Nechce se mi moje těhotenství roztrubovat

elischka
21. črc 2011

Ahoj holky, nějakou tu chvíli jsme s partnerem čekali než k nám zavítá mrňous, teď je s námi už 22 týdnů a mně se nějak nechce tu "horkou" novinu roztrubovat do světa, tj. zatím to neví ani rodiče....je to normální?( já vím, že asi ne) měla to některá z vás také tak?
PS: Zatím to na mě není moc vidět

alenka83
21. črc 2011

naprosto souhlasím a cítím to stejně. Též nemám potřebu něco takového troubit do světa, proč!? Je to má intimní věc. My to rodičům řekli v 18tt a i tak mi to přišlo brzo, stejně nechápali a nevěřili nám to, takže co. Až budu znova těhu, budu to tajit co to půjde. Už jen kvůli problémům, které budou. Takže já s tebou souhlasím a podporuju🙂

elischka
autor
21. črc 2011

@ilonne tak přání určitě vyslovíme, ale chci to vidět, jak budou držet svrbějící jazýček

elischka
autor
21. črc 2011

@mercedesse děkuji za podporu

denousek
21. črc 2011

@elischka jj už je na čase..už ti to ted uteče jako voda..at si taky trošku užijou těhulky a nakupování pro miminko 🙂 o to by žádná babička neměla přijít 🙂 hodně štěstí přeju 😉

elischka
autor
21. črc 2011

@denousek to je pravda, děkuji 😅

denousek
21. črc 2011

@elischka ale nijak te nechci ovlivnovat vase situace v rodine muze byt nejaka jina nez předpokládám 😀 ale i tak už si myslim že by se s tebou mohli těšit 🙂 a už víš co čekáte:??tak si to užívej papa

elischka
autor
21. črc 2011

@denousek neboj, to neovlivníš.o) možná, že sama přeháním a celou tu mou rodinku podceňuju, přeceňuju, nevím...určitě dám vědět, jak to dopadlo, až to rozsekneme.o)
jinak já jsem dopředu snad ani vědět nechtěla, co budeme mít, ale manžel to vědět chtěl, takže to víme, ale tohle tajemství určitě do porodu uhájíme - přes to vlak nejede.o) díky a pa

vodni
22. črc 2011

Naprosto souhlasím s @maja3.s - je jasné, že pokud toho má za sebou někdo více, tak k tomu přistupuje úplně jinak. Argument, že to rodiče bude mrzet mi nepřipadá úplně správný - radost z vnoučete jim to (jak píše @copa) zkazit nemůže... To, kdy se tu novinku dozví je přece úplně jedno. A pokud ví o tom, že to dlouho nešlo, případně i o tom, že jejich syn/dcera si prošli trápeními s otěhotněním spojenými, tak pak budou o to větší oporou. U nás to tak bylo... @elischka my máme vztahy úplně normální, a nemrzelo je to, naopak. Taky, jsou to starší lidé, o to víc by pro ně bylo horší, kdyby se opět opakovala radost z vnoučete, ze které by pak třeba zase sešlo. Pokud jde o rodiče, tak jsme to naplánovali tak, že jsme to každému oznámili vždy k nějaké události (narozeniny apod.)... Každý si to nechal pro sebe, také ctili to, že to chceme oznamovat sami a osobně, protože je to jen a jen naše věc 😉 A pohlaví jsme už řekli, ale jméno ne - předpokládám, že by se jim nelíbilo´(možná by je i "mrzelo", že není jejich rodové tradiční), ale to taky jejich věc není 😎

mifinka
22. črc 2011

No.. u prvního jsme to řekli někdy kolem 14 TT, ted u druhého to manžel vytroubil na všechny možný strany ještě než jsem měla potvzrené srdíčko.. ale nakonec jsem za to byla ráda, dozvěděl se to tak i můj tatka, který mi nedávno odešel, a kdybych čekala nevědl by o tom.. ☹

dilemma
22. črc 2011

@elischka Ahoj no my jsme maleho planovaly dlouho ceklay jsme na neho ctvrt roku a kdyz jsme byla v tom tak jsme to tajily ze vsech stran kvuli nasich protoze byly strasne daleko a my nebyly v nejlepsi financni sitaco ja nezamestana a take kvuli tomu ze jsme bydleli u prababicky na baraku u nich ve vrchni casti a chtely jsme se prestehovat satri lide a maldi to moc dohromady neslo jeste kdyz jsme musely setrit vodou elektrikou a tak nebylo to nic moc fajn a pak jsme se prestehovaly ja nasla praci a zacly jezdit i nasi z Ostravy sem déo vyskova a ja byla ve 4 mesici a brisko my zacinalo byt videt jelikoz jsme baculka taks e to hned nepoznalo a taky z toho nikdo nic nedelal ze jsme to rekly tak pozde stejnak ma tchyne:( je takova ludra ze pro maleho nam ani nic neporidila krom vanicky kterou venovala memu pritely na narozeniny takze to bylo zbytecny vykrikovat to do sveta brzo...:( zato nasi rodice hned jak se to dovedely zacly nakupovat jak saleni a to jsme rikala ze jsme jim to asi mely rict az nakonci tehu:D jsme si z toho pak delaly srandu protoze cokoliv sem rekla ze se mi libi nebo bych chtela tak to sly hned koupit a komkoliv jsme vesly do obcchodu mamka neodelsa driv nez jsme neco aspon maleho koupily ted sje snazime uz druhy mesic o druheho mimiska a taky uvazujeme ze to budeme tajit jak jen to bude mozne protoze tchyne ta to nezaregistruje ani kdyz porodim a anasi by zase nekupovaly to co bude potreba🙂 takze si myslim kdyz to tatjite ze to neni zadna tragedie a mylsim si ze je to normalni je to prece vase vec a vy si musite rict jestli chcete aby to nekdo vedel a nebo jestli se jeste na to necitite nikdo vam hlavu neutrhne🙂

aemmi
22. črc 2011

No, tak my to řekli už v 10 tt, protože tu byla moje mamka a jaksi postřehla, že je mi po ránu blbě 😅 navíc jsem zapomněla sklidit stopy, jako těhotenský čaj a vitamíny pro těhotné 😅 o pár dní později se to dozvěděla manželova rodina. Jinak bych počkala až na konec prvního trimestru ale být to na manželovi, tak to troubí všude hned. Příště bych počkala dýl, ale ono to podruhé bude možná dřív vidět.
Těhotenství se týká především mě, takže myslím, že já mám právo rozhodnout, kdy se to oznámí.

jajapaja23
22. črc 2011

@elischka Ahojky, vzhledem k tomu, že jsem byla nucena to oznámit v práci, tak jsme to prvně chtěli říct samozřejmě rodičům....myslím, že to bylo okolo konce 3. měsíce. Poprosili jsme je, aby to nešířili dál, dokud nebudeme vědět, že máme dobré výsledky screeningu...člověk prostě nikdy neví ani po tom, ale aspoň ty tři měsíce jsme chtěli počkat než to bude vědět celá vesnice 😉 Pak to jelo rychle...tchýňka to poslala dál, ale nikomu jsem to nevyčítala...obojí rodiče jsou nadšeni a teď už je to jedno...už jsme dost daleko, tak snad vše klapne jak má. Pokud vy sami to cítíte tak, že to nechcete zatím říkat, neříkejte to...je to vaše věc. Aspoň budou pak víc překvapeni 🙂

luckar
22. črc 2011

My jsme oznamovali cca. v 10 týdnu, chtěla jsem dýl, ale MM nechtěl čekat a je fakt, že u našich začalo být podezřelé, že si nedám večer víno a taťka odpoledne před oznámením přišel s tím, že jsem nějak přibrala ať s tím něco dělám 😀 😀 😀. Jinak bych počkala až po všech testech a hlavně příště jsem rozhodnutá o oznámení s pozdějším termínem porodu...děsně mě rozčilovalo neustále kontrolování každý den před porodem 😝. Po oznámení rodičům a tchánovcům došlo samo k tomu, že mi asi za 3 dny psala kamarádka a gratulovala a teda moc příjemné mi to nebylo. Radši bych to oznamovala až dýl.

hhranolka
22. črc 2011

mě potvrdil lékař těhotenství v 6tt a dal mi ihned nemocenskou - bez vychazek,... takze manzelovi jsem to rekla jeste ten vecer - rodicum druhy den a sefovi o tyden pozdeji, kdyz jsem dostala vychazky. dal to ale nerozsirujeme,.... kamaradum a babickam to rekneme, pokud bude vse ok v 11tt. nechapu, jak to muze nekdo vydrzet tak dlouho,... my uz celkem bojujeme u kamaradu,.... nerada lzu a vymyslet duvody, proc nejdu k vode, proc nepiju na narozky, proc neprijdeme vecer(vychazky mam do 17hod...) je fakt dost namahave, ze jsem na nemocenske nikomu rict nemuzu nebot by vsem hned doslo, ze jsem tehu.....
jinak musim uznat, ze rict pozdejsi termin porodu, neni zase tak spatny napad....ale tajit tehu bych nedokazala

elischka
autor
22. črc 2011

děkuji holky za reakce!
@luckar taky mám v plánu říct pozdější datum porodu, abych se přesně vyhnula věčnému stresu před porodem, jestli jako už....ten pro mě bude určitě sám o sobě dost stresující natož s matkou na telefonu 😎 ... a tím se vlastně dá ošálit i skutečné stáří miminka .... vidět to na mě tolik není, takže vlastně všichni budou spokojení...super 😅

crawler
22. črc 2011

@elischka šmankote, to už snad ani nemusíš říkat - vždyť to bude vidět 😉 ...mě by přišlo blbý, kdyby se toho někdo dohmátl /stačí náznak bříška - těhotenský se nezapře) a pak kdyby to roztroubil, tak by mi přišlo blbý, že mí nejbližší se to nedozví ode mě, ale od někoho cizího například...čili já osobně na tvém místě bych to řekla, jakmile by už hrozilo, že se to samo provalí...My s manžou jsme to řekli v 5tt 😀 prostě jsem to nevydržela nevytroubit 😀

elischka
autor
22. črc 2011

@crawler v tomhle směru je Praha super anonymní.o) rodiče bydlí v jiném městě. Jinak máš pravdu, určitě nechceme, aby se to dozvěděli od někoho jiného, proto to také zatím nikdo jiný neví 🤐 (a je fakt, že kdybych byla vychrtlina, tak už je to dávno venku - v tomhle směru je ta michelinka okolo mě hodně maskující)
@mifinka to je mi líto, také nám bude jeden dědeček chybět.o(
@vodni nějaká ta oslavička by se hodila jako příležitost, ale nejblíže mám narozeniny já - tak možná by bylo vtipné, kdybych se pochlubila, co jsem "dostala" za pěkný dárek od manžela 😵, potom až brácha, ale ten 14 dní před termínem porodu 😅

tiburcia
23. črc 2011

U prvního těhu jsem to nikomu nechtěla říkat, je to naše věc....jenže se to nepovedlo a stejně se všichni dozvěděli, proč jsem v nemocnici 😔 teď podruhé bych kdyby to bylo možné čekala tak do 20tt, po velkém UTZ, že je vše ok, bohužel tak dlouho nepůjde, byla bych ráda kdyby to bylo až po NT 😉 ale jak píše @hhranolka jsem doma, už to se jim zdá podezřelé, to že nepiju zastírám za výmluvy že jdu k dr na krev atd, že nejdu večer ven už asi začíná být podezřelé..jelikož bydlíme s tchánovci asi si brzo všimnou jak je mi blbě 😀 😀 opravdu mě už místy nebaví jim lhát 😒

cervenec
23. črc 2011

@elischka tak my jsme to oznámili asi kolem 10 týdne,jelikož jsem blila jak amina,tak to nějak nešlo zapřít 😀 😝 ale dostali zákaz to říkat a když mi po 20 týdnu začalo trochu růst bříško,tak jsem měla chut chodit kanálama 😅 vůbec jsem nebyla typ,kterej by pupek dával rád na odiv 😝 ale pak jsem si zvykla,nic jinýho mi taky nezbylo 😀 😉 jinak já myslím,že to právě bude pro ostatní super,když máš polovinu za sebou,to bude pro ně takový fofr těhotenství 😎

elischka
autor
11. srp 2011

tak holky hlásím, že už jsme to rozsekli a "oznámili".o)
výsledné skóre tedy bylo 23tt + 5 a odnesly to dvě velké Becherovky .o)

eloana
11. srp 2011

@elischka 🙂 podleme to je tva vec, kdy to reknes rodine a ostatnim. nic mene mas muj obdiv- nasi to vedeli hned -neb jsem prestala chodit do prace( delala jsem u hrebcu) a okoli jsme to zdelila kolem toho 10tt -jsme na vesnici, takze se tu zpravy siri kulovym bleskem🙂) do 23tt bych to rozhodne neututlala uz v 15tt jsem mela docela pupek🙂))

hhranolka
11. srp 2011

@elischka tak to obdivuju.. my uz to rekneme i kamaradum a to budu ve 12tt.. fakt na to nemam,.. abych mlzila, lhala, zapirala 😀

elischka
autor
11. srp 2011

@eloana v tomhle směru má kancelářská práce a anonymita Prahy něco do sebe, v mým případě i ta kila navíc, protože dobře těhu maskují .o)
@hhranolka my jsme nemlžili, nelhali, nezapírali 😀 nikdo se na nic neptal, prostě tajemství, které jsme si užívali sami

hhranolka
11. srp 2011

@elischka nojo, tak to pak jo.... Ikdyz i tak u mě mate obdiv 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru