Necítím pohyby miminka ve 28. tt a ani jsem je necítila

snazilka_2011
23. čer 2011

Ahoj, je tu někdo, kdo je kolem 28tt skoro necítí pohyby miminka? Myslím tím po celou dobu těhu.......

kaceenka
23. čer 2011

Já to tak měla taky...Byly to jenom takové jemné a méně časté pohyby...nějak víc jsem je začla vnímat až tak kolem 35tt..nevím čím to je.

snazilka_2011
autor
23. čer 2011

@kaceenka ahoj a kolikrát denně jsi je tak cítila? Na ultrazvuku je malá vždycky v pořádku, ale mě to prostě děsí☹ necítím je ani míň, ani víc, cítím je prostě strašně málo celou dobu a hlavně když si dám ruku na bříško....na boku vůbec, ani ve stoje....

madormi
23. čer 2011

@snazilka_2011 já mám kamarádku co je jako já v 31 týdnu a pohyby necítí skoro vůbec prý je to jen občas takové malé bublání,

madormi
23. čer 2011

@snazilka_2011 jinak mě se tam malá mele hodně a je to vidět i na pohled, ale jene když pohodlě sedím nebo ležím, když stojím nebo něco dělám tak ne

snazilka_2011
autor
23. čer 2011

@madormi já malé děkuju za každej pohybek, kterej v bříšku udělá.-)Uvidíme, jestli bude tak hodná i až se narodí🙂jen mě to mrzí, že nevím, jestli je v pořádku ☹

madormi
23. čer 2011

@snazilka_2011 to věřím, já když se malá hned ráno jak se probudím nezačne převracet tak jsem z toho nerví a žďuchám do ní ať se hne 🙂 nebo poslouchám tím domácím utz, naštěstí je rozumná a melé se dost 🙂

snazilka_2011
autor
23. čer 2011

@madormi to je dobře, že se mele🙂 Já malou přemlouvám, ale nic moc platný mě to není.-) A jsi spokojená s ultrazvukem? taky jsem o něm uvažovala, ale nechcou se mi za to dávat takový peníze....

madormi
23. čer 2011

@snazilka_2011 teď mě tak napadlo, nevíš kde máš placentu? protože kdybys jí měla před mimískem, tak to tlumí pohyby, já jí mám vzadu takže malá čutá přímo do mého břicha nebrání jí v tom placenta. jinak domácí utz skvělá věc, ale tedˇuž zbytečná ale od toho 15 týdně do toho 22 kdy pohyby nebyly nebo pak málo tak jsem na něj nedala dopustit

dlabinecka
23. čer 2011

@snazilka_2011 Ahoj, já teda domácí UTZ taky mám a bez něj bych neexistovala, ale já teda pohyby cítím dost, ale dokud nebyly, tak jsem ho používala denně. Já bych to na Tvém místě řekla doktorovi, můžeš mít placentu na přední straně bříška a proto necítíš pohyby😉

madormi
23. čer 2011

@snazilka_2011 ale být tebou, koukám, že jsi z Brna, bych se objednala třeba do prenatalu na utz, tam zaplatíš 500 kč bez doporučení a doktorka ti mimisé řádně zkontroluje, řekne ti i kde je placenta, zkontroluje průtoky zda je mimís dobře živen. je to pro tvůj klid, já jsem taky už jednou si zaplatila mimořádný utz v prenatalu pro můj klid 🙂

snazilka_2011
autor
23. čer 2011

@madormi
@dlabinecka placentu mám na přední stěně, ptala jsem se doktora, jetsli to nemůže tlumit (protože jsem četla, že může) a on mi řekl, že to na to vliv nemá.
Já chodím do rizikové poradny do porodnice, zrovna dnes mi doktor dělat asi 20min ultrazvuk, kde vše kontroloval, tak snad je to ok. Před 14dny mě dělal průtoky placentou a prý jen jedna hodnota je hraniční,a le je to v pořádku. malá roste přesně jak já, prý úplně odpovídá TP, tak snad by se to projevilo i na té váze.

@madormi tak to je asi zbytečný chodit do Prenatalu, ne? 😒 Ležela jsme před 3 týdny i v nemocnici a tak mě nikdo na ty pohyby nic neřekl, že by mimi neblyo v pořádku.....

snazilka_2011
autor
23. čer 2011

@madormi
@dlabinecka placentu mám na přední stěně, ptala jsem se doktora, jetsli to nemůže tlumit (protože jsem četla, že může) a on mi řekl, že to na to vliv nemá.
Já chodím do rizikové poradny do porodnice, zrovna dnes mi doktor dělat asi 20min ultrazvuk, kde vše kontroloval, tak snad je to ok. Před 14dny mě dělal průtoky placentou a prý jen jedna hodnota je hraniční,a le je to v pořádku. malá roste přesně jak já, prý úplně odpovídá TP, tak snad by se to projevilo i na té váze.

@madormi tak to je asi zbytečný chodit do Prenatalu, ne? 😒 Ležela jsem před 3 týdny i v nemocnici a tak mě nikdo na ty pohyby nic neřekl, že by mimi neblyo v pořádku.....

madormi
23. čer 2011

@snazilka_2011 pokud si teď byla na utz tak je to zbytečnétam chodit to jo.a mě zase doktor říkal, že placenta na to vliv má tak si vyber 🙂

snazilka_2011
autor
23. čer 2011

@madormi to je právě to, každej říká něco jinýho☹

dlabinecka
23. čer 2011

@snazilka_2011 Tak to já si myslim, že by to vliv mít mohlo, ne? Třeba se mrnousek trefuje do té placenty 😉 Nebo třeba jestli jsi cvičila a máš vymakané bříško, tak to taky nemusíš tolik cítit 😉

snazilka_2011
autor
23. čer 2011

@dlabinecka hubená jsem byla, ale bříško svailnaté teda nééé🙂 Ale když je mimi hlavičkou dolů, tak má nožky nahoře, takže by na to placenta neměla mít vliv, nebo jo?

snazilka_2011
autor
23. čer 2011

@dlabinecka hubená jsem byla, ale bříško svalnaté teda nééé🙂 Ale když je mimi hlavičkou dolů, tak má nožky nahoře, takže by na to placenta neměla mít vliv, nebo jo?

petaov
23. čer 2011

ahoj holky, omlouvám se, že vám lezu do diskuze, jen mě zaujalo, že máte doma domácí ultrazvuk 😕 Škoda, že jsem v těhu nevěděla, že to existuje. My jsme poslouchali mimčo jen přes fonendoskop, abychom byli v klidu, že je vše v pořádku, když jsem zrovna necítila pohyby.
@snazilka_2011 asi budeš mít moc hodné a spavé miminko 🙂

florentina
23. čer 2011

@snazilka_2011 no já si nejsem jistá, že jsem pohyby za celé těhu pořádně vůbec někdy cítila. Ale já jsem jiný případ, narozdíl od tebe, nejsem hubená. Jako cítila jsem různé věci, občas takové šimrání, bublání a tak, ale vyloženě kopanec či nějaké otočení, to snad 2x za celou dobu. Samozřejmě důvodem byl tuk na břiše, ale chápu, jak to znervózňuje, že člověk nemá žádnou kontrolu. Takže jsem se také nemohla dočkat každého ultrazvuku. Domů jsem ale žádné přístroje nepořizovala. Já se nakonec rozhodla věřit přírodě a nemyslet na to, přece jen stres ničemu neprospěje. Takže pokud ti doktor říká, že je vše v pořádku, věřila bych tomu a snažila se být co nejvíc nad věcí. Nakonec když jsem mluvila s kamarádkami, co pohyby normálně cítily, tak svorně říkaly, že je ale také necítí nonstop, ale třeba večer či ráno, když jsou v klidu, už leží a tak...čímž chci říct, že sice pohyby jsou ukazatel toho, že je mimčo uvnitř, ale nikdo neběhá na gyndu s tím, že teď se zrovna mimčo nehlo, prostě divné by to bylo až po nějaké době, kdy by s tím člověk běžel k doktorovi a to už se pak taky něco těžko zachraňuje....nevím, zda můj příspěvek vyzní srozumitelně, všem moc přeji zdravé dětičky, jen tím chci říct, že pokud lékařská vyšetření potvrzují, že je vše v pořádku, nijak bych se tím nestresovala. Je úžasné, jaké jsou dnes možnosti a já osobně jsem byla šťástná, že existuje ultrazvuk a můžu tak u doktora během těhu mimčo "šmírovat", ale je vidět, jak rozdílné jsou přístupy. Mě dělal doktor ultrazvuk při každé kontrole a mojí kamarádce za celé těhu /její doktor/ 3x a jí to vůbec nepřišlo divné, protože jí naopak přišlo, že by jí to neustálé myšlení na to, zda je vše v pořádku stresovalo, tak se rozhodla si těhu užít a věřit, že vše bude ok, že příroda to zařídila dobře. Ale to už jsem trochu jinde. Přeji ti pohodové těhu a zdravé a šťastné dítě!

veroska
26. čer 2011

Ahoj, já čekám malou taky v září a pohyby cítím pár týdnů. Samozřejmě není to furt. Většinou její pohyby vnímám jen večer když ležím a občas se projeví i v sedě. Při stání si na pohyby nepamatuju. Někdy cítím jen bublání v břiše a někdy zas kopanec. Tvoje malinká asi moc ráda spinká. Přeju ti příjemný zbytek těhu 🙂

laska.nezna.hranic
26. čer 2011

florentina - že bys necítila mimi kvůli tuku na břiše? to je podle mě nesmysl. já jsem hodně silná a obě děti jsem cítila od 18. týdne úplně krásně. zprvu to cítíš jen v podbřišku, kde je tuku minimálně a později už to jsou šťouchance, které nelze necítit. i přes sádlíčko se mi pupendo pěkně vypouluje a vlní. pohyby střev taky cítíš, ať už je tvá váha jakákoli, ne?
jiné maminy tady jsou štíhlé, o tuku na břiše to tedy není. spíš bych se přikláněla k tomu, že mimčo kope do placenty, která tlumí nárazy, nebo je menší a má kolem sebe víc vody... nebo je akčnější v době, kdy spíš, takže to nevnímáš... ale nevěřím, že by to do takové míry ovlivnila tučina. nemusí to být třeba tak brzy vidět pohledem pro ostatní, ale že bys to za celé těhu necítila ty zevnitř, to se mi moc nezdá...

sussanah
26. čer 2011

@snazilka_2011 taky se pridavam k tem, kteri davaji vinu placente. Opravdu , pokud je placenta umistena na predni stene, tak to muze vyrazne tlumit pohyby mimca. Navic pokud je to v kombinaci s klidnym mimcem, tak klidne muze byt. Pokud si ale nekdy nebudes jista, tak spis skoc na pohotovost na obilnak, tam vsechno zkontroluji a zaplatis jen poplatek 90Kc. A k doppleru, podivej na ebay fetal doppler baby sound, stoji kolem 30$ a s tim se da uz zit 😉

florentina
26. čer 2011

@laska.nezna.hranic no vidíš, já ve svém okolí nikoho silného a těhotného neměla, tak jsem to přičítala tomu tuku, ale když píšeš, že jsi mimi cítila, tak to možná bylo nečím jiným, možná i tou placentou, to mě ani nenapadlo, já ji měla na přední straně, tak to by mohlo být tím. Malá měla při narození 4kg, takže menší nebyla a je fakt, že i když jsem byla třeba na kontrole na gyndě a mudr říkala, že je mimi pěkně aktivní, tak já prostě nic moc necítila. Právě takové jako bublinkování, šimrání a tak, ale opravdové kopance opravdu moc ne. Kamarádky mi třeba říkali, že to ke konci i bolelo, jak mimi kopalo...no tak to mě se teda nestalo ani jednou. Ale co, hlavní je, že je malá zdravé a úžasné mimi a jsem zvědavá co další těhu (doufám, že tedy další bude🙂)

adelka89
26. čer 2011

@snazilka_2011 myslim, ze placenta vliv mit muze, ale spis do 25tt pozdeji uz se dostava jakoby nahoru jestli se nepletu a hlavne miminko roste a kope mimo placentu,takze vinu placente bych uplne nedavala (i kdyz trochu jo 🙂 ) podle me je malicka jen vic spave miminko,ty mas mozna mene citlivou delohu,coz je podle me naprosto normalni a taky jsi prvorodicka a ty muzou pohyby citit mene a min intenzivneji. Ja jsem v prvni tehu citila pohyby velice brzy, mela jsem placentu na zadni stene takze jsem je citila docela dobre, ale takove ty poradne kopance mi maly daval az tak po 30tt 🙂 ted mam placentu na predni stene pohyby jsem citila hodne brzy,ale nepravidelne, protoze byla asi Verunka schovana za placentou, ale asi od toho 20tt je citim dost intenzivne vic jak u synka 🙂 takze fakt se neboj, nektere deticky jsou linejsi,kdyby byl nejaky problem doktor by ho na utz odhalil 🙂

laska.nezna.hranic
26. čer 2011

florentina - tak samozřejmě každá z nás je jiná, ale já s pohyby opravdu neměla problém. ale je fakt, že placentu jsem jak s Karískem, tak teď, měla na zadní straně, tak nemůžu porovnat, jaké to je, když je vepředu. bezva, že je maličká zdravoučká a další těhu ti moc přeji, ať už bude prcek aktivní jakkoli 🙂

allye1
27. čer 2011

Ahoj. Teď jsem v 27 tt a pohyby jsou každý den. Jen minulý týden jsem měla v břichu asi bouřku a tento týden je tam mnohem klidněji. Myslíte, že by to mohlo být tím, že se placenta dostala blíže k břichu? Nevím, jak to mám přesně popsat. Díky za info.

snazilka_2011
autor
27. čer 2011

@veroska Děkuji, taky ti přeji pohodové těhulkování🙂 No, moje malinká asi HODNĚ RÁDA SPINKÁ 🙂 🙂 🙂 teď si v bříšku odpočine a pak bude mamku zlobit🙂)

snazilka_2011
autor
27. čer 2011

@sussanah já chodím do riz. poradny do Bohunic a ultrazvuky mi tam dělají často a poctivě. Tím, že jsem nezažila od mainké nikdy velké kopance, nebo teda větší aktivitu, tak jsu relativně v klidu, ale už by na síle přidat mohla🙂) S tu placentou je to kdo ví jak, každý říká něco jinýho, tak si pak vyber?? 😒

snazilka_2011
autor
27. čer 2011

@sussanah já chodím do riz. poradny do Bohunic a ultrazvuky mi tam dělají často a poctivě. Tím, že jsem nezažila od mainké nikdy velké kopance, nebo teda větší aktivitu, tak jsu relativně v klidu, ale už by na síle přidat mohla🙂) S tou placentou je to kdo ví jak, každý říká něco jinýho, tak si pak vyber?? 😒

anieanne
27. čer 2011

Ono i když se malé mele hodně, tak stejně nemáš jistotu. Syn měl občas dlouhé pauzy, že se za celý den skoro nepohnul, i když jindy řádil jako fotbalista, to taky hned bylo, jestli je v pořádku..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru