nevím...takový šok bych rozdýchávala opravdu stěží 😉

zuzajda20
25. lis 2014

@magdalena2 neboj, já myslím, že po porodu na to hned zapomeneš a bude jedno jestli je to kluk nebo holka, myslím teda v tu chvíli, je jasné, že potom by si na to člověk asi občas vzpomněl, že se mu třeba nesplnilo co si přál. Ale podle toho úsměvu bych i přesto tipla holčičku 🙂

ladyhacek
13. led 2018

Obnovuji diskuzi . Přemýšlím zda si u druhého nehcat říct co to bude nebo ne. Manžel to nehcává na mě. A já byla rozhodnutá se nechat překvapit (jsem teprve v 9t) ale teď dost váhám 🙂. U syna jsem se chtěla nehcat překvapit (bylo mi opravdu jedno co to bude) na bříško jsem se snažial mluvit ono, ale padal mi tam on. Do 30tt se nám nechtěl ukázat (to jsem řekla tak třeba tam je beruška 😀)
nakonec vyhrál manžel a i moje zvědavost a říct jsem si to nechali. teď u druhého by bylo fajn mít holčičku, ale je mi to zase jedno budeto moje miminko 🙂. Byla jsem rozhodnutá že se nehcáme překvapit, ale teĎ nevím - mám pocit, že to bdue holka, ale nechci tomu věřit, dostala jsem i nabídku, že kamarádka mi nechá věci po holčičce když to bdue holka a ve mě to začíná cukat že až to půjde tak si to říct nehcáme ( i když je čas 🙂) mě by zajímala proč jste si to nehcali říct nebo jaká jsou důvody. Vím, že musím být kouzelné to překvapení u porodu. Jména máme vybraný pro obě pohlaví (stejěn se DR může splést - i když u snya to bylo dost jasné 😉

barchen
13. led 2018

@ladyhacek U prvního jsme to vědět nechtěli. Já byla přesvědčená, že to bude kluk a na sálu mi pan doktor dával dítě na hruď se slovy "tak tady máte tu holčičku" 🙂. Bylo to krásné překvapení. U druhého zatím nevím jak s tím naložit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru