Nechat si říct pohlaví či se nechat překvapit?

danka1984
25. kvě 2012

Dobré ránko,
u dcerky jsme se nechali překvapit a bylo to krásné, ale ted u druhého si moc manžel přeje chlapečka a já jsem řekla, že to opět nechci vědět dopředu. 😨
Osobně je mi jedno co to bude. Necháváte si to říct?

jana21278
25. kvě 2012

@danka1984 tak u nás je to tak, že manžel to vědět nechce. mě by to docela zajímalo, ale kdybych bych se to dověděla tak bych mu to hned vykecala. takže tomu nechávám volný průběh. je to naše první takže je to jedno. jinak na co by jsme taky čekali? jen kdy se to narodí. takhle budeme všichni překvapení. je to napětí i pro ostatní.

danka1984
autor
25. kvě 2012

No právě, kdybych se to dozvěděla, tak bych to hned řekla. Hlavně mě docela vytáčí okolí. Všichni jen ,,co to bude? " ,,co když to bude zase holka?" ale když řeknu , že to nechci vědět, tak je klid. Asi bych se prořekla i v rodině.

eficenka
25. kvě 2012

@danka1984 my si to teda nechááme říct..
Ale švagrová váhali, tak si to od doktora nechali napsat na papírek a dali do obálky na ledničku...
To víte že se každý prej tajně před porodem podíval 😀 😀 😀

marrei
25. kvě 2012

Už jsme zažili těšení se na holčičku i na chlapečka, kdybych někdy čekala třetí, určitě bych se chtěla nechat překvapit. Myslím, že každé má něco do sebe... 😉
V tvém konkrétním případě - zažila jsem i páry, kdy jen jeden znal pohlaví miminka, tak pokud manžel chce, aŤ si to říct nechá... Ono pokud si přeje chlapečka, možná by byla škoda, kdyby pak bylo na sále vidět, že je zklamaný, a kdybyste čekali holčičku a on to věděl, stihl by si na ten fakt "zvyknout" 😉

danka1984
autor
25. kvě 2012

no to je taky fakt 😒 má 3 týdny na rozmyšlení. V 19tt mi to prý Dr. řekne pokud bude miminko pěkně otočené. Včera mi miminko ukazovalo zadeček 😀

vak
25. kvě 2012

Ahoj,mám dvě děti 18,14let a třetí na cestě u prvních dvou jsem si pohlaví říct nenechala a jaké bylo překvapení máme páreček 🙂 ,teď u třetího jsme si řekli,že chceme vědět a strašně moc si přáli holčičku..kolem Vánoc jsem byla na UTZ a nechala si do obálky napsat co pod srdíčkem nosím a rozbalili jsme si obálku jako vánoční dárek 😉.Čekám holčičku,ale můžu ti napsat,že se na to pak tak strašně upneš až mám strach mě na sále nepřakvapí s tím,žeje to chlapeček,protože mám všechno oblečení holčičí 😀 😀 .Tady na koníkovi jsem četla,že to nikdy není 100% pokud nejdeš na odběr plodové vody a já nebyla.Takže ti chci jen napsat,že příště,ale to už asi žádné nebude bych si to říct nenechala 😉 😉 ...to překvapení a těšení se je stejně nejkrásnější 🙂 🙂 ...

danka1984
autor
25. kvě 2012

no ale na druhou stranu, jak je v té reklamě---- nikdy něvěř ultrazvukům 😀 😀 😀 😀 😀

danka1984
autor
25. kvě 2012

@vak taky si právě myslím, že už to není ono vědět dopředu co to bude. Jde jen o ukojení zvědavosti a pak už to ani neutíká když to člověk ví.

lucy222
25. kvě 2012

U prvni dcerky jsme si pohlavi nechali rict, ale nerikali jej dale - ani jmena. A pak bylo veeeeelke "halo" (v dobrem),ze mame holcicku 😵
Ale u 2.ditka bychom radi vydrzeli,tak uvidime jestli se podari. Mne treba prislo moc fajn,ze jsme malou uz v brisku oslovovali jmenem-takhle to bude takove neosobni...

petruskaz
25. kvě 2012

tak my se moc těšili na překvapení... které nám včera pokazil dr v nemocnici, kam mne poslali kvůli kontrole ledvin miminka... bylo mi to fakt líto... těšila jsem se, až mi v porodnici řeknou: tak maminko, máte chlapečka/holčičku... 😉

schnek
25. kvě 2012

podruhý jsme si tak moc přáli holku a já se chtěla nechat radši překvapit, protože mi bylo jasný, že když ná řeknou kluka, bude mi to líto...NA UTZ ve 20tt pak ale manžel odkýval, že to vědět chceme, a než jsem stihla něco říct, tak jsme to věděli. Potřetí jsem se zařekla, že to nechci vědět za žádnou cenu. Všem jsem tvrdila, že čekám holku, a všichni, že to určitě bude třetí kluk 😀 No, nakonec jsem měla pravdu já 😉 Dokonce jsem si byla tak jistá, že jsem koupila růžovej šátek a haldu holčičího oblečení.

danka1984
autor
25. kvě 2012

já nevím proč, ale celé moje těhu je ted uplně jíné než u Nelly a podvědomě pořád cítím, že to bude kluk. Ale asi to jen bude vsugerované, když si tak přejem chlapečka. I když včera mi jedna paní řekla ,, vy vypadáte zase na holku" tak se asi budu muset smířit s tím, že to muže být holčička. Hlavně když bude zdravé

sova33
25. kvě 2012

@danka1984 Tak s tím bych se vůbec "netrápila", co řekla jedna paní. My jsme se nechali u prvního mimča překvapit, i když já jsem tak nějak tušila kluka (dokonce jsem i některé věci měla dopředu modré, ale většinu samozřejmě neutrální 🙂 ) A to mi polovina lidí říkala, že vypadám na holku 😀
Teď u druhého si to taky říct nenecháme. Snad i proto, abychom "neodflákli" výběr jména. To je u nás hotová věda 😀

pajapoj
25. kvě 2012

my jsme si to říct nechali. A byla jsem ráda, že to vím 🙂
první porod skončil akutním císařem a asi bych se dlouho smiřovala s tím, že jsem byla poslední, kdo se dozví, co se nám narodilo. Manžel je totiž slepičí prdýlka a jak jsme toho císaře nečekali, tak mě ani nenapadlo mu říct, aby s oznamováním narození potomka počkal, až se proberu z narkózy.
Teď u druhého jsem to taky chtěla vědět, nějak jsem si byla druhým císařem zase jistá a chtěla jsem opět být první kdo se dozví co čeká,... a taky že to císař zase bude, takže já jsem ráda, že to vím a doufám, že se doktor nefelil

kopretina82
25. kvě 2012

Já u obou dětí oficiálně nevěděla co to bude, ale u obou jsem to vlastně věděla (tak nějak uvnitř), takže to překvápko se stejně nekonalo.Teď čekáme třetí a uvažuju o tom,že bych si to tentokrát nechala říct... 😉

rozarka65
25. kvě 2012

@danka1984 tak já jsem to u prvního vědět chtěla,ale když doktorka řekla,že to bude kluk a doktor,že holka...tak jsem řekla,ať to dál nezkoumají a že se teda necháme překvapit a byla to holčička...🙂 A u druhého jsme se taky nechali překvapit...všichni říkali,že to bude určitě kluk,že vypadám jinak než prvního...ale narodila se nám holčička...Nechala jsem se překvapit, protože se mi líbí to překvapení a věta "tak maminko, máte..." 🙂
A nebo jak píše @marrei, ať si to nechá říct jen manžel, ten to určitě "nepoví"...😀

bellka
25. kvě 2012

my jsme si to říct nenechali a bylo to nááádhernééé překvapení 😵 Nechtěli jsme to vědět proto, že jsme čekali strááášně dlouhých 12 let na prďolku a těch 9 měsíců to vydržet byla už fakt brnkačka, prostě opravdu překvápko až do konce🙂 🙂 🙂

jarkalada
25. kvě 2012

My si to říct nechali. Nemohla jsem se dočkat toho utz, až mi to řeknou. O to víc jsem se pak na ně těšila, když jsem věděla, kdo se tam ve mně ukrývá. Už v bříšku jsem je oslovovala a prostě jsem byla tak nějak uspokojená, že to vím 🙂 Okolí taky vědělo, co čekáme - když jsem řekla, že oboje 😀 Ale jména se dozvěděli až po porodu.

palomitacheca
25. kvě 2012

@danka1984 U prvního jsme to vědět chtěli a několikrát nám potvrdili chlapečka a syna máme. Teď si moc přeju holčičku, tak jsem si to ze "strachu" nechtěla nechat říct, ať mám naději až do porodu. Přítel, babičky a snad skoro všichni to vědět chtěli, ale měli smůlu 😀 Takže mi pořád čekáme překvapení 🙂

mimys
25. kvě 2012

ahoj ja u prvního kluka si to říct nenechala, u druheho kloučka mi to dr řekl že asi na 50% můžu nakupovat v bleděmodrém... no a trefil se... po dvou klucích jsem si říkala, že to ta holka bude... no a při amnio mi řekli, že čekám zase kluka... no můžu vám říct, že i ta slzička ukápla... 🙂 ale teď mám malýho prďolku a už mi vůbec nevadí, že to ta holčička není ... ale už to napočtvrté tedy určitě pokoušet nebudeme 🙂

lindaaax
25. kvě 2012

Já si myslím, že je to překvapení tak jako tak. Buďto na tom ultrazvuku nebo při porodu, ale vždy je to překvapení. Osobně bych si to říct nechala, protože jsem šíleně zvědavá, já bych to nevydržela 😵

slundo
25. kvě 2012

u prvního jsme si to říct nechali a u druhého se chcem nechat překvapit....ale kdoví jestli to vydržíme 😀 myslím, že je dobré si zkusit obě varianty

ajastep
25. kvě 2012

u prvního bylo překvápko a bylo to fajn, těšit se a nevědět a teď čekáme druhé a taky se necháme překvapit

ivca_doubek
25. kvě 2012

Ahojky, tak my si to nechali říct u obou kluků. U prvního to byla čistě jen zvědavost, nedokázala jsem to prostě vydržet až do konce 🙂). A u druhého jsem si přála holčičku, když už jsme měli kluka doma, a chtěla jsem vědět, co že to máme v bříšku. Asi jsem měla trošku strach, že to nebude holčička, a nechtěla jsem se s tím vyrovnávat až v porodnici. No předtucha byla správná, máme druhého chlapečka. A nejvíc mě na tom UTZ když mi to řekli překvapilo, že se mi ulevilo. Ulevilo že to nebude holčička, přišla jsem na to že si vlastně přeju kluka 😀 😀. Pro mě by to byl obzvláště u druhého stres až do konce, takhle jsem byla v klidu, oslovovala jsem obě děti jménem už v bříšku a bylo úžasné to vědět.

helcenka
25. kvě 2012

My si to ani u jednoho prcka nenechali říct. Ale u obou jsem už v těhu měla jakési "tušení" a v obou případech se tušení potvrdilo.
Kdyby došlo náhodou na třetí, opět si to říct nenecháme. Je to super překvapení.

koty
25. kvě 2012

Nechali. Ale ultrazvuk stejně není na 100%, takže jsem stejně kupovala žlutozelené hadříky. A třetí dítko teorii o nedokonalosti UTZ potvrdilo, když každý měsíc měnilo pohlaví 😀

sklenicka24
25. kvě 2012

My jsme to u prvního nevěděli, ale v koutku duše jsem tušila, že je to kluk 😀 U druhého jsem si moooc přála holčiku, měla jsem úplně jiné těhu, tak jsem si byla jistá, jeli jsme na genetiku a nechali si to říct a ejhle, byl tam opět kluk. Nebudu lhát, byla jsem zklamaná, ale teď bych ho za nic na světě nevyměnila 😀

jajulin
25. kvě 2012

@danka1984 vždycky jsem myslela, že si pohlaví nenechám říct. Ale když jsem poprvé otěhotněla, manžel mě argumenty přesvědčil, že znát pohlaví dopředu je lepší. A měl pravdu. Pro mě je hlavní důvod ten, že skrze jména se budují vztahy. Nemůžu mít důvěrný vztah s někým, o kom ani nevím, jak se jmenuje. Takže u obou dětí jsme si kolem 20tt nechali říct pohlaví a od té doby jsme je oslovovali jménem. Já osobně to cítím tak, že ten vztah k miminkům v bříšku byl úplně jiný, když jsem věděla, že je tam náš Pavlíček a naše Anežka, než kdyby to až do porodu bylo jakési neurčité "to miminko".

crca
25. kvě 2012

@jajulin ač pro někoho nepochopitelné,ale musím s tebou souhlasit.Když jsem konečně čekala dvojčátka,tak nejdřív jsem si říkala,že to vědět nechci,hlavně že se konečně zadařilo a jsou zdravá,ale moje zvědavost byla větší 😀 😀 Na prvním utz,teda myslím kolem toho 13tt jsem to nevydržela zeptala se 😀 Jeden byl jasnej kluk-Máťa a už to bylo,u druhého miminka to tipoval také na kluka ale tak na 70%,a jelikož mě to přesně takhle tiplo více dr.tak to jsou prostě dva kluci,do porodu se neukázala potvůrka 😀 😀 Nakupovala jsem vesele na dva kluky a při porodu mě hlásej že je to holčička 😀 teda to tajemné mimi co bylo na 70%pořád kluk 😀
Ale proč to píšu.....jelikož s Matějem jsem si povídala a věděla že je kluk,tak když jsem poprvé uviděla Michalku,tak to se mnou nic nijak nedělalo 😒 teda ono to zní blbě,jasně že jsem byla ráda,ale než jsem to pobrala mě trvalo měsíc,milovala jsem jí to jo a miluju oba do teď,ale ten pocit byl takovej jinej,než u kluka o kterém jsem věděla...nevím jak to popsat,snad mě neukamenujete,ono to psát je jiné než prožívat,ale že se zadažila i ta holčička,tak jsem z toho byla tak nějak v šoku 😀 😀 Teď jsou oba naše prdelínky a položila bych za ně i svůj život 😵 😵

bubbly
25. kvě 2012

@jajulin neuricte 'to miminko'? 😨 Vzdyt je to prece tvoje miminko a je uplne jedno jakeho pohlavi nebo jak se jmenuje a ze k nemu nemuze mit nekdo duverny vztah jen pro to ze nevi jak se jmenuje? Podivne, ale je to vas nazor😉 Proste kazdemu jak co vyhovuje🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru