Nechce se mi moje těhotenství roztrubovat

elischka
21. črc 2011

Ahoj holky, nějakou tu chvíli jsme s partnerem čekali než k nám zavítá mrňous, teď je s námi už 22 týdnů a mně se nějak nechce tu "horkou" novinu roztrubovat do světa, tj. zatím to neví ani rodiče....je to normální?( já vím, že asi ne) měla to některá z vás také tak?
PS: Zatím to na mě není moc vidět

vodni
21. črc 2011

@elischka U nás to věděla od 14tt jen moje maminka (nepočítám holky tady na MK). Jinak jsem to zveřejnila až v 23tt 😉 A tchýně to ví až od 28tt - moc se nevídáme, protože žije daleko... Čekali jsme taky hooodně dlouho a máme za sebou více neúspěchů, včetně dvou nezdařených IVF..., takže logicky byly nejdřív obavy, zda to nedopadne podobně jako dřív, pak různá vyšetření a čekání na výsledky atd. atd. Myslím je to každého jeho věc, netrap se tím, jestli to je nebo není normální, důležité je, jak to s manželem cítíte. Hlavně aby vše dobře dopadlo - držíme pěsti - já i prcek 😵

elischka
autor
21. črc 2011

@vodni já se tím netrápím.o) Užíváme si, že to víme jen my dva. Jen mě zajímalo jestli jsme v tomhle hodně velký extrém, takže děkuji za odpověď naznačující, že ne.o) Jinak děkujeme za pěstičky, určitě se hodí a vy se také držte!

kijonkova.k
21. črc 2011

@elischka Tak to jste vydrželi dlouho to neříct.Jen by mě zajímalo,jak na to rodiče zareagují,že jste jim to neřekli dříve.K i když samozřejmě vaše povinnost to není.My to řekli po kontrole v 10+3 a už se ptali,proč jsme to neřekli hned.Teda od začátku to věděla sestra a pár kamarádek.Jinak rodiče a ost.příbuzní ne e.
Je to jen vaše věc a mně se to líbí,že si to takhle užíváte jen s manželem.Taky držím pěsti 😉

petrusew
21. črc 2011

@elischka to seš teda dobrá, já byla schopná to roztroubit do světa hned, jak jsem našla dvě čárky na testu 😀

denousek
21. črc 2011

aby to rodiče pak nemrzelo ☹(

moudivlacek
21. črc 2011

ja rikala mamce v nejakem 13tydnu,tchyni dele

ilonne
21. črc 2011

@elischka Určitě je to vaše věc, ale jak už je tu napsáno, já si taky myslím, že to rodiče bude mrzet ☹ .

petra123
21. črc 2011

Pokud můžu říct taky bych si to už nechala pro sebe vše jsme řešili z rodiči a okolím ale po těch neuspěšnych 6 letech jsme se hlavně rozhodla já že nikomu nic nebudu říkat ale jen rodičům bych to řekla a tchyni taky ale byli by vyzani velkým tajemstvím než bych jim dovolila to říct ale sama pokud konečně otěhotním řekni jim to až kolem 12tt dříve ne ale asi by to na mě stejnak poznali🙂)

lisanda81
21. črc 2011

Ahoj my to řekli až 20tt jednak byly Vánoce a jednak byly tripl testy ok 🙂

maja3.s
21. črc 2011

Já to úplně chápu, taky máme za sebou hrozně dlouhé čekání a trnitou cestu.... takže pokud nemusím, taky se tím nechlubím (mám pořád strach, abych něco nezakřikla). Ale tak tohle těžko pochopí ten, kdo nemá žádnou negativní zkušenost...ten kdo si už něčím prošel, tak jistě chápe...my to rodičům taky neřekli hned, ale protože ví, co máme za sebou, rozhodně nám nic nevyčítali.

maja3.s
21. črc 2011

@petra123 ...Tobě moc držím palečky, aby to co nejdřív vyšlo. My na mimi čekali taky 6 let, takže moc dobře chápu, jaké to je...ale určitě bude líp i když se tomu těžko věří 😉

copa
21. črc 2011

@elischka nepřipadá mi to jako nějaký extrém, je to jenom vaše věc 😉 my to řekli teda, když jsme měli výsledky prvotrimestrálního screeningu 😉
a nechápu, co by na tom mělo rodiče mrzet? že to nevědí hned od těhotenského testu 😕 a jak to jako změní tu radost z očekávání vnoučátka??

martina_z
21. črc 2011

Me jako mamu by strasne mrzelo, kdybych se takovou uzasnou novinku dozvedela takhle pozde. Samozrejme zalezi na tom, jaky mate vztah a jake jsou ostatni okolnosti. My to museli rict uz v 7tt, protoze jsem skoncila v nemocnici s hrozicim potratem, a prece si nebudeme trapne vymyslet, ze me pokousala veverka a ja nevim co vsechno. Ale nemela jsem z toho dobry pocit, puvodne jsme to chteli rict az ve 4. mesici...

petra123
21. črc 2011

@maja3.s díky jj není vlasně nic komentovat asi víš jak se cítím ale už je to lepší bo jsme to přestala hodně žrát prostě jsme se rozhodli s chlapem že se budem snažit jako první rok🙂)tak první měsíc ted se snažíme.-))ale je super že se vám povedlo🙂)

jipal
21. črc 2011

nic ve zlým, ale proč spoustu lidí pořád řeší rodiče a ostatní? je to každého věc a elischka má pro to asi nějaký důvod. ne každý má dobré vztahy s rodiči, ne každému se podaří otěhotnět během pár měsíců a vysvětlovat pak všem, že se zase nezadařilo ... to by se mi teda nechtělo 😒
možná můj příspěvek zní sobecky, ale je to náš život a naše rozhodnutí a ostatním nezbývá než to respektovat. v tomto mám super rodiče (i když mají své mouchy 😉 ) a do ničeho nám nikdy nekecali a respektovali naše rozhodnutí.

zazana81
21. črc 2011

Tak my jsme novinu řekli po 12. týdnu, ale vůbec se mi do toho nechtělo. Nevěděla jsem, jak to jako oznámit. Předem jsem se o tom s nikým nebavila, takže to nikdo nečekal. V určitých věcech ale člověk musí myslet jen na sebe a ne plnit očekávání svého okolí, takže elischko, pokud se na to necítíš, nech si to klidně pro sebe. Však oni to už brzy poznají sami.

maja3.s
21. črc 2011

@petra123 ...jo jsme hrozně šťastní ,ale jak říkám, pořád mám hrozný strach a bojím se, abych něco nezakřikla. Pokud budeš chtít, klidně písni do IP 😉

maja3.s
21. črc 2011

@jipal ...souhlasím s tebou, je to hlavně věc těch dvou, kdy a komu to řeknou, ale vždycky se najde někdo, kdo se cítí ukřivděný, že jsi mu to nehlásila hned (to vím ze své zkušenosti a to nebyl ani nikdo z rodiny...každopádně takové prkotiny fakt řešit nehodlám)

johnatanka
21. črc 2011

tohle je jen vaše věc, já taky neměla vůbec potřebu něco někde roztrubovat a taky jsem to říkala až kolem toho 20tt, navíc pohlaví jsem si nechala pro sebe, ani manželovým rodičům jsme to neřekli, jen naši to věděli a těch otázek okolo, hlavně na konci těhu, to se každej ptá a kdy už to bude a co to bude a jaký máte jména atd... jen po cestě do školky s malým mně takhle zastavovalo hafo lidí, ale kdyby to byli nějací blízcí přátelé nebo známí, ale na takovýhle otázky se mně ptali lidi, se kterýma jsem se třeba nikdy nebavila, nebo jen zdravila, takže doporučuju co nejdýl tajit, může to být každýmu putna, co nosíš pod srdíčkem 😵 😉
jedni naši kamarádi to taky řekli - nám až v srpnu a čekali na začátku prosince a to že jsme s nimi jeli na dovču a manža se ptal kolik má vzít panáku na alkohol a jen si dělal srandu, že ta kamarádka pít nemůže, že je těhotná, prý ho to jen tak napadlo (je to takový můj šprýmař 😀 ) a ejhle ona ho dostala, že opravdu je 😵 , byli na umělku. S jejich svatbou to bylo taky tak, jednou přijeli s koláčema a oznámením a bylo to 😉 🙂 ....

kdyby to těhotenství nebylo viditelný, tak bych to taky nikomu neříkala co by to šlo 😉 , druhý dítko mi každý tipoval kluka a i jsem dostala nějaký věci do modra, takže jsme fakt překvapili 😵

elischka
autor
21. črc 2011

@denousek @ilonne @copa já nevim, mrzelo/nemrzelo - z mé strany je to asi takový obranný štít, protože vím, že do pěti minut to bude všem volat, psát a chlubit se, jenom aby byla první, kdo to prozradí....což je mi nepříjemné (i když chápu, že je to pochopitelné) - na druhou stranu tím zkrátíme "čekací" dobu na výsledek.o) což by mohla být polehčující okolnost
@martina_z kdybych si byla jistá, že na vyžádání tenhle popisovaný stav nenastane, tak už to uričtě ví O.-)
@moudivlacek my to musíme říct nejlépe oběma tchýním/maminkám najednou, protože od sebe bydlí 90 km a než bychom to stihli objet, tak si to telefonem vyzvoní
@lisanda81 nejdřív to byl taky ten hlavní důvod proč jsme čekali, jelikož dost běhám po různých vyšetřeních (zatím snad všechno ok, ale musí se to všechno hlídat, takže mám samozřejmě i strach něco "nezakřiknout")

zuzi82
21. črc 2011

Tak my to řekli v 7 tt, protože jsem kvůli problémům nastoupila na nemocenskou a bydleli jsme u tchánovců, tak bych si těžko vymýšlela, proč nechodím do práce. Ale jejich reakce byla podivná. Tchán říkal, že se zatím radovat nehodlá, že to vůbec nemusí dobře skončit, tak by to prý bylo předčasné. 😒
Myslím, že je každého věc, kdy to řekne. Někdo je prostě introvert a spoustu věcí si nechává pro sebe. 🙂

Jinak těhulkám i snažilkám přeju šťastnou cestu k drobečkům. 😉

mikulka
21. črc 2011

@elischka Ja s tvym rozhodnutim uplne souhlasim. Udelej to, jak citis. Proc by to meli rodice vedet, z vnoucka ci vnucky se pak tesit budou, tak co. Proc bys jim to m
ela rikat, kdyz se na to necitis.

elischka
autor
21. črc 2011

@jipal @zuzana81 děkuji, to jsem potřebovala "slyšet", vztahy máme takové normální a myslím, že ví, že si děláme všechno podle svýho, tak snad žádné urážení nebude O.-)
@maja3.s taky si myslim, že se někdo najde, kdo mi vyčte, že jsme neposlali hromadný mail 😀
@johnatanka tak pohlaví sice víme, ale domluvili jsme se, že budeme tvrdit, že to vědět nechceme a na jménech se pracuje .o)

elischka
autor
21. črc 2011

@mikulka děkuji za Tvá slova, nejde o to, že se na to necítím, spíš "nemám tu potřebu".o)

nikiii
21. črc 2011

@elischka Úplně tě chápu, u nás je to to stejný - nejde o radost že dcera čeká dítě, ale že je čím se chlubit ostatním a že toho ví nejvíc a nejlíp a může to všem na potkání vykládat - mluvím z vlastní zkušenosti s mými rodiči. A jestli se pak urazí nebo ne - důvod k tomu nemají, měli by tě respektovat, tak bych se tím netrápila radovala se z těhotenství. Jinak držím pěstičky aby vše moc dobře dopadlo a už brzy jsi v náručí chovala vytouženého drobečka 🙂

denousek
21. črc 2011

@elischka já vim no..ale uz ses za pulkou tehotenstvi kdy jim to chces rict?den před porodem? 😀 jako je to kazdyho vec a jestli vis ze byto vsude roztroubily tak je to pochopitelny.. musis vedet sama jestli jim muzes verit kdyz reknes nechte si to pro sebe tak jestli si to pro sebe nechaji ze..
ale urcite by byli moc radi a aspolecne se s vama na vnoučátko těšily 😵

ilonne
21. črc 2011

@elischka Tak to chápu, u nás rodiče ctili to, že to chceme oznámit sami. Naši to věděli první a pak manželova máma a nikdo nic dál nepustil. Všem jsme siu to řekli sami. Akorát naši to řekli bráchovi a to mi nevadilo. Ale v tomto případě tě chápu.

ilonne
21. črc 2011

@elischka Jinak my jsme pohlaví řekli, ale jméno taky ne. A pořád to zkoušejí a pořád to zkoušejí 😀.

elischka
autor
21. črc 2011

@denousek no právě, že víme, že už bychom to měli říct O.-) takže to při příští návštěvě asi fakt rozsekneme

mercedesse
21. črc 2011

@elischka já to sice řekla brzo, protže jsem zůstavala doma na nemocenské, ale nevidím důvod, proč by to museli vědět. Ať jsou rádi, že je ušetříte toho stresu. jak to dopadne. Já bych to nejradši taky věděla až v 8 měsíci. Takhle to bylo hrozně dlouhý a nervy jsem měla v kýblu. Jednou jsem před tím potratila a ten strach, aby to všechno dopadlo, byl děsnej. Je to jen tvoje věc. užívej si těhulení a tohle neřeš. I kdyby byli uražení, tak s narozením miminka je to pustí. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru