Nejlepší krém na strie. Poraďte

eicul82
9. led 2012

Poraďte 🙂

anjelita
19. led 2015

Panenskej olivovej olej normalne z kuchyne a nesetrit s nim na prsa, brisko, boky a pripadne dalsi mista kde by se mohlo "pribrat". Kuze je po nem jako znovuzrozena, leskne se sveze i druhej den a popraskani rozhodne nehrozi 😀

anjelita
19. led 2015

A taky nosit podpurnej pas aby se netahala kuze ze spodu zad kde se strie vetsinou delaji.

zlutapampeliska
11. dub 2015

Ja jsme pouzivala Bioil a nemam ani pul strie 🙂

fanfulinekkudisek
15. dub 2015

ja pouzivam zelenou idulonu a kokosovy bio olej ..maji ho v DM.

nikimik
15. dub 2015

Používám Bonellu je za fajn cenu a má stejné složení jak 2x dražší přípravek (ElastiQ). Krásně voní a nemastí. Zatím jsem spokojená 🙂

mimikoko
15. dub 2015

Já doporučuji Elasti Q jsem 8 mesic mazu cca od 4 měsíce a ani jedna strie 🙂)

michaelaeluna
15. dub 2015

Holky až vám závidím ☹ já měla Elasti Q a nastřídačku mazala modrou indulonou a začla jsem počítat strie, tak jsem dostala od Dermacolu a v lékárně si koupila Excipial a strie se jen a jen množí 😖 můžu mazat jak fretka a stejně 😖

mimikoko
15. dub 2015

No co jsem tak četla tak stejne je to všechno dědičný 🙂)) ale tak zatím se mužů radovat hodně holkám strie naskočila po porodu 🙂 ale tak i kdyby tak jsou to jizvicky po našich brouckach 🙂)))

kocour1
15. dub 2015

Já mám velmi dobré zkušenosti s krémem proti striím od Bepanthenu. I když jsem přibrala docela dost a břicho jsem měla pořádné, tak ani jedna strie! A dokonce mi vybledly i ty, které jsem měla z předchozího těhotenství. Má příjemnou vůni, dobře se roztírá a rychle se vsakuje, takže se člověk může hned obléknout.

avantgarda
23. dub 2015

Já mám ke vzniku strií dispozici, udělaly se mi už v pubertě. Proto jsem při prvním těhotenství mazala fakt poctivě. Používala jsem Elasti Q a nějaké strie se mi i tak udělaly na bocích.
Teď při druhém těhotenství zkouším Bepanthen Krém proti striím, na který jsem měla dobré reference od kamarádek. Zatím jsem s ním velmi spokojená, co se jeho aplikace týče - snadno se roztírá a rychle se vstřebává. A strie vzniklé při minulém těhotenství se po jeho aplikaci o něco zatáhly. Zatím nemám břicho nijak veliké, tak nemohu zatím posuzovat nic jiného.

schwarzova4
23. dub 2015

Hodně záleží na genetice a hormonech, bohužel, ale to asi víš ☹ Co je potřeba, hodně pít, opravdu alespoň 2 litry denně (pak má kůže daleko lepší elasticitu). Já měla třeba strie z puberty, tak jsem se bála jak v těhu a zatím (ťukyťuk) nikde nic navíc... Mažu téměř od počátku, každý večer po koupeli/sprše (párkrát jsem vynechala..), zkoušela jsem Elasti Q - ten je příjemný, docela dlouho vydrží, cena OK, ale zase ve složení nic moc přírodního (ale to teď řeším já), Bioil je taky fajn, ale ta cena už ne, mě vydržel ani ne 3 týdny, což je málo... Pak jsem měla BabyLove proti striím z Dmka, ten byl příjemnej, něco jako Elasti Q, jen cena přívětivější 🙂 A nejlepší mazání pro mě PflegeOil mama - olejíček proti striím z Rosmannu, cena super, složení taky (je to kombinace různých olejů), vydrží opravdu dlouho a je moooc příjemný 🙂 stejně tak super kokosový olej a pak ještě od Alverde z DMka tělové máslo proti striím 🙂 tihle tři za mě nej 🙂

avantgarda
29. kvě 2015

Poprvé jsem měla Elasti Q. Dost blbě se mi roztíral, hlavně pak na té velké ploše to bylo na dlouho než jsem se promazala 🙂 Strie se mi i tak udělaly na bocích a občas mě svědilo břicho i po namazání.
Teď zkouším krém na strie od Bepanthenu. Měl by svým složením napomáhat vzniku elastinu a kolagenu v pokožce a zabránit tak vzniku strií. Uvidíme, jak si s mou dispozicí ke vzniku strií tentokrát poradí Bepanthen. V porovnání s předešlým krémem se mi lépe roztírá a rychleji se vstřebává. A břicho mě nesvědí. Tak uvidíme, jak nakonec dopadnu.

meta123456789
14. dub 2016

Já měla taky při prvním těhu ElastiQ a při druhém Bepanthen 🙂 S oběma jsem tedy byla moc spokojená. Se značkou Bepanthen jsem měla dobrou zkušenost s miminkem (používali jsme mast na zadeček a mazala jsem si ho i na bolavé bradavky), tak jsem vyzkoušela i Bepanthen na strie. A mazala jsem poctivě 2x denně v podstatě od nějakého 3.měsíce....No a dvě těhotenství a ani jediná strie, hurá! 🙂

motley
30. dub 2016

Nejlepší zkušenost s krémem na strie mám s tím od Bepanthenu. Mazala jsem celé těhotenství a čekala jsem dvojčátka. Jediná strie se neukázala a bříško jsem měla krásně hebké.

lopudanka
6. kvě 2016

ahoj holky a mažete hned od začátku těhotenství? já mám první měsíc a přibrala jsem už lehce před

janawei
10. kvě 2016

Poctivě jsem se mazala celé těhotenství. Na začátku tělovým mlékem jako obvykle, ale cca od 2. trimestru jsem přešla na olej proti triím, konkrétně Těhotenský pěsticí olej od Weledy. Osvědčil se mi 100%, budu ho používat i při druhém těhotenství. Docela dbám na to, z čeho se to, co na sebe "plácám" vyrábí.

meta123456789
11. kvě 2016

Já mazala cca od 3.měsíce, ale do té doby jsem v podstatě nepřibrala. Od 3.měsíce mi začaly růst hlavně prsa, tak jsem začala mazat.

micaella23
11. kvě 2016

Kokosovy olej, ale ja mazala tak 3x tydne az kdyz jsem si vzpomnela a nemam ani strii, jde i o typ kuze, pritelova segra mazala kazdy den nekolikrat, drahyma pripravkama a na brise jich ma strasne i tak.

misul92
24. kvě 2016

Skvělý je krém bonnela forte 🙂

kocour1
24. kvě 2016

Za mě rozhodně Bepanthen na strie🙂

mixinkah
19. črc 2016

Holky, co si myslíte o Bi-oilu.. zkoušel ho někdo?

pazdelu
19. črc 2016

já mažu pravidelně od asi 4.měsíce, jak mi doporučila i sestřička na gyndě, doporučovala mi elastiQ ale myslím,že je jedno čím, hlavně aby to dostatečně hydratovalo, mastilo... mažu krémy z řady AvonCare, 2x denně, teď i víckrát a nemám jedinou strii 🙂 je to hodně i geneticky dané..a co se tyče pitného režimu,tak ten hodně flákám,,.. je to individuální, kdo je má mít,je mít asi bude☹

mixinkah
19. črc 2016

Já právě v dospívání měla extrémní fialové strie , tak tomu chci aspoň trošku předejít, ať to není aspoň v takové míře jako bez mazání

janawei
19. črc 2016

Myslím, že mazání to minimálně zlepší, když už tomu úplně nezabrání. Já jsem bez jediné strie, ale poctivě jsem téměř celé těhotenství mazala a fakt hodně pila vodu. Mojí kamarádce se jich pár udělalo (mazala jen občas), tak je teď napravuje lymfodrenážemi a Těhotenským olejem od Weledy (také jsem ho používala). A po pár měsících vypadají strie fakt výrazně lépe, zatáhly se a zbledly.

mixinkah
19. črc 2016

děkuji moc... piju naštěstí hodně, sem teď doma a když se nudím tak piju :D takže aspoň jedno + mám :D a mazat budu jak jen to bude možné🙂

janawei
19. črc 2016

Tak přeji pohodové těhotenství bez strií!

8slunicko6
29. srp 2016

Já si koupila olej babylove z DM ale ještě nemám vyzkoušeno. Jinak jsem četla, že je dobré jíst omega 3, protože to pomáhá zlepšovat pružnost kůže a "promazává" to zevnitř. A taky je to dobré i pro miminko 😉

lusynkova
29. srp 2016

Ricinový a šípkový olej. Já mám strie z dospívání a teď v těhot. jen jednu malinkou od piercingu v pupku.

diva_ziva
29. srp 2016

@mixinkah Kamaratka tym mazala a nema ani jednu striu, takze tiez tym planujem mazat. 🙂

meta123456789
14. zář 2016

Bepanthen proti striím, dá se sehnat v akci, nedám na něj dopustit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru